Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 398788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1230 dnia: Marzec 23, 2013, 10:10:03 am »


CAPTAIN AMERICA: WINTER SOLDIER - VOL. 1
Captain America (vol. 5) #1-6 - "OUT OF TIME" (6 części)
Captain America (vol. 5) #7 - "THE LONESOME DEATH OF JACK MONROE" (one-shot)



CAPTAIN AMERICA: WINTER SOLDIER - VOL. 2
Captain America (vol. 5) #8-9, 11-14 - "THE WINTER SOLDIER" (6 części)
(#10 to rozgrywający się w alternatywnej rzeczywistości tie-in do "House of M" więc w wydaniu zbiorczym go pominięto)

W pierwszym tomie Winter Soldier jest wątkiem pobocznym. Większość tomu skupia się na tym, że Red Skull najął Crossbonesa i terrorystów z A.I.D (odłam A.I.M.) do podłożenia bomb w Nowym Jorku, Londynie i Paryżu. Energia uwolniona ze śmierci ofiar ma zasilić Cosmic Cube, będącą w posiadaniu Skulla. Captain America, Sharon Carter i S.H.I.E.L.D. oczywiście próbują odnaleźć bomby i zapobiec tragedii. Winter Soldier pojawia się tylko na początku i na końcu historii "Out of Time". Na zlecenie rosyjskiego generała zabija dwie osoby, przejmuje Cosmic Cube i detonuje bombę w Filadelfii. Dopiero na samym końcu jest pokazane jak wygląda. Wcześniej widać tylko jego cień. Drugi tom już w całości poświęcony jest Winter Soldierowi, jego genezie i jego konfrontacji z Capem.

Oczywiście drugi tom jest historią ważniejszą, popularniejszą i bardziej kontrowersyjną ze względu na to kim tak naprawdę jest Winter Soldier. Dlatego właśnie Marvel zatytułował te dwa tomy "Winter Soldier Vol. 1 i 2", a nie "Out of Time" i "The Winter Soldier". Taki chwyt marketingowy.

Co ja myślę o tych tomach? Idealne historie dla czytelników, których niezbyt interesuje postać Captaina America. Sam raczej za nim nie przepadam, ale czytało mi się wybornie. Niby pojawiają się tutaj superbohaterowie w kiczowatych kostiumach i elementy fantastyczne jak Cosmic Cube, ale to bardziej historie kryminalno-szpiegowskie niż superhero. Realistyczne rysunki (ale nie hiperrealistyczne jak u Adiego Granova) i fabuła utrzymana w poważnym tonie podobnie jak w "Extremisie". Na szczęście nie ma tu wymachiwania flagą USA i amerykańskiego patosu, których można by oczekiwać po bohaterze ubranym w barwy narodowe.

Zdecydowanie polecam zapoznanie się z wszystkimi zeszytami napisanymi przez Eda Brubakera. Best Cap ever! Szkoda, że obecnie Marvel odwrócił klimat tej serii o 180 stopni i teraz mamy jakieś kiczowate bzdury pt. "Cap tłucze się z potworami w innym wymiarze", a w warstwie graficznej bazgroły Romity Juniora, który postanowił nie przykładać się do rysowania.


« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 11:41:31 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1231 dnia: Marzec 23, 2013, 10:58:40 am »
Wielkie dzięki, jak zwykle jesteś nie do zdarcia :) Czyli korzystniej byłoby mieć u nas tego samego Winter Soldiera, co w UK. Wydaje się być ciekawszy, poza tym to właśnie te części są chyba esencją tej historii.

Mam gorącą nadzieję, że Hachette nie odwinie numeru i nie da nam tego, co jest u Czechów, a właśnie to, co w UK.

knypcio

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1232 dnia: Marzec 23, 2013, 11:22:33 am »
Oczywiście drugi tom jest historią ważniejszą, popularniejszą i bardziej kontrowersyjną ze względu na to kim tak naprawdę jest Winter Soldier. Dlatego właśnie Marvel zatytułował te dwa tomy "Winter Soldier Vol. 1 i 2", a nie "Out of Time" i "The Winter Soldier". Taki chwyt marketingowy.


Mam odcinki 1-14 (bez 10) w jednym tomie i muszę się nie zgodzić z tym, że nazwanie pierwszej części Zimowym Żołdakiem jest tylko chwytem marketingowym. Czyta się to jako jedną historię od początku do końca i wiele rzeczy wspomnianych mimochodem w drugiej części, czyli właściwym WS jest rozpoczęta w pierwszych rozdziałach. Praktycznie całość pisana przez Brubakera jest jedną, ciągłą historią. Zaczęłam czytać gdzieś w okolicach odcinak 600, czyli Captain America Reborn, tylko ze względu na Hitcha i wróciłam się do pierwszego zeszytu, żeby nadrobić historię i nie żałuję. natomiast jeśli wydadzą też pierwszą część Kapitana, czyli 1-6, będzie to bardzo dobre posunięcie dla całości.


.Realistyczne rysunki (ale nie hiperrealistyczne jak u Adiego Granova)
Pudło, Adi Granov nie jest artystą hiperrealistycznym- jest ilustratorem posługującym się wystylizowanym realizmem. Chcę podkreślić słowo ilustrator, gdyż to mocno świadczy o tym, że nie potrafi rysować komiksów. Jak się dobrze przyjrzeć, to każdy jego kadr można rozdmuchać i powiesić na ścianie- są świetne. Jednak gorzej sprawdza się jako komiksiarz- o czym niech świadczy fakt, że teraz praktycznie ograniczył się do świetnych okładek i projektów, ale nie rysuje komiksów. Dla zainteresowanych - [hiperrealizm wygląda tak].

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1233 dnia: Marzec 23, 2013, 12:10:49 pm »
Nie dzwonił nikt do Hachette się dowiedzieć jakie będą kolejne numery. Chociaż do 12 ?

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1234 dnia: Marzec 23, 2013, 12:15:11 pm »
Wielkie dzięki, jak zwykle jesteś nie do zdarcia :smile: Czyli korzystniej byłoby mieć u nas tego samego Winter Soldiera, co w UK. Wydaje się być ciekawszy, poza tym to właśnie te części są chyba esencją tej historii.

Mam gorącą nadzieję, że Hachette nie odwinie numeru i nie da nam tego, co jest u Czechów, a właśnie to, co w UK.
No ale skoro Czesi maja CA:WS cz. 1 to prawdopodobnie beda mieli cz.2, ktora obejmuje to co wydali w UK! Ja tam chetnie przeczytam CA:WS cz. 1 i cz.2 tak jak u Czechow.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 12:42:35 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1235 dnia: Marzec 23, 2013, 12:16:21 pm »
Mam odcinki 1-14 (bez 10) w jednym tomie i muszę się nie zgodzić z tym, że nazwanie pierwszej części Zimowym Żołdakiem jest tylko chwytem marketingowym. Czyta się to jako jedną historię od początku do końca i wiele rzeczy   wspomnianych mimochodem w drugiej części, czyli właściwym WS jest   rozpoczęta w pierwszych rozdziałach.
No dobra. Chwyt marketingowy to może niezbyt precyzyjne określenie. Zwracacz uwagi? Tytuł historii w pierwszym tomie to "Out of Time" i mogli go wykorzystać jako tytuł wydania zbiorczego, ale nie zrobili tego. Zamiast tego dali "Winter Soldier Vol. 1", aby osoby zainteresowane historią
Spoiler: pokaż
powrotu Bucky'ego
, kupiły także i ten tom. Nie twierdziłem, że te dwie historie się nie wiążą, ale że wątek Winter Soldiera w pełni rozkręca się dopiero w drugim tomie. Gdybyśmy mieli dostać tylko jedną część WS to lepiej żeby to była ta druga. Nie pogniewałbym się gdybyśmy jednak dostali obie kosztem np. "Captain America: The Chosen".

Pudło, Adi Granov nie jest artystą hiperrealistycznym- jest ilustratorem posługującym się wystylizowanym realizmem.
O to mi właśnie chodziło, ale nie umiałem tego tak ładnie nazwać.  :wink:

Jednak gorzej sprawdza się jako komiksiarz- o czym niech świadczy fakt, że teraz praktycznie ograniczył się do świetnych okładek i projektów, ale nie rysuje komiksów.
Podpisuje się pod tą opinią. Jako artysta od okładek sprawdza się świetnie (szczególnie dobrze wspominam jego okładki do "X-Men: Second Coming"), ale w samym komiksie już nie tak bardzo. Szczególnie sceny akcji wychodzą mu jakoś tak sztywno. Jego rysunki wyglądają trochę jak stopklatki z jakiejś animacji 3D i właśnie dlatego "Iron Man Extremis: Motion Comics" jest według mnie jedynym motion comicsem, który wygląda dobrze (wolę go nawet bardziej niż sam komiks):
Iron Man: Extremis Motion Comic Trailer
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 12:30:05 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1236 dnia: Marzec 23, 2013, 01:42:49 pm »
No ale skoro Czesi maja CA:WS cz. 1 to prawdopodobnie beda mieli cz.2, ktora obejmuje to co wydali w UK! Ja tam chetnie przeczytam CA:WS cz. 1 i cz.2 tak jak u Czechow.

Niby tak, ale to i tak nic pewnego - oni przecież mają numerację i chronologię jak w UK, więc dalsze zmiany mogą im komplikować ich utrzymanie. Mogą więc zostawić jak jest, nawet z tą numeracją. U nas tego problemu nie ma, wiec jeżeli mielibyśmy dostać obie części, wtedy też jestem jak najbardziej za. Pytanie tylko kosztem czego (tylko nie pisać "kosztem dubli Muchy" :smile: ).

Anion, piszesz, że można by wyrzucić CA: The Chosen. Taka zła ta historia? 

Nie dzwonił nikt do Hachette się dowiedzieć jakie będą kolejne numery. Chociaż do 12 ?

Ja rozmawiałem w czwartek, chciałem się dowiedzieć, czy mój przelew do nich dotarł i przy okazji zapytałem o dalsze numery. Kobietka powiedziała, że lada dzień będą informacje, co będzie dalej. Więc można spróbować w poniedziałek z rana je podpytać. Ostatecznie do środy mogą jeszcze nie informować, ale po premierze Avengersów to już na pewno będą podawać (tak jak ostatnio było z Hulkiem).
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 01:47:26 pm wysłana przez Jaxx »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1237 dnia: Marzec 23, 2013, 02:32:20 pm »
Anion, piszesz, że można by wyrzucić CA: The Chosen. Taka zła ta historia?
Nie wiem czy zła, bo nie czytałem, ale zarys fabuły niespecjalnie mnie przekonuje i nie płakałbym po tym tytule jeśli w jego miejsce miałaby wejść pierwsza część Winter Soldiera. "The Chosen" opowiada o żołnierzu amerykańskim na misji w Afganistanie, którego odwiedza duch Captaina America. Nie interesuje mnie ten komiks, bo nie obchodzi mnie jakiś tam żołnierz, bo Cap nie jest w nim głównym bohaterem i historia ta nie jest częścią ciągu fabularnego przygód Capa. Nie przekonuje mnie też, że scenariusz napisał David Morrell, twórca postaci Rambo.  :biggrin:

Osobiście nie przeszkadzałoby mi też wyrzucenie Marvel Zombies. Nie rozumiem czemu ta historia znalazła się w kolekcji najwybitniejszych/najważniejszych komiksów Marvela z ostatnich 35 lat. Ale wiem, że są osoby, które czekają na ten komiks więc ok.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1238 dnia: Marzec 23, 2013, 03:04:27 pm »
Niby tak, ale to i tak nic pewnego - oni przecież mają numerację i chronologię jak w UK, więc dalsze zmiany mogą im komplikować ich utrzymanie. Mogą więc zostawić jak jest, nawet z tą numeracją.
Chyba za bardzo nie zrozumialem :) ale nei wazne. Moge sie zalozyc, ze Hachette czy to w Polsce, Czechach czy Niemczech ma juz cala kolekcje opracowana. Nie wymyslaja kolejnych tomow z dnia na dzien. Jak beda chcieli przerwac to przerwa, ale lista tytulow opracowana jest na 99,9% do tomu 60, a zwlaszcza jezeli chronologia w numeracji jest zachowana.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1239 dnia: Marzec 23, 2013, 04:03:01 pm »
Chyba za bardzo nie zrozumialem :smile: ale nei wazne. Moge sie zalozyc, ze Hachette czy to w Polsce, Czechach czy Niemczech ma juz cala kolekcje opracowana. Nie wymyslaja kolejnych tomow z dnia na dzien. Jak beda chcieli przerwac to przerwa, ale lista tytulow opracowana jest na 99,9% do tomu 60, a zwlaszcza jezeli chronologia w numeracji jest zachowana.

Fakt, zaplątałem trochę moją wypowiedź :smile: Chodziło mi o to, że mogą i tak porzucić 2 część Winter Soldiera, pomimo numerku 1 w tytule obecnie wydanego, aby nie zakłócić sobie chronologii całości kolekcji i numeracji kolejnych tomów.

