Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 282266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #615 dnia: Lipiec 21, 2014, 06:50:44 pm »

Chciałbym jeszcze poznać opinię fragsela (i ewentualnie N.N.) na temat debiutów oryginalnego Ghost Ridera, Brothera Voodoo, Draculi, Blade'a, Daimona Helstroma, Man-Thinga, Frankesteina, Satany, The Living Mummy i kogo tam jeszcze można wrzucić do tego tomu. Czy to dobre zeszyty do zapoznania się z tymi postaciami? Pytam, bo sam nie czytałem i gdyby ten tom był w WKKM to chętnie bym go kupił, ale "Ghost Rider: Ressurected" też bez oporów mógłbym sobie zdublować.

W tej materii stawiałbym jednak na zdanie fragsela, a nie na moje. Sam jestem ciekaw jego zdania.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #616 dnia: Lipiec 21, 2014, 06:54:18 pm »
Osobiście byłbym za tym, aby w WKKM zostawić tylko po jednym tomie Thunderboltsów ("Thunderbolts: Faith in Monsters" z pierwszej 60-tki) i Iron Fista ("Immortal Iron Fist: The Last Iron Fist Story"). No chyba, że mogłyby wejść za Anihilację.  :badgrin:

Zostawić po jednym tomie z obu .

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #617 dnia: Lipiec 21, 2014, 06:54:31 pm »
Chciałbym jeszcze poznać opinię fragsela (i ewentualnie N.N.) na temat debiutów oryginalnego Ghost Ridera, Brothera Voodoo, Draculi, Blade'a, Daimona Helstroma, Man-Thinga, Frankesteina, Satany, The Living Mummy i kogo tam jeszcze można wrzucić do tego tomu. Czy to dobre zeszyty do zapoznania się z tymi postaciami? Pytam, bo sam nie czytałem i gdyby ten tom był w WKKM to chętnie bym go kupił, ale "Ghost Rider: Ressurected" też bez oporów mógłbym sobie zdublować.

Z tego to w sumie warto...
a) ze względów poznawczych jedynie Ghost Ridera, Living Mummy i Brother Voodoo (pełne originy w jednym zeszycie)
b) ze względów poznawczych i FAJNYCH historii MAN THING (definitywnie) i Satanę (trochę mniej, ale też)

Blade i Daimon w swoich pierwszych pojawieniach grają drugoplanowe role w innych seriach (i to w połowie kilkunuerowych historii) i strasznie mało się o nich dowiadujemy wtedy, więc właściwie nie warto. Dracula i frankenstein w swoich pierwszych pojawieniach mają typowe historie, każdemu zresztą znane w ten czy inny sposób. Dracula to jeszcze jeszcze (bo więcej tam jego drugoplanowcyh postaci: Frank drake, rachel Van Helsing), ale Frank to naprawdę wierna adaptacja ksiązki

A z zupełnie innej beczki: obiecałem Emerytowi swoją listę, ale jak już mu napisałem wtedy mógłbym co najwyżej przed 1986 a ten okres jest FANTASTYCZNIE reprezentowany na liście Anionorodnika (poza tym Howardem :wink:  ) a na temat nowych nie wiem prawie nic. dlatego sorry, ale jednak nie dotrzymam słowa i nie stworzę listy (naprawdę po tym co zrobił Anion nie mam nic do dodania).
Obiecałem też jednak Emerytowi, że popytam o nowości na CMRO. Odzew był niewielki (większość z nas jest tam jednak od lat już by nadrobić najpierw starocie), ale mam tu kilka cytatów, może komuś pomoże:

Cytuj
From that list I would recommend avengers vs x-men and infinity gauntlet
As for deadpool, I've read a lot now and nothing beats the current run.

