Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1060400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4215 dnia: Styczeń 31, 2019, 06:49:01 pm »
Oni ogólnie odtwarzali rzeczywistość tak jak potrafili, nie idealnie. Pantera swoją Rękawicą też dołożył się do tego. Nie cofnął się w czasie, ale odtworzył kawałek czasoprzestrzeni - czyli Wakandę, do stanu sprzed pierwszej inkursji.
Ok... Ale kto to składał z powrotem do kupy w takim razie? Bo "w kadrze" można wyczytać, że
Spoiler: pokaż
Pantera i Richards z rodzinką. A co z Rabum Doom Alalem i Strange`m (skoro na koniec "Wszystko żyje" to pewnie Strange również). Czy oni we dwójkę (ze swoimi umiejętnościami) i do tego z rękawicą nie powinni odtworzyć wszystkiego co do atomu?
Jest to później jakoś wyjaśnione kto i co zrobił?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4216 dnia: Styczeń 31, 2019, 10:12:43 pm »
Ok. Skoro najwyraźniej tylko ja nie łapię tego wszystkiego to wyjaśnijcie mi - na chwilę obecną - jedną rzecz:


Nie tylko Ty  :wink:


Ogólnie nie znając dalszych części, więcej rzeczy mi się nie składało. Pstryk i wszystko jest cacy. Chyba że okaże się, że jednak nie wszystko.

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4217 dnia: Luty 01, 2019, 06:30:16 am »
Ok... Ale kto to składał z powrotem do kupy w takim razie? Bo "w kadrze" można wyczytać, że
Spoiler: pokaż
Pantera i Richards z rodzinką. A co z Rabum Doom Alalem i Strange`m (skoro na koniec "Wszystko żyje" to pewnie Strange również). Czy oni we dwójkę (ze swoimi umiejętnościami) i do tego z rękawicą nie powinni odtworzyć wszystkiego co do atomu?
Jest to później jakoś wyjaśnione kto i co zrobił?
Ten gościu,  co go Doom trzymał pod ziemią, odebrał moce Doomowi i dał je Richardsowi i spółce dlatego, że to oni przynieśli mu coś do jedzenia, a Doom nie.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4218 dnia: Luty 01, 2019, 08:27:17 am »
Z tego co ja pamiętam, to
Spoiler: pokaż
Molekularny dostał hamburgera od Moralesa. Natomiast kolejna rzecz, której nie łapię: do TW Molecule Man to tajna bomba omniświatowa Beyonderów ds. kasacji multiversum, natomiast po TW to już nagle Richads`owa "kotwica" do owych światów "stabilizowania".
Wygląda, że za jakiś czas wszystko wróci na stare tory i będzie jak było.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4219 dnia: Luty 01, 2019, 08:32:00 am »
Wygląda, że za jakiś czas wszystko wróci na stare tory i będzie jak było.
Wypisz wymaluj kolejny przełomowy i epokowy event Marvela, po którym nic i nikt nie będzie takie samo  :lol:

Offline LordDisneyland

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4220 dnia: Luty 01, 2019, 08:53:46 am »
Amen.

A Gość Molekuła odebrał moce Doomowi, żeby go postawić do pionu, bo zanadto się sadził :) Udowadniał tym samym, ze w jego oczach wszyscy popaprańcy ze słabszymi mocami równi są i bracia... Tak więc  mamy tu potężną istotę, która najwyraźniej stosuje się do zasady Aleistera Crowleya z Księgi Prawa: ,,Czyń swą Wolę, niechaj będzie całym Prawem."

Ten prosty wywód doprowadza do jedynego słusznego wniosku- oto mamy do czynienia z komiksem satanistycznym, gdzie ludzie i paraludzie bawią się w bogów, co gorsza zapominając o dobrym wychowaniu i pacierzu.

Dobry komiks :D

Zauważcie, ze zastanawiamy się  nad treścią, nie sposobem wydania i wyglądem grzbietu , co samo w sobie jest ewenementem wśród ostatnich dyskusji na forum.

