Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 588900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1185 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:05:15 am »
No tak, jakiś czas po premierze, na nieprzeczytane.pl można i na taki rabat się załapać.

Premiera była półtora miesiąca temu, a cena tak jest już chwilę, nie wyobrażam sobie, że wszyscy wszystko kupują na bieżąco w dniu premiery, przy takiej ilości tytułów obecnie.

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1186 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:07:52 am »
https://sklep.egmont.pl/p,star-wars-komiks-nr-1-2015,11274.html

No i sprawa ze Star Wars Komiks się wyjaśniła. Dwumiesięcznik, w każdym numerze dostaniemy przedruk jednego trejda + artukuły i informacje ze świata SW.
Przyznam, że jestem laikiem w kwestii STAR WARS, nawet filmy szczególnie mnie nie porwały choć obejrzałem wszystkie, ale nazwisko scenarzysty bardzo zachęca, warto??????

Offline buczanova

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1187 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:09:15 am »
Czytałem pierwsze dwa zeszyty i zdecydowanie warto, chociaż jestem fanem SW, nie wiem jaki będzie odbiór w przypadku osób nie będących fanami.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline peta18

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1188 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:56:44 am »
Najbardziej czekam na to :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline buczanova

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1189 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:02:38 am »
Najbardziej czekam na to :smile:



Możesz udzielić więcej informacji o tym co to jest?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline peta18

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1190 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:12:42 am »
Możesz udzielić więcej informacji o tym co to jest?
Moge sie tylko domyslac, znajac profil Magazynu MAD. To beda jakies szorciaki parodiujace wymienione tytuly na okladce :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1191 dnia: Sierpień 06, 2015, 12:33:41 pm »
Chyba z 10 lat co najmniej. Już wcześniej kolekcja Eaglamoss będzie w Czechach, ponieważ tam nie ma wydawnictwa jak Egmont, który zagwarantował wydawanie jako "DC Comics Polska". Co raczej przekreśla szansę na kolekcję w Polsce.
Ale jemu chyba chodzi o to, że sobie kupi w języku niemieckim...  :?: Choć licząc rabaty to faktycznie oszczędność tak wielka, że z logiką nie ma wiele wspólnego  :smile:

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1192 dnia: Sierpień 06, 2015, 01:04:52 pm »
Kolekcje kolekcjami, a u nas coraz większe tomy są zapowiadane. Może nie w tym, ale w następnym roku spodziewam się jakiegoś polskiego Omnibusa ok. 600-800 stron. Jak się uda, to zaraz inne wydawnictwa podłapią pomysł i też będą chcieli wydać choćby jednego. Ja typuje, że poza Sidecą i ich Dardevilem, Mucha może coś przyszykować od Marvela np. Alias lub ewentualnie coś innego z serii MAX. Gdy zasugerowali się głosami kupujących, którzy domagali się "Sprawiedliwości" ze wszystkimi dodatkami, źle chyba na tym nie wyszli.
Wystarczy, że kilka Omnibusów by się sprzedawało, jak świeże bułki, to Egmont podłapie inicjatywę i zacznie pracować nad kilkoma tytułami w tej formie. Jak ruszyło superhero pełną parą, to E. zaklepał sobie najlepsze miejsca w wyścigu, potrzebował tylko zachęty i tego, aby ktoś pierwszy wystąpił przed szereg. Zamiast spodziewać się nowej kolekcji należy spodziewać się omnibusów. Każda kolekcja rozplanowana na min 30 tomów superhero od jakiegoś korpo zdaje się nie mieć najmniejszych szans. Poza tym polski czytelnik zaczyna przyzwyczajać sie do oszczędzania, selekcjonowania i nabiera cierpliwości, więc wydaje m się, że bardziej realnym jest to, że wolałby przeczekać 3-4 średnie tomy i uzbierać na jakiś wypasiony tytuł.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1193 dnia: Sierpień 06, 2015, 01:38:40 pm »
A ja wcale nie jestem pewien, że omnibusy schodziłyby jak świeże bułeczki. Sprawiedliwość sprzedaje się dobrze (chyba?) bo to pierwsza taka rzecz na rynku. Ewenement. Ale gdyby teraz został zapowiedziany normalny omnibus, w jeszcze wyższej cenie (niech nawet będzie ten Alias), to czy znalazłoby się tylu chętnych? Przy dużej liczbie małych wydań każdy może coś znaleźć dla siebie. Ale taki omni? Jaka jest szansa, że akurat ten konkretny wybrany tytuł trafi w gusta czytelników? I ile osób zechce zaryzykować zakup za -powiedzmy- 250 zeta? A ile osób odrzuci bo nie taki tytuł / bo za drogie / bo za duże i nieporęczne. Wydaje mi się, że omnibusy to nisza w niszy i o ile jeden ekskluzywny deluxiak (jak Sprawiedliwość) raz na jakiś czas przejdzie, o tyle o omni możemy zapomnieć.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1194 dnia: Sierpień 06, 2015, 02:01:48 pm »
Argumentować można różnie od przeliczenia za stronę - choć nie wiem, jaki przelicznik u nas panuj tzn. jaki niektórym wydaje się, że panuje. Sporo by zależało od tego kiedy by zapowiedzieli Omnibusa, choć z zapowiedziami u nas wygląda sprawa idealnie - jest kilka miesięcy do przodu i można sobie fajnie rozplanować rozkład jazdy.
Nie wiem, o jakiej liczbie chętnych myślimy - ja zakładam 1000 egz. Choć rozumiem obawy, że na rynku inwestycji omnibus w języku polskim, a w języku angielskim, to gigantyczne ryzyko i w razie porażki, czy nawet po prostu zwrot inwestycji może stać się nieopłacalny.

