Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1185 dnia: Kwiecień 15, 2015, 08:42:09 am »
pracuje od wielu lat w sprzedaży i w przypadku takich kompletów cena zawsze jest jedna - taka jaką klient jest w stanie za niego zapłacić. zwróć uwagę, że są to pierwsze wydania, znacznie różniące się od wznowień, więc jakby nie patrzyć mają kolekcjonerską wartość. do tego nie ma ich już dawno na rynku.

a ja przez parę lat widywałem podobny zestaw na allegro w cenie 700-800 zł (brakowało nocy nieskończonych, sennych łowców noweli, śmierci, furii i śnienia) - ostatecznie nikt go nie kupił i osoba przestała go wystawiać. zestaw 17 tomów starszego wydania nigdy nie sprzedał się w cenie wyższej niż 650 zł (jeden kupił nawet użytkownik bossu). jak dla mnie żądanie dodatkowych 1,4k za 5 komiksów (w świetle nowego kontraktu z dc i deklaracji nie-wprost co do wznowienia endless nights) jest tego samego rodzaju skokiem na kasę co powyższa oferta dotycząca ekspedycji.

"kolekcjonerska" wartość sprowadza się jedynie do powalonych kolorów w pierwszych tomach, w dalszych różnica nie jest już tak widoczna.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 08:49:13 am wysłana przez mgnesium »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1186 dnia: Kwiecień 15, 2015, 08:50:17 am »
"kolekcjonerska" wartość sprowadza się jedynie do powalonych kolorów w pierwszych tomach, w dalszych różnica nie jest już tak widoczna.

nie. kolekcjonerska wartość sprowadza się do unikatowości tej kolekcji. sam stwierdziłeś, że jeszcze takiego zestawu w sprzedaży nie widziałeś ;) a jesli chodzi o cenę, to nie zamierzam sie spierać - dla mnie tema jest jasny jak Słońce i nie widzę tu nic dziwnego. najwyżej nikt nie kupi...


Offline Mefisto76

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1188 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:14:50 am »
Dajcie spokój już z tymi Yansami wystawianymi przez bosssu, przecież wyraźnie pisał, że wystawiając je, nie wiedział, że będzie wznowienie, a było to jeszcze przed "oficjalnymi zapowiedziami wydawcy".  :lol:

Tak, ale 5 razy wystawiał z opisem "Ostatni raz wystawiane" :)

wychodzi, ze za Legendy chcesz 370zł- przesyłka.

I bardzo dobrze, ze tyle chce - ktoś ma do wyboru: nie kupić w ogóle bo dawno nie ma, lub kupić za 370. I prędzej czy później ktoś by na bank za tyle kupił.

490zł za komplet Ekspedycji w przeddzień nowego wydania.
http://allegro.pl/ekspedycja-ladowanie-w-andach-8-czesci-komplet-i5267964582.html

Rozumiem, że oburzyłbyś się także, jak ktoś wystawiłby pierwsze wydanie pierwszej księgi Tytusa za 2000 zł, bo przecież w kioskach nadal jest najnowsze wznowienie za 2,99 z Prószyńskiego, prawda?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1189 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:18:31 am »
Zaoszczędź 800zł i kup to...
http://allegro.pl/dzien-gniewu-hp-i-guiseppe-bargman-milo-manara-i5265040790.html

Bossu, ale podana przez Ciebie aukcja zawiera jedynie komiksy i to jeszcze z poubijanymi rogami. Natomiast przedstawiona przez Mummu:
przebijcie tohttp://allegro.pl/manara-dzien-gniewu-hp-i-giuseppe-bergman-i5249117227.html

nie tylko dotyczy tylko komiksów, ale dodatkowo dla zwycięzcy jest oferowana nagroda w postaci numeru konta mailem oraz oferent deklaruje, że jest w stanie odpowiedzieć na pytania, przy czym zapewne chodzi o pytania tzw. trudne, np. dotyczące natury teleportacji w splątaniu kwantowym. Zatem uważam, że te marne 999 zł, to w tym przypadku jak za darmo.

Offline Death

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1190 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:24:37 am »
Rozumiem, że oburzyłbyś się także, jak ktoś wystawiłby pierwsze wydanie pierwszej księgi Tytusa za 2000 zł, bo przecież w kioskach nadal jest najnowsze wznowienie za 2,99 z Prószyńskiego, prawda?
A jak wystawiał Asteriksy za 2 kafle, to liczyło się to, że to inne wydanie jest...

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1191 dnia: Kwiecień 15, 2015, 01:46:07 pm »
Tak, ale 5 razy wystawiał z opisem "Ostatni raz wystawiane" :smile:

Rozumiem, że oburzyłbyś się także, jak ktoś wystawiłby pierwsze wydanie pierwszej księgi Tytusa za 2000 zł, bo przecież w kioskach nadal jest najnowsze wznowienie za 2,99 z Prószyńskiego, prawda?
Coś ci się pomyliło aukcja wyglądała tak:
http://archiwumallegro.com.pl/yans+1+12+komplet+egmont+rosi%C5%84ski+kasprzak-2_3968542947.html


A takiego kompletu Asteriksa jaki posiadałem chyba nigdy na allegro nie było (został kupiony za 1800)
 Raz dopisałem, że ostatnia szansa bo miałem kupca 200zł taniej po za allegro -ale po zakończeniu aukcji się rozmyślił a ja bezwiednie wystawiałem dalej z tym samym opisem.


Co do Ekspedycji - wszystkie numery są praktycznie dostępne a taki gościu ma nawet komplet 290zł taniej-
http://allegro.pl/ekspedycja-daniken-1-8-kpl-jedyny-na-allegro-i5253569670.html

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1192 dnia: Kwiecień 15, 2015, 02:51:55 pm »
To nie jest taki sam komplet. Ostatni rozkaz nie jest osobnym albumem, więc lipa.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Mefisto76

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1193 dnia: Kwiecień 15, 2015, 03:28:29 pm »
Bossu, ale podana przez Ciebie aukcja zawiera jedynie komiksy i to jeszcze z poubijanymi rogami.

To nie jest taki sam komplet. Ostatni rozkaz nie jest osobnym albumem, więc lipa.

UPS. Znowu się nie udało naciągnąć, że "to to samo" :smile:

Raz dopisałem, że ostatnia szansa bo miałem kupca 200zł taniej po za allegro...

Sprzedaż poza Allegro ?! Wiesz, ze to niezgodne z regulaminem Allegro, które tak namiętnie studiujesz? :)
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 03:31:52 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1194 dnia: Kwiecień 15, 2015, 08:00:11 pm »

Sprzedaż poza Allegro ?! Wiesz, ze to niezgodne z regulaminem Allegro, które tak namiętnie studiujesz? :smile:
Wyraźnie napisałem, że "po zakończeniu aukcji" czyli nie odwołałem aukcji tylko uzgodniłem, że sprzedam jak nie pójdzie przez allegro. Byla opcja Kup Teraz a nie licytacja więc aukcję mogłem wycofać w każdej chwili. :roll:

Offline Koalar

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1195 dnia: Kwiecień 18, 2015, 05:11:53 pm »
A ja chciałbym polecić wysyłanie paczkomatami, kiedy się sprzedaje jakieś komiksy na Allegro (albo cokolwiek nie za dużego). Koszt to 7,99 zł i w tej cenie można nadać naprawdę sporą paczkę (Rozmiar C, 41 x 38 x 64 cm; trzeba tam zaznaczyć przy tworzeniu etykiety, jaki rozmiar paczki nadajemy, domyślnie jest najmniejszy).
Można się zalogować danymi z Allegro. Jak kupujący wybierze paczkomat, to na stronie paczkomatów importuje się z Allegro aukcję, płaci online, pobiera etykietę w pdf, drukuje ją, nakleja na paczkę i już można nadać paczkę w paczkomacie (potrzebna drukarka, ale są też jakieś inne opcje; nie wnikałem, bo mam jak wydrukować).
Plusy: nadaje się naprawdę szybko (ok. minutę, nie licząc zabawy na stronie paczkomatów), można w jednej paczce wysłać dużo komiksów (nie trzeba się bawić w obliczanie, ile kosztowałaby paczka łączna z kilku aukcji), jest to tania opcja, więc kupujący może wybrać nas zamiast innego sprzedającego (i zwyczajnie może woleć odebrać paczkę z paczkomatu, niż czekać z awizem na poczcie), nie trzeba nic wypełniać ręcznie. Dobra opcja, jeśli tylko mamy możliwość nadać taką paczkę (nie wiem, czy trzeba przez paczkomat; jest jeszcze Punkt Obsługi Klienta i doręczyciel, ale może któraś z tych opcji jest niedostępna przy Allegro).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1196 dnia: Kwiecień 20, 2015, 01:25:03 pm »

Offline Death

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1197 dnia: Kwiecień 20, 2015, 01:27:01 pm »
A co mamy sądzić? Komiks jest wyprzedany.

ramirez82

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1198 dnia: Kwiecień 20, 2015, 01:50:05 pm »
Komiks wyprzedany, zwany potocznie unikatem. Choć sprzedającemu brak charyzmy, powinien zachęcić zainteresowanych jakimś mocnym hasłem, w stylu "wystawiam po raz ostatni!!!".

Offline marceli

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1199 dnia: Kwiecień 20, 2015, 01:51:17 pm »
Słowo klucz :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

 

anything