trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3240 dnia: Maj 12, 2017, 05:21:55 pm »
Uncanny X-men na początku trzymam poziom (później będzie gorzej), (...), gorsze niż Wolverine i X-men. Ale to jest moje zdanie tylko.

Mam akurat na odwrót. "U. X-Men" uważam za lepsze od "W&X", choć i tu i tu irytuje maniera kreskówkowa.

Uncanny Avengers nie ruszam toteż nie wypowiem się, natomiast Uncanny X-Men możesz brać jeśli jesteś fanem "Iksów", ale szału nie ma. W pierwszych dwóch tomach kilka niezłych tekstów i jeden (moim zdaniem) zupełnie idiotyczny schemat (niby zespół Cyclops`a jest ścigany, niby musi się dekować, ale nową tajną, wypasioną szkołę ze wszystkimi udogodnieniami i innymi wodotryskami posiadają...). Takie czytadło na raz. Generalnie gdyby dawano wybór na zasadzie: wydajemy albo X-Men z MN albo jakieś "Vintage X-Men" z lat 80-tych/90-tych (albo i nawet 70-tych) to bez zastanowienia wybrałbym klasyczne przygody.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3241 dnia: Maj 12, 2017, 05:25:26 pm »
Generalnie gdyby dawano wybór na zasadzie: wydajemy albo X-Men z MN albo jakieś "Vintage X-Men" z lat 80-tych/90-tych (albo i nawet 70-tych) to bez zastanowienia wybrałbym klasyczne przygody.
Yeap, całkowita zgoda era Chrisa Claremonta zawsze górą, hm... i mówisz że tobie nie podoba się Wolverine i X-men? hm...

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3242 dnia: Maj 12, 2017, 05:36:34 pm »
Po prostu żywcem nie mogę się przyzwyczaić do rysunków jak z telewizora. Plus fabuła sprawia, że czuję się... stary.  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Doctus

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3243 dnia: Maj 14, 2017, 11:03:11 am »
Hawkeye z Marvel NOW przeczytany. Fajny komiks, lubię kiedy kogoś z top listy wrzuca się do street-levelu. Chociaż do zachwytów mi daleko, to ciężko odmówić opowieści Fractiona że jest solidną, trzymającą się kupy historią z bardzo sympatycznie poprowadzonym głównym bohaterem. Miło też że Egmont dodał zeszyt przybliżający postać Kate Bishop, bo do tej pory jej nie znałem. Nie zamierzałem kupować tego komiksu w tym miesiącu, chciałem wydać pieniądze na X-Men: Mordercza Geneza, ale nie żałuje. Poza tym strasznie nie lubię historii przedstawiających Xaviera jako tego złego. Mam tylko nadzieję że w kolejnych tomach pojawi się jakiś charyzmatyczny przeciwnik dla Clinta.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3244 dnia: Maj 14, 2017, 11:21:59 am »
Miło też że Egmont dodał zeszyt przybliżający postać Kate Bishop
To nie Egmont dodał tak jest w oryginale  :smile:

Offline Doctus

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3245 dnia: Maj 14, 2017, 11:33:55 am »
Dzięki za sprostowanie. A pochwaliłem Egmont nieumyślnie, w @8azylu pewnie się już gotuje.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3246 dnia: Maj 14, 2017, 12:14:07 pm »
Kupuje wszystko, co jest wydawane w Polsce z X-men, ale Proces Jean Grey jest tak żałosny, że nie wiem co napisać. Pomysł porwania Jean przez Gladiatora, odejście młodego Cyclopsa od X i cała historia mnie przerosła. Cóż, będę kupował dalej X-menów i spodziewam się już wszystkiego, nawet największych idiotyzmów. Oby Mucha jak najszybciej wydała Uncanny X-force!

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3247 dnia: Maj 14, 2017, 05:40:46 pm »
Oby Mucha jak najszybciej wydała Uncanny X-force!
niestety dopiero w wrześniu, nadal uważam że Egmont mógł ruszyć z Amazing X-men po WiX, tam historię i sm skład jest bardziej klasyczny w porównaniu do tego co robił Bendis w ANX i UX

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3248 dnia: Maj 14, 2017, 06:21:03 pm »
Amazing X-Men to tylko pierwszy tom (Aaron) jest w miarę a reszta to straszna słabizna.

Nie dziwię się że nie wydają  :smile:

Offline kosmoski

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3249 dnia: Maj 14, 2017, 07:01:57 pm »
A dla mnie Amazing zjada wszystkich X-menów z Now na śniadanie. Jest dobrze poprowadzone od początku do końca, ciekawie wykorzystuje postacie od jakiegoś czasu odstawione na boczny tor i ogólnie czyta się go przyjemnie. Pewnie nie jest to jeden z cudów świata, ale straszna słabizna to duża przesada...

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3250 dnia: Maj 14, 2017, 07:07:39 pm »
Amazing X-Men to tylko pierwszy tom (Aaron) jest w miarę a reszta to straszna słabizna.

Nie dziwię się że nie wydają  :smile:
Nie zgodzę się z tym. World War Wendigo było wg mnie dobre, historia z Juggernaut jest najsłabsza z tym się zgodzę, ale tak lepsze to niż to co jest serwowane w ANX, które pisał Bends w tym samym czasie, ale to jest moje zdanie. Patrząc na to że pominięto tą serię a dostaniemy takie Black Vortex (bo jest ważna ze względu na wydarzenia, jakie się tam dzieją) to bym wolał po 100-kroć Amazing X-men na naszym rynku.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3251 dnia: Maj 15, 2017, 07:28:54 am »
2 i 3 tom Amazing X-Men jest znacznie gorszy od każdego All-New i Uncanny.
Nawet oceny w necie to potwierdzają:

http://www.goodreads.com/book/show/22259487-amazing-x-men-volume-2
http://www.goodreads.com/book/show/23546852-amazing-x-men-volume-3

Ale co kto lubi  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3252 dnia: Maj 15, 2017, 08:13:26 am »
2 i 3 tom Amazing X-Men jest znacznie gorszy od każdego All-New i Uncanny.
Nawet oceny w necie to potwierdzają
oceny tych tomów są zbliżone do ANX z tego samego czasu:
http://www.goodreads.com/book/show/19539377-all-new-x-men-volume-5?from_search=true
http://www.goodreads.com/book/show/22798023-all-new-x-men-volume-6?from_search=true
http://www.goodreads.com/book/show/23546849-all-new-x-men-volume-7?from_search=true
ale fabularnie jest lepiej od tej stagnacji jaką prezentuje Bendis, wg mnie i to mówię ze swojego doświadczenia

« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2017, 11:05:25 am wysłana przez mkolek81 »

Offline kosmoski

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3253 dnia: Maj 15, 2017, 11:03:09 am »
Czyli nie czytałeś, ale goodreads mówi, że be, to też tak mówisz?
Bo na razie żadnej argumentacji na nie poza analizą wskaznikową nie widzę...

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3254 dnia: Maj 15, 2017, 11:32:22 am »
Czytałem dawno a oceny teraz sprawdziłem.

 

anything