Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1455 dnia: Marzec 18, 2016, 06:16:29 pm »
"Kłopoty z głową" przeczytane. Historia fajna, ale moim zdaniem za dużo Spider-Mana. Lubię tę postać również za jej prywatne relacje ze zwykłymi ludźmi, które pojawiły się tak naprawdę dopiero w ostatnim zeszycie, więc jestem trochę niepocieszony. Nie mam oryginału do porównania, ale w mojej opinii dialogi były naturalne, można powiedzieć... napisać, że jest dobrze, ale denerowałymnie te 2 przypadki, gdy powiedziano "Spideya" zamiast "Spidey'ego". Przez wcześniejsze 2 zeszyty wszystko było dobrze, ale, gdy Piotr Cholewa wrócił na stanowisko tłumacza, musiał oczywiście zapomnieć o poprawnej wymowie, co przy korekcie nie zostało wykryte.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1456 dnia: Marzec 18, 2016, 06:29:04 pm »
Skończyły się Światy Dysku, a żyć z czegoś trzeba. :)
@Szczoch - jaki to był żart, bo nie wyłapałem? Ogólnie - mniej humoru niż w 2 tomie. Niezbyt wiarygodna dla mnie ta przemiana Octopusa w bohatera po uratowaniu jednej dziewczynki. Ale jaram się na czwarty tom - Gobliny wracają. :) Ramos dalej dobrze rysuje - tak jak w Spectacularze. Szkoda, że tych pozostałych 4 tomów Egmont nie wyda do końca roku. :)

Zagubieni - w sumie znowu się mutanci pokłócili między sobą a potem spalili całą kasę za którą Raven chciała sobie kupić Nową Genoshę. Trochę bez sensu. I Havok mnie wkurzył razem z Kitty Pride (ona jest żydówką? :) ). Scarlet Witch zrobiła mutantom największą przysługę - zlikwidowała powód dlaczego ludzi ich nienawidzili. Bez mocy wrócili do stanu poprzedniego i już rzeczywiście nie miało znaczenia jaką kto miał sekwencję genów.
A przeszły Ice Man był rysowany jak bałwanek - bez żadnych szczegółów. Nie podobało mi się to. I wychodzi na to, że został gejem, bo jego przyszłe ja całowało jego nauczycielkę. Bez sensu!

Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1457 dnia: Marzec 18, 2016, 06:45:10 pm »
Ona jest Żydówką?


Oczywiście, że jest. Zawsze była. A przynajmniej, odkąd pamiętam.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1458 dnia: Marzec 18, 2016, 10:47:49 pm »
@Szczoch - jaki to był żart, bo nie wyłapałem?

Spoiler: pokaż
To co powiedział do bałwanka, po oberwaniu śnieżkiem.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1459 dnia: Marzec 20, 2016, 03:24:42 pm »
Trochę nie chronologiczna ta lista ze skrzydełek bo Thunderbolts mamy już w kwietniu czyli powinno być zaraz za Avnegers 3 na liście
Jeśli jeszcze się nie zorientowałeś, to zwróć uwagę, że ta lista jest alfabetyczna. Pamiętaj, iż na skrzydłach zawsze jest napisane "Guardians of the Galaxy", a Motyl napisał "Strażnicy Galaktyki".
Zastanawiam się, czy nie jest to najlepszy sposób, kolejność wg zapowiedzi stworzyła lekki chaos, a dodatkowe serie mogły stworzyć go wśród uporządkowanych zapowiedzianych tomów.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1460 dnia: Marzec 23, 2016, 02:53:58 pm »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1461 dnia: Marzec 23, 2016, 03:00:31 pm »
To tylko S M


Ale biorę, biorę, biorę. Szkoda tylko, że zrobili z Cyclopsa Magneto i mamy ich dwóch. :)

endriu84

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1462 dnia: Marzec 23, 2016, 03:45:27 pm »
Pytanie do obeznanych ^^

Z Marvel Now kupuję obecnie jedynie Superior Spider-Mana. Czy którąś z innych serii wydawanych przez Egmont w ramach Marvel Now warto kupować już teraz, bo krzyżuje się/wpływa ona lub będzie się krzyżować/wpływać na tę postać w przyszłości (mam na myśli eventy)?

Jeśli któraś z aktualnie wydawanych serii wpływa też na takie postacie jak Punisher/Daredevil to również prosiłbym o informacje :)

Dodatkowo - w jakie inne KLUCZOWE tomy wydane przez Egmont należy się zaopatrzyć, aby mieć w miarę spójną historię prowadzącą od Ery Ultrona do Infinity?

Będę wdzięczny za pomoc :)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1463 dnia: Marzec 23, 2016, 03:56:25 pm »
@UP
To byś musiał kupić New Avengers i te 3 tomy Avengers co wyszły, bo te właśnie zeszyty bezpośrednio prowadzą do Infinity. No i może 3 tom Guardians of The Galaxy który dopiero ma wyjść.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1464 dnia: Marzec 23, 2016, 09:55:52 pm »
Można śmiało założyć, że ostatnia nowa seria czyli Thor: God of Thunder wyjdzie w czerwcu

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1465 dnia: Marzec 27, 2016, 12:05:28 am »
Wreszcie znalazłem czas na drugi HC Hawkeye'a by Fraction & Aja. Co tu dużo mówić, świetna lektura. Idealne dopełnienie klasycznej już historii. Rysunki Davida Aja to dla mnie absolutne mistrzostwo wizualne, do tego stopnia, że żałuję, iż nie był on rysownikiem we wszystkich numerach. W pierwszym HC większość numerów była właśnie jego autorstwa (7), w drugim już tylko połowa (5). Z całym szacunkiem dla reszty twórców ale z niecierpliwością przebijałem się przez numery w których Aja nie był rysownikiem, aby wreszcie znów podziwiać jego prace. Wysoko oceniam też wkład Francesco Francavilla. Jeżeli chodzi o historię, to uważam, iż
Spoiler: pokaż
wątek Kate wałęsającej się po L.A. był nieco słabszy od głównej linii fabularnej z Clintem broniącym swojego "bloku". Z początku kompletnie nie byłem przekonany do tej decyzji, która pachniała mi odgrzewanym kotletem (kolejny powrót Madame Masque), lecz wraz z wkroczeniem na arenę tajemniczej postaci w sklepie (Harold), zaczęło się robić dość dziwnie i ciekawie.
Mimo wszystko bardzo ciężko mi wyzbyć się wrażenia, iż historie jak ta z
Spoiler: pokaż
muzykiem Will Bryson'em
pełnią rolę przerywnika, który niepotrzebnie rozciągnął historię, trochę zaburzając immersję. Najpewniej nieco przychylniej bym je ocenił gdyby były namalowane przez Aję. Z kolei zdecydowanie na plus oceniam
Spoiler: pokaż
 wątek brata Clint'a - Barney'a. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o końcówkę
. W końcowych numerach odniosłem też wrażenie, iż artystom zabrakło trochę pomysłów, gdyż o wiele mniej było ciekawych, innowacyjnych konceptów zarówno w warstwie wizualnej jak i scenariuszu, względem tych pierwszych. Więcej było tu wow ale to jest piękne, niż wow ale to jest ciekawie zrobione. Z uwagi na to, lepiej oceniam 1 tom HC, który zachwyca mnie po dziś dzień, przez co plasuje się na pierwszym miejscu w moim rankingu komiksów z Now! Drugi natomiast polecam jako idealne dopełnienie całości historii.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2016, 12:12:47 am wysłana przez Antari »

Offline Morświnus

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1466 dnia: Marzec 28, 2016, 10:30:40 am »
Czy warto zacząć "przygodę" z Pająkiem od "Superior Spider Man Ostatnie Życzenie" czy jednak od czegoś wcześniejszego ?

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1467 dnia: Marzec 28, 2016, 11:19:26 am »
@UP
Zajrzałbyś do WKKM. Marvel Now pokazuje nam nieklasycznego Pajączka w przeciwieństwie do tomów od Hachette. Polecam albo run Straczyńskiego "Powrót do domu", albo tom z Marvel Knights Spider Man na sam początek. Albo nową wersję originu ze świata Ultimate - Moc i odpowiedzialność. Zerknij na Allegro. A po nich jak najbardziej Superior Spider-Man, bo nawet taki Pająk jest lepszy niż żaden. A potem sięgnięcie do prehistorycznych komiksów od TM Semic.




Offline Morświnus

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1468 dnia: Marzec 28, 2016, 12:32:55 pm »
@UP Dzięki, wezmę sobie rady do serca :smile:

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1469 dnia: Marzec 28, 2016, 05:33:37 pm »
Na początek szczerze polecałbym właśnie pierwszy tom WKKM, "Powrót do domu" (a potem jego kontynuację, tom 48 "Wyznania"). To otwarcie nowego rozdziału w przygodach Spider-Mana, wiec nie trzeba zbyt wiele informacji o wcześniejszych wydarzeniach (treść wstępu albumu zupełnie wystarczy). Poza tym jest to, można powiedzieć, "Spider-Man at his finest" - dużo zabawnych żarcików, przedstawienie zasad i charakteru tej postaci, a w t.48 - także relacji łączących go z bliskimi. Może też być nieco łatwiejszy w odbiorze na początek niż klasyki z lat 60-70.

Żeby jednak nie było off-topu, w ramach nadrabiania moich komiksowych zaległości, parę słów o trzecim tomie "Superior Spider-Mana". Ogólnie rzecz biorąc, była to przyjemna lektura. Chociaż nadal sam pomysł serii nie budzi mojej szczególnej radości, muszę przyznać, że sama fabuła w "Kłopotach z głową" była dość wciągająca.

Podobały mi się ciekawe pomysły fabularne, jak parka złoczyńców-jajcarzy i ich modus operandi (dobry chwyt, by wprowadzić trochę humoru, gdy główny bohater już dowcipnisiem nie jest) oraz jak
Spoiler: pokaż
klinika Cardiaka (pomysł przemawia tym mocniej, jeśli czytelnik wie w zarysie, jak wygląda kwestia opieki zdrowotnej w USA).
No i być może jestem sentymentalny, ale uważam scenę z pingwinem za niezłą i ważną dla budowania motywacji Ocka.
Spoiler: pokaż
Jego "wybielanie" ciekawie zrównoważyło się z wykazaniem podczas walki w umyśle, że Peter też kryształowo czysty nie jest (co rozwija wątek z "Ostatniego życzenia", gdzie Parker był gotów zabić Ottona)
. Nie mówię, że taki Peter mi się podoba, ale doceniam warsztat. Poza tym, fajny easter egg na koniec pojedynku mentalnego ("Peter Palmer?").

Główny minus albumu to, moim zdaniem, przedstawianie Avengers jako nieprawdopodobnie niedomyślnych (to zresztą odnosi się też do MJ). Styl Ramosa w dalszym ciągu mnie nie przekonuje (bardziej trafia do mnie Stegman, ale jeśli dobrze pamiętam, on później odchodzi z serii).

W kwestiach edytorsko-tłumaczeniowych poziom jest solidny, a dialogi czyta się płynnie. Widać zwyżkę, bo też z odmianą imienia Ottona jest lepiej :) Wszelkie uwagi dotyczą raczej szczegółów. Niestety, znowu zobaczyłem błędną formę "Spideya" zamiast "Spidey'ego" (końcówka
Spoiler: pokaż
walki mentalnej
). Razi też to, że gdy Cooper rozmawia z tajemniczą osobą,
Spoiler: pokaż
mówi ona o sobie w rodzaju męskim, mimo że potem okazuje się, że była to kpt. Watanabe
(czy coś źle interpretuję?). Można też powiedzieć, że widać, że baza przekładów terminów, o której wspominaliśmy w temacie o tłumaczeniu pseudonimów, byłaby przydatna: pojawia się ksywka "pajęczynowy łbie" w miejsce "pajęczego łba", a "pajęcze nadajniki" to tym razem "spider-czujniki" (co irytuje tym bardziej, że w tomie pierwszym "SSM" były to z kolei "śledzące pająki"). Z kolei Otto dalej mówi o sobie "Superior Spider-Man", choć Peter nazywa siebie "niesamowitym Spider-Manem". Troszkę konsekwencji...

Na koniec gorąca prośba do kogoś dysponującego oryginałami: jak brzmi po angielsku kwestia
Spoiler: pokaż
Goblina z zeszytu 10 na pierwszym kadrze sceny, gdy gmera w spider-bocie
? Ciekawi mnie, czy istnieje uzasadnienie dla przekładu: "Szczelina w twojej zbroi, diabeł w twoich szczegółach, trojan w twoim koniu..."
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything