Autor Wątek: Zapaść rynku?  (Przeczytany 216775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #705 dnia: Październik 20, 2010, 04:52:13 pm »
Poezja nigdy w Polsce nie będzie popularna. Ludziom szkoda kasy na pierdoły, które przeczytają raz i... nie będzie im się chciało zrozumieć, pomyśleć. Zapaść? Ten śmieszny ryneczek poetycki jest zapadnięty od samego początku, nie ma się jak już zapaść jak jest się na dnie. 200 egz. nakładu to śmiech na sali przy 38 mln ludzi w Polsce.  :badgrin:

Offline Kokosz

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #706 dnia: Październik 21, 2010, 02:36:59 pm »
Odnośnie zapaści rynku. Myślę, że wałkowanie w kółko tego tematu jest kolejną małą cegiełką, która się do tej kondycji przyczynia. Samospełniająca sie przepowiednia + wkładanie do głowy  potencjalnego czytelnika prawd, czarnowidztwa i obrazu komiksowego rynku jako katastrofy i medium które przemija.

Ale tzw. zapaść (ta o której teraz mówimy) nie wynika z odpływu czytelników, tylko z tego, że Empiki wycofują się z komiksów, a dodatkowo zalegają na grube tysiące z płatnościami. Dyskusje na forum nie mają na to żadnego wpływu.
 
czy naprawdę nie ma stacjonarnych alternatyw dla empiku (w którym to empiku i tak jest słaby wybór ostatnio).

Jest tylko jeden sposób, żeby się przekonać.
 
I wkrótce się przekonamy.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 02:43:34 pm wysłana przez Kokosz »

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #707 dnia: Październik 21, 2010, 02:44:02 pm »
Ja tam na razie nie widzę zapaści. przynajmniej w segmencie, którego jestem targetem. Ale co ja tam wiem :D

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #708 dnia: Październik 21, 2010, 06:20:03 pm »
Ja tam na razie nie widzę zapaści. przynajmniej w segmencie, którego jestem targetem. Ale co ja tam wiem :D
A co, Batmana jakiegoś wydali? ;)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #709 dnia: Październik 21, 2010, 06:23:56 pm »
A co, Batmana jakiegoś wydali? ;)

Polskich wydań Batmana nie kupuję od kilku lat, bo samo gówno wychodzi.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #710 dnia: Październik 21, 2010, 06:25:29 pm »
Polskich wydań Batmana nie kupuję od kilku lat, bo samo gówno wychodzi.

krotko, zwiezle i na temat :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #711 dnia: Październik 21, 2010, 06:32:34 pm »
krotko, zwiezle i na temat :)
I w dodatku prawda. Ja polskiego batmana też już od dawna nie kupuję.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #712 dnia: Październik 21, 2010, 06:45:11 pm »
Kokoszu, ale to wlasnie chodzi o odplyw tak zwanych okazjonalnych, empikowych czytelnikow. W momencie kiedy empiki ograniczaja bezposrednia sprzedaz komiksow, wydawcy traca ludzi, którzy kupuja komiksy od czasu do czasu glownie w empikach.
drugim problemem jest wzrost podatku vat
Ciekawe kiedy egmont jakos konkretnie ustosunkuje sie do tych dwoch kwestii
Ponoc egmont w 2011 ma wydawac wieksze pakiety raz na 2 miesiace, a wiec dojdzie do ograniczenia oferty. Zobaczymy jak to odbije sie na konkretnych kolekcjach i tytulach    
Odpowiedzi na alei maja pojawic sie w ciagu najblizszych kilku dni. 
pzdr 
PS Ja IMO uwazam, ze pomysl z wiekszym pakietem raz na 2 miechy nie jest zly. widocznie takie zwolnienie jest niezbedne 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #713 dnia: Październik 21, 2010, 07:06:35 pm »
W krakowskim empiku na Rynku, cały, nowiutki MFKiG-owy stuff można kupić. Więc w sumie nie wiem, jak to jest z tymi empikami.

Offline graves

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #714 dnia: Październik 21, 2010, 07:10:24 pm »
PS Ja IMO uwazam, ze pomysl z wiekszym pakietem raz na 2 miechy nie jest zly. widocznie takie zwolnienie jest niezbedne
A dla mnie jest to całkowicie bez znaczenia. I tak będę wybrane pozycje z tych pakietów zamawiał raz w miesiącu. Dawno już wyrosłem z tego, że muszę mieć komiks jak tylko się pojawi.
 
W krakowskim empiku na Rynku, cały, nowiutki MFKiG-owy stuff można kupić. Więc w sumie nie wiem, jak to jest z tymi empikami.
Duże miasta rządzą sie innymi prawami.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #715 dnia: Październik 21, 2010, 07:16:18 pm »
Polskich wydań Batmana nie kupuję od kilku lat, bo samo gówno wychodzi.
Ja też nie. :)
Czyli zapaść jest w batmanowym segmencie. ;)

"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #716 dnia: Październik 21, 2010, 07:39:50 pm »
Ja też nie. :)
Czyli zapaść jest w batmanowym segmencie. ;)

Bo ja wiem? Ja się specjalizuję w okresie od Death in the family do Knightfall, z tego segmentu już dawno nic nie wychodzi. Nawet wznowień nie ma. Trudno teraz o zapaści mówić :D

Offline Kokosz

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #717 dnia: Październik 21, 2010, 08:50:53 pm »
Kokoszu, ale to wlasnie chodzi o odplyw tak zwanych okazjonalnych, empikowych czytelnikow. W momencie kiedy empiki ograniczaja bezposrednia sprzedaz komiksow, wydawcy traca ludzi, którzy kupuja komiksy od czasu do czasu glownie w empikach.
drugim problemem jest wzrost podatku vat

Wiem o tym doskonale, w moim poście stwierdziłem (w opozycji do mxztplxa) że forumowe dyskusje nie mają najmniejszego wpływu ani na ograniczenie sprzedaży w Empiku (spowodowane wycofywaniem się Empików) ani na VAT.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #718 dnia: Październik 22, 2010, 01:24:05 am »
W krakowskim empiku na Rynku, cały, nowiutki MFKiG-owy stuff można kupić. Więc w sumie nie wiem, jak to jest z tymi empikami.

A z tym różnie bywa.
W empiku w jednej ze starszych galerii ( G.Kazimierz ) dział komiksowy przenieśli i ograniczyli z 3 do 1 regału. Kiedyś były tu szybko wszystkie nowości, teraz są coraz większe opóźnienia i nie jestem pewien czy wszystko dociera.
A w najnowszym w empiku w najświeższej i chyba najmodniejszej galerii w mieście ( Bonarka ), komiksów musiałem się zdrowo naszukać, pół regału bodaj pod książkowymi horrorami.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline ljc

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #719 dnia: Październik 22, 2010, 02:05:36 pm »
tamtam!

 

anything