Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 215853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #420 dnia: Marzec 31, 2016, 11:12:55 am »
To flagowych serii po 3/4 wydania zbiorcze na rok. To ładnie zostaniemy z tyłu  :smile:

Offline isteklistek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #421 dnia: Marzec 31, 2016, 11:15:40 am »
Albo będą zbierać jedno wydanie po 12 zeszytów zamiast 6 - lepsza opcja. Z jednej strony się cieszę, że będzie sporo czytana co najmniej 12 serii mnie interesuje, a jeszcze kilka niby miało się pojawić przede wszystkim liczę na JSA.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 11:23:20 am wysłana przez isteklistek »

Offline Nawimar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #422 dnia: Marzec 31, 2016, 11:41:31 am »
Laf: "(...) startując 5 lat temu z NEW 52 wydawnictwo DC zrobiło w konia wszystkich swoich czytelników."
 
A przy okazji zafundowali im/nam co najmniej kilka udanych projektów (vide "Wonder Woman" i "Earth 2"). "Wszystko płynie" jak powiedział Pantarej. I dlatego nie ma się co dziwić, że wydawcy starają się na różne sposoby reanimować ten podupadający biznes.

Mikel

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #423 dnia: Marzec 31, 2016, 12:20:45 pm »
Czy aż taki skok na kasę, historie new 52 dają sporo radości a nie koniecznie są odkrywcze. DC REBIRTH, zapewne też takie będzie, choć patrząc na to że DC chce budować spójne uniwersum to taki zabieg jest jak najbardziej na plus, przynajmniej dla nowych czytelników. Czy nie chodzi o to by dostawać sporą dozę rozrywki?

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #424 dnia: Marzec 31, 2016, 12:29:18 pm »
Marvel ma teraz dużo więcej dobrych scenarzystów  :smile:

Albo będą zbierać jedno wydanie po 12 zeszytów zamiast 6 - lepsza opcja.
Rocznie będzie wychodzić 26/27 zeszytów + jakieś annuale i speciale. Wątpię żeby wydawali tomy po około 400 stron.

I ciekawe czy te wydania zbiorcze też będą tańsze o te 25% bo u nas Egmont na pewno nie obniży cen (że tak pojadę 8azyliszkiem  :smile: )
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 12:36:59 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #425 dnia: Marzec 31, 2016, 12:47:34 pm »
A ja nie rozumiem tego narzekania, dlaczego Rebirth jest zrobieniem nas w konia? Ktoś mógłby rozwinąć tę myśl? Żeby kogoś oszukać trzeba najpierw dać jakąś obietnicę, a raczej nikt nie obiecywał, że nie będzie kolejnych restartów. Jak dla mnie restart może być nawet co roku, nie widzę większej różnicy ani tym bardziej problemu.

Offline Mati29

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #426 dnia: Marzec 31, 2016, 12:52:17 pm »
ale nie nas, tylko Bazyliszka
Widocznie miał coś dogadane z DC na boku

Offline isteklistek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #427 dnia: Marzec 31, 2016, 12:52:28 pm »
A jeszcze jedno cały DC Rebirth firmuje swoim nazwiskiem Geoff Johns, który jest odpowiedzialny za architekturę całego universum, a to akurat on potrafi robić. Jeżeli on wszystkim będzie w praktyce kierował, to można się spodziewać, że będzie dobrze. Wiadomo, że wszystko wyjdzie w trakcie, ale jak na razie na tę chwilę jestem spokojny.
New52 ja jestem rozczarowany, ale tylko dlatego, że było trochę przepychanek i krepowania twórca rąk. Przede wszystkim Batwoman i odejście Williamsa. Szybko też zakończono Supergirl, która mi się podobała - pomysł z czerwonymi latarniami był dobry. Trochę się rozczarowałem Red Hood and Outlaws, ale chyba dlatego, że ten tytuł i ci bohaterowie zasługują na historię z lepką R.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 12:59:46 pm wysłana przez isteklistek »

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #428 dnia: Marzec 31, 2016, 12:57:16 pm »
Laf: "(...) startując 5 lat temu z NEW 52 wydawnictwo DC zrobiło w konia wszystkich swoich czytelników."
 
A przy okazji zafundowali im/nam co najmniej kilka udanych projektów (vide "Wonder Woman" i "Earth 2"). "Wszystko płynie" jak powiedział Pantarej. I dlatego nie ma się co dziwić, że wydawcy starają się na różne sposoby reanimować ten podupadający biznes.

Nie twierdzę, że NEW 52 było złem, choć trzeba przyznać, że w ramach tej inicjatywy było sporo średniaków (odnoszę się tylko do polskich wydań). Owszem są naprawdę warte przeczytania rzeczy (Wieczne Zło, Wieczny Batman), takie, które wybijają się ponad przeciętność (saga o Trybunale Sów, Shazam, Liga Sprawiedliwości), czy wręcz genialne (wspomniana przez Ciebie WW, nie mogę doczekać się zakończenia tej sagi). Chodziło mi bardziej o podejście wydawnictwa do tego co sami tworzą - pięć lat pewnej ciągłości i zazębiających się wątków, crossovery, gościnne występy, nowe originy, ewolucja postaci itp. itd. etc. A teraz co? Wszystko do kosza!! Marvel ze swoją inicjatywą NOW pokazał, że można we wszystkim zachować umiar, a przede wszystkim spójność z tym co było wcześniej.

