Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 466226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 10, 2012, 11:10:02 am »
chcialem kupic pierwszy i drugi numer, ale w wawie (jakby nie bylo jest to stolica tego kraju) nigdzie nie mozna nabyc tej kolekcji. Totalna paranoja i kretynizm. BTW szkoda, ze w kolekcji hachette jest sporo dubli. W zasadzie to prawie polowa tytulow z tej kolekcji zostala juz u nas wydana. Mimo to 3/4 kolekcji z checia bym kupil. Niestety w wawie komiksowego hachette ani widu ani slychu, zenada totalna. Przy takiej cenie, reklamie i pewnie sporym nakladzie nie wroze temu projektowi zbyt dlugiego zywota. Jeszcze te zapowiedzi o kolejnym starcie kolekcji, to sa dopiero jaja. Mimo to marvel w kiosku cieszy jak diabli :razz:
Ciekawe co sklonilo hachette do wydania tej kolekcji w Polsce, bo raczej komiksy w kiosku to nie jest u nas zbyt dobry biznes ostatnimi czasy hmmm
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #346 dnia: Wrzesień 10, 2012, 12:02:24 pm »
chcialem kupic pierwszy i drugi numer, ale w wawie (jakby nie bylo jest to stolica tego kraju) nigdzie nie  Przy takiej cenie, reklamie i pewnie sporym nakladzie nie wroze temu projektowi zbyt dlugiego zywota. Jeszcze te zapowiedzi o kolejnym starcie kolekcji, to sa dopiero jaja.
Z tego co czytałem nie pierwszy raz robili takie badanie rynku, wydając kolekcje w kilku miejscach bez reklamy.

Ciekawe   co sklonilo hachette do wydania tej kolekcji w Polsce, bo raczej   komiksy w kiosku to nie jest u nas zbyt dobry biznes ostatnimi czasy   hmmm
pzdr
  Może popularność ostatnich filmów z bohaterami marvela.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 10, 2012, 12:36:24 pm »
Przejrzałem #1 i jedna z okładek zaprezentowana wewnątrz komiksu prezentuje straszną pikselozę (oryginalna okładka dla #32)... Mam nadzieję, że w przyszłości więcej takich "wtop" nie będzie. A co najważniejsze - oby nie było czegoś takiego w druku samego komiksu!


BTW - jeśli ktoś chce kupić komiks mam do sprzedania jeszcze 4 sztuki:   http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1947059   - opcja Kup teraz! w schemacie: kto pierwszy ten lepszy i płaci mniej.



A w Warszawie możliwość odbioru osobistego!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 10, 2012, 01:06:37 pm »
Właśnie niektóre duble są najbardziej interesujące w tej klolekcji.
Łowy Kravena, Dark Phoenix, WeaponX, Marvels i Born Again to pierwsza piątka na mojej liście "musiszmieć".

btw: Dlaczego jeszcze niekt nie strzelił w tym temacie ankiety, pt: co cię najbardziej interesuje z zapowiadanych 60 tytułów. Az sie prosi o mały ranking, na osłode czekania na pierwsza wysyłkę prenumeraty czy legendarną już szersza dystrybucję...


ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 10, 2012, 02:36:54 pm »
Dla mnie, podobnie jak dla nayrotha, część tych dubli to największy atut tej kolekcji. Pomijając Dark Phoenix, Ostatnie łowy Kravena, czy Weapon X, do pełni szczęścia brakuje mi tylko Daredevil Człowiek nie znający strachu Millera i Romity jr. Ponadto wyczekuję innych staroci, Born Again, Captain Britain, Iron man Demon in Bottle, Spider-man Birth of Venom, czy Secret Wars.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #350 dnia: Wrzesień 10, 2012, 05:29:05 pm »
Nie no ja tez kupilbym pare wznowien(tylko ile osob tak zrobi), ale mowie z taka dziwna polityka hachette raczej nic z tego nie wyjdzie, a chcialbym zeby tego typu projekt zostal wydany u nas w calosci. XShen IMO takie podejscie do sprawy ze strony hachette wydaje mi sie jakims szalenstwem, chociaz moze w tym szalenstwie tkwi jakas metoda, ktorej ja nie dostrzegam. Z tymi filmami masz racje, ale wysyp superbohaterskich produkcji trwa juz od jakiegos czasu i raczej nie spowodowalo to u nas boomu na komiksy marvela czy dc, chociaz faktycznie batman idzie ostatnio ladnie wiec moze, oby.
60 tomow to sporo, raczej cala kolekcja nie zdola sie u nas ukazac, ale wczesniej czytalem  ze hachette raczej konczy swoje projekty wiec juz sam nie wiem, co o tym wszystkim myslec. Hachette powinno zalezec na lepszej sprzedazy, a to wlasnie duze miasta sa w stanie zapewnic powodzenie calemu prjektowi. Dziwne to wszystko.
czy ktos sie orientuje ile wynosi naklad kolejnych czesci kolekcji?
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Quithe

