Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2235 dnia: Sierpień 02, 2016, 11:56:33 pm »
I właśnie o to mi chodzi żeby się w tym wątku nie bawić w pobożne życzenia co chcemy a czego nie skoro i tak Egmont nie ma praw do wszystkiego.

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2236 dnia: Sierpień 03, 2016, 12:08:50 am »
No właśnie dochodzimy do sedna.
Skoro nie mamy wpływu na nic to po co wspieramy takie wydawnictwo ?

Właśnie mamy wpływ na bardzo wiele. Kupując lub nie dane tytuły. A wyniki sprzedaży chyba nie są złe sądząc po licznych dodrukach. To, że kilku, kilkunastu, nawet kilkudziesięciu tzw "fanów" chce tego czy tamtego nie jest gwarancją, że lud to kupi. Oczywiście nie jest tylko różowo, mi się też wiele nie podoba, natomiast.... jesteśmy na "Ziemi 1". Na "Ziemi 8" (z której się co niektórzy urwali) z pewnością wygląda to tak, jakby sobie "fani" życzyli  :lol:

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2237 dnia: Sierpień 03, 2016, 12:20:08 am »
Właśnie mamy wpływ na bardzo wiele. Kupując lub nie dane tytuły.


No właśnie nie. Czy kupię czy nie kupię to i tak nie mam wpływu na to co wydane zostanie następnie.



To, że kilku, kilkunastu, nawet kilkudziesięciu tzw "fanów" chce tego czy tamtego nie jest gwarancją, że lud to kupi.


Nie przesadzaj z tym "ludem".


Jeżeli ankieta by wykazała, że jakiś tytuł jest zdecydowanym liderem i wielu fanów na niego czeka to uważasz, że nadal nie ma gwarancji, że taki tytuł się sprzeda ?


Ale to jest Egmont - on uważa, że jeżeli im się sprzedaż opłaca bo wychodzą trochę ponad kreskę to dalej będą uważać, że ich myślenie podąża w dobrym kierunku zamiast myśleć na wielu płaszczyznach i otworzyć się na fandom tworząc właśnie jakąś stronę internetową albo profil na fb.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2238 dnia: Sierpień 03, 2016, 12:48:29 am »
Chcemy, może wreszcie będzie to jakoś wyglądało na półce.

Nie nie będzie. Popatrz np. na N52 czy JLA od Egmontu - nie potrafią drukować, nawet jak tytuły są z jednej serii. Zawsze będzie krzywo. Paradoksalnie dobrze wygląda tylko DC Deluxe, które ma każdy grzbiet w innym stylu drukowany. Ale wtedy, właśnie dlatego, przynajmniej nie widać krzywizn i brakoróbstwa. I mówię - dodrukuj se własne okładki u introligatora i będziesz miał porządek. Ciebie stać.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2239 dnia: Sierpień 03, 2016, 01:04:06 am »
przynajmniej nie widać krzywizn i brakoróbstwa.





No właśnie - za dużo w Egmoncie pracowników produkujących braki

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2240 dnia: Sierpień 03, 2016, 05:06:17 am »
O - we Francji już jest Civil War 2 a u nas trzeci raz jedynka. :biggrin:
Jakbyś zwrócił uwagę jest też 3, 4, 5 i 6. Jeśli się nie mylę to jest zbiór wszystkich tienów tego eventu.
To nie jest Civil War II, które teraz wychodzi w USA w zeszytach, które oznaczane jest przez II.

Po prostu nie mam wyjścia - chce dany komiks po polsku, a to nie jest Wojna Domowa czy jakiś normalny kraj, bym mógł sobie wybrać wydawcę. Dlatego biorę co jest.
Co masz do Polski? Masz masę wydawców, którzy wydają świetne komiksy po polsku, to ty się zamykasz tylko na jeden gatunek. Marudzisz o genezach, ale dla mnie w superhero to jest najmniejszy problem (bo one potrafią być interesujące jeszcze), tam są cały czas powtórki najlepszym przykładem niech będzie wałkowana przez ciebie Wojna Domowa II (dla przypomnienie jest dopiero wydawana w zeszytach w USA), która podobno jest okropna. (Ja akceptuje to co daje superhero, ale się nim nie zachwycam, ok jest kilka pozycji które zrobiły na mnie większe wrażenie ale większość jest dla mnie zwykłym czytadłem).

Ja się ciesze że Egmont wznawia Wojnę domową, przy dobrej sprzedaży tego tytułu, wtedy takie serię jak Spiderman Straczynskiego, New X-men Morrisona mają szanse na wyjście u nas kompletne od początku.
A także istniej szansa na wznowienie takich komiksów z WKKM jak Daredevil Odrodzony, Dr Strange Przysięga, Thor Straczynkiego (choć to też kilka tomów by było) i spokojnie można by też wznowić Astonishing X-men (jak wiele osób chce). Uważam że takie wznowienia spokojnie mogą istnieć obok nowych komiksów, tak jak było to w przypadku WKKM i zresztą będzie w przypadku kiedy dojdzie do wydawanego przez Egmont Marvel Now. Komiksy wtedy znalazły swoich odbiorców to i teraz znajdą.
Ja na pewno biorę Dr Strange i Elektrę (myślę że autorzy ci zapewniają pewien standard, po niżej którego nie schodzą), Wojnę odpuszczam bo mam muchową, rozumiem tą decyzje Egmontu (nie tak jak niektórzy).
I nie będę zaskoczony jak dostaniemy Batmana Husha w DC Deluxe

Cieszę się także że Egmont wchodzi bardziej w Marvel bo tym samym być może Mucha bardziej skupi się na pozycjach z Image, które stoją znacznie wyżej do tego co serwuje nam Marvel.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2016, 08:29:16 am wysłana przez mkolek81 »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2241 dnia: Sierpień 03, 2016, 05:43:25 am »
I właśnie o to mi chodzi żeby się w tym wątku nie bawić w pobożne życzenia co chcemy a czego nie skoro i tak Egmont nie ma praw do wszystkiego.

Dobra dobra. Popsioczyliśmy na Egmont. Można zmienić piaskownicę. Marvel też nie jest głupi i umie doić ze swoich marek ładne pieniądze. Wcale nie zdziwiłbym się, że sprzedając licencję na bardziej chodliwe tytuły zastrzegł sobie, że je sprzeda jeśli minimalny nakład wyniesie powiedzmy 10 tys. egzemplarzy (co w polskich warunkach prowadzi do powolnego upadku). Przyznasz chyba, że jest to dość prawdopodobne prawda? Chciałem tylko powiedzieć, że nasze pi****lenia na temat wydawania komiksów bez podstawowej wiedzy o mechanizmach za tym stojącymi są niczym więcej niż tylko ględzeniem.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2242 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:58:41 am »
mkolek
Ja uważam że obie Wojny Domowe są do niczego, a druga rzeczywiście jeszcze gupsza od pierwszej. Ale jak się Egmont uparł na tą Wojnę domową, z powodu filmu, to niech kurde ma. I lepiej jakby wypuścił tą, jakiej u nas jeszcze nie było, niż tą co wyszła już 2 razy. Do grudnia seria w USA się zakończy i można by wydać ją wtedy w zbiorczym.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2243 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:09:33 am »
Tylko najpierw Secret Wars a to może być za 2 lata  :smile:

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2244 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:11:22 am »
Ja się ciesze że Egmont wznawia Wojnę domową, przy dobrej sprzedaży tego tytułu, wtedy takie serię jak Spiderman Straczynskiego, New X-men Morrisona mają szanse na wyjście u nas kompletne od początku.
A także istniej szansa na wznowienie takich komiksów z WKKM jak Daredevil Odrodzony, Dr Strange Przysięga, Thor Straczynkiego (choć to też kilka tomów by było) i spokojnie można by też wznowić Astonishing X-men (jak wiele osób chce).

A nie lepiej wydać coś nowego zamiast po raz "trzeci" to samo?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2016, 10:58:40 am wysłana przez amsterdream »

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2245 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:14:31 am »
Ja zawsze twierdziłem, że przede wszystkim należy dbać i dopieszczać klientów, których już się ma, a nie tych którzy potencjalnie mogą być, bo może okazać się, że nie ma tych drugich, a ci pierwsi po prostu odejdą. Nie twierdzę, że wydawanie po raz trzeci tego komiksu jest złe, bo nowych klientów trzeba szukać, a teraz jest spore zainteresowanie i jest hype, więc to dobra pora, aby to robić. Najważniejsze, aby z tym nie przesadzać.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2246 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:26:57 am »
A Egmont przesadza?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2247 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:27:41 am »
Dobra niech zapowiedzą już dzisiaj tego Swamp Thinga dla ochłodzenia atmosfery  :lol:

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2248 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:39:56 am »
Ja zawsze twierdziłem, że przede wszystkim należy dbać i dopieszczać klientów, których już się ma, a nie tych którzy potencjalnie mogą być, bo może okazać się, że nie ma tych drugich, a ci pierwsi po prostu odejdą. Nie twierdzę, że wydawanie po raz trzeci tego komiksu jest złe, bo nowych klientów trzeba szukać, a teraz jest spore zainteresowanie i jest hype, więc to dobra pora, aby to robić. Najważniejsze, aby z tym nie przesadzać.
Tylko nadal mówię co wam szkodzi, żeby Egmont wydawał reprinty z WKKM, choćby jeden na miesiąc. Egmont wydaje obecnie kilka komiksów superhero na miesiąc, a seria ze starszymi komiksami Marvela wchodzi dodatkowo, a nie zamiast jakiejś serii. Na dodatek Egmont pewnie będzie brał tłumaczenia od Muchy (Mucha wzięła kilka od Egmontu), więc dodatkowej pracy dla redakcji prawie nie ma.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2249 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:41:39 am »
Ale to wychodzi przez film innych tytułów do tego nie widzę.