trawa

Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 113830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 15, 2016, 06:45:09 pm »
BTW, jaki jest problem z JLA od Morrisona? Są jakieś luki? Bo chyba póki co, mamy fajnie całą serię po kolei od początku wydawaną?

Luki w obrębie samej serii (brak opowieści autorstwa Waida czy Millara) nie bolą (zalinkowany w wątku o Egmoncie spis nie podaje wiernie numerów, wypadają np z tomu trzeciego numery 18-21 i 27, co jednak, miejcie wzgląd, podaję z pamięci, bo chwilowo sprawdzić nie mogę). Brak w tej edycji kluczowej dla wielu, ze względu na poziom i wagę historii, "Tower of Babel" zupełnie nie ma znaczenia, bo wydarzenia tam przedstawione maja miejsce już po runie Morrisona. Zaboli, jeśli już, brak pełnego crossoveru #1,000,000, wydarzenia z którego rzutują na to, co dzieje się potem w serii.

Ja zakończyłem właśnie lekturę runu Morrisona (została mi tylko powtórka z zamykającej tom 4. "Ziemi 2") i jestem pod nieustającym wrażeniem. Są miejsca słabsze i nie do końca cieszą mnie rysunki, ale ta rozpięta między odległą przyszłością a niezwykle dynamiczną teraźniejszością opowieść ma w sobie dokładnie ten nerw, jakiego oczekuję od komiksu superbohaterskiego: zadziorność względem konwencji przy pełnym poszanowaniu jej najświętszych zasad, zgodę na nieustanne negocjowanie status quo i (wtedy jeszcze żywą) wiarę, że zagrożenia można eskalować w nieskończoność i czytelnik nigdy nie prychnie zniecierpliwiony, widząc nową jeszcze większą i jeszcze groźniejszą integalaktyczną bombę. To lubię! 
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:00:28 pm »
W przypadku JLA było zapowiedziane że to będzie run Morrisona, czyli 4 tomy (potwierdzone kilka razy np. w odpowiedziach na alei komiksu). Vision2001 jak popatrzysz wydanie zawiera rzeczy których nie ma późniejsza edycja czyli JLA 1,000,000 oraz JLA Earth 2. Druga spraw że jeśli Egmont by chciał kontynuować (wydając tom 5) to spokojnie może dać brakujące zeszyty których nie pisał Morriosn czyli JLA 18-22 + JLA 27 + JLA 32-33 + JLA 35 + właśnie Wieżę Babel JLA 42–46 (i chyba JLA Secret Files 2-3) i wtedy wyjdzie objętościowo tom zbliżony do tego co jest teraz wydawane. Wiadomo że Egmont ma pewną swobodę w wydawaniu myślę, że na MKiFG można panu Tomaszowi zadać takie pytanie? Trzeba także pamiętać że kontynuacja jest możliwa tylko dzięki dobrej sprzedaży. A jeśli by zakończyli na tomie 5, który podałem to dalej można by spokojnie kolekcjonować po angielsku jeśli ktoś by chciał. I podejrzewam, że dzięki takiemu zabiegowi mielibyśmy najpełniejsze wydanie serii JLA.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2016, 07:07:23 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline vision2001

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:18:10 pm »
Vision2001 jak popatrzysz wydanie zawiera rzeczy których nie ma późniejsza edycja czyli JLA 1,000,000 oraz JLA Earth 2.
Widziałem, ale zapomniałem o tym nadpisać. Mam znaczną część tej serii w TPB. Niestety nie wszystko i jeszcze nawet tej serii nie ruszyłem...
Co do Ziemi 2 mam tpb amerykański jak i wydanie z Fun Media. Świetna rzecz i rzeczywiście bardzo szkoda jakby niektórzy z Was nie mieli możliwości się z nią zapoznać.
A JLA One Million chyba mam w wydaniu zeszytowym lub którymś z tych TPB.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

JanT

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:24:47 pm »
Ziemia 2 jest w 4 tomie Morrisona.

Offline vision2001

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:28:38 pm »
Ziemia 2 jest w 4 tomie Morrisona.
Wiem. Dlatego z drugiej strony jakby nie puścili właśnie runu Morissona to kto wie czy by ten komiks wyszedł? A może jednak by wyszedł w DC De Luxe ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Epekeina

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 15, 2016, 08:04:29 pm »
Luki w obrębie samej serii (brak opowieści autorstwa Waida czy Millara) nie bolą (zalinkowany w wątku o Egmoncie spis nie podaje wiernie numerów, wypadają np z tomu trzeciego numery 18-21 i 27, co jednak, miejcie wzgląd, podaję z pamięci, bo chwilowo sprawdzić nie mogę). Brak w tej edycji kluczowej dla wielu, ze względu na poziom i wagę historii, "Tower of Babel" zupełnie nie ma znaczenia, bo wydarzenia tam przedstawione maja miejsce już po runie Morrisona. Zaboli, jeśli już, brak pełnego crossoveru #1,000,000, wydarzenia z którego rzutują na to, co dzieje się potem w serii.

Ja zakończyłem właśnie lekturę runu Morrisona (została mi tylko powtórka z zamykającej tom 4. "Ziemi 2") i jestem pod nieustającym wrażeniem. Są miejsca słabsze i nie do końca cieszą mnie rysunki, ale ta rozpięta między odległą przyszłością a niezwykle dynamiczną teraźniejszością opowieść ma w sobie dokładnie ten nerw, jakiego oczekuję od komiksu superbohaterskiego: zadziorność względem konwencji przy pełnym poszanowaniu jej najświętszych zasad, zgodę na nieustanne negocjowanie status quo i (wtedy jeszcze żywą) wiarę, że zagrożenia można eskalować w nieskończoność i czytelnik nigdy nie prychnie zniecierpliwiony, widząc nową jeszcze większą i jeszcze groźniejszą integalaktyczną bombę. To lubię!
Absolutnie zgadzam się i przyklaskuje. Dodam jeszcze, że w wypadku Morrisona ta hiperbolizacja zagrożeń idzie w parze z przełamywaniem schematu klasycznego wroga w stylu "bardziej umięśniony, z lepszym laserem z oczu, z healing factorem do kwadratu" - skoro bohaterowie to bogowie niejako transcendujący świat, to i zagrożenie musi być transcendentne: dziwaczne, szalone. Lepiej to widać w Doom Patrol czy Invisibles, ale JLA to seria w tym duchu.

Offline Wojtpil

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 20, 2016, 07:14:59 am »
Czemu w JLA Morrisona Superman ma niebieski kostium?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 20, 2016, 07:31:23 am »
A co robiłeś w 1998 roku jak Superman z energii pojawił się w polskich komiksach TM-Semic? Tam Arkadiusz Wróblewski wszystko wyjaśnił.


fragsel

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 20, 2016, 07:58:34 am »
a tu jest opisane w streszczeniach po polsku jak do tego doszło:

http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_batman_i_superman_1998&kat=str

{od 4/1998}

Offline Wojtpil

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 20, 2016, 08:42:08 am »
A co robiłeś w 1998 roku jak Superman z energii pojawił się w polskich komiksach TM-Semic? Tam Arkadiusz Wróblewski wszystko wyjaśnił.



O Matko to milion lat temu, nikt tego nie pamięta.
Chociaż nikt wcześniej o to nie pytał więc może tylko ja :(


a tu jest opisane w streszczeniach po polsku jak do tego doszło:

http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_batman_i_superman_1998&kat=str

{od 4/1998}

dziękuję :)

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline SawiK

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:31:40 pm »
Właśnie sobie poczytuje nowa Lige tom 6 i muszę przyznać ze całkiem dobre to czytadło. Po kiepskich doznaniach jakim były lektury Suicide Squad i Harley to JL jest obok WW i częściowo Batmanem Snydera najbardziej wciągająca pozycją dla mnie z Nowe DC. Widać ze Johns ma jakiś długofalowy plan i dobrze to wszystko sie układa w ciekawą całość. Egmont dostaje też plusa za cenę,pozytywne zaskoczenie ;]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 07:02:36 pm wysłana przez SawiK »

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 22, 2016, 06:39:31 pm »
Zgadzam się z powyższym. Ledwo zaczynam Ligę 6 i już jest spoko. Ach ten Luthor.
Naprawdę można kupić ten tom, tym bardziej, że Egmont wreszcie zaczął obniżać ceny.

"Proszę powiedzieć panie Luthor, jak się pan czuł ratując życie Supermanowi?"
Ach ten "Lepszy Świat". :smile:



Onelinery w tym tomie wymiatają. Nie było ich tylu w LS 4 i 5 ani w Wiecznym Źle. A tutaj śmieję się od ucha do ucha od 1 strony. To chyba najlepszy komiks z N52 wydany w Polsce.
Spoiler: pokaż
Shazam przypadkiem stwarzający stół pingpongowy
- mistrzostwo.
Żaba i Skorpion - hahahahahahaha
Spoiler: pokaż
I Mirror Master
- świetne
Spoiler: pokaż
I Owlman - uwielbiam go.

Spoiler: pokaż
O i Wonder woman wspomina o Gorgonie - ten tom kiedyś będziemy mieć w WKKDC

Luthor zawsze budzi we mnie mieszane uczucia. Zachwyca swoją niegodziwością, jest źródłem uśmiechu, gdy realizuje swoje niecne plany i zawsze przegrywa. I wkurza strasznie, bo niby jest geniuszem, a często doprowadza do wielkich katastrof, które zagrażają wielu, wielu ludziom. I to zazwyczaj w strasznie idiotyczny sposób do tego dochodzi, zwykle przez jego niesamowitą arogancję. I nie wiem, czy to jego immanentna cecha, że niby jest bardzo mądry, a jednocześnie bardzo głupi. Czy też może scenarzyści se ułatwiają pracę i wymyślają zdarzenia w ogóle niezgodne z charakterem danej postaci. Śmiertelny wirus stojący sobie ot tak na postumencie za szkłem? No dajcie spokój.


Okładka z Lego? Zajefajna. Chciałoby się od razu przeczytać kolejny tom. Ale oczywiście Egmont w tym roku już żadnego nie wypuści. :/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2016, 09:23:22 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Lauv

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:01:36 pm »
Dobry dzień,


Mam pytanko, ponieważ zacząłem z ciekawości przeglądać Amazon'a jak daleko za stanami jesteśmy w komiksach z N52 i zauważyłem że w Polsce nie wydano 4 części Justice League: The Grid tylko przemianowano u nas Trinity War jako czwartą część ? Ktoś mi może wyjaśnić czemu Egmont pozbawił nas 6 zeszytów JL ? Czyżby ponownie stwierdził za nas (klientów) jak to było w przypadku "Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości" że ten tom nie jest wart uwagi ? I w sumie zrobił nam paskudną dziurę w ciągłości JL której już raczej nie załata bo kiepsko będą wyglądać dwie czwórki na grzbietach obok siebie ?

Z czego samo Trinity War jest okrojone o około 100 stron i brakuje kolejnych 5 zeszytów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2016, 12:21:48 pm wysłana przez Lauv »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:22:28 pm »
3 czy 4 strony wstecz masz wszystko rozpisane, jak wydane są u nas poszczególne zeszyty. Nie dramatyzuj.

Offline Garf

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:28:13 pm »
Egmont nie pozbawił nas sześciu zeszytów "Ligi Sprawiedliwości" i nie zrobił żadnej dziury w ciągłości.

W wydaniu amerykańskim "Trójka" ("Trinity War") była odrębnym albumem, nienależącym do głównej serii "Ligi Sprawiedliwości". Jej lektura była jednak konieczna do zrozumienia wydarzeń w "LS". Problem polegał na tym, że wydanie zbiorcze "Trójki" powtarza część zeszytów z tomu "JL: The Grid". (Grid: JUSTICE LEAGUE #18-23, Trójka:  JUSTICE LEAGUE #22-23).

Aby uniknąć wydawania dwa razy tego samego, Egmont zrezygnował z "Grid", wydał "Trójkę" jako 4 tom "Ligi Sprawiedliwości", a brakujące zeszyty JUSTICE LEAGUE #18-20 przeniósł do polskiego wydania zbiorczego pierwszego tomu "Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości". Są tam, zaraz po zeszytach JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #1-5.

Uprzedzając Twoje pytanie o zeszyt JUSTICE LEAGUE #21: było to niezwiązane bezpośrednio z fabułą "Ligi" zwieńczenie historii o Shazamie, która toczyła się w dodatkowych krótkich historiach dołączanych do amerykańskich wydań "JL". Jest on obecny w tomie "Shazam!".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything