Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 393282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1245 dnia: Marzec 23, 2013, 11:44:38 pm »
Rzeczywiście, sprawdziłem i na Komiksarium podają że otrzymali od swojego wydawcy pełny plan wydawniczy do 2015. Zamiast Avengers Forever 1-2 dostaną Avengers: Standoff oraz Ironman - Pięć koszmarów. A pierwszą część Zimnego Vojaka zamiast Moore'owego Cap. Britain... Jak dla mnie to słabo na tej zamiania wyjdą

http://www.komiksarium.cz/index.php/2013/03/ultimatni-komiksovy-komplet-finalni-seznam-odhaluje-ctyri-zmeny-pro-cesko/#more-24086
No i jeszcze drugiego Cap. Britain wymieniają na Astonishing Thora.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 11:58:21 pm wysłana przez nayroth »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1246 dnia: Marzec 23, 2013, 11:50:35 pm »
Zamiast Avengers Forever 1-2 dostaną Avengers: Standoff oraz Ironman - Pięć koszmarów. A pierwszą część Zimnego Vojaka zamiast Moore'owego Cap. Britain... Jak dla mnie to słabo na tej zamiania wyjdą

Słabo? Jeśli u nas też dokonają takich zmian, to będzie niezła kaszana. Pięć koszmarów - kolejny komiks wydany wcześniej przez Muchę, w dodatku brak ponoć dobrego Avengers Forever i Cap. Britain Moore'a? Oby nie odwalili takich jaj.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1247 dnia: Marzec 23, 2013, 11:59:24 pm »
Rzeczywiście, sprawdziłem i na Komiksarium podają że otrzymali od swojego wydawcy pełny plan wydawniczy do 2015. Zamiast Avengers Forever 1-2 dostaną Avengers: Standoff oraz Ironman - Pięć koszmarów. A pierwszą część Zimnego Vojaka zamiast Moore'owego Cap. Britain... Jak dla mnie to słabo na tej zamiania wyjdą

http://www.komiksarium.cz/index.php/2013/03/ultimatni-komiksovy-komplet-finalni-seznam-odhaluje-ctyri-zmeny-pro-cesko/#more-24086

No to pytanie zasadnicze: czemu u nich, jak i w UK, wszystko jest jasne i podane na tacy, a u nas Hachette bawi się w jakieś podchody? Nie ogarniam tego...

Zmiana faktycznie kiepska. O ile Cap.Britian można by odżałować za Winter Soldiera (chociaż to zapewne kwestia gustu), to takich Avengers Forever jednak szkoda.

Obstawiam, że u nas wypadną Civil War, Ród M i New Avengers Breakout, czyli te, które blokuje im Mucha. Plus być może i Son of M, jako kontynuacja czegoś, czego nie ma w kolekcji.  Bo to, że coś wypadnie jest pewne, skoro Tomasz Sidorkiewicz przyznał, że przygotowali tłumaczenia kilku tytułów, których na liście Wiki nie ma (więc nie obawiałbym się o Pięć Koszmarów).

Czy ktoś ma informacje, jak to wygląda u Niemców?
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 12:04:49 am wysłana przez Jaxx »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1248 dnia: Marzec 24, 2013, 09:28:42 am »
Ciekawe czym były podyktowane te zmiany.

Captain Britain: A Crooked World ----> Captain America: Winter Soldier Vol. 1 (Captain America: Out of Time)
(Fajnie, że uzupełnienie do Winter Soldiera, ale że zamiast Alan Moore'a i Alana Davida? Szaleństwo!)

Captain Britain and MI13: Vampire State ----> Astonishing Thor
(Zastąpić tytuł, który zebrał bardzo dobre recenzje i był nominowany do nagrody Hugo w kategorii "Najlepsza powieść graficzna", tytułem obsmarowanym przez krytykę? Co za wtopa!)

Avengers: Forever (Part 1 & 2) ----> Avengers: Standoff + Iron Man: The Five Nightmares
(Zastąpić jedną z najbardziej epickich historii z Avengers, przeciętnym komiksem z tą grupą i solową historią z Iron Manem? Kurde balans!)

Oczywiście po tych zamianach numerację grzbietów odzwierciedlającą chronologię powstania komiksów szlag trafił.

U Niemców na razie znane są tomy 1-6:
http://www.zeit-fuer-superhelden.de/vorschau/
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 12:18:23 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1249 dnia: Marzec 24, 2013, 11:18:12 am »
Nie podoba mi się to, zwłaszcza że Five Nightmares mam tpb. Chciałbym zebrać całą kolekcję, ale nie chcę mieć po dwie sztuki tego samego, w innym standardzie wydawniczym. Czesi przynajmniej wiedzą na czym stoją. A odkąd wiadomo że zmiany mogą się wydarzyć trudno zaplanować swoje zakupy. Np. po lekturze Thora chciałbym kupić vol 2 i 3, i teraz w sumie to nie wiadomo czy nie wydadzą tego jakimś dziwnym trafem w wkkm.

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1250 dnia: Marzec 24, 2013, 12:22:13 pm »
Mam nadzieję że Civil War i Ród M jednak wydadzą, chce mieć te komiksy w kolekcji w rozsądnej cenie a nie od muchy  :???:

Wiadomo co wychodzi po Avengers? Swoją drogą nie wiem po co zmieniali kolejność wydania Avengers i przyjmowali zwroty skoro wydali to teraz.

Offline uuuu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1251 dnia: Marzec 24, 2013, 01:07:43 pm »

Trzeba mieć nadzieję, że u nas pozastępują inaczej.
Oby zamiany tytułów nie wynikały z jakiejś ogólnej, międzynarodowej decyzji. W końcu w ankietach z pierwszego próbnego "Spider-mana" był uwzględniony "Captain Britain" (czyli nie wykluczali go od samego początku). Na tej podstawie mam nadzieję, że jeśli Czesi go nie mają, to dlatego, że sami go wyeliminowali w ankietach. Oby w Polsce ciut inaczej ludzie je wypełnili. Choć jeśli powysyłały je przypadkowe osoby, które pamiętają tylko TM-Semic, albo znają Marvel z samych filmów, to pewnie głosowali kierując się bohaterami, których znają a nie konkretnymi historiami i autorami.
Wtedy "Captain Britain" przegrywa...

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1252 dnia: Marzec 24, 2013, 02:02:02 pm »
Mnie się wydaje, że u nas w H. nastawili się po prostu na zysk i sami nie do końca wiedzą, co mają wydawać - kiedy i jak. Wydają pewnie co im dają, co mają podpisane w umowie na całość. Możliwe, że u Czechów tą kolekcją zajmuje się ktoś kompetentny, kto chociaż trochę ogarnia co w trawie piszczy, a przede wszystkim ma kontakt z targetem dla których to jest wydawane.


Ja ciągle mam nadzieję i wierzę, że jeżeli WKKM nazywa się WKKM, to będą to wydawać, czyli najlepsze historię najlepszych twórców. Sens tej kolekcji jest w tym, że właśnie takie pozycję otrzymamy, a nie jakieś widzi mi się kogoś, kto nie ogarnia, co jest ważne i czego nie należy pomijać, po mimo, że nie wszyscy są fanami danego tytułu.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1253 dnia: Marzec 24, 2013, 02:11:59 pm »
Ja ciągle mam nadzieję i wierzę, że jeżeli WKKM nazywa się WKKM, to będą to wydawać, czyli najlepsze historię najlepszych twórców.

Ale tak sobie zadajmy pytanie: A jakby wydawali najbardziej kiepskie historie najbardziej beznadziejnych autorów, to który człon nazwy Wielka Kolekcja Komiksów Marvela by się nie zgadzał? Marvela?
Po angielsku to się dopiero nie zgadza. Większość historii to zlepek kilku zeszytów. Rzadko co tutaj to prawdziwa Graphic Novel. Po polsku właśnie mamy to co opisują: Wielką (60 tomów) Kolekcję (jakieś wątpliwości?) Komiksów (bo przecież nie batoników proteinowych) Marvela.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 02:15:19 pm wysłana przez fragsel »