Offline brzon

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1195 dnia: Sierpień 06, 2015, 02:08:39 pm »
W dyskusji na temat wydawania tzw. Omnibusów w Polsce rozumiem argumenty zaróno zwolenników, jak i przeciwników. Ale nie rozumiem tego, że np. w takich Czechach nie jest problemem wydawanie takich grubasów, a my tu się zastanawiamy jak by to się przyjęło na naszym podwórku.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1196 dnia: Sierpień 06, 2015, 02:13:30 pm »
W Czechach wydają to crowdfundingowo a koszt sztuki to ok. 400 zł.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1197 dnia: Sierpień 06, 2015, 02:28:09 pm »
Ja powiem, że teraz w promocji jest Omnibus na którego się czaje i wychodzi po obniżkach, programach rabatowych sporo ponad 400 zł, a gdy promocje się skończą wyjdzie lekko ponad 500 zł. Trzeba by przysiąc i przeliczyć, ile omnibus kosztowałby w warunkach polskich i wtedy zacząć gdybać nad tym. Problemem jest też szalejący kurs dolara, który zwyżkuje. Warto też przemyśleć, ile osób kupuje te omnibusy, bo jak na razie wydaje mi się, że panuje przekonanie, że jest ich niewiele i do tego jeszcze dorzuca się opinie, że to szaleńcy, bo wydają takie sumy za jeden komiks. Poza tym Egmont jest uprzywilejowany, bo może zacząć współprace z innymi ośrodkami i rozłożyć koszt wydania i to przełoży się na cenę dla klientów i tak można by wypościć partię rzędu 1000 egz. rozłożoną na różne rynki.

PS/ U nas wszystkie wydania komiksów superhero wydawane w HC są idealne - bardzo solidne szycie i klejenie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2015, 02:43:55 pm wysłana przez isteklistek »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1198 dnia: Sierpień 06, 2015, 02:46:02 pm »
@UP
Trzeba obliczyć ile by u nas kosztował jakiś Omnibus, skoro Sideca okładkowo za 500-stronnicowy "Bendis Daredevil tom 1" chce 140 zł.

@Locus
+1  :biggrin:

@Sokratesik
Jakie po niemiecku?! Never. Mam eksperymentalnie niemiecki 1 tom WKK DC Eaglemos (Batman Hush tiel 1) i mi wystarczy. Nie umiem po niemiecku, więc kupowanie ich wersji językowej byłoby bez sensu. Już prędzej brytyjską, której 1 tom wyjdzie za 2 tygodnie.

@Motyl, ramirez82
A panorama?!

No i to co pisał Kołodziejczak na Alei Komiksu w czerwcu - jeśli coś jest wydawane w formie Kolekcji, to są możliwe 2 wydania tego samego tytułu w jednym czasie. "Luthor: Człowiek ze Stali" nie zając i mi nie ucieknie.
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/21630/Egmont-odpowiada-KSK-czerwiec-2015/

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1199 dnia: Sierpień 06, 2015, 02:51:33 pm »
@isteklistek
Rozumiem twoje argumenty i ja pierwszy bym brał takiego omniaka gdyby ktoś wydał. Po prostu patrząc na reakcje (właśnie takie - że to kupują szaleńcy ;) ) jakoś nie mam wiary.

PS. Można spytać na jaki omni się czaisz?

 

anything