Cytuj
Of the ones I have read from your list, I recommend these ones:

THE INFINITY GAUNTLET
DAREDEVIL: GUARDIAN DEVIL
AVENGERS: FOREVER, PART 1
AVENGERS: FOREVER, PART 2
ULTIMATES: HOMELAND SECURITY
WOLVERINE: OLD MAN LOGAN

Avengers Forever, in particular, I thoroughly enjoyed reading. It's one of those comics that makes the Order worthwhile, so many references to past events, alongside an awesome story and some real badass moments.

i mój ulubiony :wink:
Cytuj

Dear God, to subject an entire country to the "duck who shall not be named", should be considered an act of terrorism...

wiem, wiem, ja nie kupuję kolekcji, jest mi wszystko jedno więc, ale lita Aniona zawiera te rzeczy, do których bardzo chcę dotrzeć... jak najszybciej...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2014, 07:07:16 pm wysłana przez fragsel »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #618 dnia: Lipiec 21, 2014, 06:57:28 pm »
Jeszcze raz powtarzam  :biggrin:
Anihilacja nie wejdzie w 3 tomy WKKM.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #619 dnia: Lipiec 21, 2014, 07:01:27 pm »
Ktoś tu robił wcześniej wyliczankę, że wejdzie.

To może kompromisowo: dopiszmy na liście: gdyby z przyczyn technicznych (objętość) wydanie "Annihilation" okazało się niemożliwe, prosimy zastąpić ją tomami "Iron Fist", "Thunderbolts" i "Marvel Horror".

EDIT: To był miki2001

Co do Annihilation to można to złożyć tak, żeby to jakoś wyszło  :wink:


Tom 1
Prolog (43+1)
Nova (88+4)
Ronan (88+4)
= 219+9

Tom 2
Super-Skrull (88+4)
Silver Surfer (88+4)
Annihilation 1 (32+1)
=208+9

Tom 3
Annihilation 2-6 (125+5)
Heralds of Galactus (78+2)
=203+7


Oczywiście możemy także założyć, że okładki zostaną pokazane tylko w dodatkach jak w tomie 15. Z oryginalnego wydania nie uwzględniłem tylko miniserii "Drax the Destroyer", bo nie jest konieczna, by wszystko zrozumieć.

Jeśli chodzi o skład Marvel Horror, to czy nie jest prawdopodobne, że wybiorą coś z dwóch Essentiali Marvel Horror? Tak na oko to tam Man-Thinga nie ma...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2014, 09:21:51 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #620 dnia: Lipiec 21, 2014, 07:08:20 pm »
Bo Man Thing miał osobny Essential. I ze wszystkich horrorów jego pierwsza historia jest najlepsza... choć krótka...



Z tych essentiali mnie się jeszcze BARDZO podobał Gabriel The Devil Hunter (a właściwie jego żeński "sidekick" - Desadia - moim zdaniem najseksowniejsza bohaterka Marvela EVER) ale jego wpływ na Marvela jest tak znikomy (chyba tylko raz w FF się pojawił, może coś współcześnie jeszcze), że szanse na niego są chyba marne.


reszta z tych essentialowych horrorów to kaszana...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2014, 07:12:03 pm wysłana przez fragsel »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #621 dnia: Lipiec 21, 2014, 07:36:39 pm »
A może zamiast "Marvel Horror" dać genezę Defenders czyli "The Defenders: Day of the Defenders". Grupa z długą historią. Hulk, Doctor Strange, Namor i przelotnie Silver Surfer. Co o tym myślisz, fragsel? To byłby lepszy komiks niż zbiór tych horrorów? Było mi szkoda wyrzucać Defenders z listy choć ich początków nie znam.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #622 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:12:37 pm »
A może zamiast "Marvel Horror" dać genezę Defenders czyli "The Defenders: Day of the Defenders". Grupa z długą historią. Hulk, Doctor Strange, Namor i przelotnie Silver Surfer. Co o tym myślisz, fragsel? To byłby lepszy komiks niż zbiór tych horrorów? Było mi szkoda wyrzucać Defenders z listy choć ich początków nie znam.

No na pewno miałoby to większy sens niż Horrors. Nadal jednak pamiętaj, że to komiksy z roku 1971, więc trudno je porównywać z późniejszymi - dla przeciętnego czytelnika może to być problem (bo już przy genialnej DPS ludzie narzekali na "myślodymki" i przypomnienia). I to właściwie nie jest jedna historia ale każdy zeszyt to coś osobnego  czy to się zdarzało w WKKM?
No i mam problem z tym, ze ta inkarnacja Defenders to znane postaci: Hulk, Strange, Namor, Silver Surfer. A Siła Defenders są te mniej znane.
Gdybym miał absolutną swobodę wyboru to moją ulubioną historią z nimi jest "Who Remembers Scorpio?" (def 46-50) - pełna humoru (na przykład ukryte naśmiewanie się z procesu wydawniczego komiksów) i akcji. Ludzi zaś mogłoby też przyciągnąć avnegrs vs defenders (i popraw mnie jeśli się mylę ale w Polsce nie było chyba nic z Dormammu, a jest przecież znany z The Amazing Spider-Man Animated Series)

Jakby nie było Defenders mało znani w Polsce i jak już muszą być ich "starocie" (nie wiem jak z nimi wspołcześnie) to każda z tych historii by mi tu pasowała...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2014, 08:15:39 pm wysłana przez fragsel »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #623 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:22:32 pm »
Jakby nie było Defenders mało znani w Polsce i jak już muszą być ich "starocie" (nie wiem jak z nimi wspołcześnie) to każda z tych historii by mi tu pasowała...
Czytałem trejd "The Last Defenders" i imho było raczej biednie - ot, taki zapychacz, nic więcej. Fabularnie żadne, graficznie ni ziębi, ni chłodzi.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #624 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:26:50 pm »
To może faktycznie to "Avengers vs. Defenders"? Czytałem, że to była pierwsza crossoverowa superbohaterska nawalanka Marvela na taką skalę, więc tytuł w pewnej mierze przełomowy, co dodatkowo uzasadniałoby obecność w WKKM. Do tego jest Dormammu i jest Loki (dość popularny po filmach)...

EDIT: Przejrzałem sobie streszczenie i przykładowe plansze i coś mi się wydaje, że to jednak trochę słabe jest.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2014, 08:39:25 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Deg

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #625 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:39:07 pm »
Nie upierałbym się tak przy wyrzucaniu Marvel Horror - przypuszczalnie może tam pojawić się mnóstwo postaci, które nie mają szansy zaistnieć w innych tomach. Podejrzewam też, że jeśli nie wyda tego Hachette, to nikt inny długo się tym nie zainteresuje. Osobiście chętnie zobaczyłbym taki zbiorek w kolekcji, niniejszym dołączam więc do niewielu głosów przeciwko wykreśleniu tej pozycji  :cool:

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #626 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:42:39 pm »
@garf mało który komiks sprzed 1975 nie jest słaby (przez porównanie)

Offline Nitka

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #627 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:55:17 pm »
Czyli na co - tak naprawdę - czekałaś? Co - według Ciebie - w tym Marvel  Horror by się znalazło?

Hmm, historie o potworach, monstrach, demonach? Lubię czytać i oglądać horrory, więc ucieszyłam się i tyle.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #628 dnia: Lipiec 21, 2014, 09:00:03 pm »
Hmm, historie o potworach, monstrach, demonach? Lubię czytać i oglądać horrory, więc ucieszyłam się i tyle.
Jak o potworach, monstrach itp. to pasuje "Franken-Castle" i występujący tam Legion of Monsters. Co prawda niektórzy fani Punishera dają ten run za przykład tego, że Remender jest chory na głowę, ale co tam...  :lol:

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #629 dnia: Lipiec 21, 2014, 09:07:36 pm »
Jak o potworach, monstrach itp. to pasuje "Franken-Castle" i występujący tam Legion of Monsters. Co prawda niektórzy fani Punishera dają ten run za przykład tego, że Remender jest chory na głowę, ale co tam...  :lol:
Franken-Castle nie miało miejsca.

 

anything