trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1920 dnia: Listopad 08, 2014, 07:34:46 pm »
Itachi, to może najpierw naucz się pisać troszkę bardziej z sensem, może wtedy będziesz troszkę bardziej zrozumiały. :smile: Lulz, pierwszy zrobiłeś porównanie tego co mogłoby być z tym co jest.

Jakie porównanie? Napisałem, że dobór tytułów od wydawnictwa Mucha mi odpowiada. Nie widzę powodu, dla którego mieliby się bawić podchody i kontynuować serie od innych wydawców. O ile się nie mylę to takiej sytuacji chyba jeszcze nie było.

Czyli uważasz, że to tylko Maxi ma słabość do Potwora? :smile:

Tak uważam, że jedna osoba na świecie ma słabość do jakiegokolwiek jednego komiksu. Bądźmy poważni, oczywiście że tak nie uważam. Ale Maxi nie raz już wychwalał Potwora, więc raczyłem zapamiętać, jego heroiczną postawę.

Ale podniecanie się w stosunku do komiksów, o których nic się nie wie albo jakieś abstrakcyjne porównania komiksu, którego się nie czytało z tym, który się czytało i dyskredytowanie tego pierwszego tylko dlatego, że się go nie zna już rzeczywiście trzeba traktować jako zarzut.

Ja pi****lę, chłopie czy Ty potrafisz czasami zastanowić się nad odpowiedzią i zarzutami wobec innych???
Gdzie ja dyskredytowałem Potwora z bagien? Napisałem, że Mucha obecnie nie wyda tego komiksu, bo nie ma takiej potrzeby. Ich obecna liczba wydań jest odpowiednia i wystarczająca. Może po wydaniu Justice i Batka, coś ruszy w tym kierunku, ale mówiąc szczerze - to wątpię.

W odniesieniu do superhero Egmont i Mucha to już wszyscy,"to tak jakbyś jeszcze nie zauważył".

Przewidywanie Twoich odpowiedzi jest proste jak ugotowanie parówek.
Egmont nie chce, Mucha nie chce, to może Ty wydasz Potwora skoro masz tyle kasy? Załóż swoje wydawnictwo i będzie po problemie.

Jest wiele takich rzeczy. Ale mam w zwyczaju nie zestawiać ich z pozycjami, które przeczytałem, w przeciwieństwie do Ciebie.

Ręce opadają do samej ziemi, i jakim zestawieniu piszesz? Dalej patrz odpowiedź pierwsza.
Kończę tą bezowocną i jałową dyskusję, o tym co mogłoby być lub chciałbym, żeby było. Żyj sobie dalej w świecie abstrakcji.

Chociaż chciałbym i życzę tego sobie, Tobie i Blaskowitzowi, żeby w przyszłym roku, dowolne wydawnictwo skusiło się na tą serię, najlepiej od  początku. A jak będzie zapowiedź, to pogadamy o konkretach.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1921 dnia: Listopad 08, 2014, 07:45:34 pm »
Ale Maxi nie raz już wychwalał Potwora, więc raczyłem zapamiętać, jego heroiczną postawę.
Bo jest co wychwalać! Bo Naród Polski byłby szczęśliwszym narodem gdyby było w nim więcej Potwora z bagien a mniej Sexu i Dark Knighta z njufiftitu.

Egmont nie chce, Mucha nie chce, to może Ty wydasz Potwora skoro masz tyle kasy? Załóż swoje wydawnictwo i będzie po problemie.
Wcześniej też nikt nie chciał Długiego Halloween. Nikt. To co chcą, a czego nie chcą wydawcy nie zawsze przekłada się na sprzedaż.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1922 dnia: Listopad 08, 2014, 08:04:46 pm »
Bo jest co wychwalać! Bo Naród Polski byłby szczęśliwszym narodem gdyby było w nim więcej Potwora z bagien a mniej Sexu i Dark Knighta z njufiftitu.

No jasne, bezrobocie by spadło, płace wzrosły. Rodziłoby się więcej dzieci, malał dług publiczny. Polska byłaby mistrzem świata w piłce nożnej, a także liderem w nadawaniu patentów.

Wcześniej też nikt nie chciał Długiego Halloween. Nikt. To co chcą, a czego nie chcą wydawcy nie zawsze przekłada się na sprzedaż.

