Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 398850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1140 dnia: Marzec 16, 2013, 03:39:16 pm »
Ograniczcie wrzucanie recenzji o komiksach na facebooka, psl. Błądzicie w ten sposób. Jeszcze jakieś grafiki, ciekawostki są jak najbardziej na miejscu, ale po kiego wuja pana mam czytać recenzję komiksu, który leży u mnie na półce i jest przeczytany, a średnio tak jest recenzja dziennie... I Nie mówię o najnowszym tomie ale chociażby dziś wrzuciliście 4 recenzje numerów sprzed ponad miesiąca (AXM i Iron Man). Błądzicie panowie od fanpejdża, błądzicie.

Offline Blacksad

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1141 dnia: Marzec 16, 2013, 04:11:10 pm »
Hmm... Zespół kompulsywnego czytania wszystkiego?
Chrzań się, Smirnov

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1142 dnia: Marzec 16, 2013, 04:26:31 pm »
Ograniczcie wrzucanie recenzji o komiksach na facebooka, psl. Błądzicie w ten sposób. Jeszcze jakieś grafiki, ciekawostki są jak najbardziej na miejscu, ale po kiego wuja pana mam czytać recenzję komiksu, który leży u mnie na półce i jest przeczytany, a średnio tak jest recenzja dziennie... I Nie mówię o najnowszym tomie ale chociażby dziś wrzuciliście 4 recenzje numerów sprzed ponad miesiąca (AXM i Iron Man). Błądzicie panowie od fanpejdża, błądzicie.

A co według Ciebie powinno być tam wrzucane, jeśli nie choćby recenzje?
Ja np. o wielu z nich dowiedziałem się właśnie z tego profilu i podejrzewam, że nigdy bym na nie, nie trafił gdyby nie FB. Jakoś związku z tym, że Ty posiadasz dany komiks, a dużą ilością recenzji nie widzę. Ty masz, ale ktoś inny może nie mieć i chce się czegoś dowiedzieć przed zakupem.

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1143 dnia: Marzec 16, 2013, 04:53:36 pm »
Jarek nas broni, bo większość jego recek opublikowaliśmy.  :biggrin:

Sprawa wygląda tak. Wszystkich recenzentów traktujemy równo. Nie ma to tamto, że kogoś lubimy to tylko jego wrzucimy, albo że jak recenzja jest negatywna to nie ma od nas okejki. Nie chcemy żeby ktoś się poczuł gorszy, że jego przemyślenia zostały zignorowane. Tym bardziej jesteśmy skłonni wstawić czyjąś reckę jeśli sam na ją podsyła.

Problem w tym, że fanpage powstał 3 tygodnie temu i wiele recenzji powstało przed tą datą. Nadrabiamy zaległości wstawiając je na osi czasu przy datach wydania poszczególnych tomów. Odnieśliśmy wrażenie, że w weekendy mniej osób zagląda na naszą stronę i dlatego postanowiliśmy w soboty i niedziele nie publikować bardziej soczystych materiałów lecz nadganiać recki.

W tej chwili mamy ich jeszcze koło 30, większość dotyczy tomów 2-5. Możemy je publikować z włączoną opcją nie pokazywania ich w powiadomieniach na waszych tablicach. Czy takie rozwiązanie wam pasuje i czy jest ono fair w stosunku do autorów tych tekstów?

Oczywiście mogliśmy na fanpagu nie zamieszczać w ogóle żadnych recenzji. Ale wtedy nie byłoby dobrego zbiorczego źródła poznawania opinii innych. Stąd właśnie pomysł utworzenia na fanpage'u pełnej bazy recenzji poszczególnych tytułów. Wszystko w jednym miejscu. W końcu na tym forum i na wielu innych mało kto dzieli się jakimiś obszerniejszym przemyśleniami odnośnie treści poszczególnych tomów. Ja rozpisałem się kilka stron temu na temat tomu nr 1 i pewnie zrobiłbym to samo z kolejnymi, ale ponieważ tylko Jaroslaw_D (i poniekąd fragsel) odniósł się do mojej "recenzji", dałem sobie spokój i zająłem się czymś innym.

W każdym razie za wszelkie uwagi dziękujemy.  :biggrin:

P.S.1: Oczywiście ciekawostek mamy jeszcze multum, ale Black Bolt namawia mnie do bardzo wolnego dzielenia się nimi: "Wrzuć jutro dwie recki." "Ziom! Miały być dwie recki, a ty dałeś dwa obrazki!" :biggrin:
P.S.2: Nikogo nie interesują informacje o autorach i ich fotki? Trochę się namęczyłem przy przygotowywaniu tych materiałów.  :wink:
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2013, 05:15:29 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1144 dnia: Marzec 16, 2013, 05:44:09 pm »
Też Was będę bronił, lubię przeczytać/obejrzeć ciekawą recenzję komiksu, który sam czytałem, żeby ewentualnie inaczej na niego spojrzeć - faktycznie ich jest sporo i się dublują, ale domyślam się, że z upływem czasu dochodzić ich będzie znacznie mniej.
I dodatkowo im więcej ciekawostek, informacji o autorach itp. itd tym lepiej :-)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1145 dnia: Marzec 16, 2013, 06:38:45 pm »
Jarek nas broni, bo większość jego recek opublikowaliśmy.  :biggrin:


To pomówienie! :)
 Tak naprawdę to mi się na moim profilu wyświetliła tylko jedna moja recenzja opublikowana na Waszym fanpejdżu hehe :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1146 dnia: Marzec 16, 2013, 07:00:17 pm »
To pomówienie! :smile:
 Tak naprawdę to mi się na moim profilu wyświetliła tylko jedna moja recenzja opublikowana na Waszym fanpejdżu hehe :smile:
A to ciekawe, bo wrzuciliśmy twoją reckę "Powrotu do domu" i "Narodzin Venoma". W kolejce czekają jeszcze "Obdarowani".  :wink:

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1147 dnia: Marzec 16, 2013, 07:02:07 pm »
A co według Ciebie powinno być tam wrzucane, jeśli nie choćby recenzje?


Chciałem zarzucić Cię recenzjami Iron Mana, bo było ich multum, ale widzę, że oczyszczono profil ze zbędnych wpisów ;) ile można czytać ciągle o tym samym. Każdy się stara opisuje jak może wrażenia - świetnie, ocenia wydawnictwo jak i produkt - ok. Ale zabieg publikowania każdej polskiej recenzji jednego komiksu jest niczym przerost formy nad treścią... A jakby ładnie to zebrać wrzucić w jeden post? A jak nie w jeden post to w notatki? Pod ręką, wiadomo gdzie szukać, można aktualizować. "Recenzje dot. komiksu #8." ktoś nowy zrecenzucje? Wstawić notkę, że był update. Najlepiej z jakąś kolejną ciekawostką.

Np. "Dla zainteresowanych kontynuacją przygód Thora z albumu ósmego prezentujemy kolejne dwa albumy i Omnibusa.
W notatkach znajdziecie również nowe recenzje Thora oraz Hulka!
Zapraszamy."

Ładnie, schludnie, max treści, minimum objętości.

A to ciekawe, bo wrzuciliśmy twoją reckę "Powrotu do domu" i "Narodzin Venoma". W kolejce czekają jeszcze "Obdarowani".  :wink:


No i o tym mówię...


Tak więc, co imho powinno być? Informacje z zewnątrz znajdujące się tutaj. Okładki, ciekawostki, informacje mniej i bardziej oficjalne, mega plus za te wpisy:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=122894794563300&set=a.103758403143606.4067.100901473429299&type=1
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=122948574557922&set=a.103758403143606.4067.100901473429299&type=1


propsy chłopaki za tę robotę

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1148 dnia: Marzec 16, 2013, 07:09:09 pm »
Cytuj
A to ciekawe, bo wrzuciliśmy twoją reckę "Powrotu do domu" i "Narodzin Venoma".

