Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1515 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:11:31 am »
Może chodziło o zwykłą folię, a nie obwolutę. Z drugiej strony brak zwykłej folii to nie jest wielka strata, więc po co by było info o tym?

Na 100% chodzi o obwolutę. Amerykańskie wydanie ma tak samo - tylko pierwsze wydanie HC ją posiada.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1516 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:13:27 am »
Dobre poczucie humoru ma Tomasz Kołodziejczak.


Mnie bardziej śmieszy (...tumani, przestrasza) raczej takie zdanie, cytuję:
uwaga: Śmierć rodziny BEZ folii
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Spik

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1517 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:22:44 am »
Matko Smerfna, aby tłumaczenie tych Smerfów tylko trzymało poziomu tych z początku lat 90'siątych. Te to dopiero były smerfnie* śmiechowe!

__________________________
*Smerfnie = Zajebiście.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1518 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:27:34 am »
Matko Smerfna, aby tłumaczenie tych Smerfów tylko trzymało poziomu tych z początku lat 90'siątych. Te to dopiero były smerfnie* śmiechowe!

__________________________
*Smerfnie = Zajebiście.
Szybkie pytanie: smerfociąg* czy korkosmerf**? Muszę wiedzieć czy jesteś z północnej części wioski, czy z południowej, bo nie wiem czy mam z Tobą smerfować*** i podać Ci smerfa****.  :biggrin:

* korkociąg
** korkociąg
*** zadawać się
**** podać rękę

Offline Spik

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1519 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:28:40 am »
Jestem smerfny*

___________
*Neutralny

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1520 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:32:20 am »
Jestem smerfny*

___________
*Neutralny
Zgoda. Podajmy sobie smerfy * i usmerfnijmy sobie dłonie **.

* podajmy sobie dłonie
**podajmy sobie dłonie

Offline Spik

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1521 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:34:16 am »
Swoją drogą obok "Naczelnika" i "Smerfetki" mój ulubiony komiks w seri. Nie tylko byłem zaskoczony poziomem satyry ale ciągle teoretyzuję, że solucja Papy Smerfa jak pogodzić zwaśnioną wioskę zainspirowała Moore do "Watchmenów" :P

(Pewnie nie, ale skoro Smerfy zainspirowały zoombie...)

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1522 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:37:39 am »
Tak, Awantura w wiosce Smerfów, Smerf Naczelnik i Smerfetka, to 3 najdojrzalsze albumy (satyry na poziomie chociażby Obeliksa i spółki i Osiedla Bogów).
Choć przyznam, że to wszystko co zrobiła cała wioska, aby spełnić marzenie Kosmosmerfa, było bardzo wzruszające. Też bardzo dojrzały album.

Offline Spik

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1523 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:43:11 am »
Też z tego co mi wiadomo, po tomie 10 ("Zupa ze Smerfów") albumy Peyo nieco straciły pary bo robił jej już pod serial i trochę na siłę (bo się sprzedaje jak szalone) aczkolwiek z tego co mi wiadomo nigdy nie spadły na smerfa jak pewne późniejsze albumy Uderzo. Jest np. historia gdzie jeden ze Smerfów wynalazł pieniądze która wydaje się być w satyrycznym duchu poprzedników.


Mam też nadzieje, że będą się trzymać Francuskich wydań, nie późniejszych Amerykańskich przeróbek, gdzie poszli w stronę "poprawności grzecznościowej" i np. czarne smerfy zostały przekolorowane na fioletowe przez co niestety straciły moim zdaniem sporo ze swojej zombie-mrocznej persony...

P.S.
 http://2.bp.blogspot.com/-Jwyj0VGPdWo/Up-mX7Ux28I/AAAAAAAABvU/RZm8994-UhI/s1600/smerfy.jpg Hoho-ho...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2014, 01:03:55 am wysłana przez Spik »

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1524 dnia: Wrzesień 13, 2014, 01:02:06 am »
Fajna ta parodia. Chyba już ją gdzieś widziałem, być może na pewnym blogu. :wink:
Czarne smerfy jednak by się w USA nie przyjęły. Dobrze, że u nas są czarne.

Offline Spik

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1525 dnia: Wrzesień 13, 2014, 01:07:34 am »
W animacji też je przerobili na fioletowe.

Ja generalnie z wielką nostalgią tęsknię za okresem gdzie humorystycznych tytułów Frankofońskich jednak trochę u nas na raz wychodziło ("Mały Sprytek", "Iznogoud", "Gaston", "Kid Paddle" i "Lucky Luke" w normalnym formacie) i szkoda wielka, że nie chcą spróbować wydać na próbę znów kilka tytułów (np. "Marsupilami") A nóż-widelec by tym razem poszło lepiej...

Ale wznowienie "Tintinów" plus teraz "Smerfy" może zwiastować kroki we właściwą stronę.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1526 dnia: Wrzesień 13, 2014, 01:58:34 am »
Wydaje mi się, że nie powinniśmy nadinterpretowac słów Kołodziejczaka, co robią niektórzy. Nie dziwię się, że potem pisze, że czytelnicy narzekają "na brak precyzyjnych zapowiedzi i na zmiany planów (bo okrutnie przyciśnięci przez forumowiczów zapowiadaliśmy coś na „być może”)".

Co do Shazama - to rzeczywiście sugestia jest silna, że będzie w 2015 (byłoby super!), ale nie zostało to powiedziane wprost (ja - tak jak Garf - oceniałbym to na 90%). Również "dużo batmanów z przed New 52" nie została zapowiedziana - tylko ogólnie zasugerowana duża ilość komiksów ze starego DC (niekoniecznie Batmanów).

Co do Incala - to nigdzie nie zostało powiedziane, że będzie wydany, na razie jest "rozważany" (pół roku temu "rozważane" było też wznowienie Cromwell Stone'a, a do dziś jeszcze nic nie wiadomo na pewno w tej sprawie). Robienie sobie nadziei, że coś jest rozważane i to - jeśli już - raczej na 2016 rok czy później chyba nie ma sensu - wychodzi tyle fajnych komiksów, a potem będa pretensje, że Egmont czegoś nie wydał, a przecież "obiecał" (czyli rozważał). Ja bym poczekał najpierw jak rozwinie się sprawa z "rozważaniem" Cromwella :wink:
(swoją drogą - powtórzę swoją tezę - to, że ktoś kiedyś wznowi zarówno Cromwella jak i Incala było i jest właściwie pewne... pytanie tylko kiedy to będzie :wink: )

Nie byłbym też taki pewien odnośnie braku obwoluty w 3 Batku. Myślicie, że Kołodziejczak obwolutę nazywa "folią"?? Wykluczyć nie można, ale mnie się wydaje, że skoro napisał o braku "folii" to chodziło rzeczywiście o brak folii (może mieli jakieś kłopoty techniczne z pakowaniem w folię przy komiksie z obwolutą i zrezygnowali z tego ostatecznie...)


Z innych spraw - zasugerowane też zostało, że Rok Pierwszy będzie jednak na kredzie - jeśli tak by miało być to szkoda. Super natomaist, że będzie Człowiek z Ciguri, no i ten Sandman z nowymi kolorami (kto wie, może DC dało im takiego gratisa, bo zamawiają dużo stuffu na 2015 :wink: ). Gorzej, że nie planują wznawiania Teralogii Bilala. Liczyłem na ten komiks.
Tak przy okazji - wie ktoś o co chodziło z "zapewne w przyszłym roku ukaże się trzecia część ostatniego cyklu." w odpowiedziach odnośnie Bilala? O jaką 3 częśc ostatniego cyklu chodziło?


PS. Co do przykładowych stron z nowych komiksów (2 strony temu) - czyżby w Sandmanie w końcu nie było tej głupiej numeracji stron (w tych wielkich, białych kwadratach, często zachodzących na rysunki)? Jeśli tak to Hurrra! :smile: ... hm, a może tylko mnie to przeszkadzało..? :wink:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2014, 02:56:19 am wysłana przez mack3 »

Offline Shinue

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1527 dnia: Wrzesień 13, 2014, 02:19:52 am »
Mam nowe wydanie Incala po angielsku z oryginalnymi kolorami i... jest w pomniejszonym formacie.
Poza tym p Kołodziejczak był w bardzo dobrym humorze. Pewnie komiksu mu się bardzo dobrze sprzedają.
Natomiast fakt, że czyta to forum świadczy o tym, że liczy się z opinią geekowych czytelników.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1528 dnia: Wrzesień 13, 2014, 02:51:14 am »
Mam nowe wydanie Incala po angielsku z oryginalnymi kolorami i... jest w pomniejszonym formacie.
Poza tym p Kołodziejczak był w bardzo dobrym humorze. Pewnie komiksu mu się bardzo dobrze sprzedają.
Natomiast fakt, że czyta to forum świadczy o tym, że liczy się z opinią geekowych czytelników.
No, gdyby się okazało, że rzeczywiście wznawiają Incala i miałoby to być w takim formacie to ja bym wolał, żeby sobie odpuścili i poczekałbym aż - prędzej czy później - wznowiło by go inne wydawnictwo. Ale- nie ma co gdybyać - na razie to hipotezy i to dotyczące bardzo odelgłej przyszłości...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2014, 02:57:35 am wysłana przez mack3 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1529 dnia: Wrzesień 13, 2014, 06:24:15 am »
Tak przy okazji - wie ktoś o co chodziło z "zapewne w przyszłym roku ukaże się trzecia część ostatniego cyklu." w odpowiedziach odnośnie Bilala? O jaką 3 częśc ostatniego cyklu chodziło?



Nie orientuję się w Bilalu, ale nie chodziło czasem o zakończenie cyklu w skład którego wchodzą "Animal'z" i "Julia & Roem"?

 

anything