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1254 dnia: Marzec 24, 2013, 02:27:40 pm »
Ale tak sobie zadajmy pytanie: A jakby wydawali najbardziej kiepskie historie najbardziej beznadziejnych autorów, to który człon nazwy Wielka Kolekcja Komiksów Marvela by się nie zgadzał? Marvela?
To lubię - spór o słowa, ale niech będzie. O tym, że kolekcja i komiksów, to nie ma nikt żadnych wątpliwości, że Marvela, to także wiadomo, że taki jest patronat tych dzieł. A co do wielkiej....każdy rozumie, tak jak chce. Ja np. chcę przez cały czas wydawania kolekcji żyć w przeświadczeniu, że 60 tomów w stosunku do tysięcy wydanych zeszytówek, setek tomów - nie jest to liczba powalająca i zniewalająca. A więc ta liczba: 60 tomów, to liczba historii zapierającyh dech w piersiach; to liczba tomów, które w morzu historii Marvela są kroplami najczystrzymi i najpiękniejszymi; to liczba tomów nad którymi może się pochylić każdy ze świadmością ze czas, który poświęcił danemu tytułowi nie jest czasem straconym. Mógłbym jeszcze napisać, jak rozumiem WIELKA :)

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1255 dnia: Marzec 24, 2013, 02:28:08 pm »
tak się zastanawiam odnośnie prenumeratorów pisane jest że dostaniemy przesyłkę raz w miesiącu po 2 numery ok . ale jak zobaczyłem charmonograf w czechosłowacji :smile: to czasem w miesiącu są 3 numery i wnioskuję że jak dostaniemy tylko po 2 numery w miesiącu za za jakiś czas w kioskach będzie powiedzmy nr 30 a my dostaniemy na 23 i 24 . Straszny poślizg będzie u prenumeratorów .

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1256 dnia: Marzec 24, 2013, 02:41:13 pm »
To lubię - spór o słowa, ale niech będzie.

No czasem takie rzeczy się zdarzają, jak ktoś używa jako argumentu słów
wierzę, że jeżeli WKKM nazywa się WKKM, to będą to wydawać, czyli najlepsze historię najlepszych twórców.

Spójrzmy prawdzie w oczy: to nie jest kolekcja najlepszych historii. Najlepsze historie Marvela stanowią tu z 10%.
Ani W UK, ani W Czechach, ani nigdzie indziej (więc dlaczego by akurat w Polsce?) wybór historii nie ma jako podstaw względów estetycznych, a jedynie marketingowe. Większość wybranych historii stanowi wstęp do niezawartych w niej numerów, dużo z nich nawet kończy się cliffhangerami (więc trzeb kupić osobno). Dużo też stanowi po prostu momenty przełomowe w historii danego bohatera i jako takie stanowią świetny punkt wyjścia dla nowych czytelników (którzy zaczną resztę kupować osobno).
I jest to całkiem zrozumiałe.
I jak na nasz rynek jest to WIELGAŚNA KOLEKCJA. Wskaż jedno inne przdsięwzięcie o tej ilości nuemrów i tym zasięgu w Polsce? TM semic nawet jak rządził, to największa seria to miała ze 100 numerów. A siedzieli tu latami
Spójrzmy prawdzie w oczy: na polskim ryneczku każdy wydany komiks znajdzie amatora. Różnice w sprzedaży między już wydanym a nowościami nie mogą być duże. I nie pytajcie o dowody. Tak po prostu musi być, bo do tego interesu tylko głupek by dokładał, a to nie są głupki. Więc po co mają się starać, skoro większość klientów to nowicjusze, bo hardcorowy fan już dawno czytał/ma/wie które wybrać więc nie jest targetem tego produktu - znajduje się na marginesie sprzedaży.

Zgadzam się: kwestie zapowiedzi załatwili beznadziejnie. Ale co by te zapowiedzi zmieniły? czy ktoś nie kupi bo nie było zapowiedzi? czy ktoś więcej kupi bo były? no dajcie spokój.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1257 dnia: Marzec 24, 2013, 03:11:57 pm »
" W kolekcji znajdziecie niektóre z moich ulubionych historii, kluczowe dla każdego, kto choć trochę interesuje się komiksami. Są to klasyki narracji wizualnej [...]" - jest tak napisane w I tomie kolekcji, co także ujełeś w swoim poście. Spodziewam się tego po całej kolekcji, po każdym tytule. Nie będę spierał się odnośnie tego, jakie historie są najlepsze z najlepszych, bo pewnie nie przeczytałem aż taki dużej ilości komiksów jak Ty, żeby to wiedzieć. Z tego co przeczytałem kiedyś i to, co czytam w kolekcji H., to dla mnie są to dobre historie. Jak narazie na 7 przeczytanych tomów żaden nie okazał się nietrafiony. Każdy mi się podobał i od czasu do czasu pewnie będę do nich wracał.