No rzeczywiście:) Ciekawe czemu mi nie wyświetliło tego na prywatnym profilu?!

@zielone_biurko - to chyba się nie zrozumieliśmy :) Zrozumiałem, że nie chcesz w ogóle recenzji na tym profilu. Jeśli jednak mowa o porządku i jakimś ułożeniu na stronie to jak najbardziej jestem za. Myślę jednak, ze chłopaki z wolna to ogarną - jeśli wcześniej nie zamkną tej kolekcji  :wink: - tak, żeby było jak najczytelniej.

Dobre pomysły im podsuwasz, może skorzystają z któregoś.

Fajnie, że im się chce, choć to tak naprawdę powinna być rola wydawnictwa, albo powinni płacić w jakiś sposób za taką robotę...

Pozdrawiam
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1149 dnia: Marzec 16, 2013, 07:55:24 pm »

Chciałem zarzucić Cię recenzjami Iron Mana, bo było ich multum, ale widzę, że oczyszczono profil ze zbędnych wpisów :wink: ile można czytać ciągle o tym samym.

Ale co za problem pominąć recenzję i jej nie czytać, jeżeli nie jest się zainteresowanym? Ja tak robię - czytam 2, max 3 recenzje, a kolejne pomijam i jakoś funkcjonuję dalej.

. Ja rozpisałem się kilka stron temu na temat tomu nr 1 i pewnie zrobiłbym to samo z kolejnymi, ale ponieważ tylko Jaroslaw_D (i poniekąd fragsel) odniósł się do mojej "recenzji", dałem sobie spokój i zająłem się czymś innym.
 

Ej, ja też próbowałem nawiązać dialog do tej recenzji! Czuję się pominięty  :wink:



 

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1150 dnia: Marzec 16, 2013, 08:05:28 pm »
Ej, ja też próbowałem nawiązać dialog do tej recenzji! Czuję się pominięty  :wink:
Kurde, wróciłem do odpowiedniej strony i okazało się, że to o Ciebie mi chodziło nie o Jaroslawa_D. Pamięć mnie zawiodła.  :oops:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1151 dnia: Marzec 16, 2013, 08:19:26 pm »
Kurde, wróciłem do odpowiedniej strony i okazało się, że to o Ciebie mi chodziło nie o Jaroslawa_D. Pamięć mnie zawiodła.  :oops:

Masz ci los :doubt:  a już czułem się wyróżniony :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1152 dnia: Marzec 16, 2013, 08:28:38 pm »
Kurde, wróciłem do odpowiedniej strony i okazało się, że to o Ciebie mi chodziło nie o Jaroslawa_D. Pamięć mnie zawiodła.  :oops:

A ja się tak zastanawiałem, gdzie są dalsze "recki", bo zapowiadałeś jedną dziennie o kolejnym albumie.

W każdym razie, jak już jesteśmy w temacie, to dodam od siebie, że po przeczytaniu "Narodzin Venoma" znowu będę w opozycji do większości, bo moim zdaniem to świetny album. Pokazuje dokładnie to, czego można by oczekiwać po albumie z takim tytułem - genezy tej postaci. Jak doszło do tego, że na scenie pojawił się Venom - i dokładnie to ten album nam daje. Gdyby nazwać go "The Vengeance of Venom", tak jak nazywa się sequel oryginalnego amerykańskiego wydania (może jego część będzie w II kolekcji? w albumie Venom? ech, marzenia...), to wówczas też pewnie byłbym zniechęcony.

Mi się go czytało znakomicie, czuć było retro pełną parą, ale na to właśnie byłem przygotowany. Obserwowanie, jak Peter jest coraz bardziej zakłopotany nowym kostiumem i oczekiwanie na pierwsze wejście Venoma na scenę naprawdę dało mi sporo frajdy. I co więcej, nie ma się wrażenia niespójności historii, pomijając urwany wątek Hobgoblina, który w sadze o symbioncie chyba nie miał i tak znaczenia. Może opowieść Mary Jane nie wkomponowuje się w całość i tak naprawdę można by ją pominąć, ale z drugiej strony wówczas mielibyśmy dwa urwane wątki. Więc generalnie się nie czepiam.

Kapitalna historia z Web of Spider-Man - pomimo, że znałem ją z TM-Semic, ponowne jej przeczytanie z nowym, poprawionym tłumaczeniem sprawiło, że wydawało sie, iż to tak naprawdę nowy komiks. A na deser MacFarlane i jego kultowe rysunki (te 3 kadry, gdzie Venom przechodzi przez smugę cienia i wychodzi jako Eddie Brock są genialne). I znów - zwieńczenie albumu chyba w najbardziej odpowiednim miejscu:
Spoiler: pokaż
 symbiont osłabiony, Brock pojmany i uwięziony, Spider zaczyna nowy rozdział


Z początku żałowałem, że nie umieszczono kolejnych numerów MacFarlane, ale teraz widzę, że chyba właśnie one zakłóciły by spójność całości. A tak, to można ich poszukać na własną rękę, jeżeli ktoś chce się dowiedzieć, co było dalej (i znów - może Marvel's Mightiest Heroes?).

Tak więc dla mnie osobiście póki co Narodziny Venoma są jednym z najlepszych dotychczasowych albumów (zaznaczam, że póki co - a przede mną wciąż jeszcze Obdarowani, Mroczna Phoenix, Niemy Krzyk i Odrodzenie).
 

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1153 dnia: Marzec 16, 2013, 09:07:55 pm »
Ale co za problem pominąć recenzję i jej nie czytać, jeżeli nie jest się zainteresowanym? Ja tak robię - czytam 2, max 3 recenzje, a kolejne pomijam i jakoś funkcjonuję dalej.


Ok. Funkcjonuj. :d Ja wolę zwrócić uwagę, doradzić. Też byłoby mi łatwiej wywalić fanpejdż WKKM z ulubionych. Zauważyłem syf na ścianie, więc podsuwam pomysły, o!

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1154 dnia: Marzec 16, 2013, 09:10:27 pm »
Anionorodnik, nie powinieneś się tak zrażać. Brak odzewu nie wiąże się z brakiem zinteresowania. Może też świadczyć o trudności w doborze argumentów (czasem komiks się komuś [nie]podoba, bo tak i już) lub z tym, ze ktoś czytając Twoje wywody pomyślał "o, mam podobne zdanie". I co tu wtedy pisać?
Żeby nie było, że nikt się nie udziela, to odezwę się w końcu obszerniej na temat jednego z tomów.

Przeczytałem wczoraj Thora i bardzo przypadł mi do gustu pomimo obaw co do scenariusza (nie podzielałem wielkiego entuzjazmu wiążącego się z Powrotem do domu). To pierwszy komiks skupiający się na Thorze jaki czytałem. Ale teraz konkrety.

Historię odbieram dobrze. Sięgnięcie do mitologii po coś więcej, niż tylko gościa z młotkiem oraz imiona bohaterów uważam za dobre posunięcie. Ragnarok i prawdziwe, rzeczywiste odrodzenie, które (w przeciwieństwie do zmiany numerka na okładce) daje dobry podkład pod opowiadanie historii postaci od nowa, innym t(h)orem. Do tego mimo lakonicznej informacji podawanej w Echach... łatwo można było wtopić się w sytuację bohatera, który w kontekście - bądź co bądź - dramatycznych dla niego wydarzeń i postawienia go przed trudnymi wyborami (
Spoiler: pokaż
kogo z bogów-przyjaciół "obudzić" a kogo nie
) łatwo wzbudza zainteresowanie czytelnika. Ciekawym jest, że obok rzekomo głównych wydarzeń to właśnie te drugoplanowe sytuacje są najciekawsze. Mam tu na myśli takie sytuacje jak: zebranie rady miasta, wykupywanie ziemi pod Asgard, stawianie skrzynki pocztowej i inne pokazujące zakłopotanie i problemy związane z zaadaptowaniem bogów do Midgardu.

Stronę graficzną uważam za całkiem ładną (z uwzględnieniem barw, które bardzo dobrze się komponowały na planszach). Przypadły mi do gustu również efekty świetlne, ciekawe rozmycia i niektóre przerysowania (np. grubawy przyjaciel Thora czy oczy powiększone przez grube szkła w okularach u Pani Sooner). Świetnym zagraniem są rozmowy Thora z Blake'iem, które albo odbywają się "zawieszone" gdzieś pomiędzy światami (co bardzo fajnie przedstawiono poprzez mgłę, barwy wpadające w fiolet i lewitujące skały), albo gdziekolwiek w Midgardzie. W przypadku pierwszych, ciekawym połączeniem wydaje się Thor w szacie przypominającej szpitalną, rozmawiający niejako ze swoim lekarzem, doradcą, alter ego. Gdy rozmawiają ze sobą w restauracji widzimy to w wyblakłych barwach, silnie rozmyte; przypomina to senne marzenie. Gra światła bardzo dobrze ukazana jest w tym komiksie, błyskawice nie są płaskie, ale autentycznie rażą oczy, podobnie podczas początkowych flashbacków. Ostatnia dobra rzecz o jakiej wspomnę, to świetny pomysł na narysowanie gwiaździstego nieba wewnątrz hełmu Heimdalla. Od strony graficznej Thor. Odrodzenie nie jest może powalający (sam styl szczególnie mnie nie ujął i zdarzały się pewne potyczki w portretowaniu bohaterów), ale nadrabia ciekawymi efektami i kolorystyką. Niektórym nie podoba się twarz Thora. Rzeczywiście Was tak drażni? Ja uważam za ciekawe wyraźne odróżnienie go od Blake'a i ukazanie jako "kanciatego" osiłka.
EDIT: Jak mogłem zapomniećo tym wspomnieć... Nowe wcielenie Lokiego powala. Zabawny pomysł.


Co do tłumaczenia to nie raziło mnie ono podczas czytania, co dobrze świadczy o jego przezroczystości (w porównaniu do niektórych tomów wkkm, gdzie mimo nieznajomości oryginału człowiek najzwyczajniej czuł... że coś jest nie tak z danym fragmentem). Mimo wszystko dobija mnie ciągłe niejustowanie tekstu (czy w oryginalnej kolekcji też jest taka maniera?) i fuszerka jaką odwala korektor. W thorowych dodatkach zjedzono całkowicie jedno słowo: "Na początku 2003 roku francuski odszedł z DC Comics do Marvela...".

Podsumowując polecam Thora, bo to całkiem ciekawy komiks. Szczególnie jeśli ktoś planuje dopiero zapoznać się z głównym bohaterem. Dużym mankamentem jest jednak uczucie (podczas pojawienia się Iron Mana), że powinno się czytać Thora w kontekście innej serii (domyślam się, że chodzi o Civil War).
Nie rozumiem też dlaczego wydawca wybiera tytuły, w których historia tak naprawdę dopiero się rozpoczyna, a w zakończeniu (ja wiem, że i tak domyślnie wszystko dobrze się kończy) rzuca się czytelnikowi cliffhanger.


Jaxx, co do Venoma, to mnie również się podobał. Owszem, retro waliło z daleka, ale nie dla wszystkich to coś złego. Komiks mimo iż pozornie wydawał się przegadany to nakreślał wiele szczegółów o których nie miałem pojęcia (historia MJ). Szczerze mówiąc, co do strony graficznej to bardziej przypadły mi do gustu zeszyty nierysowane przez McFarlane'a. Sama historia też mnie zadowoliła, ponieważ nie znałem wcześniej numerów, w których Parker hasał w czarnym kostiumie. Ogólnie uważam to za ciekawe "prześlizgnięcie się" po początkach tego, co stworzyło Venoma.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2013, 09:21:49 pm wysłana przez Piotruposz »

 

anything