trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 505620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1605 dnia: Styczeń 09, 2017, 02:53:43 pm »
Masz DC Deluxe okładkowo w cenie poniżej N52 lub w zbliżonych cenach, (jest to 7 pozycji) ale tego nie zauważasz

Tak średnio Deluxe i N52 mają takie same ceny. Za gorszą okładkę w Deluxie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1606 dnia: Styczeń 09, 2017, 03:07:49 pm »
Z ciekawości i bez podtekstów zapytam, co uważacie za lepszy (a może wyższy) standard wydawniczy w Polsce od DC Deluxe.

Czy w tym przykładzie trzeba ograniczać się do superhero (bez złośliwości ale nie wiem czy orientujesz się w czymś innym więc wolę się upewnić zanim zostanie to zbite jakimś "ale")?
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1607 dnia: Styczeń 09, 2017, 03:11:48 pm »
Czy w tym przykładzie trzeba ograniczać się do superhero (bez złośliwości ale nie wiem czy orientujesz się w czymś innym więc wolę się upewnić zanim zostanie to zbite jakimś "ale")?

Nie trzeba, choć odbiegamy od tematu DC Deluxe. W sumie fakt, pytanie zadałem dość nieostre, my bad.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1608 dnia: Styczeń 09, 2017, 03:32:26 pm »
No to nawet nie szukając daleko (w temacie daty premiery i rozmiaru na półce) jest pełne wydanie Ranxa z KG, nawet sekundę nie myślałbym myśleć nad tym żeby postawić to wydanie "nad".

Multiversity

Multiversity to w ogóle jeszcze trochę wyższa zagrywka, DC przecież zadrukowało wewnętrzną część obwoluty dając tam mapę Multiversum.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 03:39:54 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Mawer

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1609 dnia: Styczeń 09, 2017, 04:12:16 pm »
Z ciekawości i bez podtekstów zapytam, co uważacie za lepszy (a może wyższy) standard wydawniczy w Polsce od DC Deluxe. Jaka to seria jest taka wybitna pod względem wydania?


Komplet Incala + Slipcase.  :wink:

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1610 dnia: Styczeń 09, 2017, 04:32:26 pm »
Cytuj
Z ciekawości i bez podtekstów zapytam, co uważacie za lepszy (a może wyższy) standard wydawniczy w Polsce od DC Deluxe. Jaka to seria jest taka wybitna pod względem wydania?

Właśnie co? ...ale nie wychodząc poza ramy superhero, jest coś?

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1611 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:27:11 pm »
Większość frankońskich wydań zbiorczych prezentuje się lepiej niż DC Deluxe pod względem edytorskim. Jedak większy format robi swoje. Takie Yansy, Bruce Hawkery, Uniweral War One, Kosmiczne Rupiecie trzyma się w ręku przyjemniej.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1612 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:37:22 pm »
Właśnie co? ...ale nie wychodząc poza ramy superhero, jest coś?


Tu przyznam szczerze, że nie mam pojęcia. Zasadniczo (bez wchodzenia w szczegóły) nie kupuję krajowych wydań komiksów superhero od lat i jakiś czas temu dla DC Deluxe zrobiłem wyjątek (chwilowy). Z finalnego produktu byłem średnio zadowolony (co wyraziłem więc może nie będę się powtarzał) ale porównania nie mam, pytanie czy muszę? To, że ktoś wydaje gorzej nie powinno tu znaczyć za dużo, chyba powinniśmy mierzyć wyżej niż równać do...

Cały problem opiera się na tym, że gdy chcę posiadać dobry komiks superhero, w dobrym wydaniu (tu przede wszystkim myślę o kwestii większych stron, taki mój priorytet) to szukam, DC Deluxe wydawało się początkowo tym o czym myślałem jednocześnie posiadając bardziej przystępną cenę niż to co zazwyczaj kupowałem w takich sytuacjach. Okazało się, że się pomyliłem.

Ja w tym momencie skończę temat, bo nie chciałbym być osobą, która gada wciąż o tym samym ;) ale sam temat będę śledził bo zawsze jest szansa, że znów Egmont w DC Deluxe wyda coś czego samo DC nigdy nie wydało w powiększonym formacie i wtedy się poddam nawet tej nieszczęsnej oprawie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 06:42:26 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Komediant

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1613 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:08:24 pm »
(...) Czasami nawet wydanie Egmontu jest lepsze np. zagraniczny Year 100 ma 240 stron a polski 272.


