Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1950 dnia: Lipiec 22, 2016, 04:32:30 pm »
@UP
A teraz ty nie przeczytałeś mojego pierwszego postu w którym piszę, że przez banalność fabuły i typów design postaci uważam go za typowego średniaczka. Jest podobny w swej formie, do poprzednich trzech Thorów, które były w WKKM.
Bzdura stulecia. Każdy Thor z WKKM był zupełnie inny (już abstrahując od tego, że było tego więcej niż trzy tomy, co taki miłośnik kolekcji powinien wiedzieć). Porównywanie skondensowanego, bardzo osadzonego w świecie mitologii i przepełnionego dialogami Thora Simonsona ze zdecydowanie przyziemnym i superbohaterskim Thorem Jurgensa i z jeszcze odrzucenie do tego dzieła JMS'a i napisanie że one są w sumie takie same? Plażo, proszę.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1951 dnia: Lipiec 22, 2016, 04:50:38 pm »
O - ale załapałeś Blaskowitz mimo wszystko, że chodziło mi o 3 tomy z pierwszej 60-tki z tymi właśnie runami.
Astonishing Thor był gorszy fabularnie, choć miał świetne rysunki. A klasyków z l. 60-tych nie ma co porównywać  z późniejszymi przygodami. I świetnie określiłeś run Jurgensa. I dlatego
Spoiler: pokaż
 mi Rzeźnik z nim skojarzył (zniszczony Asgard), czy ze Straczyńskim (wpadnięcie Iron Mana, znowu pusty Asgard).
Oczywiscie to tylko moje luźne przemyślenia o tym tomie Marvel Now.

P.S. Blaskowitz po to wrzucił mnie do ignore, by móc komentować moje posty. :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2016, 05:43:25 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline pucek_miszcz

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1952 dnia: Lipiec 22, 2016, 05:33:27 pm »
@8azylizek - może byś zakrył spoilery?
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1953 dnia: Lipiec 22, 2016, 05:45:48 pm »
Sagę Hellfire bardzo fajnie się czytało. Historia podobna trochę do 1 tomu, tyle, że z odwróceniem ról. Jest akcja, są naprawdę fajne rysunki, czego chcieć więcej? A Kid Omega staje się powoli moim ulubieńcem spośród tych nowych, młodych mutków.

Offline pucek_miszcz

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1954 dnia: Lipiec 22, 2016, 05:51:17 pm »
Sagę Hellfire bardzo fajnie się czytało. Historia podobna trochę do 1 tomu, tyle, że z odwróceniem ról. Jest akcja, są naprawdę fajne rysunki, czego chcieć więcej? A Kid Omega staje się powoli moim ulubieńcem spośród tych nowych, młodych mutków.

Jego przypadek jest dobrym przykładem dlaczego ta seria powinna być wydana od początku :P
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1955 dnia: Lipiec 22, 2016, 06:25:36 pm »
Bo w takim Schiźmie była to postać wyjątkowo antypatyczna. I jeszcze te różowe włosy słabe ma.
A Idie w kostiumie od Kade'a wyglądała super. :)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1956 dnia: Lipiec 22, 2016, 06:27:20 pm »
Jeszcze nikt nie napisał że Thora tłumaczył https://pl.wikipedia.org/wiki/Marceli_Szpak bardzo dobre to tłumaczenie  :smile:

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1957 dnia: Lipiec 23, 2016, 11:38:35 am »
W końcu jestem po lekturze Thora. Sam komiks czytało mi się dość przyjemnie, sama intryga na plus, jak i opowiadanie tej historii z 3 perspektyw było naprawdę dobrym pomysłem.
Spoiler: pokaż
 Od momentu wejścia Bogobójcy do fontanny odczuwałem epickość rozgrywających się wydarzeń i chyba te kadry są dla mnie najlepszymi w tomie
To co okazało się plusem pierwszego tomu, było też jego największym minusem. Fajnie było obserwować różne etapy historii, i później odkrywać jak się wszytko potoczyło. Czasami jednak przez to historia wydawała się trochę poszatkowana. Lepszym wyjściem byłoby chyba w tym wypadku mniej przejść między poszczególnymi okresami. No i chyba nigdy do końca nie przekonam się do postaci Thora.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1958 dnia: Lipiec 23, 2016, 02:30:29 pm »
No i chyba nigdy do końca nie przekonam się do postaci Thora.

Ja natomiast napiszę, że był to pierwszy komiks z Thorem jaki przeczytałem od deski do deski z podwyższonym tętnem. Aaron jest wielki, nie dość że stworzył epicką historię, to jeszcze tak zmanipulował czasem że z każdą stroną wszystko zaczęło układać się w całość, podobnie jak z transferem Higuaina do Juventusu.