Ja jeszcze dodam, że Ribic, którego rysunki poznałem nie tak dawno , bo dopiero za sprawą "Lokiego", moim zdaniem jest idealnym rysownikiem podobnych historii.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 09:05:08 am wysłana przez LordDisneyland »

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4221 dnia: Luty 01, 2019, 09:20:59 am »
Co do całości Runu Hickmana to faktycznie całość robi wrażenie jeśli idzie o zaplanowanie i prowadzenie poszczególnych wątków.
Jednak wielkimi minusami dla mnie jest zamieszanie całej historii tak, że łatwo się pogubić  (a ten pseudonakowy bełkot Reada czasami jest nie do zrozumienia) oraz ten przeskok o 8 miesięcy przy "Czas się kończy" (przez cały pierwszy tom trzeba się zastanawiać się co przez te 8 miesięcy się wydarzyło).


Dla porównania dodam, że właśnie skończyłem czytać Ligę Sprawiedliwości Johnsa z New52 (razem z 1 tomem Amerykanskiej Ligi Sprawiedliwości, Shazamem i Wiecznym Złem) i wypada to o wiele lepiej niż Run Hickana - a porównanie wydaje się bardzo trafne bo obie serie wychodziły w podobnym czasie.
U Johnsa również widać planowanie całości  (pierwsze tomy i Amerykańska Liga prowadzą do Wiecznego Zła, które z kolei prowadzi do epickiej Wojny Darsaida). Cały Run też w fajny sposób przedefiniowuje pewne wątki i postacie na świat po Flashpointcie (nowa geneza Antymonitora i jego powiązanie z Darksaidem czy całkowicie inny Lex i członkowie Syndykatu Zbrodni). Czyta się to po prostu rewelacyjnie i nie ma takich momentów, że coś jest niejasne albo można się pogubić jak u Hickmana.


Niby Run Hickmana stara się być bardziej ambitny (choć nie zawsze to autorowi dobrze wychodzi - wspomniany już wczesniej pseudonaukowy język może doprowadzić do szału) ale i u Johnsa, którego Run faktycznie jest bardziej blockbusterowy jest sporo ambitnych wątków  (wspomniany wątek Lexa czy Syndykatu oraz chociażby wątek Jessicy, Cyborga, relavja Diany i Steava oraz wątek Antymonitora, Darksaide, Grail i jej matki).

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4222 dnia: Luty 01, 2019, 10:44:53 am »
Dlatego jedynym sposobem na uniknięcie zgrzytu zębów i zachowanie zdrowego umysłu BEZ odchodzenia od blockbusterowego superhero, jest całkowite zrezygnowanie z mainstreamowego Marvela i wyemigrowanie do spójnego i zamkniętego uniwersum Ultimate (bądź czasami, do innych pobocznych "uniwersów", typu Punisher z Marvel Knights itp.).

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4223 dnia: Luty 01, 2019, 11:07:40 am »
(bądź czasami, do innych pobocznych "uniwersów", typu Punisher z Marvel Knights itp.).
Marvel Knights jest częścią "spójnego" uniwersum 616, bardzo zły przykład

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4224 dnia: Luty 01, 2019, 11:20:13 am »
Marvel Knights jest częścią "spójnego" uniwersum 616, bardzo zły przykład
No dobra, rzeczywiście pomyliłem się, jest to część 616, ale historie są w oderwaniu od całej reszty, więc takiego Punishera Ennisa można czytać nie przejmując się w ogóle resztą Marvela

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4225 dnia: Luty 01, 2019, 03:56:49 pm »
Jednym zdaniem:
Spoiler: pokaż
 Molecule Man odebrał moc Doom`owi, bo Spider-Man z innego wszechświata dał mu hamburgera (trzymanego w kostiumie bez kieszeni).
O ile New Avengers zrobili naprawdę niezłą robotę (i nawet pseudonaukowy żargon mi nie przeszkadzał - grunt to ciekawy pomysł), T.R.O. miał jakieś tam przebłyski to jednak "Tajne Wojny" w porównaniu do owych Nowych Mścicieli to dla mnie solidny zjazd w dół. Ale może to i dobrze. Przynajmniej nie będę tęsknił za tą grupą.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 04:04:06 pm wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."