trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2355 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:09:45 pm »
Dodruk wcale nie oznacza tego, że dany tytuł sie sprzedaje.


Wyobraźcie sobie taką sytuację wydawca jest zakochany w pewnej serii ( Sandman ) i za wszelką cenę chce ją wydać żeby polski czytelnik się z nią zapoznał już niekoniecznie patrzy czy trochę dołoży do tego interesu czy trochę zarobi.


Seria 1 tomu się wyprzedaje a w między czasie zapowiedziany jest tom 3. Co ma zrobić wydawca kiedy jeszcze nie spłynęły do niego wyniki sprzedaży 1 tomu ? Ryzykuje dodrukowując tom 1 licząc, że jednak seria została ciepło przyjęta. Nie ma gwarancji czy ten dodruk mu się opłaci i ogólny rozrachunek będzie na plus.






Tak btw - Sandman wyszedł od Egmontu w pełnej zawartości 5 absolutów ?


https://www.amazon.com/Absolute-Sandman-Vol-Neil-Gaiman/dp/1401232027/ref=pd_sim_14_2?ie=UTF8&dpID=51WC3Pf3v6L&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR106%2C160_&psc=1&refRID=2Y93F36V3BSAP83YFWDR


Jeżeli tak to zwracam honor.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2356 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:14:04 pm »
Czy wznowienie TOP 10 jest potwierdzone, czy to nadal sfera marzeń?

Z Marcowych odpowiedzi:

"Cieszę się, że rozważa Pan Top 10 Moore'a do Deluxe i mam nadzieję, że ostatecznie tytuł ten ukaże się w kolekcji. A jeśli tak, to czy jest szansa na zawartość z wydania Absolute, gdzie obok Top 10 1 i 2, znalazły się również Top 10: The Forty-Niners i Smax, czy raczej wydanie podstawowe zawierające top 10 1 i 2?
 
 Jeszcze nie wiem. Objętość jest barierą. "

Wahanie jest tylko nad objętością  :smile:

I na którymś spotkaniu podobno (mnie nie było) padło: "kontynuacja Catwoman i Top 10 w 2017"

A tu niespodzianka i jutro ogłoszą pod choinkę :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 02:18:41 pm wysłana przez JanT »

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2357 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:16:33 pm »

Dodruki świadczą o czymś innym. Że nakład był za mały.

To nie tylko dodruki ale inne wydanie.
I tak, wyszło wszystko. Nie raz.

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2358 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:17:05 pm »
Wspaniała wiadomość o Ludzkim Lucku...

I jeszcze w miękkiej. Moja ulubiona...

Biorę po dwie sztuki (jedna dla mnie, druga dla chrześniaka)

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2359 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:24:42 pm »
To nie tylko dodruki ale inne wydanie.
I tak, wyszło wszystko. Nie raz.


No rzeczywiście chociaż suma stron Egmontowych wydań to 2262 a absolutów 2972 to widać Egmont musiał to puszczać w wyjątkowo bezpiecznym nakładzie, że im schodziło.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2360 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:25:56 pm »
I na którymś spotkaniu podobno (mnie nie było) padło: "kontynuacja Catwoman i Top 10 w 2017"

A tu niespodzianka i jutro ogłoszą pod choinkę :smile:

Jeszcze Kingdom Come i Superman for All Seasons w 2017 mogliby wydać w Deluxe. Zwłaszcza to drugie ma sens, bo eSa w 2016 było bardzo mało.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2361 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:32:06 pm »
Z Marcowych odpowiedzi:

"Cieszę się, że rozważa Pan Top 10 Moore'a do Deluxe i mam nadzieję, że ostatecznie tytuł ten ukaże się w kolekcji.
 
 Jeszcze nie wiem. Objętość jest barierą. "


A to nie jest tak, że te dwa tomy co wyszły to ledwo ok. 200 stron? :) Co to za bariera? Chyba, że faktycznie chcieliby władować też kontynuację w jedno.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2362 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:47:31 pm »
Tak, chodzi o kontynuację.

Poza tym te dwa tomy, które kiedyś wydał Egmont to raczej nie była całość pierwszej serii Moore'a, która liczy 12 zeszytów (czyli trochę ponad 300 stron). Plus kontynuacja, która składała się z 5 zeszytów. W sumie miałoby to chyba nie więcej niż 450 stron - nie wiem czego się Kołodziejczak boi, jakoś Nową granicę i Kryzys mogli wydać w jednym tomie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2363 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:50:04 pm »
nie wiem czego się Kołodziejczak boi, jakoś Nową granicę i Kryzys mogli wydać w jednym tomie.

współczynnik batmana wziąłeś pod uwagę?

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2364 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:53:06 pm »
JUUUUUUUUUUUUUPIIIIIIIIIIIII!