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #351 dnia: Wrzesień 10, 2012, 10:00:32 pm »
Mnie bardziej interesuje, czy trzeci numer wyjdzie jednak zgodnie z zapowiedzią w ten czwartek.

Raczej nie zdubluję niczego, co już mam. Ewentualnie rozważę Weapon X.

bidubi

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #352 dnia: Wrzesień 11, 2012, 10:26:04 am »
Hachette zakończyło u nas kolekcję Power Rangers - 55 części :) Więc o komiksy bym się nie bał :) W wypadku PR sprzedaż na pewno była mniejsza - kto to ogląda?xD Poza tym to wypuszczenie w 3 województwach to test na 100 procent. Myślę, że od października kolekcja wejdzie normalnie do kiosków w całej Polsce. Jak widać na stronie Hachette każda kolekcja ma podstronę, w wypadku komiksów Marvela też na pewno niedługo się pojawi - obstawiam koniec września.

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #353 dnia: Wrzesień 11, 2012, 01:33:56 pm »
No właśnie, jak jakies badziewia kończą kolekcje, to komiksy Marvel na 100% skończą.

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #354 dnia: Wrzesień 11, 2012, 02:13:36 pm »
Podobno kończą wszystko, tylko później to idzie głównie do ludzi co zamówili prenumerate i troche na empiki. W każdym empiku jest regał z takimi kolekcjami, jakieś lalki w strojach ludowych i inne duperele.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #355 dnia: Wrzesień 11, 2012, 02:33:46 pm »
No dokładnie. Pisałem już o tym wcześniej.

Wszystkie kolekcje z Hachette czy Deagostini, z którymi miałem do tej pory styczność, zawsze dochodziły do końca. Były dostępne w lepszych kioskach/salonach i w prenumeracie.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline postie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #356 dnia: Wrzesień 11, 2012, 06:26:12 pm »
Hm...zamówiłem prenumeratę i zaczynam się zastanawiać, czy dobrze zrobiłem. Z ciekawości poczytałem o tej samej kolekcji wydanej w UK i włos mi się zjeżył na głowie:
http://www.empireonline.com/forum/tm.asp?m=3297470&mpage=1&key= 
W największym skrócie to:
-duże opóźnienie prenumeratorów w stosunku do oferty sklepowej (to akurat najmniejszy problem, bo innej alternatywy nie mam ze względu na całkowity brak dystrybucji kolekcji w mazowieckim)
-wymieszana kolejność numerów, ew. 2 takie same egzemplarze w 1 przesyłce
-uszkodzenie okładek komiksów ze względu na kiepskie opakowania
-brak obiecanych gratisów lub ich uszkodzenie ze względu na kiepskie zabezpieczenie
-olewanie klientów przez dział obsługi klienta
Ogólnie mam mieszane uczucia i nadzieję, że Polski oddział firmy bardziej się wykaże.

Offline Shinue

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #357 dnia: Wrzesień 11, 2012, 06:54:43 pm »
może niech się wypowiedzą osoby, które coś prenumerowały u Hachette Polska.

Offline freshmaker

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #358 dnia: Wrzesień 11, 2012, 07:00:16 pm »
dobry artykuł o perełkach tej kolekcji na kolorowych zeszytach.
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/09/1130-smak-tego-co-ma-nadejsc.html
dzięki niemu z mojej wishlisty wyleciał np old man logan. czy jest gdzieś pełna lista wsystkich 60 albumów z tej kolekcji?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons