trawa

Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 115542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 31, 2016, 02:42:12 pm »
Nadrabiam właśnie zaległości w New DC i zabrałem się za 6. tom Ligi Sprawiedliwości. Widzę jednak pewien brak, bo w tomie 5. Cyborg idzie na wojnę z Syndykatem Zbrodni, a w tomie 6. Syndykatu już nie ma, a JL jest już uwolniona z pułapki Firestorma. Gdzie była ostateczna walka z Syndykatem? Czy to zostało wydane w Polsce?

JanT

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 31, 2016, 02:54:19 pm »
W "Wieczne Zło"

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 31, 2016, 02:55:18 pm »
Nadrabiam właśnie zaległości w New DC i zabrałem się za 6. tom Ligi Sprawiedliwości. Widzę jednak pewien brak, bo w tomie 5. Cyborg idzie na wojnę z Syndykatem Zbrodni, a w tomie 6. Syndykatu już nie ma, a JL jest już uwolniona z pułapki Firestorma. Gdzie była ostateczna walka z Syndykatem? Czy to zostało wydane w Polsce?
Przed tomem 6 Ligi Sprawiedliwości powinieneś przeczytać Wieczne Zło

Sam siebie zacytuje ale czytaj wg tego
Kolejność chronologiczna zbiorczych wydań serii Liga Sprawiedliwości (wg mnie):
Liga Sprawiedliwości #01: Początek
Liga Sprawiedliwości #02: Podróż złoczyńcy
Liga Sprawiedliwości #03: Tron Atlantydy
Shazam!
Amerykańska Liga Sprawiedliwości #01: Najbardziej niebezpieczni
Liga Sprawiedliwości #04: Trójka
Wieczne zło
Liga Sprawiedliwości #05: Wieczni bohaterowie
Liga Sprawiedliwości #06: Liga Niesprawiedliwości

Egmont pominął w wydaniach 2 tom Amerykańskiej Ligii Sprawiedliwości, prawie cały tom to tien do Wiecznego Zła i
Spoiler: pokaż
rozwiązanie ALS
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 03:01:51 pm wysłana przez mkolek81 »

Feldkurat

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 02, 2017, 11:41:16 am »
No tak, zupełnie mi to z głowy wyleciało, dzięki. Wiedziałem, że czytałem, tylko nie pamiętałem, czy po angielsku, czy po polsku, stąd wrażenie, że w polskiej edycji coś mi umknęło. Ale na szczęście nie umknęło :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 04, 2017, 06:18:37 am »
świetny materiał o historii Ligi Sprawiedliwości, prowadzi  UncleMroowa



Offline andrewk

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 24, 2017, 01:15:48 pm »
Jest w 4 tomie LSA Wieża Babel?Czy kupić trzeba z WKKDC?

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 24, 2017, 01:31:15 pm »
Jest w 4 tomie LSA Wieża Babel?Czy kupić trzeba z WKKDC?
Nie ma.

Offline marian381

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 26, 2017, 08:54:18 am »
JLA tom 4 - prezentacja komiksu

Czwartym tomem kończymy zapewne polskie wydania JLA. Szkoda, bo seria naprawdę przednia, no i ta panorama.  :lol:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:17:15 am »
Egmont sobie wbił do głowy, że dzięki panoramie konkurencja sprzedaje tyle komiksów i postanowił skopiować to rozwiązanie. Ale zabrakło mu umiejętności. :) Naprawdę szkoda tej wyciętej Ziemi 2, bo tak kupiłbym sobie całość w jednym albumie, który kończy się dokładnie na zeszycie, po którym zaczyna się Wieża Babel (13 tom WKKDC). Przez tą cenę jestem strasznie wkurzony na wydawcę. Gdyby nie to, byłoby idealnie.

Jaka historia jest w tych 3 zeszytach JLA Classified??

Kijanek

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:28:41 am »
Egmont sobie wbił do głowy, że dzięki panoramie konkurencja sprzedaje tyle komiksów i postanowił skopiować to rozwiązanie. Ale zabrakło mu umiejętności. :smile: Naprawdę szkoda tej wyciętej Ziemi 2, bo tak kupiłbym sobie całość w jednym albumie, który kończy się dokładnie na zeszycie, po którym zaczyna się Wieża Babel (13 tom WKKDC). Przez tą cenę jestem strasznie wkurzony na wydawcę. Gdyby nie to, byłoby idealnie.

Jaka historia jest w tych 3 zeszytach JLA Classified??
To nie panorama Egmontu




mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 26, 2017, 10:07:34 am »
Proponuje skończyć już tą dramę o JLA Ziemia 2 (ja się już z tym pogodziłem) Egmont poszedł na rękę tym którzy kupują WKKDC aby nic im się nie zdublowało i zamiast się cieszyć to jeszcze narzekają. To ja powinienem być zły bo nie kupuje kolekcji i tego nie będę miał. Po za tym nikt nie zwraca uwagi, że i tak w zbiorczych brakuje  JLA 18-21, JLA 27, JLA 32-33 oraz JLA 35 (bo nie pisała tego Morrison i  o to dramy nie ma).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 10:12:17 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 26, 2017, 10:40:39 am »
Oczywiście że jest mkolek. Jak ostatnio Oskar mówił, że Kolekcje wycinają fragmenty runów, to przypomniałem, że Egmont właśnie w JLA zrobił dokładnie to samo i że też zniszczył spójność. I nie wcale nie poszedł na rękę zbieraczom WKKDC - bo Egmont wyciął z JLA 4 Ziemię 2, ale zostawił cenę tego albumu, jakby tego nie zrobił i ona tam ciągle była. Więc ja dziękuję za taką "uprzejmość", która jest dal mnie jednym wielkim fakiem wymierzonym w klienta. Całe szczęście, że New World Order był w pierwszym tomie JLA i dopiero w WKKDC 52  i jakoś przeszedł. Bo inaczej też by go wycięli.

@Kijanek - popatrz na zaprezentowane przez ciebie zdjęcia i te z prezentacji tomów mariana - Egmontowi udało się to przyciąć jeszcze gorzej niż w oryginale. I to jest kuriozalne.

Kijanek

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 26, 2017, 10:46:43 am »
@Kijanek - popatrz na zaprezentowane przez ciebie zdjęcia i te z prezentacji tomów mariana - Egmontowi udało się to przyciąć jeszcze gorzej niż w oryginale. I to jest kuriozalne.
To nie kupuj od Egmontu komiksów, zaoszczędzisz sobie nerwów a nam jadu.
Ewentualnie zamów sobie obwoluty i też po sprawie będzie :D

Offline marian381

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 26, 2017, 10:47:13 am »
Panorama w wydaniach zagranicznych jest fatalna, ale Egmont ją jeszcze bardziej zepsuł i o to jest cała drama. Wygląda to wręcz kuriozalnie. Co do Ziemi 2, to nie bardzo mnie martwi jej brak w czwartym tomie, ale jeśli już zdecydowali się wyciąć tę historię, to cena powinna polecieć w dół. Tutaj pełna zgoda z Bazyliszkiem.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Cringer

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:01:58 am »
ale jeśli już zdecydowali się wyciąć tę historię, to cena powinna polecieć w dół...
To polecieć w dół brzmi dramatycznie, a to co najwyżej 10zł różnicy (zakładając że cena powinna być taka sama co tomu 3), co przy rabatach daje gdzieś 6zł. Wiadomo, szkoda że nie jest taniej, chyba że tytuł słabo się sprzedawał i podwyżka ceny była konieczna.

 

anything