Aż do momentu, kiedy zorientowali się, że obecnie z Batmanem sprzeda się wszystko. Lokus już to wyjaśnił, po co więc powtarzać, w kółko to samo?

Offline perek82

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1923 dnia: Listopad 08, 2014, 08:14:20 pm »
W Potworze Batman też występuje... (dygresja taka).
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1924 dnia: Listopad 08, 2014, 08:22:49 pm »
No jasne, bezrobocie by spadło, płace wzrosły. Rodziłoby się więcej dzieci, malał dług publiczny. Polska byłaby mistrzem świata w piłce nożnej, a także liderem w nadawaniu patentów.
Nieee, myślę że przesadzasz. Jaki wpływ miałby mieć Potwór z bagien na liczbę rodzących się dzieci?
Aż do momentu, kiedy zorientowali się, że obecnie z Batmanem sprzeda się wszystko. Lokus już to wyjaśnił, po co więc powtarzać, w kółko to samo?
A niech to! W Sadze (tej od Image, z mniejszą liczbą potworów i jeszcze mniejszą liczbą bagien) nie ma Batmana. Czyli prawdopodobnie Mucha jej nie wyda. :sad:

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1925 dnia: Listopad 08, 2014, 08:23:45 pm »
A Long Halloween też nikt nie wydał przed muchą (też taka dygresja)

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1926 dnia: Listopad 08, 2014, 08:34:49 pm »
Nieee, myślę że przesadzasz. Jaki wpływ miałby mieć Potwór z bagien na liczbę rodzących się dzieci?

No jak to, ludziska naczytają się świetnego komiksu, będą zadowoleni i uśmiechnięci, a potem...

A niech to! W Sadze (tej od Image, z mniejszą liczbą potworów i jeszcze mniejszą liczbą bagien) nie ma Batmana. Czyli prawdopodobnie Mucha jej nie wyda. :sad:

Brawo, cóż za elokwentny tok myślenia! Różnica jest tylko taka, że Potwór jakoś się na naszym rynku nie przyjął, a Saga - wszytko na to wskazuje, tak.

A Long Halloween też nikt nie wydał przed muchą (też taka dygresja)

Chciałeś zabłysnąć, czy jak? Powtórzyłeś tylko to, o czym piszemy od samego początku...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1927 dnia: Listopad 08, 2014, 08:47:43 pm »
Chciałeś zabłysnąć, czy jak? Powtórzyłeś tylko to, o czym piszemy od samego początku...

Ja to pisałem w twojej obronie, bo Baskowitz napisał:

Wcześniej też nikt nie chciał Długiego Halloween. Nikt. To co chcą, a czego nie chcą wydawcy nie zawsze przekłada się na sprzedaż.


Wg mnie wydać coś, co nikt nie wydał, a wydawać coś, co ktoś już wydał i poległo z kretesem to dwie zasadniczo różne sprawy.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1928 dnia: Listopad 08, 2014, 08:53:11 pm »
Ja to pisałem w twojej obronie, bo Baskowitz napisał:

W takim razie przepraszam, źle zinterpretowałem Twój post. Porównałem go, nie z tą wypowiedzią jaką powinienem.

Wg mnie wydać coś, co nikt nie wydał, a wydawać coś, co ktoś już wydał i poległo z kretesem to dwie zasadniczo różne sprawy.

Zgadzam się w 100% :wink:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1929 dnia: Listopad 08, 2014, 08:56:38 pm »
No jak to, ludziska naczytają się świetnego komiksu, będą zadowoleni i uśmiechnięci, a potem...
Myślę, że jest dokładnie na odwrót. Bo popatrzmy z tej perspektywy: czytelnicy, którzy przeczytają jeden z najlepszych komiksów ever, okupujący wszelkie możliwe listy top firmowany nazwiskiem geniusza (jakby co mówię o Potworze, nie o Sexie) będą chcieli przeczytać go jeszcze raz. A potem jeszcze raz i jeszcze raz. I kiedy tu robić dzieci? A jak ktos się weźmie za Sex (lub dajmy na to Severed, żeby nie mylić Sexu z seksem) to po przeczytaniu będzie szukał jakiegoś ciekawszego zajęcia - i ot! prokreacja!
Brawo, cóż za elokwentny tok myślenia!
Elokwentny... tok myślenia... :neutral:
Różnica jest tylko taka, że Potwór jakoś się na naszym rynku nie przyjął, a Saga - wszytko na to wskazuje, tak.
Saga przeciw sadze mnie nie boli. Ale jeśli Sex lepiej się sprzeda niż Saga o..., to będzie to nie najlepiej świadczyć o czytelnikach. :smile:

Wg mnie wydać coś, co nikt nie wydał, a wydawać coś, co ktoś już wydał i poległo z kretesem to dwie zasadniczo różne sprawy.
Tyle razy były dyskutowane powody dla których Potwór się nie sprzedał i dla których teraz miałby szanse się sprzedać. Smuci mnie twój brak wiary, Synu. :sad:

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1930 dnia: Listopad 08, 2014, 09:11:30 pm »
Saga przeciw sadze mnie nie boli. Ale jeśli Sex lepiej się sprzeda niż Saga o..., to będzie to nie najlepiej świadczyć o czytelnikach. :smile:

Ale dlaczego oceniasz ludzi, którzy wolą jeden komiks od drugiego? Ja mam totalnie ******** co czytają inni, ważne dla mnie jest to rynek wskoczył na odpowiedni bieg i mamy całą masę świetnych komiksów, czy to z Potworem czy bez.
Cały czas dążę do tego, że to nie od jego doskonałego odbioru zależy, czy zostanie wznowiony, tylko właśnie z tego powodu, że ktoś się na nim wcześniej naciął. I tu tkwi haczyk.

Tyle razy były dyskutowane powody dla których Potwór się nie sprzedał i dla których teraz miałby szanse się sprzedać. Smuci mnie twój brak wiary, Synu. :sad:

Problem w tym, że to nie zależy od mojej wiary. Zgodzę się jednak z Tobą, że obecnie szansa na lepszą sprzedaż powinna być większa niż wtedy, ale czy to coś pomoże?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1931 dnia: Listopad 08, 2014, 09:21:12 pm »
Tyle razy były dyskutowane powody dla których Potwór się nie sprzedał i dla których teraz miałby szanse się sprzedać. Smuci mnie twój brak wiary, Synu. :sad:

Słuchaj, gdybym był wydawcą/biznesmenem mającym przed sobą perspektywę wydania czegoś co z założenia powinno być komercyjnym sukcesem, a okazało się totalną klapą wydawniczą, wliczając w to jeszcze ch***e jak mało co warunki licencyjne, o których wspominał wcześniej Lokus, to podobnie jak Mucha czy Taurus lał bym ciepłym moczem na taki "interes". I nie przekonałyby mnie utyskiwania i wyliczanki powodów "Dlaczego wtedy się nie udało" grupki maniaków na jakimś forum.

Prawda jest taka, że trza było kupować komiks jak był. I tyle. Teraz nikt się już nie będzie w tym gównie babrał.

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1932 dnia: Listopad 08, 2014, 09:22:24 pm »
Ale dlaczego oceniasz ludzi, którzy wolą jeden komiks od drugiego?
Ludzie lubią oceniać innych ludzi. Oczywiście gorzej niż siebie. Tacy już są  :biggrin:

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1933 dnia: Listopad 08, 2014, 09:27:53 pm »
To prawda :wink:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1934 dnia: Listopad 08, 2014, 09:32:39 pm »
Ale dlaczego oceniasz ludzi, którzy wolą jeden komiks od drugiego?
W kulturze nie działa zasada nieoceniania. Jak ktoś mi powie, że woli "Zmierzch" od "Procesu" Kafki, to powinienem mieć konstytucyjne prawo do powiedzenia mu, że jest głupi.

ważne dla mnie jest to rynek wskoczył na odpowiedni bieg i mamy całą masę świetnych komiksów, czy to z Potworem czy bez.
Oczywiście się zgadzam z tym stwierdzeniem i oczywiście nie zgadzam się z doborem w tym kontekście kilku tytułów, które wymieniłeś.

Ludzie lubią oceniać innych ludzi. Oczywiście gorzej niż siebie. Tacy już są  :biggrin:
Przez całe życie jesteś i będziesz oceniany. Przez nauczycieli, szefa w pracy czy dziewczyny na dyskotece.

@Kamil Matusiak
Fani Moore'a i Sagi to tylko kilku maniaków na forum? Zniszczyłeś moje marzenia o zdobyciu władzy nad światem.