trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1245 dnia: Kwiecień 18, 2016, 08:17:34 pm »

Tak ale czy faktycznie jest możliwa sytuacja, że ktoś czytając te komiksy naprawdę jest takim nieogarniętym czytelnikiem, że jest ślepy na kontekst historyczny, albo co gorsza, może "ulec" tej propagandzie
(...)

A może nie, może lepiej nie dać się zwariować?
Ja w podstawówce czytałem " Timur i jego dróżyna,, , na szkolnym apelu pięknie recytowałem wiersz ,, Elegia o śmierci Ludwika Waryńskiego,, a z wypracowania o Rewolucji październikowej dostałem 4+ ( ocena obniżona za błędy ort.).
Komunistą nie zostałem .
Szkoda miejsca i papieru na przedmowy i inne eleboraty ,dawać same komiksy!!!

"Jesteś podwójnym sobą."

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1246 dnia: Kwiecień 18, 2016, 09:11:23 pm »
Dlaczego patrzymy na przedmowę/rys historyczny przez pryzmat siebie, powiedzmy komiksy będą z nami przez kilkanaście lat, w pewnej chwili po niektóre pozycje sięgną nasze latorośle i co wtedy? Ja mam za niski pesel by powiedzieć co to PRL, miałem 7 gdy odbywał się Okrągły stół, o wielu rzeczach uczyłem się z historii. Jak wcześniej pisałem rys historyczny czy bezstronna przedmowa wiele da, jest to w miarę świeża sprawa, poza tym bez emocji mało kto napisze legitymujący się paszportem PL, no chyba że ma lat 25. Nie pamiętam chyba w jakimś dokumencie o komiksie w PRL autorzy opowiadali o walce z cenzurą, walką z wydawcą, a takie czy inne utwory powstawały powiedzmy sobie szczerze dla kasy i tu nie ma większej filozofii. Przedmowa autora przed każdą historią jeśli się zgodzą, było by fajnym dodatkiem, nawet w formie anegdotki. Coś jak zrobione to było w "Oczach kota". Poza tym poczekajmy na szczegóły na razie to jest pisanie elaboratów i tak sporo osób będzie narzekało, cóż "polaczkowatość", na tytuły, formę wydania i nie wiem co tam jeszcze, wiec przedmowa jest najmniejszym problemem. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2016, 09:19:35 pm wysłana przez Mikel »

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1247 dnia: Kwiecień 18, 2016, 09:25:02 pm »
Bardzo dobry tekst o "Relaksie" - jego historii, zawartości, realiach, w jakich magazyn powstał itp. napisał Adam Rusek. Można go znależć w tomie "Komiks i jeggo konteksty:
http://www.sklep.gildia.pl/literatura/252699-komiks-i-jego-konteksty


Myślę, że Egmont mógłby ten tekst przedrukować w calości i by wystarczyło.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1248 dnia: Kwiecień 18, 2016, 10:43:13 pm »
Bardzo dobry tekst o "Relaksie" - jego historii, zawartości, realiach, w jakich magazyn powstał itp. napisał Adam Rusek. Można go znależć w tomie "Komiks i jeggo konteksty:
http://www.sklep.gildia.pl/literatura/252699-komiks-i-jego-konteksty


Myślę, że Egmont mógłby ten tekst przedrukować w calości i by wystarczyło.
ten tekst można przeczytać również tutaj:
http://rhpp.up.krakow.pl/article/view/1966/1660
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1249 dnia: Kwiecień 19, 2016, 06:40:30 am »
ten tekst można przeczytać również tutaj:
http://rhpp.up.krakow.pl/article/view/1966/1660


O! świetnie.
Moim zdaniem taki wstęp byłby jak najbardziej na miejscu. I byłby zupełnie wystarczający.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline laf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1250 dnia: Kwiecień 19, 2016, 09:01:28 am »
Myślę, że Egmont mógłby ten tekst przedrukować w calości i by wystarczyło.

Żeby to było takie proste. Prawa autorskie to ciężki orzech do zgryzienia. Chociaż tekst faktycznie ciekawy.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1251 dnia: Kwiecień 19, 2016, 09:55:23 am »
Żeby to było takie proste. Prawa autorskie to ciężki orzech do zgryzienia. Chociaż tekst faktycznie ciekawy.


Prawa autorskie należą do autora. Autor pracuje w Warszawie i należy do osób, które już wcześniej współpracowały z wydawnictwem. Ponadto udzielał się nie raz przy innych inicjatywach komiksowych. Wystarczy zapytać. Najprawdopodobniej nie byłoby ani problemu, ani wygórowanych oczekiwań.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline laf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1252 dnia: Kwiecień 19, 2016, 10:06:52 am »

Prawa autorskie należą do autora. Autor pracuje w Warszawie i należy do osób, które już wcześniej współpracowały z wydawnictwem. Ponadto udzielał się nie raz przy innych inicjatywach komiksowych. Wystarczy zapytać. Najprawdopodobniej nie byłoby ani problemu, ani wygórowanych oczekiwań.
A no chyba że tak. Nie wiedziałem o tej współpracy.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1253 dnia: Kwiecień 21, 2016, 10:55:13 am »
pytanie dotyczące najnowszej edycji kajka i kokosza - wydania przypominają "komiksową archeologię" czy "asteriksa"?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1254 dnia: Kwiecień 21, 2016, 11:11:00 am »
Są już plany na czerwiec :)

Nowe Smerfy, Flashpoint, drugi Eternal, Suicide Squad, drugi Y, Spider i Deadpool :) Ała, mój portfel

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1255 dnia: Kwiecień 21, 2016, 11:15:38 am »
Dla mnie 6 tytułów 8)
The darkness will swallow everything

Offline brzon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1256 dnia: Kwiecień 21, 2016, 11:37:04 am »
Ciekawa sprawa z 1 tomem Suicide Squad - Oddział samobójców - Nadzorować i karać.
Zgodnie z info na Festiwalu w Łodzi mieli zacząć od New Suicide Squad vol. 1 Pure Insanity  http://multiversum.pl/p/1014/63098/new-suicide-squad-vol-01-pure-insanity-sc-new-52---dc-new-52-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
A po tytule i liczbie stron wnoszę, że zaczną od Suicide Squad vol. 4 Discipline and Punish http://multiversum.pl/p/1014/49663/suicide-squad-vol-04-discipline-and-punish-sc-new-52--dc-new-52-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
 :biggrin:
Ps. no i polski tytuł inny niż filmowy - Oddział zamiast Legion Samobójców :-)

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1257 dnia: Kwiecień 21, 2016, 11:50:38 am »
Brzon: "Oddział zamiast Legion"
 
I bardzo dobrze!

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1258 dnia: Kwiecień 21, 2016, 11:53:36 am »
I Drugi Eternal za 100 zł jak mówiłem  :smile: Suicide Squad miał być "New" a jest zwykły od vol. 4 chyba po prostu wybrali najchudszy tom  :biggrin: reszta bez niespodzianek.

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1259 dnia: Kwiecień 21, 2016, 11:58:20 am »
I Drugi Eternal za 100 zł jak mówiłem  :smile: Suicide Squad miał być "New" a jest zwykły od vol. 4 chyba po prostu wybrali najchudszy tom  :biggrin: reszta bez niespodzianek.

Ale ten "zwykły" vol.4 jest chyba lepszy niż "nowy" vol1. Przynajmniej opinie w necie ma lepsze. Z forumowiczów ktoś to czytał, może się wypowiedzieć?