Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #615 dnia: Grudzień 28, 2016, 08:06:09 am »
Hostile takeover - daaa. :)

Ja bym ogólnie nic nie zakładał z kosmosem Giffena i Abnetta/Lanninga póki nie poznamy planu Egmontu na całą zawartość między końcem Annihilation Conquest a Realm of Kings.

Na ten moment tylko pokątnie Deadly Genesis jest pewne (jako prolog do WOK) i trudno określić czy to dwie pieczenie na jednym ogniu czy po prostu Egmontowa potrzeba wydania więcej X-Men. Czy Egmont wyda pełnego Novę, jak podejdzie do rozgrzebanych GOTG, czy w ogóle wyjdzie xmenowe Rise and Fall of the Shi'ar Empire?

Chwała za omnibusy bo ja Egmontowi jakoś niespecjalnie ufałbym.

+1
A tak w ogóle - dziś w MMH GB wychodzi tom o Novie, ale nie mogę znaleźć w necie jaka to jest historia. Wie to ktoś? Tu był kiedyś piszący użytkownik z Wysp. Może on jest już zorientowany?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #616 dnia: Grudzień 28, 2016, 08:17:54 am »
Robi ktoś dzisiaj rundkę po kioskach? ;) W końcu reklama mówi JUŻ W KIOSKACH, a reklamy jak wiadomo nie kłamią :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #617 dnia: Grudzień 28, 2016, 08:18:16 am »
A tak w ogóle - dziś w MMH GB wychodzi tom o Novie, ale nie mogę znaleźć w necie jaka to jest historia. Wie to ktoś?
Z tego co wiem to ten tom jest zapowiedziany na koniec grudnia 2016, poczekaj jeszcze chwilę i będzie wiadomo. Ale jeśli będzie to część wchodząca w skład Annihilation: Conquest to raczej możemy pożegnać się ze wszystkimi pobocznymi seriami tego eventu od Egmontu.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #618 dnia: Grudzień 28, 2016, 08:27:35 am »
Robi ktoś dzisiaj rundkę po kioskach? :wink: W końcu reklama mówi JUŻ W KIOSKACH, a reklamy jak wiadomo nie kłamią :smile:
A widziałeś reklamę (w której pisze 2017  :smile: ) w TV? na razie tylko na YT.
U mnie w kiosku nie było to na pewno nie wyszło  :biggrin:
Z tego co wiem to ten tom jest zapowiedziany na koniec grudnia 2016
Dzisiaj ma premierę  :smile: pewnie zawartość się niedługo pojawi.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #619 dnia: Grudzień 28, 2016, 08:37:35 am »
A widziałeś reklamę (w której pisze 2017  :smile: )
Nie oglądam TV :P

U mnie w kiosku nie było to na pewno nie wyszło  :biggrin:
Czyli jednak byłeś, na wszelki wypadek :D Wielu z nas się pewnie przejdzie ;)

Offline radef

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #620 dnia: Grudzień 28, 2016, 09:15:53 am »
Na stronie Kolportera, ani Ruchu nie ma informacji, żeby dziś kolekcja pojawiła się w kioskach, więc nie widzę sensu by sprawdzać czy jest w kioskach.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #621 dnia: Grudzień 28, 2016, 12:54:57 pm »
Zaglądałem do paru kiosków - dziś niestety nie ma. Czeba tydzień poczekać.

A MMH GB 79 to właśnie jest - Annihilation Nova 1-4. Połowę tego tomu wyda Egmont 25 stycznia.


mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #622 dnia: Grudzień 29, 2016, 08:20:07 am »
Mnie zastanawia jak zwykli czytelnicy przyjmą fakt, że te dodatkowe historię z genezami bohaterów dostali wcześniej w WKKM w tomach Marvel Origins: The 60s, Marvel Origins: The 70s oraz Marvel Horror? Podejrzewam że większość nie jest tego nawet świadoma, a przecież kolekcja jest głównie skierowana do czytelników WKKM.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #623 dnia: Grudzień 29, 2016, 08:40:12 am »
Nie panikujmy. To są raptem pojedyncze opowieści. A zresztą co stoi na przeszkodzie w sprzedaży 68 tomu WKKM. Ja sam zresztą o tym myślałem, ale ostatecznie go sobie zostawię, bo nie widziałem, żeby w kolekcji SBM były tak ważne numery jak FF #1, Avengers #4 czy Hulk #1.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #624 dnia: Grudzień 29, 2016, 08:50:15 am »
Nie o to mi chodziło. Ciekawi mnie jak podejdą do tego zwykli czytelnicy, przecież to czytają osoby które o forum gildii nawet nie wiedzą, a tu takie informację są w porównaniu z stronami Hachette, gdzie o tym nie wspominają, ja tej kolekcji nie będę kupował, tylko że dla mnie jest to całkowicie zrozumiałe dlaczego ta kolekcja wygląda jak wygląda, dla nich już nie koniecznie.

Druga sprawa że na razie to jest jeden tom a będą jeszcze dwa (czyli w sumie 3), których historie zostaną powtórzone.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 08:53:40 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #625 dnia: Grudzień 29, 2016, 08:54:14 am »
@UP
Plus jeszcze to, że na grzbiecie WKKM 68 zaczyna się Silver Surfer. Ja więc go sprzedać nie mogę. :wink:

Oczywiście mkolek ma rację - te kilka pojedynczych zeszytów w MMH to duble z tych trzech tomów WKKM. Ale nie zajmują całych tomów MMH. I przecież jakby np. w zeszycie o Novie puścili stare Nova 2-4, to by głupio wyglądało bez tej jedynki z Marvel 70's. I oczywiście masz proste rozwiązanie - NIE KUPUJ Marvel Origins 70's i Marvel Horror. W ten sposób unikniesz dubli. No i sam pisałeś, że wszystkiego już nie bierzesz.

Też mnie bolą te duble. Ale przeżyłem ich większą ilość w pierwszej 60-tce WKKM gdzie to była ponad 1/3. Teraz w MMH to będzie góra 10% powtórek. Nic z czym nie można sobie poradzić.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #626 dnia: Grudzień 29, 2016, 09:01:56 am »
No i sam pisałeś, że wszystkiego już nie bierzesz.
Nic nie kupuje i nie kupię, kolekcję mnie już nie interesują, wole kompletne serię niż jakieś jej wyrywki z nich i to z urwanym zakończeniem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 09:11:57 am wysłana przez mkolek81 »

Offline radef

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #627 dnia: Grudzień 29, 2016, 09:37:54 am »
Patrzę na zawartość pierwszych tomów w Czechach, patrzę, patrzę i nie widzę nic ciekawego. Praktycznie same 4 lub 5-zeszytowe zbiory (klasycznych dodatków nie liczę, ponieważ są dla mnie tylko dodatkiem), tytuły w większości nieznane. Na razie wiem, że kupię dwa pierwsze tomy (bo tańsze), ale dalej... niewiele.
Ogólnie ostatnio stwierdziłem, że nie widzę sensu w posiadaniu dziesiątek pierwszych tomów średnich serii czy eventów wydanych w WKKM. Jeszcze 2, 3 lata temu mi się to podobało, ale teraz z WKKM interesują mnie jedynie lepsze zbiory klasycznych komiksów i kilka komiksów, które są bardzo dobre, a nie widać na horyzoncie lepszego wydania, a także pełne wydania co lepszych serii, tylko że takich to się nie doczekamy od Hachette.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #628 dnia: Grudzień 29, 2016, 10:08:31 am »
A mnie ciekawi, czy od razu poznamy pełną listę tomów wchodzących w skład kolekcji, czy będziemy karmieni 2-3 tytułami jak w przypadku WKKM? Jest jeszcze lista Czeska ale lepiej jakby Hachette podało naszą.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #629 dnia: Grudzień 29, 2016, 10:12:41 am »
No ale już wiadomo, że nie idziemy zgodnie z czeską listą. U nich pierwszy nr to Avengers. Chyba że później się to unormuje. Ale raczej nie liczyłbym na podanie wszystkich tytułów kolekcji od razu.

Mnie tam kolekcja się podoba. Jest parę perełek, na które liczyłem: DAREDEVIL: THE MAN WITHOUT FEAR, X-MEN: GOD LOVES, MAN KILLS, IRON FIST: THE LAST IRON FIST STORY, SILVER SURFER: THE HERALD'S ORDEAL, MOON KNIGHT: FROM THE DEAD, X-MEN: DAYS OF FUTURE PAST, PUNISHER: CIRCLE OF BLOOD, Nick Fury: Agent of Nothing, Deadpool: Suicide Kings, Generation X, Warlock and the Infinity Watch, Elektra. No i parę ciekawych debiutów, których nie było w WKKM: Hawkeye w Avengers (słynny Avengers #16), pierwsze pojawienie się Punishera (TASM #129), w końcu pierwszy występ Thora (w WKKM było tylko przypomnienie tej historii), pierwszy występ Bractwa Złych Mutantów (X-Men #4).
Ale przede wszystkim są występy mało znanych bohaterów Marvela. Oczywiście nie na początku, ale liczę, że wraz z kolejnymi zeszytami dostaniemy historie z takimi baohaterami, jak: Walikiria, Madrox, Shang-Chi, Hercules, Czarny Rycerz, War Machine, czy różne wersje Avengers
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 10:36:23 am wysłana przez laf »

 

anything