Szkoda, że w takim momencie kończy się ten zbiór, po finalna bitwa szykuje się zacna. Sama postać Bogobójcy jest strasznie interesująca i motywacja przedstawiona przez Aarona okazała się przekonująca. Jak widać Marvel Now też może dostarczyć Nam wielu emocji, trzeba tylko wsłuchać się w głos ludu!

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1959 dnia: Lipiec 24, 2016, 06:51:12 pm »
Mnie także podobał się pierwszy tom Thora. Fabuła trzymała w napięciu, rysunki przepiękne, a i dodatków całkiem sporo jak na Marvel Now! Ogólnie rzecz biorąc, polecam.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1960 dnia: Lipiec 24, 2016, 07:46:06 pm »
Obaliłem dziś drugi OHC Ms Marvel z Now. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu był on jeszcze lepszy od pierwszego, który stawiam wysoko w hierarchii pozycji z Now. A stało się tak dlatego, że autorzy zamiast skupiać się na nakręcaniu kolejnej wielkiej intrygi złego villaina, postawili na krótkie historie pogłębiające relacje między postaciami. Efekt jest piorunujący. Historia wciąga na całego. Przez ten prosty zabieg całość fabuły, a zwłaszcza niektóre nieudane moim zdaniem wątki z tomu pierwszego (
Spoiler: pokaż
zbyt długa, rozwleczona walka z Inventorem i ogólnie większość tego wątku
) nabrały sensu i w pełni zrozumiałem celowość ich implementacji (
Spoiler: pokaż
pierwszy większy villain
). Mamy tu sporo świetnie zrealizowanych zabiegów związanych z akceptacją własnego "ja" oraz przekazywaniem pałeczki młodemu pokoleniu (
Spoiler: pokaż
co będzie kontynuowane w ALL-NEW, ALL-DIFFERENT Avengers, po Secret Wars wraz z Moralesem i Novą
). Tytuł bardzo zyskuje też tym, że wydarzenia odbywają się na naprawdę niewielką skalę, co paradoksalnie unaocznia nam OGROM mitologii Marvela.
Spoiler: pokaż
 W pewnym momencie Kamala staje w obliczu inkursji i uświadamia sobie, że ten problem ją przerasta. Mimo to robi wszystko co w jej mocy aby ochronić mieszkańców swojego miasta najlepiej jak potrafi. Nie tracąc przy tym nadziei w herosów stojących wyżej w hierarchii.
Graficznie jest świetnie, nie ma żonglerki 10 różnymi stylami przez co łatwiej wczuć się w świat przedstawiony. Nadal jest tu obecna bardzo optymistyczna atmosfera podnosząca na duchu oraz dziecięca wręcz chęć przygody ala młody Spidey. Tom kończy się w miejscu gdzie zaczyna się Secret Wars. Ogółem moje wnioski po lekturze - myślę, że najlepszą formą poznania tej historii jest Omnibus, bo czytając ją w kawałkach tracimy pełny obraz tej przemiłej opowieści. Przez cały tom przeleciałem bardzo szybko i pod koniec zrobiło się trochę smutno, że to już koniec.

Offline buczanova

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1961 dnia: Lipiec 24, 2016, 09:14:47 pm »
@Antari - zawartość wychodzącego w listopadzie omnibusa pokrywa się z czytanymi przez Ciebie OHC?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1962 dnia: Lipiec 24, 2016, 09:21:51 pm »
@Antari - zawartość wychodzącego w listopadzie omnibusa pokrywa się z czytanymi przez Ciebie OHC?

idealnie. to taki omnibus na niby, jak hawkeye.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1963 dnia: Lipiec 25, 2016, 01:44:13 pm »
Z innej beczki:
Czytam sobie komiks z 2014, którego fabuła opiera się na pomyśle, że niekontrolowane podróżowanie bohaterów pomiędzy wszechświatami równoległymi doprowadziło do zachwiania równowagi pomiędzy rzeczywistościami i zapoczątkowało proces inkursji światów. W jej efekcie uniwersa zaczęły się na siebie niepostrzeżenie nakładać, grożąc nieuchronną zagładą multiwersum. Bohaterowie podejmują wyścig z czasem, by ocalić choć własną rzeczywistość...

A komiksem tym jest wydany u nas w ubiegłym miesiącu...
5 tom "My Little Pony: Przyjaźń to magia"

Za spoilery przepraszam!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline donTomaszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1964 dnia: Lipiec 25, 2016, 02:27:42 pm »
Heh, dobre. Brzmi jak
Spoiler: pokaż
Black Science!

 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything