trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 286474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodzyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #510 dnia: Lipiec 20, 2014, 02:01:20 pm »
Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum. Jestem członkiem redakcji Avalonu i chciałbym napisać tu to, co już pisałem u nas na forum, bo wydaje mi się, że mało osób stąd tam zagląda.

1. Najlepiej by było jakbyśmy jak naszybciej skupili się na usunięciu Astonishing Thora + Venoma z obecnej 60 na jakieś tomy z petycji (np. wspomniane Avengers Forever), a później zajęli się resztą.
2. Pewnym problemem jest wydłużenie kolekcji do 100 tomów, a nie 120, bo nie wiadomo, czy H chce wydać je zgodnie z UK. Dlatego moim zdaniem warto przygotować trzy listy:
- 40 tomów z 60tki ustalonej przez H, które chcemy;
- 40 tomów które chcemy, uwzględniając nasze propozycje;
- 20 tomów zapasowych, uwzględniających nasze propozycje;
Jak to zrobić? Jak proponował u nas Archie, utworzyć odpowiednie tematy na obu forach i pozwolić ludziom przez jakiś okres czasu wpisać te swoje listy, a później to połączyć. Później może jakaś petycja z już opracowanymi na podstawie propozycji listami, by mieć więcej głosów poparcia. ALBO jeżeli chodzi o listy 2 i 3, uznałbym je za listę Anionorodnika (patrz punkt niżej), a podzielilibyśmy ją już podobnie jak pierwszą, przy głosowaniu ludzi.
3. Gdybyśmy Haszet przedstawiali tylko listę Anionorodnika, co również jest bardzo dobrym pomysłem, trzeba by było ją jako petycję/ ankietę przez sporą liczbę osób zatwierdzić. ALE, uwzględniłbym poniższe zmiany:
- nie usuwałbym Howarda
- X-Men in the shadow of Sauron ---> X-Men Torn
- Battle Scars zamiast na Punishera ----> Thunderbolts: Caged Angels
- Deathlock zamiast na Black Widow -----> Iron Fist: Seven Capital Citys of Heaven
- Inhumans zamiast na X-Statix -----> X-Men Unstoppable
- Marvel Horror -----> cokolwiek z powyższych propozycji, albo Daredevil Man Without Fear
Reszta, chociaż też możnaby coś pozmienać, wydaje mi się idealna i za listą uwzględniającą te pare powyższych zmian, które pozwolą na zakończenie w kolekcji trzech świetnych runów, z chęcią bym głosował.

Mam nadzieję, że napisałem to w miarę logicznie :)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #511 dnia: Lipiec 20, 2014, 02:47:00 pm »
A propos tego Sub-Marinera Aniona, przyszło mi do głowy, żeby zamiast niego dać Marvels Project Brubakera i Eptinga. Imho to bardzo dobra pozycja dla tych co chcą poznać trochę lepiej bohaterów Marvela z lat '40 i dla tych co lubią współczesne komiksy ze wszystkimi tymi graficznymi wodotryskami.

Rodzyn: co do twojej propozycji to ogólnie jestem za, ale nie jestem pewien czy przejdzie zamiana Punishera na Thunderbolds, bo u nas trochę ludzi narzekało, że go tak mało w kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2014, 03:00:39 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #512 dnia: Lipiec 20, 2014, 03:49:25 pm »
A propos tego Sub-Marinera Aniona, przyszło mi do głowy, żeby zamiast niego dać Marvels Project Brubakera i Eptinga. Imho to bardzo dobra pozycja dla tych co chcą poznać trochę lepiej bohaterów Marvela z lat '40 i dla tych co lubią współczesne komiksy ze wszystkimi tymi graficznymi wodotryskami.
Osobiście nie cierpię "The Marvels Project", bo jeden wielki zlepek retconów.  :evil:  Brubaker wykreślił z oryginalnych historii zbyt dużo fajnych motywów i w ogóle pomysł, że originy większości herosów z tamtej ery są ze sobą powiązane moim zdaniem był niepotrzebny. Jak na razie nikt w innej historii chyba nie potwierdził, że historia Brubakera jest teraz obowiązującą wersją. Dwie zupełnie różne wersje wydarzeń przedstawione w "Marvels" Busieka i Rossa oraz w "The Marvels Project" mogłyby skołować czytelników. Plusem są na pewno są rysunki Eptinga.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #513 dnia: Lipiec 20, 2014, 03:58:17 pm »
Tak sobie pomyślałem tylko, że skoro kolekcje czytają też niedzielni komiksiarze, to jeśli mamy dawać takie relikty to może dać coś o nich we współczesnym wydaniu i przy okazji autorstwa uznanych twórców. I wilk syty i owca cała. A co do tych originów i zmian w nich to kto tam je zna (oprócz Capa, rzecz jasna).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2014, 04:15:55 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #514 dnia: Lipiec 20, 2014, 04:21:25 pm »
pomysł Kamila jest całkiem dobry. sam wspominałeś kiedyś, że boli brak Howling Commandos. i nie ma ich tam dużo, ale są na tyle wspomnieni, że przynajmniej ludzie się dowiedzą kto zacz...
I nie tylko oni... Invaders... Angel (sie o niego przecież ludzie pytali kto to przy Marvels)...
Spoiler: pokaż
Two Gun Kid
... Project Rebirth... John Steel... i wiele innych nieznanych szerzej w Polsce postaci.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #515 dnia: Lipiec 20, 2014, 04:26:33 pm »

