trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 464595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #315 dnia: Wrzesień 04, 2012, 04:09:39 pm »
2 tysiące wystarczą - tak mówię.
Była dwa lata temu taka seria wydawana przez Deagostini z komiksami - "Disney Komiks", oczywiście wydawnictwo popełniło błąd, zamiast wydawać jakieś znakomite komiksy z kaczkami Barksa czy Rosy, wydawali słabe adaptacje filmów Disneya (i to jeszcze w większości tomu gołym okiem było widać piksele). Tam też w czerwcu rzucili na jakiś festiwal dla dzieci ten komiks, a dopiero 2 miesiące później wystartowali. Sprzedaż była fatalna - w 150 tyś. mieście od 10. numeru były dwa egzemplarze, rzadko się jakikolwiek sprzedawał. Mimo tak słabego zainteresowania (sprzedaż mogła wynieść max. 1 tyś, jeżeli nie mniej), seria doszła do 34. numeru. W tym wypadku sprzedaż będzie wyższa, więc kolekcja powinna dłużej dotrwać.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #316 dnia: Wrzesień 04, 2012, 05:42:49 pm »
Z drugiej jednak strony po moim apelu, że mogę kupić kilka egzemplarzy odezwało się 14 osób. Gdy chodziłem po mieście szukając słyszałem, iż takich jak ja było dużo więcej. Może nie będzie tak tragicznie i seria dojdzie do 15 tomu (na więcej nie liczę).


Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #317 dnia: Wrzesień 04, 2012, 05:45:33 pm »
Popatrzcie jeszcze raz na mój post - seria dojdzie do 30. numeru - w wersji pesymistycznej, optymistycznie - do końca.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Piniooo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #318 dnia: Wrzesień 04, 2012, 06:01:56 pm »
A czy inne kolekcje Hachette (zegarki z dawnych epok, skarby wiary itd.) miały dużo zwolenników? Myślę, że nie a jednak kolekcje doszły do końca. Jeśli co druga kolekcja Hachette miała by być przerywana w połowie to nikt nie brałby następnęj kolekcji Hachette na poważnie i wydawnictwo by dawno upadło z braku zaufania klientów.
Ja twierdzę, że kolekcja dojdzie do końca bez najmniejszego problemu.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #319 dnia: Wrzesień 04, 2012, 06:50:48 pm »
Jeśli co druga kolekcja Hachette miała by być przerywana w połowie to nikt nie brałby następnęj kolekcji Hachette na poważnie i wydawnictwo by dawno upadło z braku zaufania klientów.

Jak tu brac na powaznie wydawnictwo, ktore na powaznie nie bierze odbiorcow jednej kolekcji :)
O zaufaniu juz nie wspomne :P
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Piniooo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #320 dnia: Wrzesień 04, 2012, 07:02:01 pm »

Jak tu brac na powaznie wydawnictwo, ktore na powaznie nie bierze odbiorcow jednej kolekcji :smile:
O zaufaniu juz nie wspomne :P

Sracie się jak dzieci. Bo Ja chcę mieć kolekcję teraz i już :)
Trzeba trochę cierpliwości. Każdy chętny będzie miał okazję kupić swoje egzemplarze. Kolekcja będzie trwać przez 2 i pół roku. Ciekawe ilu napaleńców wymięknie za 6 miechów. Przewiduje, że szybciej wymiękniecie niż wydawnictwo.

mxztplx

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #321 dnia: Wrzesień 04, 2012, 07:39:11 pm »
Dołączając się do atmosfery pełnej paniki informuję: Atakujcie kiosk Ruchu na prawo od bramy przy wejściu na ul. Długą w Gdańsku (są dwa egzemplarze)
 
Pani ze sklepu: "Panie, zawsze z komiksami był problem, a teraz idą jak woda."

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #322 dnia: Wrzesień 04, 2012, 08:13:52 pm »
2 tysiące wystarczą - tak mówię.

Pod tą opinią chętnie się podpisuję. Na zdrowy rozum - taki Egmont wypuszcza swoje eksluzywne wydania w HC w nakładzie pewnie nie większym niż 1000 sztuk, a są orientacyjnie 2x droższe niż komiksy z Hachette, vide nowe Batmany.