Jak dla mnie restart może być nawet co roku, nie widzę większej różnicy ani tym bardziej problemu.
Jak znowu wydadzą kolejny tom typu Batman: Rok Zerowy to chyba zwymiotuję.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 01:01:45 pm wysłana przez laf »

Offline Antari

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #429 dnia: Marzec 31, 2016, 01:09:46 pm »
No ale czego ty oczekujesz? Brazylijskiej telenoweli po 1000 zeszytów na serię? Jak się nie sprząta to potem robi się bałagan, który trzeba uporządkowywać średnimi eventami. 5 lat to mało ehh niektórym to nigdy dość  :roll:

Offline Nawimar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #430 dnia: Marzec 31, 2016, 01:11:37 pm »
Laf - nie byłbym pewien czy aby wszystkie wątki zawiązane w trakcie Nowego DC wylądują w koszu. Z tego co czytałem wydawca zamierza co bardziej udane zachować. Zresztą już chyba zeszłoroczna "Konwergencja" miała na celu przemieszanie ich z tradycjami tego uniwersum sprzed restartu. A i wątek Pandory przewijający się m.in. w "Justice League" mógł wskazywać, że dawne uniwersum jednak się odrodzi. Może zatem nie będzie tak źle. Najważniejsze, że DC dalej będzie publikować. Jeśliby nie ewoluowali to już dawno pożegnalibyśmy się z tym wydawnictwem tak jak swego czasu m.in. z Charlton.

Offline misiokles

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #431 dnia: Marzec 31, 2016, 01:45:32 pm »
Czym się różni to, co ma zrobić DC Rebirthem od zwykłego retconu, jakich było i u nich i u konkurencji wiele? Czy przez to marvelowskie Death No More ma być automatycznie lepsze?

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #432 dnia: Marzec 31, 2016, 01:48:21 pm »
No ale czego ty oczekujesz? Brazylijskiej telenoweli po 1000 zeszytów na serię? Jak się nie sprząta to potem robi się bałagan, który trzeba uporządkowywać średnimi eventami. 5 lat to mało ehh niektórym to nigdy dość  :roll:
Chodzi mi po prostu o to, żeby nie rezygnowali z przeszłości bohaterów i tego co stało się w poprzednich zeszytach, a przede wszystkim żeby nie było kolejnych odnawianych originów, bo przecież WSZYSCY (jestem nawet przekonany, że również nowi czytelnicy) znają główne postacie i ich pochodzenie. A co do bałaganu to przez te 5 lat nie narobiło się go aż tak wiele - to nie jest ta skala jak wtedy gdy trzeba było wydać Kryzys na Nieskończonych Ziemiach.
Nawimar mnie trochę uspokoił, bo po jego poście przypomniałem sobie, że faktycznie w REBIRTH mają zachować pewne wątki które przyjęły na przestrzeni całego uniwersum. No cóż - pożyjemy zobaczymy

Offline Nawimar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #433 dnia: Marzec 31, 2016, 02:00:19 pm »
Miło mi :) Ponoć tak się sprawy mają m.in. w przypadku planowanego miesięcznika "Shazam Family" w którym udzielać się mają dokładnie te same wersje tytułowej rodziny, którą znamy z polskiej edycji "Shazam!". Mam nadzieję, że szefostwo DC dotrzyma słowa.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #434 dnia: Marzec 31, 2016, 02:40:32 pm »
Zgadzam się z @lafem. Rok Zerowy jest do porzygu. Cos tam wspominali o nim w Eternalu, to sobie chciałem przelecieć. Ale w Tajemniczym Mieście nie było nic o Falcone. Za to było to tak słabe, że na razie nie chce mi się sięgać po Mroczne Miasto.

I już widzę oczami wyobraźni (czy raczej nadchodzących koszmarów), jak Loeb i Sale pichcą 1101 origin a potem są kolejne Ziemie Jeden po Rebirhcie, Batwoman po Rebirhcie, Damien po Rebirthcie itd. Zwolnić to całe tałatajstwo z pokoju scenarzystów, bo mają zero orygnalnyh pomysłów i zatrudnić nowych, młodych i zdolnych. Joens był spoko, bo mógł kontynuować losy Zielonych latarni bez oglądania się na restart z 2011.

Ta - Trybunał Sów był dobry ale jego zakończenie w Mieście Sów już nie. Nowy bohater Szpon nie spodobał się publice. Śmierć Rodziny, Imperium Pingwina, Gothtopia mi zdecydowanie nie podeszła. LS Poczatek i Tron Atlantydy słabe. Cykl od Shazama po Wieczne Zło fajnie się czytało, ale był on wtórny. Żeby Liga Lordów mogła powrócić na naszą Ziemię, nie trzeba było robić restartu. To samo z Antymonitorem z którym wcześniej potykał się GL.