Tylko tak teraz myślę, rynek komiksów dziecięcych (lub ja je nazywam, dla wszystkich) rośnie w niewyobrażalnym tempie, a z kaczymi komiksami jest najgorzej w historii (albo inaczej mówiąc, najgorzej od 1997 roku).
Co do Tintinów - 3 ostatnie w następnym roku, na KW osobiście rozmawiałem z TK i potwierdził to.
A co do Lucky'ów
32. Dyliżans (wydany pod tym samym tytułem przez Egmont w 1992)
33. Żółtodziób (wydany jako Wrażliwa stopa przez Egmont w 1992)
39. Łowca głów (ostatni nie wydany LL ze scen. Goscinny'ego)
47. Skarb Daltonów (scen. Morris i Vicq)
48. Jednoręki bandyta (scen. De Groot)
50. Sarah Bernhardt (scen. Fauche i Leturgie)
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2365 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:59:39 pm »
Te dwa tomy Top 10 co wydał Egmont zbierały siedem (z dwunastu) zeszytów głównej serii. A dodatkowo jeszcze jest: "The Forty-Niners" , "Smax" and a story from "America's Best Comics Special #1" i to wszystko jest np w takim wydaniu https://www.amazon.com/Absolute-Top-10-Alan-Moore/dp/1401238254 i takie wydanie powinniśmy dostać jak na DC Deluxe przystało :smile:

Offline TePe

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2366 dnia: Sierpień 04, 2016, 03:03:34 pm »
Pamiętam, że Jednorękiego bandytę kupiłem około 20 lat temu na konwencie w Łodzi, był to oczywiście bootleg, ładnie złożona kserówka z polskimi tekstami. Komiks bardzo mi się podobał, fajny scenariusz w stylu Gościnnego, w dodatku występuje w nim
Spoiler: pokaż
Louis de Funes
.

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2367 dnia: Sierpień 04, 2016, 03:12:00 pm »

No rzeczywiście chociaż suma stron Egmontowych wydań to 2262 a absolutów 2972 to widać Egmont musiał to puszczać w wyjątkowo bezpiecznym nakładzie, że im schodziło.

Co ma jedno do drugiego? To raz. A dwa, że coś Ci się wydaje to nie znaczy, że tak jest.

Absolute to specyficzne wydania, które często mają dużo wiecej materiałów niż zwykłe TPB czy nawet deluxy.
Więc jak coś już chcesz porównywac to porównuj do tpb. Zresztą nie wiem, czego miałoby to dowieść w kontekście nakładu.

Offline chch

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2368 dnia: Sierpień 04, 2016, 05:46:02 pm »
Te dwa tomy Top 10 co wydał Egmont zbierały siedem (z dwunastu) zeszytów głównej serii. A dodatkowo jeszcze jest: "The Forty-Niners" , "Smax" and a story from "America's Best Comics Special #1" i to wszystko jest np w takim wydaniu https://www.amazon.com/Absolute-Top-10-Alan-Moore/dp/1401238254 i takie wydanie powinniśmy dostać jak na DC Deluxe przystało :smile:


Jak dla mnie mogą wydać w jednym tomie top10 i w osobnym poboczne serie.
PS. Czytając te dyskusje i z powietrza wzięte dane przypominam sobie słowa T.K. o "domorosłych analitykach biznesu"...
PS2. Fajnie, że wydadzą LL. Tylko skąd brać na to pieniądze? Zawsze jak po przerwie zainteresuję się na nowo komiksami to nagle wysyp następuje...
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Garf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2369 dnia: Sierpień 04, 2016, 05:55:57 pm »
Moje wyśnione dalsze ogłoszenia od Egmontu:

- czwartek: kompleksowa edycja "Lucky Luke" (nawet nie w kolekcji, tylko w normalnej dystrybucji)
- piątek: "Bone" w 2017 :smile:

No co? Marzyć nie można?

Zaczyna się nieźle... :)

Poważnie, strasznie się cieszę. Choć mnie osobiście format integrali nie przeszkadzał, to bardzo mi się podoba nowa forma wydania. Po pierwsze, niska cena może ułatwić trafienie komiksu do "głównego" odbiorcy, czyli młodszego czytelnika. Po drugie, przy użyciu dyskontów będzie można dostać te albumy za naprawdę śmieszne ceny. Po trzecie, miękka oprawa pozwoli oszczędzić sporo miejsca na półce. Ostatnie dwa czynniki naprawdę dużo znaczą przy obecnym stanie rynku :)

Sto razy bardziej wolę takie wydanie niż kolekcję. Nie dość, że dostępne są zniżki, to jeszcze bez problemu można sobie przekładać zakup tomów na późniejsze miesiące w razie potrzeby. No i bez panoramy łatwiej opuszczać duble. Super!

Mam kupione na targu staroci "Dyliżans" i "Wrażliwą stopę"/"Żółtodzioba". Rewelacja. Jeden lepszy od drugiego. Gorąco Wam polecam!
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything