trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #765 dnia: Styczeń 04, 2017, 07:41:25 am »
Jest podane, jakie wydawnictwo jest podwykonawcą Hachette w tej kolekcji?
Nie.

Mateusz Jankowski tłumaczył 3 pierwsze Lazarusy i nic mi tam nie zgrzytało  :smile:

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #766 dnia: Styczeń 04, 2017, 07:46:47 am »
Ale to ciekawe, że Muchy nie ma. Nie mieli mocy produkcyjnych?
Jak chce się utrzymywać cenę dumpingową, to tnie się koszty gdzie tylko może - np. znajduje się tańszych tłumaczy i korektorów. Ale ja na komiksach się nie znam.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #767 dnia: Styczeń 04, 2017, 07:51:50 am »
Nie mieli mocy produkcyjnych?
Z tego, co wiem, to taki jest właśnie powód. Opracowanie nowego komiksu w tempie dwutygodniowym przez nieduże wydawnictwo nie jest łatwe, a co dopiero ciągnięcie dwóch kolekcji na raz.

Offline Gazza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #768 dnia: Styczeń 04, 2017, 07:55:33 am »
przy pierwszym przejrzeniu rzuciły mi się w oczy literówki "Octavious", "super pokaz" i "o żeż w mordę" (powinno być "Octavius", "superpokaz" i "ożeż w mordę".
To już nie "literówki" tylko błędy w pisowni, by nie napisać - ortograficzne....
Jak na jeden tylko tom i pierwsze przejrzenie - niemało tego.

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #769 dnia: Styczeń 04, 2017, 07:56:41 am »
Superbohaterowie Marvela#1: Spider-Man - prezentacja komiksu prezentacja na YT powinna pojawić się za jakąś godzinkę. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Kilka stron dodatków, jakość wykonania tomu niemal identyczna jak WKKM (grubość okładki i stron).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 07:59:51 am wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #770 dnia: Styczeń 04, 2017, 07:56:51 am »
@UP
Nie ma zdjęcia i wstępu Marco Lupoi? Rewolucja po prostu. :) I rzeczywiście zremasterowane mocno kolory w tym Amazing Fantasy 15. Czy to bedą tylko takie półduble a nie wydanie kropka w kropkę jak w WKKM jeśli to zastosują w kolejnych 1 numerach archiwaliów. Ile to ma stron?

To nie mogli ciebie w Musze Anionorodnik zatrudnić na pełny etat? :wink: I jeszcze jakiś innych osób? Angielski nie taki trudny jest. No trochę szkoda. Ja życzę wam i sobie jak najmniej błędów w kolejnych tomach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 08:02:11 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #771 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:01:03 am »
Superbohaterowie Marvela#1: Spider-Man - prezentacja komiksu prezentacja na YT powinna pojawić się za jakaś godzinkę. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Kilka stron dodatków, jakość wykonania tomu niemal identyczna jak WKKM (grubość okładki i stron).

Ale z "Polecanymi Lekturami" to się nie wysilili :) Zastanawia mnie ankieta - możesz pokazać, co w niej jest? Czyżby szykowali jednak restart po 4 numerach, czy może będą korygować dalsze tomy?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #772 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:07:09 am »
Polecane lektury fajne jeśli w ten sposób będziemy poznawać następne tomy.

O proszę, następny błąd - zamienieni miejscami autorzy. Że niby to Stan i Steve zrobili "Wszystkiego najlepszego", a Straczynski i JRJR "Złowieszczą Szóstkę"? Powinno być odwrotnie.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 08:13:07 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline vision2001

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #773 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:09:04 am »
I rzeczywiście zremasterowane mocno kolory w tym Amazing Fantasy 15. Czy to bedą tylko takie półduble a nie wydanie kropka w kropkę jak w WKKM jeśli to zastosują w kolejnych 1 numerach archiwaliów. Ile to ma stron?
Ale co? #1 numer kolekcji? Czy Amazing Fantasy #15? Co?
Bo jeśli #1 kolekcji to przeczytaj uważnie cały artykuł napisany przez marian381 to się dowiesz.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #774 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:09:24 am »
Zastanawia mnie ankieta - możesz pokazać, co w niej jest? Czyżby szykowali jednak restart po 4 numerach, czy może będą korygować dalsze tomy?
Ankieta podobna do tej z WKKM. Hchette chyba zawsze daje ankiety przy starcie kolekcji.

@DOWN
Jest też "Fantastyczna 4"  :smile: ale ankieta to tam pikuś.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 08:12:56 am wysłana przez JanT »

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #775 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:09:35 am »
Jaxx dodałem do prezentacji zdjęcia ankiety, na pewno jest w niej literówka przy Deadpoolu. :smile:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Gazza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #776 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:12:38 am »
Polecane lektury fajne jeśli w ten sposób będziemy poznawać następne tomy. O proszę, następny błąd - zamienieni miejscami autorzy. Że niby to Stan i Steve zrobili "Wszystkiego najlepszego", a Straczynski i JRJR "Śmiertelną Szóstkę"? Powinno być odwrotnie.  :lol:
Mnie tylko załamują takie "kwiaty"....
Ogólnie - nie licząc wyjątków - czy w PL za wydawanie komiksów biorą się tylko amatorzy? Tego i innych wpadek innych wydawców nie można nazywać wyjątkami od reguły... Gdzie korekta, redakcja merytoryczna, dział jakości....??
Żenada....

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #777 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:15:01 am »
O proszę, następny błąd - zamienieni miejscami autorzy.
Tytuły zamienione miejscami  :smile:

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #778 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:15:18 am »
Dzięki, marian! Ankieta dość zachowawcza, można by wręcz rzec, że skrojona raczej pod budowę innych kolekcji. Bohaterów innych, niż w UK nie dadzą, co najwyżej zmienią kolejność. Prezentów dla prenumeratorów już też nie zmienią, chyba, że coś dodadzą, ale to byłbym mocno zaskoczony.

No i sporo błędów jak na pierwszy numer - może tworzyli go w pośpiechu? Korektor przysnął, albo go nie było, skoro nie wyłapał zamiany autorów na stronie tytułowej.

Za to podobają mi się miniatury okładek na odwrocie - fajny pomysł, oryginalny.

A ktoś dzwonił już do BOKu, zapytać czy teraz wiedzą o kolekcji? :D


JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #779 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:17:40 am »
A ktoś dzwonił już do BOKu, zapytać czy teraz wiedzą o kolekcji? :biggrin:
I co z przedłużeniem WKKM  :biggrin: