trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1890 dnia: Lipiec 10, 2016, 11:12:40 pm »
Ale w pewnym momencie nastąpi przesycenie tytułami z Batmanem. Poza tym jest grupa czytelników, którzy chętnie kupią Vertigo, ale Batman to nie ich broszka.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1891 dnia: Lipiec 11, 2016, 02:10:00 am »
A ja mysle, ze wszyscy troche sie zapedzamy z marzeniami o ofensywie Vertigo. Bo moze i Y sprzedal sie dobrze, ale nie widze powodu dla ktorego Egmont nie mialby wydac np. No Man's Land w miejsce czegokolwiek z proponowanych przez was pozycji. Batman na pewno sprzeda sie niegorzej, a moze nawet lepiej?
Bym się nie napalał na "No Man's Land" i "Knightfall".

Wyniki ankiety z FB KKK co następne do wydania z Vertigo:





 :biggrin:

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1892 dnia: Lipiec 11, 2016, 08:39:55 am »
Drogi Egmoncie, widzisz to? :D

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1893 dnia: Lipiec 11, 2016, 08:44:42 am »
Już kiedyś pisałem co w DC Deluxe w przyszłym roku:

-Catwoman vol 2
-Catwoman vol 3
-Top 10
-Batman - Hush (możliwe)
-Batman -
-Batman -
Batman - Hush to raczej pewniak, tym bardziej że został wspomniany na KW, ja bym dodał jeszcze Batman vs Sędzia Dredd. Po tym jak sprzedał się pierwszy Dredd od SL (a rysował to między innymi Bisley), to ten komiks dla mnie 90 % pewniak, tym bardziej że była już o nim mowa wcześniej, padał też kilka razy w pytaniach do Egmontu (a kompletnego wydania jeszcze nie było do tej pory na naszym rynku)
 
A "Old Marvel" nie obstawiasz?
Jak tak obserwuje co się teraz dzieje ze Spidermanem na rynku w USA (czyli prawdopodobnie odkręcenie tego co się stało w ONE MORE DAY), to run Straczynskiego byłby idealny do wydanie go teraz, tym bardziej że obstawiam że Egmont będzie pająka kontynuował także po SC. A zapowiedź że mają być wydania w stylu Nowego DC to Ultimate Collection Book idealnie w to się wpasowywuje. Co prawda pierwszy tom to powtórka, ale podobna sytuacja z Ygrekiem była i jakoś się sprzedał.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1894 dnia: Lipiec 11, 2016, 08:55:40 am »
Ech ja bym wolał by w sierpniu ruszyła WKKDC PL i Hush ukazał się ponownie w Polsce w ten sposób.

No to jest naprawdę ciekawe - sprzedały się te pierwsze Ygreki czy nie? Czy TK narzekał na targach tak tylko żartobliwie, czy rzeczywiście Egmont sprzedał tego za mało? Szkoda, że nie ma dostępu do tych danych - ile każde z tych wydawnictw tego drukuje i ile sprzedaje. :/

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1895 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:07:03 am »
Na szczęście, drogi bazyliszku, większość lubi ładnie wydane komiksy, a nie masówkę (czyt. badziwie). Całe szczęście, że Eaglemoss wypowiedział się na ten temat i kolekcji u nas nie będzie.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1896 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:14:28 am »
Na szczęście, drogi bazyliszku, większość lubi ładnie wydane komiksy, a nie masówkę (czyt. badziwie).

Po stokroć podpisuję się pod tym.

Wyniki ankiety dobitnie pokazały, że Swamp Thing powinien u nas wyjść w całości w przyszłym roku. Trzymam mocno kciuki.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1897 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:17:32 am »
Ech ja bym wolał by w sierpniu ruszyła WKKDC PL i Hush ukazał się ponownie w Polsce w ten sposób.
Wg lepszym wydaniem była by edycja DC Deluxe, chociażby powiększony format dla rysunków Jima Lee (a to jest jeszcze ten okres kiedy chciało mu się rysować). Jedyna różnica pomiędzy starą edycją Egmontu a edycją WKKDC (jeśli wyjdzie) to twarda oprawa.

No to jest naprawdę ciekawe - sprzedały się te pierwsze Ygreki czy nie? Czy TK narzekał na targach tak tylko żartobliwie, czy rzeczywiście Egmont sprzedał tego za mało? Szkoda, że nie ma dostępu do tych danych - ile każde z tych wydawnictw tego drukuje i ile sprzedaje. :/
Osobiście uważam że pisanie informowanie o ilości druku może powodować że np. małe nakłady mogą sprzedać się szybko, a potem trafić równie szybko na rynek wtórny po wysokiej cenie (przykład Slaine od SL). Wg mnie jedyna informacją jaką wydawnictwo mogło by udzielać w tej kwestii to że dany nakład się kończy i niektórzy wydawcy tak robią.
Natomiast co do sprzedaży to jest dobry pomysł, tylko że np. taki empik płaci wydawcą z takimi opóźnieniami że te dane były by nierównomierne.