Trochę matematyki i można między bajki włożyć zapotrzebowanie rzędu kilkunastu tysięcy prenumeratorów, żeby seria nie padła.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #323 dnia: Wrzesień 04, 2012, 09:44:17 pm »
Sracie się jak dzieci. Bo Ja chcę mieć kolekcję teraz i już :smile:

Nie o to chodzi, a o podejscie do sprzedazy i promocji.
Niestety wciaz nie ma pewnosci, ze kolekcja sie pojawi wszedzie. Natomiast kupowanie 2,5 x drozej nr 1 na allegro mija sie z celem.
Podobnie absurdalne bylo ostatnio posuniecie egmontu z "Nawiedzonym rycerzem" - pchniecie sporej czesci nakladu (jak nie prawie calego) ponad tydzien wczesniej do empikow. Zamawiasz sobie spokojnie w miare rozsadnej cenie komiks w sklepie internetowym, po czym dowiadujesz sie w dzien premiery, ze komiksu niestety juz nie ma.
 
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #324 dnia: Wrzesień 04, 2012, 09:54:39 pm »
Powiem tak: Hachette powstało w 1826 r., a Hachette Polska działa od 12 lat (za: wiki).

Na pewno znają się na dystrybucji i wiedzą co robią. Kropka. Jeśli ta kolekcja nie ruszy to świat się przecież nie zawali, a komiksów do kupowania będzie zawsze pod dostatkiem.

Co do Batmana, nawet jeśli rzucony był najpierw do Empików, to Egmontowi to chyba na złe nie wyszło, skoro się wyprzedał?

Zresztą, nie ma co porównywać tej sytuacji do nowej kolekcji Hachette, to 2 różne rzeczy. Zaprenumeruj sobie, jeśli się boisz że ci sprzed nosa cały nakład sprzątną  :wink:

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #325 dnia: Wrzesień 05, 2012, 06:25:57 am »
Nie chodzi tu o moje obawy, tylko o traktowanie potencjalnego odbiorcy.
 
Jak sie dowiadujesz ze dany tytul jest dostepny w danym terminie i masz ochote go kupic/zamowic to idziesz do ksiegarni/kiosku/etc. lub zamawiasz go w sklepie internetowym. A kiedy sie okazuje, ze nie ma tego tytulu w zadnej ksiegarni, w zadnym kiosku etc., a w sklepie internetowym w dzien premiery dostajesz info, ze jednak go nie bedzie to chyba cos tu nie gra.
 
BTW: prenumerate juz dawno zamowilem, i dzieki wito1 stalem sie posiadaczen nr 1.
BTW2: Akurat ten Batman sie nie wyprzedal, widzialem go ostatnio w empikach, po prostu wypuscili wiekszosc nakladu do empikow, olewajac przy tym ksiegarnie...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Bushiken

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #326 dnia: Wrzesień 05, 2012, 04:39:43 pm »
Witam bardzo serdecznie brać Gildii.
Już od dawna miałem się zarejestrować ale nie miałem potrzeby się wypowiadać.

Uważam, iż musi to być "faza testowa" która jest normalnym zabiegiem przy tego typu kolekcjach.
Każda kolekcja na początku jest mocno reklamowana w TV i punktach dystrybucji.
Dystrybucja bez reklamy i na dodatek w nie całej Polsce nie może być nazwana dystrybucją z prawdziwego zdarzenia a takie wydawnictwo sobie na to nie może pozwolić.

Wiadomo że większością "targetu" są ludzie nie obeznani z rynkiem których chcą "złowić" na fali "Avengers" ale żeby ludzie siedzący w temacie mieli problem z uzyskaniem informacji o kolekcji i zakupem?
Bez przesady aż tak głupi nie są aby olać "pewnych" klientów.
Przykładem mogę być ja sam.

Komiksy Marvela czytam od czasów biegania za TM Semicami po kioskach ruchu w latach 90.
Przez ostatnie 3 tygodnie sierpnia byłem na urlopie i nie było mnie w Polsce.
W Warszawie ani widu ani słychu o numerze 1 a nawet 2.
O kolekcji dowiedziałem się w ten poniedziałek przez zupełny przypadek od sprzedawcy w moim sklepie komiksowym elemental.
Sklep nie sprzedaje tej kolekcji ale znajomy sprzedawca powiedział mi bo zapewne będę zainteresowany.
Sam dowiedział sie o niej tylko dlatego, że wspomniał mu o niej ktoś z Muchy.
Ile jest osób regularnie kupujących komiksy które nie wiedziałyby do tej pory o kolekcji gdyby nie fora, filmweb i kwejk??


Osobiście zamówiłem prenumeratę, dostępna od 2 numeru.
"Powrót do domu" mam z DK, także zaczekam na zakup tomu 1 na wznowienie, ewentualnie przez allegro,archiwum wydawnictwa.

Dziękuje wszystkim z tego tematu.
Dzięki wam poczułem się jak za dawnych lat biegania po kioskach za TM Semicami albo po marketach i antykwariatach za starymi książkami  z "Gwiezdnych Wojen"  wydawnictwa Amber.
Niestety allegro to nie to samo :(

PS. Na koniec mojego wywodu dorzucam coś dla prenumeratorów.
Oto co dostaniemy w prenumeracie. Oprócz zakładek książkowych, które dodawane były jedynie przy płatności kartą, u nas nie ma nawet takiej opcji xd




Offline Szewc

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #327 dnia: Wrzesień 05, 2012, 09:30:20 pm »
No a ze wszystkich prezentów te "zakładki" najbardziej by się przydały bo reszta to straszna lipa.

Offline Quithe

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #328 dnia: Wrzesień 06, 2012, 12:53:18 am »
Można zaprenumerować i po pierwszej przesyłce z prenumeraty zrezygnować. Lepsze to niż gonić za drugim tomem od kiosku do kiosku.

Aha, drugiego numeru gratis nie nazwałbym pierdołowatym gratisem  :wink: Ale fakt, reszta fantów dorzucanych do prenumeraty jakaś rewelacyjna nie jest i ani mnie ziębi ani grzeje.

Swoją drogą, jeśli cię nie interesują duble i nie masz zamiaru kupować całej kolekcji, to czemu kupować Obdarowanych akurat z Hachette? Na allegro można wyhaczyć tanio kilka sztuk od Muchy.

PS na Górnym Śląsku nadal nie ma w kioskach ani pierwszego, ani drugiego tomu. Nie wróżę tej kolekcji oszałamiającego sukcesu jeśli dystrybucja nadal będzie wyglądać w ten sposób...

Tak to określili w przy pierwszym tomie (widziałem skany), że nawet nie skumałem, że drugi numer będzie gratisem :P Poza tym nie mam pojęcia w jakim mieście będę w momencie dostarczenia (uroki pracy).
Zapomniałem, że Mucha wydała już ten tom. Koleżankę wycofałem z poszukiwań z tego powodu, ale tak się stało, że w poniedziałek trafiłem do Gdańska i znalazłem, więc kupiłem :P Jednak na tej samej zasadzie można zapytać: a po co czwarty tom kupować akurat od Hachette? Kupię, bo nie mam od Muchy. Poza tym staram się nie kupować używanych komiksów, które są jeszcze dostępne w sklepach.

I info - gdyby ktoś chciał komuś kupić X-menów w Gdańsku, to w kiosku przy Kartuskiej 100 koło parkingu strzeżonego powinien jeszcze znaleźć.

O, właśnie się zorientowałem, że 14 września znowu będę w Gdańsku, to Irona powinienem dostać bez problemu :D

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #329 dnia: Wrzesień 06, 2012, 01:15:15 am »
Bardzo mnie ta kolekcja ucieszyła - najpierw obszedłem wszystkie kioski w moim mieście (ok. 100 tys. mieszkańców), później pytałem w kilkunastu kioskach w Warszawie, w każdym kiosku, który mijałem w Krakowie (6-7), a także w trzech Empikach. Gdyby nie informacja w internecie to nie wierzyłbym, że ta seria w ogóle istnieje. Przedwczoraj zakupiłem pierwszy tom na allegro (wyszło ponad dwa razy drożej niż zapowiadane 15 zł)- mam nadzieję, że gość, który to wystawiał rzeczywiście ma ten komiks, a nie biega po kioskach i szuka... :)

 

anything