Zgadzam się, że "Wielka" użyta relatywnie do naszego rynku komiksu jest uzasadnione. Jeżeli twórcy kolekcji kierowali się takimi wytycznymi nazywająć tak swoją kolekcje, to cieszę się, że mają na uwadzę nasze małe środowisko. Tak małe, a takie znaczące.


fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1258 dnia: Marzec 24, 2013, 03:25:25 pm »
Nigdy nie powiedziałem, że nie są to dobre historie. Ale naprawdę niewiele wybitnych. "klasyka narracji wizualnej"? No bez jaj... (sorki, Moderatorze, chciałem powiedziec żartów...)
I chodziło mi o marketingowe kryteria doboru, a nie poziom. I tak się cieszmy, że oryginalna lista jest z zagramanicy, bo jakby pełna 60-tka była dobierana w Polce, to kto wie jakie potworki byśmy dostali
Zgadzam się, że "Wielka" użyta relatywnie do naszego rynku komiksu jest uzasadnione. Jeżeli twórcy kolekcji kierowali się takimi wytycznymi nazywająć tak swoją kolekcje, to cieszę się, że mają na uwadzę nasze małe środowisko. Tak małe, a takie znaczące.

"Wielka" może być rozpatrywana tylko w relacji do naszego rynku, bo w oryginale takiego przymiotnika nie ma. Jest "oficjalna". Na rynku UK słowo Wielka naraziłoby ich tylko na śmieszność. I jeśli poprawnie wyczuwam sarkazm w ostatnim zdaniu cytowanej przeze mnie wypowiedzi to nie ma się o obrażać. Nasz rynek jest naprawdę mały. Kropka. Pierwszy Marvel u nas to 1990, na świecie 1963. To tylko przez te 27 lat mówimy o 20 000 zeszytów. A potem nadszedł BOOM lat 90-tych. To o czym my mówimy?
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 03:28:43 pm wysłana przez fragsel »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1259 dnia: Marzec 24, 2013, 03:37:54 pm »
Mnie się wydaje, że u nas w H. nastawili się po prostu na zysk i sami nie do końca wiedzą, co mają wydawać - kiedy i jak. Wydają pewnie co im dają, co mają podpisane w umowie na całość. Możliwe, że u Czechów tą kolekcją zajmuje się ktoś kompetentny, kto chociaż trochę ogarnia co w trawie piszczy, a przede wszystkim ma kontakt z targetem dla których to jest wydawane.

Uważasz, że ktoś kompetenty i kto ogarnia świat Marvela zadecydowałby, że warto zamienić Avengers Forever 1 i 2, na Pięć Koszmarów i Avengers Standoff? Albo Vampire State na Astonishing Thor? Wg tego, co wcześniej pisał Anionorodnik takie zmiany właśnie pokazują, że robi to ktoś, to tego nie ogarnia.

Zgadzam   się: kwestie zapowiedzi załatwili beznadziejnie. Ale co by te   zapowiedzi zmieniły? czy ktoś nie kupi bo nie było zapowiedzi? czy ktoś   więcej kupi bo były? no dajcie spokój.

W kwestii samej kolekcji zapewne nic. Ale na pewno zmieniłoby się podejście do tego, co już jest dostępne - kupować to, co już wydane, czy czekać, bo a nuż będzie? Jak czekać - to co z dostępnością po zakończeniu kolekcji? Będzie jeszcze, czy już pozostaną tylko szarpaniny na Allegro? Raczej do tego najbardziej zapowiedź całej WKKM by się przydała.

A poza tym - po prostu dobrze jest wiedzieć, na co się czeka. Z czysto kolekcjonersko-fanowskiego powodu :smile:

Spór o to, czy zawartość obejmuje najlepsze komiksy Marvela, tylko przełomowe, czy też może najbardziej wartościowe z marketingowego punktu widzenia jest raczej bezcelowy. A tym bardziej o semantykę słów. Każdy z fanów Marvela mógłby przedstawić własny dobór tytułów, który by pasował do Kolekcji i wszystkie takie listy by pokrywały się definicją WKKM. W tej chwili mamy tu komiksy wybitne, dobre, przełomowe i zwykłe zapychacze. Całość to po prostu pewien subiektywny (bo narzucany przez wydawcę) wgląd w świat Marvela, stanowiący punkt wyjścia dla tych, którzy się w niego wciągną. I tyle - tylko tyle i aż tyle, zależne po której stronie barierki się jest: jako początkujący, czy jako już doświadczony fan.


 

anything