Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 365070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weiter

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2310 dnia: Luty 06, 2017, 10:44:29 am »

Naprawdę można odwołać aukcję po tym, jak już ktoś zalicytował?
Wydawało mi sie, że regulamin allegor jednoznacznie określa, że złożone oferty są wiążące:
O tutaj, punkty 6.5 i 6.8:
http://allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php#rule6
Jest furtka dla sprzedawcy. Może odwołać oferty jeśli:
6.5.
c. jeżeli w trakcie Licytacji nastąpiła kradzież lub zniszczenie Towaru.
Sprzedający napisze, że zalał komiksy kawą i zdjęć nie wyśle, bo już wylądowały na śmietniku.
Jeśli nie wystawi tych samych komiksów z tego samego konta, udowodnisz mu, że kłamie?

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2311 dnia: Luty 06, 2017, 10:57:26 am »
Nie wiem jak to zrobił, wiem za to że odwołał, bo mu się chyba 1.50 zł za kilka TM Semiców nie spodobało. To po co wystawiał od złotówki? Ja jak robię aukcje, to wystawiam za tyle ile chcę za to dostać, a nie żeby dostawać oferty których i tak nie przyjmę. Tak zrobiłem z Yansem ostatnio i było ok. Miałem też inna aukcję jednego Supermana TM Semic od złotówki i tym razem facet był ok i mi ten komiks za to 1.50 wysłał.

Offline isteklistek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2312 dnia: Luty 06, 2017, 11:13:19 am »
Może allegro wiele nie robi, ale można sporo zrobić poza nim. Ludzie sprzedający na allegro czasem wrzucają linki po jakiś forach lub grupach, więc łatwo ich namierzyć i zadziałać. Jeżeli byłbym adminem jednej z takich grup i ktoś dałby mi screen aukcji i konta z forum, to nieuczciwego użytkownika bym zbanował. Oczywiście wcześniej napisałbym mu meila i czekał na odpowiedź.


Offline peta18

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2313 dnia: Luty 06, 2017, 11:30:34 am »
Niestety coś trzeba zrobić z gościami którzy odwołują aukcje. Bo jeden wystawił jakieś TM Semici od złotówki bez ceny minimalnej. I by ła tylko moja oferta, więc sprzedawca odwołał aukcję tuż przed jej końcem. I negatywa za coś takiego wystawić mu nie mogłem.  :doubt:
Sa sytuacje, gdy ktos licytuje u Ciebie i przed koncem aukcji wysyla prosbe o wycofanie oferty. Mialem juz tak chyba dwa razy. I co zrobisz? Nie zaakceptujesz to Ci nie wplacic, i trzeba uruchamiac procedure zwrotu prowizji, a jak bedzie chamem to przed allegro bedzie sie upieral, ze to nie z jego winy, itp, itd.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline absolutnie

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2314 dnia: Luty 06, 2017, 12:23:59 pm »
Nie wiem jak to zrobił, wiem za to że odwołał, bo mu się chyba 1.50 zł za kilka TM Semiców nie spodobało.


Napiszę jeszcze raz: nie mógł tego zrobić ot, tak sobie, bo w momencie zakończenia aukcji ostatnia oferta, nawet, jeśli jest to jedyna oferta, zostaje uznana za zwycięską.
Powiedzmy, że jest tak:
1. Facet wystawia komiks od złotówki
2. Ty dajesz 1.50
3. On kończy aukcję przed czasem.
4. Ty zostajesz - z automatu - uznany za zwycięzcę, czyli nabywcę przedmiotu.


Wyjątek od tego jest taki, że sprzedawca informuje o kradziezy lub zniszczeniu towaru.


Dlatego jestem ciekaw, w jaki sposób dowiedziałeś się o odwołaniu aukcji. Czy to sam sprzedawca do ciebie o tym napisał, po tym, jak aukcję wygrałeś. Czy może allegro cię o tym zawiadomilo?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2315 dnia: Luty 06, 2017, 12:35:25 pm »
Dostałem maila, że moja oferta została odwołana przez sprzedającego (chyba). To było gdzieś na jesieni 2016. Teraz ten mail jest zagrzebany gdzieś w skrzynce. Jak znajdę, to skopiuję jego treść na forum.

mkolek81

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2316 dnia: Luty 06, 2017, 12:55:17 pm »
a czy nie ma czegoś takiego jak cena minimalna? chyba można coś takiego ustawić i jak jej aukcja nie osiągnie to jest nieważna?

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2317 dnia: Luty 06, 2017, 01:04:29 pm »
To była aukcja bez ceny minimalnej. Ale nie mogę znaleźć tego maila, to ode mnie tyle na ten temat.

Offline absolutnie

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2318 dnia: Luty 06, 2017, 01:14:50 pm »
Dostałem maila, że moja oferta została odwołana przez sprzedającego (chyba).



Rzeczywiście, jest jeszcze opcja, że sprzedający wycofa czyjąś ofertę, ale może to zrobić jedynie przed zakończeniem licytacji. Może zobaczył, że to Ty i odrzucił twoją ofertę, bo mu się nie podobało to, co na forum wypisujesz.


Ale wtedy byłóby to zupełnie inny przypadek niż ten, który nam tu przedstawiłeś.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2319 dnia: Luty 06, 2017, 05:48:48 pm »
On odwołał moją ofertę bo nie było innych. Wystawił od złotówki a w rzeczywistości tego nie chciał puścić za 1.50. A skoro nie było innych chętnych w ten sposób zakończył aukcję że moją ofertę odwołał. Ja na Allegro nie mam problemów z kontrahentami - zawsze się wywiązuję z moich umów.

Offline raskoks

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2320 dnia: Luty 06, 2017, 11:21:49 pm »
8azyliszek opisuje czesta praktyke obawiam sie - ktos zaryzykowal i dal od zlotowki - ale nie chcial tego sprzedac za tyle :( - smutne ale raczej nie jest to zaskakujacy proceder

Offline Funny

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2321 dnia: Luty 08, 2017, 06:38:37 am »
a czy nie ma czegoś takiego jak cena minimalna? chyba można coś takiego ustawić i jak jej aukcja nie osiągnie to jest nieważna?
Za ustawienie ceny minimalnej płaci się sporą prowizję, przy 50 zł jest to 5 zł za aukcję, przy 200 - 10 zł, 500-25 zł i tak rośnie. Dlatego sprzedawcy praktykują odwoływanie ofert przed końcem i nie wstawiają cen minimalnych.
Spotkałem się z tym kilkukrotnie i strasznie to mnie wkurza, bo przecież można ustawić opcję kup teraz lub rozpocząć aukcję od innej kwoty.

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2322 dnia: Luty 08, 2017, 08:04:13 am »
@UP
Dokładnie. Powinno się zaczynać licytację od minimalnej kwoty za jaką sprzedawca odda dany produkt. Jeśli zaczyna się od złotówki, bez ceny minimalnej, a nie chce się oddać przedmiotu za grosze, to takie licytacje nie mają sensu. A potem nawet nie można walnąć negatywa takiemu cwaniaczkowi.

Offline Mawer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2323 dnia: Luty 08, 2017, 08:09:19 am »
Zależy też co się sprzedaje. Ja zawsze daje bez ceny minimalnej jednocześnie informując o tym  i czasem od złotówki i zazwyczaj ceny osiągają poziom jaki mnie satysfakcjonuje :)

Offline Zakrza

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2324 dnia: Luty 08, 2017, 01:00:13 pm »
Bez sensu takie odwoływanie aukcji. Lepiej by poprosił znajomego, żeby mu podbił trochę cenę.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

 

anything