No dooooooobra. Przekonaliście mnie. Niech będzie ten Marvels Project.  Przez te retcony będę miła co pisać na fanpejdżu. :smile:

Kurcze, a może jednak dać DAREDEVIL: THE MAN WITHOUT FEAR zamiast DAREDEVIL YELLOW?

 Klasyczny niemilerowski origin z żółtym strojem przypomniany przez Loeba i Sale'a będzie w tomie MARVEL ORIGINS: THE 60S. TM-Semic skrócił Człowieka bez Strachu o kilkanaście stron i wydał na bardzo kiepskim papierze. No i w końcu to JRJR w swoim najlepszym okresie i dodatkowy tom ze słabo reprezentowanych w WKKM lat 90-tych.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #516 dnia: Lipiec 20, 2014, 04:31:41 pm »

Kurcze, a może jednak dać DAREDEVIL: THE MAN WITHOUT FEAR zamiast DAREDEVIL YELLOW?

 Klasyczny niemilerowski origin z żółtym strojem przypomniany przez Loeba i Sale'a będzie w tomie MARVEL ORIGINS: THE 60S. TM-Semic skrócił Człowieka bez Strachu o kilkanaście stron i wydał na bardzo kiepskim papierze. No i w końcu to JRJR w swoim najlepszym okresie i dodatkowy tom ze słabo reprezentowanych w WKKM lat 90-tych.

Ja osobiście jestem za tym, by zostawić żółtego, ale jak lud zadecyduje inaczej to nie będę się spierał. Albo tak jak proponował Rodzyn wrzucić go za Marvel Horror.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #517 dnia: Lipiec 20, 2014, 04:34:34 pm »

Cytuj
2. Pewnym problemem jest wydłużenie kolekcji do 100 tomów, a nie 120, bo nie wiadomo, czy H chce wydać je zgodnie z UK. Dlatego moim zdaniem warto przygotować trzy listy:
- 40 tomów z 60tki ustalonej przez H, które chcemy;
- 40 tomów które chcemy, uwzględniając nasze propozycje;
- 20 tomów zapasowych, uwzględniających nasze propozycje;



- 35 tomów z 60tki ustalonej przez H, które chcemy;
- 35 tomów które chcemy, uwzględniając nasze propozycje;
- 15 tomów zapasowych, uwzględniających nasze propozycje;

Taki bardzo mały szczególik http://www.petycjeonline.com/wkkm

Offline Rodzyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #518 dnia: Lipiec 20, 2014, 04:59:09 pm »


- 35 tomów z 60tki ustalonej przez H, które chcemy;
- 35 tomów które chcemy, uwzględniając nasze propozycje;
- 15 tomów zapasowych, uwzględniających nasze propozycje;

Taki bardzo mały szczególik http://www.petycjeonline.com/wkkm

- 40 wybieralibyśmy z drugiej sześćdziesiątki, a tam tomów z petycji nie ma,
- kolejne 40 to lista naszych propozycji, czyli możliwe, że uwzględniająca pozycje z powyższej listy. I tutaj zgodzę się, mogłem napisać 35, jeżeli uznałbym tomy z petycji za nie do ruszenia
- następne 20, to lista naszych kolejnych propozycji, tak na zapas, gdyby rozszerzono kolekcję. Tu nie ma potrzeby uwzględniania tomów z petycji, bo uwzględniono je powyżej

(no chyba, że chciałeś mieć każdy z tych tomów wydany po trzy razy, tylko po co?)

BTW To jest ta petycja, co do niej coś dopisywano? Bo sam się pod nią podpisywałem przed zmianami.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #519 dnia: Lipiec 20, 2014, 05:02:02 pm »
BTW To jest ta petycja, co do niej coś dopisywano? Bo sam się pod nią podpisywałem przed zmianami.

Tak, kogoś tam poniosło, ale szybko zamiany wycofano.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #520 dnia: Lipiec 20, 2014, 05:14:23 pm »
- 40 wybieralibyśmy z drugiej sześćdziesiątki, a tam tomów z petycji nie ma,

Właśnie chyba są. Zawsze mówiliśmy, że jedna lista jest z całego Marvela, a druga z pozycji z drugiej 60. + exclusive'y z innych krajów (do których zaliczają się tomy z petycji). Potraktowanie drugiej 60. i exclusive'ów jako jednej grupy ma sens, bo wiemy, że Hachette ma prawa zarówno do jednych, jak i drugich.

Poza tym, jeśli jedna lista to sugestie do Hachette, co wydać, jeśli można wybierać tylko z listy UK+exclusive, a druga - jeśli można wybierać z całego Marvela, to IMHO tomy z petycji powinny mieć miejsce na obu.

Ale zgadzam się, że tomów z petycji nie trzeba dodawać do rezerwowej 20.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #521 dnia: Lipiec 20, 2014, 05:27:12 pm »
Krótko mówiąc ja i mnie podobni musimy zrezygnować z prenumeraty i zamawiać wersję z UK?

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #522 dnia: Lipiec 20, 2014, 05:33:10 pm »
Krótko mówiąc ja i mnie podobni musimy zrezygnować z prenumeraty i zamawiać wersję z UK?

Jeżeli przez "Ciebie i Tobie podobnych" rozumiesz osoby, które chcą wydania w Polsce ponad 120 tomów i w związku z tym sprzeciwiają się jakiejkolwiek selekcji i usuwaniu tomów (jak wnioskuję po Twoich wcześniejszych postach), to chyba tak, ponieważ na razie polska WKKM ma mieć 100 tomów, a brytyjska - 120. Tak więc, jeśli chcesz na pewno mieć wszystkie albumy, to chyba faktycznie byłoby najlepsze wyjście.

EDIT: Ewentualnie, jeszcze lepsza opcja: zachowaj prenumeratę na polską WKKM i dokup tyko te brytyjskie tomy, których nie będzie w polskiej edycji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2014, 05:38:25 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Rodzyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #523 dnia: Lipiec 20, 2014, 05:41:19 pm »
Właśnie chyba są. Zawsze mówiliśmy, że jedna lista jest z całego Marvela, a druga z pozycji z drugiej 60. + exclusive'y z innych krajów (do których zaliczają się tomy z petycji). Potraktowanie drugiej 60. i exclusive'ów jako jednej grupy ma sens, bo wiemy, że Hachette ma prawa zarówno do jednych, jak i drugich.

Poza tym, jeśli jedna lista to sugestie do Hachette, co wydać, jeśli można wybierać tylko z listy UK+exclusive, a druga - jeśli można wybierać z całego Marvela, to IMHO tomy z petycji powinny mieć miejsce na obu.

Ale zgadzam się, że tomów z petycji nie trzeba dodawać do rezerwowej 20.

Uznawałem, że zachodzi sytuacja w której H ścieśle trzyma się kolejnych czterdziestu tomów. Jeżeli nie, to takie założenie ma sens.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #524 dnia: Lipiec 20, 2014, 05:42:42 pm »
Ja po wcześniejszych postach Jutrzena zrozumiałem tyle, że preferuje on tylko te tomy, które zostały wydane w UK. A jedynym powodem jest właśnie to, że zostały wydane w UK. Sorry, ale z takimi "argumentami" nie da się w żaden sposób dyskutować...