trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1935 dnia: Lipiec 12, 2016, 12:19:38 pm »
A! I Jack of Fables :wink:
Było zapowiedziane że żadnych spin-offów Baśnie nie będzie wydawanych. Szkoda, bo myślę że niektóre mogły by być spokojnie wydane w takiej formie jak Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki np. Kopciuszek (Cinderella). Z dłuższymi seriami takimi jak FairestJack of Fables może być problem ale ty wymienione przez mnie to zaledwie 3 tomy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 12:32:24 pm wysłana przez mkolek81 »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1936 dnia: Lipiec 12, 2016, 12:24:18 pm »
Nie rozumiem tego zdania. Przepraszam. Zapytałem żonę i też miała problem...

Wynika jakbyś nie czytał komiksu bo animacja Ci wystarczyła, ale jednak skoro animacja lepsza to znaczy że czytałeś komiks, bo bez tego nie da się ich porównać.

Chyba, że piszesz ogólnie, że animacje są lepsze od komiksów, ale to wtedy chyba dokonałeś złego wybor forum (albo podforum)

Czy możesz to napisać jeszcze raz, ale tak żebym nawet ja zrozumiał?
Bardzo cię o to proszę...
"Samochody sa lepsze od motorow, bo trudniej sie wywrocic, wiatr nie smaga i w ogole jest wiekszy komfort jazdy". Obawiam się, że tego zdania nie tylko nie rozumiesz Ty i Twoja żona, rowniez nie rozumie sam 8azyliszek. Kluczem do zrozumienia tego belkotu jest to, o czym napisalem juz wczesniej, mianowicie, 8azyliszek jest milosnikiem nie tyle komiksow, co fabuł superbohaterskich, same zaś komiksy traktuje jako jeden z możliwych nośników tych fabuł, przy czym wg niego na ogol jest to nośnik gorszy od formy przekazu oferowanej przez animację/film, bo komiksy (w rozumieniu klasycznym) sie "nie ruszają", przez co 8azyliszek ma mniejszą immersyjną wczuwkę.

Krotko mowiac, 8azyliszek nie rozumie i, co gorsza, nie chce zrozumiec czym jest w istocie komiks jako forma przekazu, nie mowiac juz nawet o tym, ze zupelnie poza zasiegiem jego percepcji leza walory artystyczne przez komiks, w tym ogolnym rozumieniu, niekiedy oferowane.

Dlatego dalbym juz sobie spokój z rozmowami z 8azyliszkiem innymi niz na temat stricte tresci superbohaterskich.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1937 dnia: Lipiec 12, 2016, 12:52:58 pm »
A ja ci kolejny raz mówię Kuki - Nie siedzisz w mojej głowie i nie wiesz co myślę. Komiksy moja miłość od małego. Nie pisz tak - już ci mówiłem. Bo ja też zacznę sobie wymyślać co ty myślisz i tak się będziemy przerzucać.

@fragsel
Obejrzałem najpierw Flashpoint Paradox. I ta animacja bardzo mi się spodobała. Widziałem ją ze 3 razy i uważam za jedno z najlepszych dzieł DC Animations. I dla tego m.in kupiłem komiks (oraz żeby mieć początek i koniec starego DC a potem uzupełniać luki). Bo zwykle tak się dzieje, że nawet jeśli adaptacja jest dobra, to pierwowzór okazuje się lepszy "Totalnie było warto", gdy Ziemia przestawała istnieć na skutek odpalenia broni Atlantydów.

I dlatego teraz po zapoznaniu się z obiema wersjami, wiem, że animacja była lepsza i komiks nie był mi do niczego potrzebny - poszło 50 zł, które mógłbym przeznaczyć np na HQ.

@mkolek
Przy tym rynku straciłbym sprzedając Flasha czy Gothtopię i musiałbym dokładać do HQ, a to mi się nie uśmiecha.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 01:33:25 pm wysłana przez 8azyliszek »

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1938 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:07:47 pm »
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie

Ja wreszcie rozumieć

Ale się nie zgadzać.

Przeczytanie tego komiksu było ci potrzebne żeby móc powiedzieć ze animacja ci się bardziej podobała.  Bez tego byś nie wiedział.

A z czystej ciekawości (i niestety poza tematem): czy zdarzyło ci się kiedyś obejrzeć animacje jako drugą,  już po przeczytaniu komiksu na podstawie którego powstala?
Czy wtedy też Ci się bardziej podobała?

Bo może to nie jest tak ze animacje lepsze tylko bardziej podoba ci się zawsze to z czym masz styczność wcześniej?

Tylko w takim wypadku brak umiejętności dystansowania się od kolejności zdarzeń przy zachowaniu obiektywizmu przy porownywaniu dyskwalifikuje cie jako przydatne źródło podpowiedzi przy wybieraniu lub kupowaniu komiksów (do czego sporo nas wykorzystuje to forum)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1939 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:08:19 pm »
A ja ci kolejny raz mówię Kuki - kłamiesz. Nie siedzisz w mojej głowie i nie wiesz co myślę. Komiksy moja miłość od małego. Nie pisz takich bzdur - już ci mówiłem. Bo ja też zacznę sobie wymyślać co ty myślisz i tak się będziemy przerzucać.
Byc moze nie wiem, co myslisz, niemniej jednak nie umniejsza to w zaden sposob wiarygodnosci wnioskow, ktore pozwolilem sobie zamiescic powyzej, poniewaz ich podstawe stanowia Twoje wypowiedzi na temat komiksow, ktorymi raczysz od pewnego czasu forum niniejsze i z ktorych wynika wlasnie to, co napisalem powyzej, a takze to, ze pomimo swojej deklarowanej "milosci" do komiksow nie masz o nich zielone pojecia i co gorsza, pomimo usilnych staran innych forumowiczow, nie robisz nic, aby takie pojecie zdobyc.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1940 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:16:18 pm »

Bo może to nie jest tak ze animacje lepsze tylko bardziej podoba ci się zawsze to z czym masz styczność wcześniej?

Tylko w takim wypadku brak umiejętności dystansowania się od kolejności zdarzeń przy zachowaniu obiektywizmu przy porownywaniu dyskwalifikuje cie jako przydatne źródło podpowiedzi przy wybieraniu lub kupowaniu komiksów (do czego sporo nas wykorzystuje to forum)




Nie uogólniajcie bo w tym konkretnym przypadku historia pokazana w tej animacji stoi na naprawdę wysokim poziomie.


Już nie mówię o osobistym widzimisię ale nawet na wikipedia można poczytać, że :


Cytuj

Justice League: The Flashpoint Paradox received very positive reviews.




Critics and audiences said that the film stays true to its source material. It is generally praised for its mature story line and the way Flash obtains justice, but criticized for its excessive violence and use of blood that exceeds the comics it is adapted from.


IGN gave a Justice League: The Flashpoint Paradox 8.5/10, and said it has outdone its source material.




fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1941 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:21:12 pm »
Nawet na wikipedii. ...

Ho ho no to grubo.... pozamiatales mna i zamknales dyskusje...

Ale teraz powaznie: ze cos co jes opinia a nie sprawdzalnym w innych źródlach faktem napisali na wikipddii to jedynie znaczy ze jedna osoba tak uważa.

A ja nie mówię zresztą o tym jednym przypadku. U 8azyla takie opinie są nagminne
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 01:24:17 pm wysłana przez fragsel »

Offline Ryba2111

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1942 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:21:57 pm »
Wyjaśnione. NAWET na Wikipedii. Można zamykać temat.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1943 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:24:18 pm »
Przy tym rynku straciłbym sprzedając Flasha czy Gothtopię i musiałbym dokładać do HQ, a to mi się nie uśmiecha.
Stracił czy nie ale za te dwa byś miał ten który by cię interesował, chyba żeby też to ci nie przypadłby do gustu. Po za tym sam podjąłeś decyzje co kupujesz a mam cały czas wrażenie że masz do wszystkich o to pretensje.
A co do Flashpointa to ja też animacje widziałem wcześniej a dopiero później komiks i oba te media oddziałują na mnie inaczej.więcej napisze jak go skończę bo dopiero wczoraj go zacząłem czytać
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 01:31:58 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1944 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:26:18 pm »
Nawet na wikipedii. ...

Ho ho no to grubo.... po zamiatarki dyskusje...

Ale teraz powaznie: ze cos co jes opinia a nie faktem napisali na wikipddii to jedynie znaczy ze jedna osoba tak uważa.

A ja nie mówię zresztą o tym jednym przypadku. U 8azyla takie opinie są nagminne




Tak jedna osoba. Specjalizująca się w tym. Znająca się na tym lepiej od was więc taka opinia się bardziej liczy od waszej razem wziętej.

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1945 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:28:32 pm »
Tak jedna osoba. Specjalizująca się w tym. Znająca się na tym lepiej od was więc taka opinia się bardziej liczy od waszej razem wziętej.
"...Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był! Wielkim poetą! Zapamiętajcie to sobie, bo ważne! Dlaczego kochamy? Bo był wielkim poetą. Wielkim poetą był! Nieroby, nieuki, mówię wam przecież spokojnie, wbijcie to sobie dobrze do głowy..."
"Jakby to powiedziała Alicja z Krainy Czarów, sytuacja robi się coraz to ciekawiejsza i ciekawiejsza."
Kto zgadnie, z jakiego działa ten cytat? :-)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 01:32:50 pm wysłana przez rzem »

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1946 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:29:27 pm »
Czyli kto to był?
I skąd wiesz ze się zna lepiej ode mnie skoro ja się nic a nic nie wypowiadał em o jakości tej animacji?

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1947 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:29:42 pm »
Wiesz - pod wpływem animacji Justice League War i Tron Atlantydy nie kupiłem 1 i 3 tomu egmontowej Ligi Sprawiedliwości. Głównie dlatego, że to były originy a ja mam już ich powyżej uszu fragsel. Ale Flashpointa lepiej zanalizowałem właśnie po awanturze o Nową Granicę. Jeszcze raz obejrzałem animację, przeczytałem komiks i mogłem rzetelnie porównać. Bajka zawiera więcej treści i jest to naprawdę dobrze wkomponowane i pomyślane. No i sama walka, która w komiksie była skrótowa bardzo.

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1948 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:30:58 pm »
Ok. Szanuje to. {do takich wypowiedzi własne cie zachęcam anie tych zazwyczaj co piszesz dyrdy**łów }

Ale nadal nie wiem bo nie powiedziałeś czy zdarzyło ci się kiedyś najpierw przeczytać komiks a potem animacje? I czy nadal uważałes wtedy to drugie za lepsze...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 01:34:12 pm wysłana przez fragsel »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1949 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:33:31 pm »

I skąd wiesz ze się zna lepiej ode mnie skoro ja się nic a nic nie wypowiadał em o jakości tej animacji?


Nie wypowiadałeś ale próbowałeś wmówić tu wszystkim obecnym, że zdanie Bazyliszka na jej temat jest mocno naciągane i nie należy się nim sugerować.


Cytuj
Tylko w takim wypadku brak umiejętności dystansowania się od kolejności zdarzeń przy zachowaniu obiektywizmu przy porownywaniu dyskwalifikuje cie jako przydatne źródło podpowiedzi przy wybieraniu lub kupowaniu komiksów (do czego sporo nas wykorzystuje to forum)