Zagraniczny Year 100 też ma ok. 270 stron. Za to papier w polskich wydaniach jest znacznie lepszy niż w większości deluxów z DC, ta nieszczęsna obwoluta jest jak dla mnie jedynym minusem naszych wydań. Szkoda że Tomek Kołodziejczak jest zbyt uparty by zmienić format na drukowane okładki, pomimo generalnie dość negatywnego przyjęcia obwolut, sam chętnie wymieniłbym kilka wydań na egmontowskie gdyby nie to.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1614 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:30:29 pm »

Zagraniczny Year 100 też ma ok. 270 stron. Za to papier w polskich wydaniach jest znacznie lepszy niż w większości deluxów z DC, ta nieszczęsna obwoluta jest jak dla mnie jedynym minusem naszych wydań. Szkoda że Tomek Kołodziejczak jest zbyt uparty by zmienić format na drukowane okładki, pomimo generalnie dość negatywnego przyjęcia obwolut, sam chętnie wymieniłbym kilka wydań na egmontowskie gdyby nie to.

http://multiversum.pl/p/1061/64735/batman-year-100-deluxe-edition-hc-dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Amazon tez tak podaje.

Więc raczej nie bardzo. Ma 240 stron. Wydanie zagraniczne jest wyraźnie chudsze. Mam to wydanie. Obwoluta jest ta sama. Papier może być ciut grubszy w polskiej edycji co dodatkowo wpływa na objętość ale nie tylko. Polskie wydanie ma 272. Obwoluta nie jest wymysłem polskiego wydawcy tylko efektem chęci wydawania komiksu tak, jak w oryginale. Zaskakujące jak wiele osób marzy o Egmontowych samoróbkach. Można narzekać na czarne okładki, dość różniące się od oryginałów ale obwolucie wiele zarzucić się nie da.

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1615 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:34:59 pm »
albo jak DC wydało Green Lanterny Johnsa w omnibusach ostatnio (piszę o nich bo je fizycznie posiadam, choć zdaję sobie sprawę, że to nie odosobnione przypadki). To jest porządne wydanie, a nie czarna oprawa introligatorska z ledwie wytłoczonym tytułem na froncie....

No nie wiem, akurat omniaki GL Johnsa (oprócz ładnej grafiki pod obwolutą) są powszechnie krytykowane za szycie i rozłażenie się podczas czytania :)

Offline indy1983

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1616 dnia: Styczeń 11, 2017, 11:11:36 am »
Już od jakiegoś czasu zarówno Marvel jak i DC wprowadziły pod obwolutą jakieś fajne grafiki (Marvel matowe a DC błyszczące) na DC można popatrzeć w tym wątku:


http://marvelmasterworksfansite.yuku.com/topic/25090/DC-Deluxe-Edition-Index?page=11#.WHYSyVPNyis

Offline OokamiG

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1617 dnia: Styczeń 11, 2017, 02:40:39 pm »
@UP
Niestety chyba jednak nigdy nie doczekamy się takich wydań. Takie okładki podwyższyły by koszt produkcji i następnie ceny i spowodowałoby to, że zmniejszyła się by baza odbiorców mogących sobie pozwolić na zakup DC Deluxe.

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1618 dnia: Styczeń 11, 2017, 04:27:53 pm »
Zakładając, że jako społeczeństwo wciąż będziemy się bogacić, to wcześniej czy później wydania ekskluzywniejsze będą się bogacić. Na razie jesteśmy na poziomie problemów, że wydaje się duble.

Offline Komediant

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1619 dnia: Styczeń 11, 2017, 07:51:05 pm »
http://multiversum.pl/p/1061/64735/batman-year-100-deluxe-edition-hc-dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Amazon tez tak podaje.

Więc raczej nie bardzo. Ma 240 stron. Wydanie zagraniczne jest wyraźnie chudsze. Mam to wydanie.(...)Można narzekać na czarne okładki, dość różniące się od oryginałów ale obwolucie wiele zarzucić się nie da.


Multiversum podaje błędnie za amazonem.
Batman Year 100- 200 str (4x48 + okładki), Batman Chronicles 11 - 20 str, Teenage Sidekick ok. 14 str, Złamany nos 8 str, Secret Files 26 str = ok. 270 stron. Masz to wydanie i nie chciało ci sie sprawdzić przed napisaniem? Leniuszek z ciebie.
Co do obwolut to marudze nie na obwoluty Egmontu, ale samą idee obwolut, tak samo w wydaniach polskich jak i zagranicznych.