trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 413893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1110 dnia: Czerwiec 16, 2013, 06:03:57 pm »
No tak, ale to byly, ze tak powiem "oficjalne" piraty. As editor to chyba bylo pelnoprawne wydawnictwo komiksowe.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1111 dnia: Czerwiec 16, 2013, 06:11:41 pm »
As editor to chyba bylo pelnoprawne wydawnictwo komiksowe.
No jasne, ze bylo. Ale nie wierze, ze mialo licencje na wydawnie tych tytulow :) Na 100% Blade Runner nie zostalby zaakceptowany przez licencjodawce.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1112 dnia: Czerwiec 16, 2013, 06:18:23 pm »
no bez jaj, tak bylo. A setki pirackich kaset? Nagrywanie gier na dyskietki, kasety? Tylko wtedy to sie nie nazywalo piractwem :smile:

najlepsze, ze wiele z tych firm sie pozniej zalegalizowalo "na maxa" (a nie tylko przez zarejstrowanie w urzedzie) i dzisiaj scigaja "piratow", dzialajacych na ich niekorzysc  :roll:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1113 dnia: Czerwiec 17, 2013, 11:47:46 am »
Prenumerata znów przed premierą kioskową. (Zdjęcie nie moje). Ktoś z was też już dostał?



Hachette idzie w zaparte i nie dodaje dopisków "część 1" i "część 2" na okładkach. W dodatkach artykuł o tym jak wymyślono postać Punishera (2 str.), miniatury okładek zeszytów zawartych w tomie (2 str.) i galeria wyglądów Punishera (2 str.).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2013, 01:13:47 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Zenek K.

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1114 dnia: Czerwiec 17, 2013, 02:46:16 pm »
Awizo w skrzynce :smile: Jak się uda, dziś dorwę te tomiszcza w swoje łapki :smile: No chyba że to tylko powołanie do wojska :/

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1115 dnia: Czerwiec 17, 2013, 02:53:56 pm »
paczuszka przyszła. ładnie zapakowane w folie bąbelkową, karton też dopasowany do wielkości komiksów.

pewnie zrobię sobie przerwę od Essentiala Punishera i od Lucyferów i zabiorę się za Kapitana. przeholowałem trochę z zakupami i mam lektury na dobre parę miesięcy... (nie, żebym narzekał...)

powoli trzeba będzie robić akcję "co dalej, Hatchette?", jak będę miał chwilę to zadzwonię na infolinię.

Offline Zenek K.

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1116 dnia: Czerwiec 17, 2013, 04:51:28 pm »
Jak wyżej, jak zwykle folia bąbelkowa, pudełko niemal idealnie wielkości komiksów, komiksy świeżo pachnące farbą drukarską, skrzypiące przy pierwszym otwarciu, awwwwww~ :D Niech tylko sesja się skończy to będę mógł się za nie wziąć, zresztą już tomy z ostatniej paczki mam zaległe.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1117 dnia: Czerwiec 17, 2013, 06:20:47 pm »
I ja odebrałem paczuszkę. Stan jak zawsze - idealny, jak spod igły, elegancko owinięte folią bąbelkową. Wszystko ok.

Błędy w Winter Soldierze takie same, jak opisywane na FB - część grafik z brązowymi paskami, jakby im się obrazki do końca nie załadowały. Jestem ciekaw, czy Hachette planuje jakiś dodruk tego tomu, z usuniętymi błędami.

Za to zmartwił mnie Punisher - na pierwszy rzut oka strona graficzna wydała mi się koszmarna. Liczyłem bardzo na ten komiks, a tu po pobieżnym przejrzeniu już rozczarowanie... Może jak zacznę czytać, to przestanę zwracać na to uwagę, jeżeli historia będzie odpowiednio wciągająca.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1118 dnia: Czerwiec 17, 2013, 06:24:46 pm »
"Witaj ponownie, Frank"? "Witaj w domu" brzmi lepiej, jest zgodniejsze z oryginałem, nie mówiąc o tym, że jest po polsku.

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1119 dnia: Czerwiec 17, 2013, 06:33:49 pm »
Za to zmartwił mnie Punisher - na pierwszy rzut oka strona graficzna wydała mi się koszmarna. Liczyłem bardzo na ten komiks, a tu po pobieżnym przejrzeniu już rozczarowanie... Może jak zacznę czytać, to przestanę zwracać na to uwagę, jeżeli historia będzie odpowiednio wciągająca.
Steve Dillon jest przecież świetnym rysownikiem. Jedyny jego problem to jednakowość twarzy postaci.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1120 dnia: Czerwiec 17, 2013, 07:18:56 pm »
Dillon jest bardzo specyficzny i nie każdemu podejdzie. Akurat w tym Punisherze wypadł moim zdaniem bardzo dobrze.

Przeanalizowałem ostatnio na podstawie poniższego plakatu do którego momentu doszedł obrazek na grzbietach po 1/4 kolekcji, czyli 15 tomach:



I według mnie nie ma szans żeby zmieścił się cały rysunek. Kitty Pryde i prawdopodobnie Nightcrawler zostaną ucięci. Nie dość, że schrzaniono sprawę z chronologiczną numeracją na grzbietach to jeszcze ich grafik nie potrafił dobrze wykadrować rysunku. Jak już coś trzeba było wycinać to wolałbym żeby to Hulk poleciał :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2013, 07:37:15 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1121 dnia: Czerwiec 17, 2013, 07:26:13 pm »
e tam, i tak będzie wyglądało pięknie na półce! już sam Hulk robi wrażenie.

Offline freshmaker

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1122 dnia: Czerwiec 17, 2013, 07:29:49 pm »
czytam właśnie zaległe tomy wkkm:
- hulk - tak dennego komiksu nie czytałem już dawno. zupełnie nie rozumiem dlaczego ten album wszedł do kanonu. dużo lepiej bawiłem się czytając essential hulk.
- dark phoenix - historia trzyma poziom ale... kolorowanie jest fatalne. bardzo często zakrywa kreskę byrnea. w stopce wymieniony jest oryginalny kolorysta (chyba) ale na pierwszy rzut oka widać że kolory były robione komputerowo. kolory + okładka z kikutem wolverinea niestety odbierają sporo frajdy z czytania
- thor - nudnawy komiks o niczym. kilka średniawych joke-ów z asymilacją thora na wsi i to wszystko. komiks wygląda jak jakiś wstęp, nie wiem czy będą ciągnęli dalej ten wątek. oby nie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1123 dnia: Czerwiec 17, 2013, 07:35:41 pm »
e tam, i tak będzie wyglądało pięknie na półce! już sam Hulk robi wrażenie.

Wiem, tak tylko narzekam dla samego narzekania i dlatego, że Kitty Pryde to jedna z moich ulubionych postaci Marvela i szkoda, że prawdopodobnie się nie zmieści.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1124 dnia: Czerwiec 17, 2013, 08:25:44 pm »
Czy wiecie coś na temat innych sklepów internetowych, które - tak jak Gildia - sprzedają albumy z kolekcji? Bo za długo zwlekałem z zakupem 2 części "Zimowego żołnierza" i nakład im się wyczerpał... :evil: