trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #825 dnia: Marzec 16, 2016, 01:36:51 pm »
Egmont niszczy system Kryzysem.
Napalasz siena ten Kryzys jak szczerbaty na suchary. Ten komiks to przede wszystkim sprzatanie ogromnego balaganu w universum DC. Do pelni szczescia z lektury dobrze ten balagan troche znac.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Mawer

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #826 dnia: Marzec 16, 2016, 01:47:24 pm »
Marvel i DC sprzedaje się zauważalnie lepiej niż inne serie.
8azylowa mądrość nr #421 "Kupuje głównie komiksy Marvela i DC, więc ich sprzedaż ogółem jest zauważalnie lepsza niż inne serie".

Offline SawiK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #827 dnia: Marzec 16, 2016, 01:49:49 pm »
Egmont ze swoim Thorgalem i Asterixem zawsze wygrywal w komiksiwym box office jest to niezmienne od lat. Kto czytal Swiat Komiksu ten wie/pamieta ze bywaly tam rubryki z zestawieniami hitow. Patrzac na dzisiejsze odpowiedzi T.K sytuacja sie zbytnio nie zmienila i morze superbohateeow nawet najbardziej skryzysowanych tego 8azylu nie zmieni. Chwala za to ze mozemy czerpac z tego zrodla i jak widac to zrodlo nie wyschnie.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #828 dnia: Marzec 16, 2016, 01:50:13 pm »
Ja lubię proste rozwiązania, w których zabija się wszystkich. :smile:
A Kryzys zrobiono dlatego, że potworzono jakieś super psy, super konie, Kryptończyków porobiło się jak mrówków itp. A prawdziwy powód był taki, że wtedy i Marvel i DC natrzaskało tyle różnych tytułów i serii, że sprzedaż dramatycznie siadła. Wydawnictwa jak zwykle same się załatwiły. I trzeba było posprzątać. No i Kryzys potwierdza też, że nie ma dobrych Luthorów. :smile:

Czytałem kiedyś opis tego wszystkiego w pierwszym Clicku Fantasy jak byłem piękny i młody. :smile: I bardzo mi się podoba, że Hachette po 30 latach uzupełniło jednego wielkiego nieobecnego w Polsce - czyli Tajne Wojny. A teraz Egmont robi to samo z DC i Kryzysem. A zaraz potem z niezłym Flashpointem. Takie komiksy to można czytać.

Offline wilk

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #829 dnia: Marzec 16, 2016, 02:12:45 pm »
Skąd się wziął kolorowy Corto tzn. kto kolorował (jakieś linki)? Czy na zachodzie wyszły jakieś ekstra wydania Corto, którymi mógłby się zainteresować Egmont?
Obawiam się, że to może być wersja kolorowa. Casterman w 2015 r. wznowił całą serię pokolorowaną i pewnie Egmont będzie się opierał na tym najnowszym wydaniu. Oczywiście wolałbym wersję czarno-białą ale jak będzie kolorowa to też kupię ale raczej tylko niewydane wcześniej przez Post albumy.


http://www.casterman.com/Bande-dessinee/Catalogue/(recherche)/corto%20maltese


Z odpowiedzi Kołodziejczaka cieszy też zapowiedź wznowienia Towarzyszy zmierzchu. I jaka dokładność przewidywań - 83,62%! :wink:


Edit:
Z drugiej strony czemu by Egmont nie miał się machnąć na taki czarno-biały integral? Tylko 1244 strony :)


http://www.casterman.com/Bande-dessinee/Catalogue/corto-maltese-edition-noir-et-blanc/lintegrale-corto-maltese

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #830 dnia: Marzec 16, 2016, 02:13:06 pm »
8azyliszek - to tak jeszcze dodam, że właśnie w latach 2003-2004 opublikowano u nas m.in. "Spider-Man: Splątana sieć", "Czarna Wdowa: Pajęczyca", "Inhumans", "Wolverine vol.1", połowę "Ultimates vol.1", "Daredevil: Diabeł stróż", "Strażników", "Green Arrow: Kołczan", "Green Lantern: Testament Hala Jordana", "Batman: Black & White II", "Ego" i "Rok Pierwszy". W planach była kontynuacja co najmniej dwóch z tych serii oraz "Marvels". Jak dla mnie całkiem nieźle jak na tak krótki okres czasu. A to, że rynek nie wchłonął tyle ile trzeba to już zupełnie inna sprawa. Oferta była pokaźna; siła nabywcza ówczesnych czytelników najwyraźniej jednak nie.

Offline tomb

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #831 dnia: Marzec 16, 2016, 02:35:09 pm »
Obawiam się, że to może być wersja kolorowa. Casterman w 2015 r. wznowił całą serię pokolorowaną i pewnie Egmont będzie się opierał na tym najnowszym wydaniu. [...]
Z drugiej strony czemu by Egmont nie miał się machnąć na taki czarno-biały integral? Tylko 1244 strony :smile:
Kolory jakoś mnie nie przekonują. A integral piękny i nawet nieprzesadnie drogi, tyle że przy tej grubości kompletnie niepraktyczny.

Zastanawia mnie ten pomysł Egmontu - Corto to wybór z kosmosu. Może prawa są za pół darmo, a może naprawdę komiks w Polsce wylazł z dziury? Jeśli wydaliby wszystko, to byłby to kolejny powód, że Panu K. postawić pomnik.

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #832 dnia: Marzec 16, 2016, 02:39:24 pm »
Sądząc po interpretacji niektórych forumowiczów przestaje mnie dziwić dlaczego p. K tak generalnie niechętnie pisze o rozważanych komiksach (bo część osób takie "rozważania" traktuje jak coś właściwie pewnego). Tymczasem co do Catwoman p. K wyraźnie zaznaczył, że są to na razie "luźne rozważania". Co do Towrzyszy to też nie nazwałbym tego "zpowiedzią wznowienia" (choć tu szansa rzeczywiście jest dość duża... zobaczymy jednak czy w przyszłym roku czy jednak później).
W miarę pewnie możemy za to podchodzić do Sambre i to mnie bardzo cieszy :) .

Kurcze, naprawdę nie trzeba szukać daleko, żeby mieć dowód, że z tych "rozważań" czasami nic nie wychodzi. Na pytanie o integral "Ligi N Dż: Stulecie" padła teraz odpowiedź, że w tym roku na pewno nie będzie, tymczasem jeszcze w zeszłorocznych (z lutego) odpowiedziach na to pytanie o wznowienie Stulecia padła odpowiedź: "Nie w 2015, ale w 2016 raczej na pewno." :smile:
Przypomnę, że tak samo "rozważany" był Incal (którego w końcu wydał Scream) i na 2015 rok Cromwell Stone (jak wiemy przesunięty na 2016).
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 02:46:18 pm wysłana przez mack3 »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #833 dnia: Marzec 16, 2016, 03:03:00 pm »
Ja za to zauważyłem że Kołodziejczak zawsze odpowiada na ostatnie pytanie :)

Offline Itachi

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #834 dnia: Marzec 16, 2016, 03:08:10 pm »
Catwoman musi być kontynuowana, bo to jeden z najlepszych komisów superhero wydany przez Egmont. Jeden tom na rok i jestem w pełni usatysfakcjonowany. Chociaż jak dla mnie to te dwa tomy mogłyby wyjść nawet w 2016.

Odpowiedzi bez większych zaskoczeń, czekamy do maja na oficjalne zapowiedzi.

Offline Archie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #835 dnia: Marzec 16, 2016, 04:37:56 pm »
Bez sensu, że raz na rok chcą wydawać Catwoman. Idealnie pasowałoby, żeby drugi tom wjechał w grudniu, trzeci w pierwszym półroczu 2017, a czwarty w drugim półroczu 2017.

Średniaki jak Szpon czy Batman Eternal to wydają z dużą częstotliwością, a jak jest wartościowa seria to trzeba czekać masę czasu. Mam nadzieje, że się ogarną z tą Catowman i szybciej ją wydadzą.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #836 dnia: Marzec 16, 2016, 05:01:09 pm »
Nikt nie kwestionuje, że Catwoman to dobry komiks, choć najlepszy komiks superhero wydany przez Egmont? To już przesada.

Jak dla mnie głupotą jest branie do Deluxe'ów serii, których nie da się zawrzeć w 1 tomie, nieważne jak kultowe, wybitne i przełomowe by nie były. Wyobraźcie sobie sytuację, że wychodzą 3 takie serie w Deluxe, które mają w zapasie 4-5 tomów. Przy zachowaniu cyklu 2 miesięcznego, jesteśmy odcięci od nowych serii na 2 lata :)

Jeżeli jest popyt to niech wydają kolejne tomy ale nie częściej niż raz w roku. Bez sensu kompletnie, to nie N52.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #837 dnia: Marzec 16, 2016, 05:16:54 pm »
najlepszy komiks superhero wydany przez Egmont? To już przesada.


A ktoś napisał, że jest tym najlepszym, czy jednym "z"?

Bez sensu, że raz na rok chcą wydawać Catwoman.

Tak po prawdzie to na razie nic raz na rok nie chcą wydawać tylko dywagują czy w ogóle będą to robić (co samo w sobie jest jeszcze bardziej bez sensu, no ale nie bardziej niż pojękiwania, że więcej niż jeden na rok to zbyt dużo).

Cokolwiek, Egmont gonna Egmont, będzie albo nie będzie, grunt żeby przestali rzygać na prawo i lewo tym Batmanem ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 05:21:34 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #838 dnia: Marzec 16, 2016, 05:18:05 pm »
Bez sensu, że raz na rok chcą wydawać Catwoman. Idealnie pasowałoby, żeby drugi tom wjechał w grudniu, trzeci w pierwszym półroczu 2017, a czwarty w drugim półroczu 2017.
Nie ma czwartego. Run Brubakera to 3 grube tomy.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #839 dnia: Marzec 16, 2016, 05:44:59 pm »
Pomijając już to, że nie rozumiem tych zachwytów nad Catwoman (fabuła może być, lepsza końcówka, rysunki słabe), to to znowu jest problem Egmontu. Założyli sobie, że będą wydawać miesięcznie:
- 1-2 New DC
- 2 Marvel Now
- Coś miękkiego (czy to B&S czy GC)
- Na zmianę - DC Deluxe i Batman Eternal
- Nie wiem kiedy wyjdzie kolejna JLA

I już nie przewidują więcej żadnych nowych serii. Brakuje im spontaniczności i jakiejś mniej regularnej serii, którą mogliby wydawać kiedy chcą i wrzucać do niej co chcą. Bo np takiej Catwoman 2 do Oblicz Grozy nie dadzą. Zresztą - tylko Catwoman 1 jest w WKKDC. "Zablokowali" ten tytuł i reszta ich nie obchodzi. :D W pozostałych na ten rok 3 numerach DC Deluxe bardziej spodziewałbym się Green Arrowa albo co tam jeszcze wyszarpią z Eaglemoss.

 

anything