Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 392161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #675 dnia: Styczeń 15, 2015, 09:01:16 pm »
Osobiście chciałbym znać nazwisko dowcipnisia, który stwierdził, że tego całego Starlina to pewnie nikt nie będzie chciał czytać.
Tym bardziej, że Adam pojawi się w filmowej GotG 2.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #676 dnia: Styczeń 15, 2015, 09:49:47 pm »
Podsumowując - jeśli dobrze zrozumiałem (bo nie jestem specjalistą), jeśli u nas będzie to samo co w Czechach to dostaniemy:
- listę UK (czyli 20 dość przeciętnych nowości i 40 staroci - niektórych zacnych, ale staroci - sprzed lat '80), zmienioną o:
- Avengers Forever z pierwszej 60 brytyjskiej/ naszej petycji
- Spiderman Marvel Knights z edycji francuskiej/ niemieckiej ?


PS. No, akurat z tych klasyków to Starlina mi szkoda - nie wiem co H kierowało

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #677 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:13:41 pm »
Podsumowując - jeśli dobrze zrozumiałem (bo nie jestem specjalistą), jeśli u nas będzie to samo co w Czechach to dostaniemy:
- listę UK (czyli 20 dość przeciętnych nowości i 40 staroci - niektórych zacnych, ale staroci - sprzed lat '80), zmienioną o:
- Avengers Forever z pierwszej 60 brytyjskiej/ naszej petycji
- Spiderman Marvel Knights z edycji francuskiej/ niemieckiej ?


PS. No, akurat z tych klasyków to Starlina mi szkoda - nie wiem co H kierowało

Tak a za te 4 tomy zostały usunięte:
- Warlock (Part 1)
- Warlock (Part 2)
- Doctor Strange A Separate Reality
- Howard the Duck

... z drugiej 60 UK

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #678 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:35:03 pm »
Tak a za te 4 tomy zostały usunięte:
- Warlock (Part 1)
- Warlock (Part 2)
- Doctor Strange A Separate Reality
- Howard the Duck

... z drugiej 60 UK
Dzięki,
kurde, tak jak nie jesetm specjalnie zachwycony perspektywą wydania 40 komiksów sprzed 1980 roku, tak akurat Warlocka Starlina uważałem za jeden z dosłownie kilku zdecydowanie najciekawszych... i akurat ten musieli wyrzucić :biggrin: (oczywiście o ile sprawdzi się koncepcja "listy czeskiej"). A i Strange wylądował na liście Aniona, więc pewnie bym kupił...
Kurcze, przypomniałem sobie właśnie znów listę Aniona - ale byłoby świetnie gdyby zdecydowali się wydać komiksy właśnie w takim zestawieniu... może wydadzą przynajmniej kilka (wczesniejsza informacja o Kapitanie Brytanii - choć niepotwierdzona - daję jakąś nadzieję, że będziemy mieli kokecję jednak trochę inną niż Czesi; choc szanse nie są na to chyba przesadnie duże).

A jeśli będziemy mieli tę samą - cóż, przynajmniej dzięki liście Aniona będę wiedział, które z tych ramotek są najlepsze... i pewnie ograniczę się w dużej części tylko do nich... skoro nie chcieli moich pieniędzy będzie więcej kasy na inne komiksy :wink:

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #679 dnia: Styczeń 15, 2015, 11:26:22 pm »
Tez strasznie zaluje mastera Starlina :sad: .
przychylam sie do zdania Itachiego, Haszet powinno ujawnic pelna liste i bylby swiety spokoj
Moze jednak nie bedzie tak zle. Rozumiem, ze teraz ma byc 130 tomow, a nie 120 ?
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #680 dnia: Styczeń 15, 2015, 11:36:59 pm »
Cytuj
Rozumiem, ze teraz ma byc 130 tomow, a nie 120 ?

Ma być 120. 130 jest wszystkich, które wydało hachette w ramach kolekcji w różnych krajach dodając w to wszystkie tomy eksluzywne. Na wiki jest to ładnie pokazane

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

120 tomów UK + 10 ekskluzywów z innych krajów = 130 wszystkiego

Jeżeli nie uda się opcja z listą Aniona to właśnie bym chciałbym żeby u nas wyjątkowo wydali całą 130. Niczego nie wycinali z ogólnego katalogu tomów WKKM

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #681 dnia: Styczeń 15, 2015, 11:38:07 pm »
Tak sobie rzucę surrealistyczną myśl: może Czesi już wiedzą, bo nie walczyli o nic, a w naszym oddziale "H" jest jeszcze burza mózgów i dopinanie drugiej 60-tki pod kątem petycji i listy Aniona?
Wiem, szansa w granicach 1%, ale marzenia fajna rzecz  :roll:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #682 dnia: Styczeń 15, 2015, 11:44:50 pm »
Tak sobie rzucę surrealistyczną myśl: może Czesi już wiedzą, bo nie walczyli o nic, a w naszym oddziale "H" jest jeszcze burza mózgów i dopinanie drugiej 60-tki pod kątem petycji i listy Aniona?
Wiem, szansa w granicach 1%, ale marzenia fajna rzecz  :roll:

Oby oby. Ale pierwszą 60 Czesi tez znali od początku. Dlaczego my nie ? Nasz dobór 60 pokrywa się w 100% z czeskimi tomami. Tylko kolejność na początku była trochę inna ale potem wszystko się wyrównało

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #683 dnia: Styczeń 15, 2015, 11:48:14 pm »
Jeśli mielibyśmy iść zgodnie z Czechami to w porównaniu z "bazową" listą UK wyrzuciliby 3 komiksy z listy Aniona (2 x Warlock + Dr Strange), a w to miejsce wstawili z listy Aniona całe... 2 (Avengers Forever). Czyli wyszłoby, że dostaliśmy mniej komiksów z listy Aniona nawet niż "bazowa" lista UK :smile:
Jeśli na tym miałoby polegać pójście za sugestiami klientów (o które przecież sami prosili), to lepiej może już nie robić żadnych list :wink:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2015, 11:52:04 pm wysłana przez mack3 »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #684 dnia: Styczeń 15, 2015, 11:53:10 pm »
Jeśli mielibyśmy iść zgodnie z Czechami to w porównaniu z "bazową" listą UK wyrzuciliby 3 komiksy z listy Aniona (2 x Warlock + Dr Strange), a w to miejsce wstawili z listy Aniona całe...2 (Avengers Forever). Czyli wyszłoby, że dostaliśmy mniej komiksów z listy Aniona niż "bazowa" lista UK :smile:
Jeśli na tym miałoby polegać pójście za sugestiami klientów (o które przecież sami prosili), to lepiej może już nie robić żadnych list :wink:

No tak bo MK Spider-Mana nie było na liście Aniona ale też on do czeskiego oddziału jej nie wysyłał ;) Zobaczymy co zrobi nas oddział po 6o tomie. Wtedy będzie można domniemywać czy idziemy z listą czeską czy ze swoją własną

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #685 dnia: Styczeń 15, 2015, 11:56:40 pm »
W 61 tomie ma być "jakiś komiks z Avengers", co wydawałoby się przemawiać za "A: Forever" i listą czeską... albo też "Prime" i listą niby-UK. Ech, na dwoje babka wróżyła...
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #686 dnia: Styczeń 15, 2015, 11:59:14 pm »
W 61 tomie ma być "jakiś komiks z Avengers", co wydawałoby się przemawiać za "A: Forever" i listą czeską... albo też "Prime" i listą niby-UK. Ech, na dwoje babka wróżyła...

Albo ''Birth of Ultron'', które wyszło w UK zaraz po ''Siege''. Ale znając życie to będzie Forever i dobrze bo walczyliśmy w końcu o niego w petycji nie ? Oby tylko dalej było lepiej
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2015, 12:06:28 am wysłana przez bogi1 »

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #687 dnia: Styczeń 15, 2015, 11:59:35 pm »
Też nie mogę się doczekać... tym bardziej, że tej plotki z Kapitanem Brytanią pani w BOKu sama sobie nie wymysliła ani jej się zapewne ten bohater nie przyśnił.
Istnieją 3 możliwości - albo - jako zapewne kompletny laik - pokićkała Kapitana Brytanię z Kapitanem Ameryką, o którego wydaniu gdzieś-tam słyszała, albo był w pierwotnych planach/rozważaniach, ale sytuacja się zmieniła i jednak go nie będzie, albo... jednak będziemy mieli inna listę niż Czesi a w niej Kapa Brytanię :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #688 dnia: Styczeń 16, 2015, 12:06:15 am »
I zastanawia mnie jedna rzecz. Jak to będzie z numerami na grzbietach. Forever powiedzmy będzie miało numer 61 a Second Genesis jak wyjdzie jako numer 63 to będzie miało ''Classic I'' ? Bo jak wiemy u nas numeracja nie jest chronologiczna od najstarszego do najnowszego komiksu tylko idzie po prostu po kolei.

Czyli tak. Tom 61 ma na grzbiecie 61, 62 ma 62, 63 ma Classic I bo to tom, który będzie układał obrazek przed Hulkiem. Co w takim razie z numerem 64, którym być może będzie Venom ? Będzie miał 64 ? Trochę dziwnie to będzie wyglądało. 62 i przeskok do 64 bo 63 to był Classic

I czy starczy Classiców do ułożenia tego obrazka przed Hulkiem ? Bo w sumie wyrzucili 4 klasyki a dali w to miejsce 4 ''moderny''
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2015, 12:10:17 am wysłana przez bogi1 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #689 dnia: Styczeń 16, 2015, 02:18:06 am »
My nie będziemy mieli obrazka przed Hulkiem dlatego dali nam tylko 40 tomów (na razie).