Autor Wątek: Mega Manga z JPF-u  (Przeczytany 57225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pucka

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 05, 2014, 09:28:28 pm »
Saga - scenariusz i dialogi, bardzo! Rysunki... nie, zupełnie mi nie podeszły. (jestem rysunkowo bardzo wybredna)




A co do "Blame!"... To niestety nie zapowiedź, a tylko nadzieje. (a ta umiera ostatnia). Manga ta ma 10 tomów więc z pewnością nie została by wydana w serii mega mangi, a jej miejsce tasiemca dla dorosłego czytelnika, zajął Berserk. Można jednak przeczytać po angielsku, zawsze coś.

Offline Itachi

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 05, 2014, 09:35:52 pm »
A co do "Blame!"... To niestety nie zapowiedź, a tylko nadzieje. (a ta umiera ostatnia). Manga ta ma 10 tomów więc z pewnością nie została by wydana w serii mega mangi, a jej miejsce tasiemca dla dorosłego czytelnika, zajął Berserk. Można jednak przeczytać po angielsku, zawsze coś.

Prześledziłem fejsa wydawnictwa J.P.F. i sporo osób pytało o tą mangę, więc może jednak się pojawi. 10 tomów to nie jest jakaś powalająca liczba, w 2015 podobno mają wydać wszystkie tomy Naruto, skończy się Judge więc może właśnie za ten tytuł mogliby zaproponować Blame!

Offline pucka

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 05, 2014, 09:42:53 pm »
Problem w tym że Blame! to tytuł dla dorosłego czytelnika, a JPF na facebooko mówił, że będzie po za Berserkiem tylko krótkie, kilu tomowe pozycje dla dorosłego czytelnika wypuszczał, np takie jak Blue Haven (3 tomy). Więc niejako Berserk zajął miejsce Blame! . Natomiast Naruto to seria bardziej młodzieżowa i za nią ma być włożone coś dla tej kategorii wiekowej o ile w ogóle.

Offline maximumcarnage

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 05, 2014, 09:46:56 pm »
Jeśli chodzi o serie dla dorosłego czytelnika to chciałbym kiedyś zobaczyć "Oldboya", nieważne z jakiego wydawnictwa.

Offline Itachi

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 05, 2014, 09:49:54 pm »
Natomiast Naruto to seria bardziej młodzieżowa i za nią ma być włożone coś dla tej kategorii wiekowej o ile w ogóle.

Chodziło mi o to, że będą mieli więcej miejsca w kalendarzu, jak zakończą wydawanie Naruto i Judge.

Więc niejako Berserk zajął miejsce Blame! .

Wydaje mi się, że sporo będzie zależało od sprzedaży Berserka i Abary. Jak będę się dobrze sprzedawały, to jestem pewien, że wydawnictwo będzie chciało wypuścić kolejny tytuł dla dorosłych.

Offline pucka

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 05, 2014, 09:56:13 pm »
Na facebooku napomknęli też że wydanie Blame! jest mało prawdopodobne... ale nie tracę nadziei.
Po za tym twórczość Nihei jest bardzo specyficzna (zrozumiesz jak przeczytasz) co czyni go raczej niszowym.


Co do Oldboya chyba wydawnictwo Hanami coś tam miała z tym wspólnego, jednak ten tytuł pozostaje po za moim zainteresowaniem i nie mam o nim więcej informacji.
Życzę jednak spełnienia wszystkich "chcę" .


Offline maximumcarnage

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 05, 2014, 10:05:51 pm »
Wydaje mi się, że "Oldboy" miałby spory potencjał, głównie z uwagi na film (a nawet 2 filmy). Tak samo jak "Ichi,the killer".

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 09, 2014, 12:25:31 pm »
Przeczytalem "Abare. Żebra" i graficznie cud i miod. Jedyny minusik to czasem ciezko sie polapac, o co chodzi w dynamicznych scenach. Dosc ciekawy swiat przedstawiony, wszystko w konwencji mrocznego sf. Troche zawiodlem sie zakonczeniem, ale po glebszym namysle, to w sumie pasuje - ale bez spojlerow : ). Dodatkowa historia, nie jestem jakas odkrywcza, ale fajne uzupelnienie - tez SF, ze szczypta Matrixa. Wrazenia po lekturze oceniam na 3,5/5.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 10, 2014, 07:58:38 pm »
a mi się Abara bardzo podobałą. rysunki Nihei są hipnotyzujące, nie byłem w stanie się od nich oderwać. historia nie jest specjalnie skoplikowana, ale i tak niesamowicie wciąga. na plus zasługuje kreacja świata, ponurego i bezwzględnego, w którym jednak można zatopić się do reszty. żeby nie było samych pochwał, napiszę, że drażnił mnie jeden element, ale jaki nie zdradzę - nie chcę zbytnio spoilować.

Offline hans

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 11, 2014, 09:10:55 am »
Jak dla mnie - porażka. Nie jestem fanem komiksów, w których fabuła niemal nie istnieje i służy jedynie do zaprezentowania rysunków, nieważne, jak piękne by one nie były. W Abarze fabuła jest totalnie pretekstowa. Zapamiętałem jednak, że wieki temu (będąc jeszcze nastolatkiem) dorwałem jakieś skany Blame! i byłem zachwycony, więc się złamałem i kupiłem Abarę. Niestety męczyłem się straszliwie. Totalnym nieporozumieniem jest dla mnie fakt, że w komiksie, którego siła opiera się na rysunkach, a fabuła to ciąg pojedynków, autor nie radzi sobie w bardziej dynamicznych scenach. Wiele rysunków jest po prostu nieczytelnych i nie wiadomo, co się na nich dzieje.
To, co mi się podobało to design potworów - gdy nic się nie dzieje, a postacie są w bezruchu rysunki robią wrażenie. Druga rzecz to styl - powiedziałbym "realistyczno-mangowy". Bardzo podobały mi się rysunki bohaterów. Widząc to, żałowałem, że Nihei robił komiks sam. W duecie z jakimś dobrym scenarzystą, mógłby zrobić świetną mangę.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 13, 2014, 12:25:10 pm »
a ja niestety się rozczarowałem. Z jednej strony prosta jak konstrukcja cepa fabuła, ale z drugiej zaprezentowana w taki sposób, że łatwo można się w tym wszystkim pogubić. Nie wiemy za wiele o postaciach i świecie, w którym dzieje się akcja przez co nie potrafi mnie on wciągnąć. Owszem klimat mroczny i brutalny, ale kolejne odcinane głowy przyjmowałem ze stoickim spokojem.

Rysunki - tam gdzie były statyczne - są naprawdę eleganckie, ale gdy zaczynała się dynamika, kończyła się momentalnie ich "czytelność". Wszystko zlewa się w jedną plamę. Ciesze się, że tego typu tytułu wychodzą u nas, ale ostatecznie nie do końca mi ten tytuł przypasował.

Parę słów o mandze na "Półce" jak ktoś chce zajrzeć.

Taka ciekawostka z mojej recenzji heh:

Autor mangi pochodzi z prefektury Fukushima. Gdy Abarę czytamy dziś, wiedząc do czego doszło tam kilka lat wcześniej odbiera się ją nieco inaczej, a Nihei może uchodzić nie tylko za dobrego mangakę, ale i swoistego wizjonera, który dość przypadkowo, ale wykreował świat po totalnym kataklizmie. Może więc to jest odpowiedź na pytanie, gdzie toczy się akcja Abary?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline amsterdream

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 20, 2014, 12:56:02 pm »

Offline adro

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 02, 2014, 07:09:28 pm »
Tezuka- wreszcie
BTW Abara - swietna pozycja. swiat wykreowany w tej mandze wciagnal mnie bez reszty. w ogole scenar jest bardzo ciekawy i pomyslowy. rysunki sa kapitalne, jestem pod wielkim wrazeniem abary. Mam nadzieje, ze w Polsce ukaza sie inne dziela Nihei. Nie do konca lapie, jaka tak naprawde moc maja biale pustelniki, ale generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu tej mangi. Klimat, klimat, klimat, lubie takie mroczne rzeczy :razz:
pzdr
PS Fakt, momenty dynamiczne sa czasami nieczytelne, ale mimo wszystko mozna sie polapac o co kaman po dluzszej "lekturze" obrazkow  :biggrin: 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 16, 2015, 03:02:57 pm »
a ja niestety się rozczarowałem. Z jednej strony prosta jak konstrukcja cepa fabuła, ale z drugiej zaprezentowana w taki sposób, że łatwo można się w tym wszystkim pogubić. Nie wiemy za wiele o postaciach i świecie, w którym dzieje się akcja przez co nie potrafi mnie on wciągnąć. Owszem klimat mroczny i brutalny, ale kolejne odcinane głowy przyjmowałem ze stoickim spokojem.

Nic dodać, nic ująć. Chciałem coś napisać, ale lepiej bym swoich odczuć nie opisał. Po przeczytaniu Abary, cały scenariusz można przedstawić w dwóch, krótkich zdaniach, chociaż szczerze powiedziawszy sam nie wiem, czy dobrze zrozumiałem zakończenie.

Graficznie bardzo nierówno, niektóre kadry są w miarę dopracowane i przy delikatnym wysiłku można wszytko zobaczyć, jednak na kilku z nich dojrzałem tylko jedna, wielką czarną plamę. W kolorze to może wyglądałoby lepiej, ale to w końcu manga, więc autor najlepiej powinien wiedzieć jak przedstawić sceny batalistyczne. Narzekałem ostatnio na Berserka, ale tutaj to już kompletnie przeszkadza w czytaniu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2015, 08:06:00 pm wysłana przez Itachi »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 26, 2015, 10:26:44 am »
Zapowiedź nowej Mega Mangi JPFu. Tym razem Hiroki Endo: Krótkie historie.


http://www.mangarden.pl/pl/p/Hiroki-Endo-krotkie-historie-preorder/1779
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope