Autor Wątek: Niebieska Studnia  (Przeczytany 22710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Niebieska Studnia
« dnia: Maj 30, 2015, 09:28:30 pm »
Nowe wydawnictwo na scenie komiksowej? Najwyraźniej tak, bo chłopaki właśnie zapowiedzieli...


Fight Club 2



Masakra, komiksowy BOOM jest faktem panowie!


Tutaj szczegóły:
http://naekranie.pl/aktualnosci/bedzie-komiks-fight-club-po-polsku




Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2015, 09:46:35 pm »
Wow. Rzecz świeżutka i oceny pierwszego zeszytu były bardzo dobre. Ale zeszytówka w Polsce? Zobaczymy...

Offline badday

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2015, 10:48:55 pm »
To nie nowe wydawnictwo. Niebieska studnia wydawała od kilku lat ksiazki Palahniuka.

ramirez82

  • Gość
Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2015, 10:57:38 pm »
Ale zeszytówka w Polsce? Zobaczymy...

W dodatku za 17 zł? Sporo za stronę wg. przelicznika bosssu. Szkoda, że Niebieska Studnia nie zdecydowała się czekać na wydanie zbiorcze.

To nie nowe wydawnictwo. Niebieska studnia wydawała od kilku lat ksiazki Palahniuka.

No tak, ale debiutują w komiksie, więc...

Nowe wydawnictwo na scenie komiksowej?

Offline adro

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2015, 11:04:50 pm »
Szalenstwo....
pzdr
ps1kto nastepny ?
ps2 ile jeszcze nowych wydawnictw pojawi sie w tym roku.  :razz: :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline eyesore

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2015, 10:13:41 am »
Fajne komentarze pod artykułem, ból tyłka widzę wszędzie  :wink: Z przyjemnością będę chodził do jakiegoś "kiosku" w markecie żeby wydać te 17 zyla  :cool: Czekam z niecierpliwością.

mgnesium

  • Gość
Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2015, 10:32:36 am »
na pewno ukaże się wydanie zbiorcze po zeszytach (sorry, 17 zł to dla mnie przegięcie). czytałem jedynkę (fcbd) - fabuła obiecująca, ale tytuł zasługuje na wydanie przede wszystkim ze względu na rysunki (i kolor, i tusz - ogólnie ze względu na stronę wizualną).
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2015, 10:37:42 am wysłana przez mgnesium »

Offline vision2001

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2015, 10:48:12 am »
Chwilę temu byłem za zeszytówkami (ten dreszczyk za czasów semika, gdy chodziło się na początku miesiąca do kiosku lookać czy wyszedł już mój Superman...). I chwilę temu dałbym nawet 15 złotych za komiks z kiosku. Ale nie taki, który ma 32 strony!!! Tylko taki, który ma minimum 52 :) (w porywach do 68 ;) if ju noł łot ai min - ech ten semic...)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kelen

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2015, 11:14:39 am »
W dodatku za 17 zł? Sporo za stronę wg. przelicznika bosssu. Szkoda, że Niebieska Studnia nie zdecydowała się czekać na wydanie zbiorcze.

Koło 2 zł drożej w porównaniu z ceną oryginalną.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline isteklistek

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2015, 11:37:22 am »
Szkoda, że nie jest tak różowo, jak powinno być. Pakowanie się w zeszytówki, to nie jest zły pomysł dla tych którzy chcą być na bieżąco z serią, a nie czekać nie wiadomo ile na polskie wydanie. Wydawca powinien być jednak poważny, bo za cenę 17 zł. za jeden zeszyt, to spore przegięcie. Konkurencja jest ogromna, oferta przebogata i cenowo też bije na głowę Niebieską Studnie, więc zachodzę w głowę skąd pomysł, aby wystartować w ten sposób i w tym czasie?


Offline isteklistek

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2015, 01:09:10 pm »
Ja jestem jak najbardziej za zeszytówkami, ale nie o tym... . Chodzi mi o to, że "zwykły" czytelnik także przelicza kasę, którą ma wydać na książki i to jeszcze bardziej niż komiksiarz. "Zwyklaki" dziwią się jak można wydać czasem 100zł. na komiks z trykotami (czasem grubas się trafi), to wydaje mi się, że zdziwią się też jak można wydać na 32 strony komisu 17 zł. bez gadżetów, dodatków, w każdym razie nie jestem aż takim optymistą, że tutaj magia nazwiska zadziała. W przypadku taniej zeszytówki szybko by poszło, bo brali by komiksiarze i fani "Fight Club".

PS Trzeba lobbować, by się opamiętali z tą ceną, bo tytuł i forma wydania jest świetna, a szkoda, by szybko to padło przez realizm rynku.

Offline spence

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2015, 01:19:21 pm »
Na Atomie zeszyt wychodzi za 16. 32 strony ma pierwszy zeszyt, w tym kilka stron to reklamy np Sin Titulo Camerona Stewarta, czy tomu Davida Macka, zastąpią to pewnie reklamami swoich książek. Ryzykowna to bardzo jest opcja te zeszytówki. Ciekawe, że tak szybko to robią.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

mgnesium

  • Gość
Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2015, 01:28:34 pm »
ryzykowna jest cena - fight club chyba każdy widział (jeśli nie czytał) i marka mogłaby przyciągnąć przypadkowe osoby do komiksu (szczególnie jeśli byłby dostępny w kioskach czy salonach prasowych).

zeszytówki za 10 zł z wydaniem trade'a za parę miesięcy byłyby chyba lepszym pomysłem, szczególnie że na żadnego gniota się ten sequel nie zapowiada.

Offline spence

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2015, 01:30:28 pm »
W tą środę w USA wyszedł dopiero pierwszy numer, trade (pewnie zrobią HC jakieś ładne i dopompowane) myślę za ponad rok w Stanach...
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

ramirez82

  • Gość
Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2015, 01:37:01 pm »
W tą środę w USA wyszedł dopiero pierwszy numer, trade (pewnie zrobią HC jakieś ładne i dopompowane) myślę za ponad rok w Stanach...

No i moim zdaniem, lepszym rozwiązaniem (na nasz rynek) byłoby poczekanie na wydanie zbiorcze.

 

anything