Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1170 dnia: Luty 01, 2017, 08:17:27 am »
Dobrze by było. Zwłaszcza, że tam nie ma na razie tomu z Jean Grey i Wczorajszymi X-Men, oraz Deadpool pojawia się o wiele szybciej. I szybciej można by złożyć więcej zeszytów Kapitana Marvela w całość. Ciekawe kiedy u nas będzie God loves Man kills bo zaciekawiła mnie ta historia.

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1171 dnia: Luty 01, 2017, 08:20:03 am »
Avengers juz z prawidłowym tłumaczeniem. Całe szczescie ze koszmarek sie skończy. Wolvi i Spider walili strasznym drewniactwem,  jeszcze tytuł na grzbiecie i bylo by cacy :cool:  Czekam teraz zapowiedzi Daredevila i Moon Knighta.

Offline Gazza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1172 dnia: Luty 01, 2017, 08:36:11 am »
Hej, wiecie, ze kolekcja ma swój OFICJALNY fanpage, do którego link znajduje się na witrynie kolekcji? To już w sumie czwarty.
https://www.facebook.com/Superbohaterowie-Marvela-132202187272253/
Co z tego, że oficjalny skoro nawet na bieżąco nie zapowiadają własnej serii, że o merytorycznych zapowiedziach/uzupełnieniach i ciekawostkach nie wspomnę...

Moje gratulacje Anion!
Aż zaczynam rozważać zakup kolejnych tomów.... :)

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1173 dnia: Luty 01, 2017, 08:40:42 am »
Czy ktoś mógłby dać linka do czeskiej strony kolekcji z planowanymi tomami, bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1174 dnia: Luty 01, 2017, 08:43:20 am »
@UP
pierwsza strona  :smile:

@bogi1
Możesz dodać listę tych dziewięciu tomów z datami.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1175 dnia: Luty 01, 2017, 08:47:26 am »
@UP
pierwsza strona  :smile:
Standardowo najciemniej pod latarnią. Dzięki.

to ja obstawiam że Power Man zejdzie się z wydaniem od Muchy Cage'a
Jeśli dalej będziemy szli z listą czeską to wiemy też kiedy będzie premiera Czarnej Wdowy w ramach Klasyki Marvela od Egmontu - lipiec.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 09:22:36 am wysłana przez laf »

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1176 dnia: Luty 01, 2017, 09:51:42 am »
Anion- gratulacje, zwłaszcza że start twojej kadencji od Hulka - oby poprawki weszły :)
No, na wszelki wypadek wznieśmy modły do św.Hieronima ze Strydonu [jak się ostatnio dowiedziałem, patron tłumaczy  :wink: ] .
Mam jedno pytanie- czy regionalizacja list wydawanych tomów kolekcji jest w jakiś sposób związana z licencjami Marvela, które w danych krajach były najpopularniejsze?

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1177 dnia: Luty 01, 2017, 10:41:02 am »
Superbohaterowie Marvela#3: Iron Man - prezentacja komiksu

To, co mi się rzuciło w oczy po przekartkowaniu tego numeru to dosyć obfite dymki z dużą ilością tekstu. Jeszcze nie miałem czasu przeczytać, ale ciekawe jak sobie bracia tłumacze poradzili. We wstępie natomiast rozbawiło mnie użycie słowa "wic". Jeśli kolekcja jest kierowana do młodszego czytelnika, no to trochę przeszarżowali w mojej ocenie. Co do samego wydania, to mój egzemplarz jest słabo sklejony, grzbiet jest zbyt luźny. Ma ktoś jeszcze taki problem?
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1178 dnia: Luty 01, 2017, 10:58:46 am »
Ależ brzydkie są okładki zeszytów wchodzących w skład tego tomu (oprócz Tales of Suspense)

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1179 dnia: Luty 01, 2017, 11:35:57 am »
Przeczytałem początek i literówek nie było ale jest "pięć kafli" (u Aniona "pięć tysięcy jenów") i "atmosfera zrobiła się dla nich KAPKĘ zbyt rzadka"  :smile:

Offline Inuki

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1180 dnia: Luty 01, 2017, 01:27:48 pm »
Jak z poziomem samego komiksu? Warto brać?

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1181 dnia: Luty 01, 2017, 01:49:25 pm »
@marian381
+1

Zerknąłem na tekturkę i ofoliowany komiks w saloniku prasowym (Wolverine też jeszcze jest). Oprócz krótkiej historii Iron Mana spodobały mi się strony z opisem zbroi. Przyzwoita grubość i ładnie leży w ręku. Czekam na swoją paczkę. Szkoda, że Tales of Suspence nie ma zremasterowanych kolorów.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1182 dnia: Luty 01, 2017, 02:52:54 pm »
Heh, no właśnie niezła masakra, bo Hulka dostałem już politerowanego i praktycznie gotowego do druku. Musiałem więc zrobić listę poprawek last minute dla liternika. "Str. 1, kadr 2, dymek 3. Zmień X na Y" gdzie X i Y to albo pojedyncze słowa, albo całe zdania.

Przecież to jest niepoważne. Trzeba było od razu zgłosić akces równocześnie jako tłumacz/korektor/rednacz...  :cool:

Jeszcze nie miałem czasu przeczytać, ale ciekawe jak sobie bracia tłumacze poradzili. We wstępie natomiast rozbawiło mnie użycie słowa "wic". Jeśli kolekcja jest kierowana do młodszego czytelnika, no to trochę przeszarżowali w mojej ocenie.

To niech młody czytelnik znajdzie sobie w wyszukiwarce wyraz i czegoś się nauczy o "archaicznej polszczyźnie". :wink:

Jak pisałem wcześniej tak tego Blaszaka nie biorę. Ale jak tam z Kapitanem za 2 tygodnie? Bo też miałem odpuścić, ale tu i ówdzie piszecie, że to nie jest zły komiks. Niemniej czy na tyle dobry, żeby wziąć go pomimo (najprawdopodobniej) słabej jakości przekładu/korekty?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline AndO3131

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1183 dnia: Luty 01, 2017, 03:23:15 pm »
@Anionorodnik

Gratuluję objęcia tej posady. Mam nadzieję, że zostaniesz redaktorem na dłużej. Powodzenia  :smile:

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1184 dnia: Luty 01, 2017, 03:32:31 pm »
A paczka kiedy ?
Dobrze rozumiem że na początku lutego ?
the time is near