Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 174446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 26, 2011, 08:47:05 pm »
Naprawde  dobre informacje . Oby Fk utrzymal sie na rynku jak najdluzej. Za rozsadna kase czlowiek dostaje calkiem fajne czytadla. 
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Thiago

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 27, 2011, 01:54:24 am »
Brzmi to bardzo sympatycznie. Ale pożyjemy zobaczymy.

Offline aniou

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 27, 2011, 07:58:44 am »
Cieszę się, że jednak będą się pojawiać nowe tytuły, bo spodziewałem się że jak pokończą się obecnie wychodzące serie, to będzie koniec.
Ja kupuję dalej, bo udaje im się dawać jedną serię na numer (Legenda, Sloka, Zaraza), która mnie akurat interesuje i widzę po zapowiedziach, że ten trend będzie utrzymany :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 27, 2011, 08:52:13 pm »
No bardzo fajne te zapowiedzi. Nuit Safran to tylko pierwszy komiks serii - nie wiadomo na razie kiedy wyjdzie kolejny.

Fajnie ze znow 3 albumy na tom, nie bede glosno myslal o powrocie do cyklu miesiecznego. Moze warto bylo przeczekac ten ponury, dwualbumowy okres. oby...

Cytat: Aleja
W 10. tomie FK zaprezentujemy tylko dwie długie historie. Wynika to z   tego, że ostatni tom serii trylogii Zaraza ma aż 62 plansze i zajmie   więcej miejsca (standardowy francuski komiks to 46 stron).

A pierwszy tom Ythaq mial 60 stron. I co? I jajco!
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2011, 09:05:16 pm wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline naodati

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #379 dnia: Kwiecień 12, 2011, 02:44:32 pm »
Nabyłem właśnie nowy tom FK, wszystko zgodnie z zapowiedziami. Mam jednak pytanie odnośnie serii Ythaq - czy 8 tom jest ostatni? A jeśli nie to czy wiadomo kiedy ma się ukazać tom 9?

EDIT: Ok, chyba znalazłem odpowiedź na swoje pytanie. Z tego co wyczytałem 9 tom ma się pojawić w kwietniu i będzie ostatnią częścią pierwszego cyklu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2011, 02:50:08 pm wysłana przez naodati »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #380 dnia: Kwiecień 18, 2011, 08:35:20 am »
Trzeci tom Zarazy to jak dotad chyba najlepszy album opublikowany w FK. Ythaq troche mnie rozczarowal, choc widac, ze Arleston kombinuje, zeby urozmaicic akcje. O stripach nawet szkoda wspominac.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #381 dnia: Kwiecień 18, 2011, 10:03:46 am »
Trzeci tom Zarazy to jak dotad chyba najlepszy album opublikowany w FK

No kamaaaaan. Według mnie najgorsza część Zarazy z dotychczasowych, i tak qrewsko przewidywalna....
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #382 dnia: Kwiecień 18, 2011, 10:26:27 am »
Jak dla mnie Zaraza sie bardzo fajnie rozwinela, przy pierwszym tomie troche mnie wynudzilo, drugi byl juz w miare ok, a  trzecie okazal sie bardzo dynamiczny i wciagajacy.

Jasne, ze przewidywalne, to heroic fantasy w koncu. :)

Ciekaw jestem tych nowych serii (Quete du Graal i Crepuscule des Dieux). Co do Nuit Safran, to nie oczekuje zbyt wiele po legendach Troy. :(
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #383 dnia: Kwiecień 28, 2011, 10:35:16 am »
A to ci niespodzianka, na czerwiec Soleil zapowiada 5 tom Sloki. A myslalem, ze to zamknieta seria...

http://soleilprod.com/planning/mois/2

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #384 dnia: Czerwiec 09, 2011, 09:06:51 am »
Poprawka - Soleil uaktualnil strone, i to nie jest 5 tom, tylko nowa edycja 1-3. Podali tez tytul 9 Ythaq (L'Impossible Vérité).
EDIT: a jednak... ma byc tom 5: http://soleilprod.com/album/2164/s%C3%A9rie/SLHOKA/titre/L%27%C3%89veil
Ale sieje dezinformacje...

Co do najnowszego numeru FK, to jest slabo. Yves Swolfs graficznie w super formie, ale fabularnie to zakonczenie rozczarowuje. Nie rozumiem tez po co to ciagnac, jak dla mnie seria jest zamknieta, ale wyglada na to, ze chcac nie chcac zapoznamy sie z dalszymi losami tego bohatera, ktorego nawet imienia nie pamietam (ale cos podobnie do "Jozek").

Nuit Safran to zgodnie z oczekiwaniem porazka, choc nie az taka jak Alunys na szczescie.

Ta nowa seria o Nibelungach jest dosc ciekawa, ta mitologia nordycka jest jeszcze malo wyeksploatowana jak sie okazuje, inne podesjcie zgola niz w Thorgalu, Sandmanie czy Top10. Tylko rysownik jeszcze niewyrobiony, mam nadzieje, ze sie bedzie rozkrecal z albumu na album tak jak ten od Lasow Opalu.

Ogolnie mam watpliwosci czy kontynuowac zabawe z FK, bo nic nie wskazuje, zeby mieli wrocic do systemu 3-albumowego (szumne zapowiedzi sprzed miesiaca wlasnie zostaly zaktualizowane, i 4 tomu Sloki jednak nie bedzie w 12 numerze - zamiast tego dostaniemy druga polowka Nuit Safran, ktora moim zdaniem w ogole moglaby nie zostac wydrukowana bez zadnej straty dla fabuly tego dziela).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2011, 11:55:51 am wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline radef

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #385 dnia: Lipiec 01, 2011, 10:27:25 am »
Ostatnio udało mi się uzupełnić braki w FK (5, 8 i 9) i z tej okazji zrobiłem taką oto statystykę:

I Rozbitkowie z Ythaq - 358 stron + 4 okładki
II Lasy Opalu - 267 stron + 3 okładki
III Legenda - 232 strony + 1 okładka
IV Samuraj - 184 stron
V Zaraza - 152 strony
VI Sloka - 138 stron + 1 okładka
VII Legendy Troy: Wyprawa Alunysa - 54 strony
VIII Zmierzch Bogów - 48 stron
IX Gobliny - 38 stron
X Heroic Pizza - 32 strony
XI Legendy Troy: Szafranowa Noc - 26 stron + 1 okładka
XII Barbok i Blondella - 22 strony
XIII Krasnoludy! - 12 stron + 1 okładka
XIV Brzdące z Troy - 12 stron
W sumie 1575 stron komiksów, w tym 1459 stron z albumów (31,5) i 116 stron "stripów" (7 zaczętych)

Na razie się nie zastanawiam nad rezygnacją z FK, ale jeżeli skończy się moja ulubiona seria ("Rozbitkowie z Ythaq" - 9, to będzie ostatni tom) to może będę się zastanawiał.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #386 dnia: Lipiec 01, 2011, 10:30:30 am »
Hehe, ja mam to wysztsko w excelu, ale ciekaw jestem, jak liczyles te polowki plansz w Sloce.

Tez sie zastanawiam nad zakonczeniem wspolpracy, bo mi akurat Ythaq tak srednio sie podoba, ale moze zobacze jeszcze tylko ten Quete du Graal i wtedy zdecyduje.

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline radef

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #387 dnia: Lipiec 01, 2011, 10:48:29 am »
Hehe, ja mam to wysztsko w excelu, ale ciekaw jestem, jak liczyles te polowki plansz w Sloce.
Jako pół, ponieważ nie można ich uznać jako pełnej strony. Mnie to zaciekawiło, dlaczego dwa razy ucięli (?) połowę strony w Sloce, a w innych komiksach nigdy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline naodati

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #388 dnia: Lipiec 04, 2011, 10:32:00 am »
Coś czuje, że periodyk wkrótce upadnie. Coraz więcej osób zastanawia się nad rezygnacją z kupna i zależy im tylko na rozpoczętych wcześniej seriach. Szczerze powiedziawszy  ze mną jest to samo.

Offline misio141

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #389 dnia: Lipiec 04, 2011, 11:54:01 am »
Coś czuje, że periodyk wkrótce upadnie. Coraz więcej osób zastanawia się nad rezygnacją z kupna i zależy im tylko na rozpoczętych wcześniej seriach. Szczerze powiedziawszy  ze mną jest to samo.
mi brakuje ostatnich 4 numerów. magazyn raczej będę kupował, ale chyba głównie żeby siora sobie poczytała
Ass, gass and grass - nobody rides for free