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1240 dnia: Marzec 23, 2013, 07:52:27 pm »
Tak sobie myślę, że UKowska kolekcja była pewnego rodzaju "prototypem" i może te drobne zmiany wynikają z badań wśród klientów. Może było dużo opinii negatywnych np. o okrojeniu Winter Soldiera i/lub o niepotrzebnym kontynuowaniu Astonishing X-Men. Stąd: WS dostanie 2 tomy miast 1, a AX-M nie dostał drugiego? Tak sobie tylko gdybam. Tyle się mówi, że ruszając z kolekcją trzeba mieć ją już w całości opracowaną, więc jeśli ją ulepszać i wprowadzać zmiany to kiedy jak nie w kolejnych edycjach?

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1241 dnia: Marzec 23, 2013, 08:00:46 pm »
Tak sobie myślę, że UKowska kolekcja była pewnego rodzaju "prototypem" i może te drobne zmiany wynikają z badań wśród klientów. Może było dużo opinii negatywnych np. o okrojeniu Winter Soldiera i/lub o niepotrzebnym kontynuowaniu Astonishing X-Men. Stąd: WS dostanie 2 tomy miast 1, a AX-M nie dostał drugiego? Tak sobie tylko gdybam. Tyle się mówi, że ruszając z kolekcją trzeba mieć ją już w całości opracowaną, więc jeśli ją ulepszać i wprowadzać zmiany to kiedy jak nie w kolejnych edycjach?
Twoja wiara w ludzi naprawdę mnie wzruszyła.

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1242 dnia: Marzec 23, 2013, 08:24:21 pm »
Twoja wiara w ludzi naprawdę mnie wzruszyła.

Cóż, zdrowy rozsądek kazał mi tłumaczyć zmiany chęcią doskonalenia kolekcji w innych krajach. Być może masz rację, że przeceniam wydawcę. Różnice w poszczególnych edycjach zostaną w takim razie owiane mgłą tajemnicy.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1243 dnia: Marzec 23, 2013, 08:37:20 pm »
Może było dużo opinii negatywnych np. o okrojeniu Winter Soldiera i/lub o niepotrzebnym kontynuowaniu Astonishing X-Men. Stąd: WS dostanie 2 tomy miast 1, a AX-M nie dostał drugiego?
Faktycznie, druga część Astonishing X-Men słabsza od pierwszej, nie rozwija głównych wątków runu, a miejscami kuriozalana (Xavier z siekierą?) wiec mogłaby spokojnie wylecieć. Dobrym zamiennikiem byłaby tutaj wspomniana wcześniej oldskulowa historia Avengers: Under Siege, tam też bohaterowie sa atakowani we własnej siedzibie.

Zmian oczywiście żadnych nie uświadczymy, ale skoro sobie gdybamy, to w przypadku Cap'a ja również widziałbym historię Out of Time zamiast The Chosen. W sumie to widziałbym cokolwiek zamiast The Chosen.
Ale najbrdziej szkoda że nie dadzą drugiaj części Thora, zapowiadała sie wyśmienicie zwłaszacza jubileuszowy nr 600; opisik na avalonie ponizej, szkoda ze tyle epickości nas ominie w kolekcji  :doubt:
http://marvelcomics.pl/comics/index/id/14259/Thor#600
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 08:40:47 pm wysłana przez nayroth »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1244 dnia: Marzec 23, 2013, 09:42:33 pm »
Zmian oczywiście żadnych nie uświadczymy, ale skoro sobie gdybamy, to w przypadku Cap'a ja również widziałbym historię Out of Time zamiast The Chosen. W sumie to widziałbym cokolwiek zamiast The Chosen.

Ale przecież zmiany już są, więc to nie do końca gdybanie. Jeżeli Czesi mają inną zawartość, to równie dobrze i my możemy mieć. Pytanie tylko, jakie zmiany będą u nas. W tej chwili nie ma absolutnie nic pewnego odnośnie tej kolekcji na naszym rynku. Możemy dostać obie części Wintera kosztem nawet Weapon X czy Civil War (co mi się wydaje najbardziej prawdopodobne, tzn. że w miejsce tego komiksu dostaniemy coś innego), albo równie dobrze możemy nie dostać żadnej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 10:26:26 pm wysłana przez Jaxx »

 

anything