Wyniki ankiety dobitnie pokazały, że Swamp Thing powinien u nas wyjść w całości w przyszłym roku. Trzymam mocno kciuki.
też jestem za nawet za Swamp Thingiem od Wien (a to tylko 2 tomy).

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1898 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:25:19 am »
Obaj nie mieliście w ręku Husha od Eaglemoss. A ja miałem, więc uwierzcie gdy mówię wam, że jest naprawdę ładnie wydany i wydrukowany. Lepiej niż Hachette. Pełny lakier z tyłu i z przodu, a nie tylko punktowy. Eleganckie niebieskie szycie - nic nie wypada i się nie rozlatuje. Grafiki na okładce duże i świetnie wkomponowane. Nie ma mowy o tych ramkach co w WKKM. Dobra kreda w środku. I porządne dodatki w postaci galerii okładek, porządnego wstępu, rysu historycznego i przedruku DC 27 z pierwszym występem Batmana. Egmont tego za Chiny lepiej nie wyda.

@arczi - Zmartwię cię. Wszystkie komercyjne komiksy, drukowane w komercyjnych drukarniach to masówka. Naprawdę. Nie ma znaczenia, czy jest to N52 czy DC Deluxe czy MN - drukowane są w kilkunastu tysiącach egzemplarzy w skali całego kraju - definicja masowej produkcji. To nie jest tak, że każdy komiks jest składany i drukowany oddzielnie. :wink:

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1899 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:32:19 am »
Egmont tego za Chiny lepiej nie wyda.
Eaglemoss za 40 zł też nie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1900 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:33:24 am »
Obaj nie mieliście w ręku Husha od Eaglemoss. A ja miałem, więc uwierzcie gdy mówię wam, że jest naprawdę ładnie wydany i wydrukowany. Lepiej niż Hachette. Pełny lakier z tyłu i z przodu, a nie tylko punktowy. Eleganckie niebieskie szycie - nic nie wypada i się nie rozlatuje. Grafiki na okładce duże i świetnie wkomponowane. Nie ma mowy o tych ramkach co w WKKM. Dobra kreda w środku. I porządne dodatki w postaci galerii okładek, porządnego wstępu, rysu historycznego i przedruku DC 27 z pierwszym występem Batmana. Egmont tego za Chiny lepiej nie wyda.
Miałem swojego czasu pierwsze wydanie Egmontowskie,  jeśli dobrze pamiętam to okładki były, grafiki promocyjne na końcu były oraz wstęp i posłowie (jeśli co pokręciłem to nich mnie ktoś poprawi). Różnica to miękka oprawa. Brak przedruku DC27 ale nie jest on to tej historii potrzebny.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1901 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:41:02 am »
Obaj nie mieliście w ręku Husha od Eaglemoss. A ja miałem, więc uwierzcie gdy mówię wam, że jest naprawdę ładnie wydany i wydrukowany. Lepiej niż Hachette. Pełny lakier z tyłu i z przodu, a nie tylko punktowy. Eleganckie niebieskie szycie - nic nie wypada i się nie rozlatuje. Grafiki na okładce duże i świetnie wkomponowane. Nie ma mowy o tych ramkach co w WKKM. Dobra kreda w środku. I porządne dodatki w postaci galerii okładek, porządnego wstępu, rysu historycznego i przedruku DC 27 z pierwszym występem Batmana. Egmont tego za Chiny lepiej nie wyda.

Bla bla bla.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1902 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:43:18 am »
W sumie, jakby to wydali dokładnie tak samo jak 11 lat temu - w miękkiej oprawie, w dwóch tomach, w cenie obecnego Marvel Now, to ja na to bym nawet poleciał i kupił (we wrześniu). Ja lubię też miękkie okładki. Ale wydanie Eaglemoss jest ładniejsze. I dzięki promocji byłoby tańsze.

Offline Malibu

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1903 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:43:50 am »
O jenusie Swamp Thing Alana Moora wydany jak Skalp i Ygerk to by było coś! Szkoda tylko, że tak mało osób zagłosowało :P ale widać czego ludzie chcą od Egmontu. To jak Panie T.K wyda Pan tego Swamp Thinga? :wink:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1904 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:51:46 am »
Obaj nie mieliście w ręku Husha od Eaglemoss. A ja miałem, więc uwierzcie gdy mówię wam, że jest naprawdę ładnie wydany i wydrukowany. Lepiej niż Hachette. Pełny lakier z tyłu i z przodu, a nie tylko punktowy. Eleganckie niebieskie szycie - nic nie wypada i się nie rozlatuje. Grafiki na okładce duże i świetnie wkomponowane. Nie ma mowy o tych ramkach co w WKKM. Dobra kreda w środku. I porządne dodatki w postaci galerii okładek, porządnego wstępu, rysu historycznego i przedruku DC 27 z pierwszym występem Batmana. Egmont tego za Chiny lepiej nie wyda.
A co to było w Polsce drukowane? jakby u nas wyszło to byłaby to jakość WKKM albo gorzej.

Jak była ankieta Marvel VS DC zagłosowało podobnie albo mniej osób.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2016, 09:56:55 am wysłana przez JanT »