Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2805 dnia: Październik 02, 2016, 01:57:06 pm »
mnie ciekawi kwestia dodruków dc deluxe, głównie czerwonego syna (azylu arkham na 99% nie będzie).

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2806 dnia: Październik 02, 2016, 01:57:24 pm »
"rozczarowałem się" "mocno nie zaszaleli" "pozytywnie rozczarowały"

a to to co:

Top 10
Hawkeye
Ms.Marvel
Punisher MAX
Annihilation
Classic Deadpool
(pierwsze tomy z runem Kelly'go bardzo fajne)
Wonder Woman
(Greg Rucka)
Catwoman vol 2
Batman/Judge Dredd
Bone
Corto Maltese

???

To są wszystko tytuły których czytelnicy (nie przypadkowi  :smile: )się domagali i Egmont ładnie spełnił zachcianki.
Ja tam jestem pizytywnie "rozczarowany". Drugi rok z rzędu bym nie pociągnął takiego tepa jakie wydawcy narzucili w tym roku.

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2807 dnia: Październik 02, 2016, 01:58:14 pm »
Baśnie (zostały tomy 19-22) 4
Skalp (zostały tomy 4-5) 2
Y (zostały tomy 4-5) 2
Czyli praktycznie do maksymalnie Komiksowej Warszawy na wiosnę zamkną 2 serie Vertigo (Skalp i Y), a do Łodzi za rok jeszcze Baśnie. Czyli robi się miejsce na 3 serie Vertigo.  :razz:
Oby je dobrze wykorzystali na jakieś super mega serie. Najlepiej takie, które już są zakończone i można je wydawać w podwójnych tomach.

Btw. pojawiły się zapowiedzi na listopad:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi
Uwertura Gaimana, ostatni tom Blueberry`ego, Thorgal i Luki. Dużo tego. A jeszcze pewnie ta Elektra Millera jest fajna.

Swoją drogą...tak jak kończy się Vertigo, tak kończy się Blueberry (jeszcze tylko ten integral 1-5). Mogliby wejść w jakąś klasyczną frankofońską serię z pierwszej ligi. Tylko nie wiem w co. Comanche, Jeremiaha i Bois-Maury już im zgarnęli sprzed nosa. Może Bernard Prince w integralach. :smile:

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2808 dnia: Październik 02, 2016, 02:08:49 pm »
Ogólnie zapowiedzi takie sobie. Smuci brak Vertigo i Swamp Thinga :(

Z Marvel Now mam wszystko więc odpuszczam. Z kolei w klasyce Marvela sporo dobroci Punisher Max, X-Men: Deadly Genesis, Annihilation. Może podejmą się wydania całego kosmosu Marvela (Annihilation Conquest, War of Kings, Realm of Kings). Trochę mnie poniosła fantazja.

Wonder Woman Grega Rucki to chyba największe zaskoczenie w DC Deluxe, bo Batman i Sędzia Dredd to był raczej pewniak. To samo Top 10 potwierdzony już wczesniej. Dziwi brak Kingdom Come.

2017 zanosi się na kolejny rok bez solowych serii eSa ;(

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2809 dnia: Październik 02, 2016, 02:09:33 pm »
Czy na targach ktoś pytał TK o dokończenie TinTina w zeszytach? Zostały tomy 1, 2, 24, a w zapowiedziach ani słychu, ani widu. Martwi mnie to tym bardziej, że już mamy na horyzoncie 6 zeszytów z Luckiem.
Będzie w przyszłym roku, ta informacja padła bodajże na Komiksowej Warszawie.

Swoją drogą...tak jak kończy się Vertigo, tak kończy się Blueberry (jeszcze tylko ten integral 1-5). Mogliby wejść w jakąś klasyczną frankofońską serię z pierwszej ligi. Tylko nie wiem w co. Comanche, Jeremiaha i Bois-Maury już im zgarnęli sprzed nosa. Może Bernard Prince w integralach. :smile:
Mogliby wejść w Coseya i jego Jonathana.
Kołodziejczak wspominał jakiś czas temu, że interesują się amerykańskimi wydaniami Moebiusa, ale chyba na razie cisza w temacie.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2016, 02:15:52 pm wysłana przez adam and arluk »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2810 dnia: Październik 02, 2016, 02:10:07 pm »
Jakieś szczegoly co dokladnie Egmont umieści w Batman/Sędzia Dredd?
Będzie zarówno Egmontowy "Uśmiech śmierci" jak i TM-Semicowy "Sąd nad Gotham"?
"Uśmiech śmierci" - tak
"Sąd nad Gotham" - tak
+ Ultimate Ridlle
+ Vendetta in Gotham

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2811 dnia: Październik 02, 2016, 02:11:11 pm »
mnie ciekawi kwestia dodruków dc deluxe, głównie czerwonego syna (azylu arkham na 99% nie będzie).

U mnie w Empiku ciągle leży na półce. Zafoliowany porządnie. Jakbyś chciał kupić w okładkowej, to mogę ci wysłać.

bogi1. Oczywiście że Hachette for life. Sam kupujesz, to powinieneś to zrozumieć - wystarczy popatrzeć na półkę. :smile: Jak się nie da nic wskórać u Hachette to będzie straszna sieczka z grzbietami i wizerunkiem Thora i Kapitana. :/ Chciałbym tego uniknąć.

Kurde - jeszcze Superman i Batman wyskoczył. Zbankrutuję na tych komiksach.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2812 dnia: Październik 02, 2016, 02:19:48 pm »
Vertigo:
Baśnie (zostały tomy 19-22) 4
Skalp (zostały tomy 4-5) 2
Y (zostały tomy 4-5) 2
Jeszcze 2 Amerykańskie Wampiry.

Zawinął ktoś już trzeciego Skalpa?  :smile: Na kiedy (na końcu tomu) jest zapowiedź czwórki?
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2016, 02:29:00 pm wysłana przez JanT »

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2813 dnia: Październik 02, 2016, 02:30:59 pm »
Zrobiłem spis tego co zostało do zakończenia jakoś nie widzę możliwości zamknięcia New DC w 2017 no chyba że się sprężą i będzie 2,5 tomu na miesiąc. Wychodzi 29 tomów chyba że będą kończyć jakieś runy szybciej.
New DC do zamknięcia:
Batman (zostały tomy 7-10) 4
Batman Detective Comics (zostały tomy 6-9) 4
Flash (zostały tomy 2-9) 7
Harley Quinn (zostały tomy 3-6) 4
Liga Sprawiedliwości (zostały tomy 7-10) 4
Wonder Woman (został tom 6) 1
Suicide Squad (zostały tomy 2-6) 5


Pozostałe DC do zamknięcia:
Gotham central (zostały tomy 3-4) 2
Jonah Hex (zostały tomy 3-11) 9 to raczej będzie się kończyć 2018
Superman/Batman (zostały tomy 4-12) 9 to raczej będzie się kończyć 2018


Vertigo:
Baśnie (zostały tomy 19-22) 4
Skalp (zostały tomy 4-5) 2
Y (zostały tomy 4-5) 2


W tym roku już WW odpadnie, jeden tom Hexa. Jeszcze pewnie ze 3-4 tomy w grudniu, więc jak dla mnie realna opcja zakończyć w 2017. JL ma 10 tomów, a nie 8? (2 tomy DARKSEID WAR i koniec)

Offline brzon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2814 dnia: Październik 02, 2016, 02:33:36 pm »
Zrobiłem spis tego co zostało do zakończenia jakoś nie widzę możliwości zamknięcia New DC w 2017 no chyba że się sprężą i będzie 2,5 tomu na miesiąc. Wychodzi 29 tomów chyba że będą kończyć jakieś runy szybciej.
New DC do zamknięcia:
Batman (zostały tomy 7-10) 4
Batman Detective Comics (zostały tomy 6-9) 4
Flash (zostały tomy 2-9) 7
Harley Quinn (zostały tomy 3-6) 4
Liga Sprawiedliwości (zostały tomy 7-10) 4
Wonder Woman (został tom 6) 1
Suicide Squad (zostały tomy 2-6) 5

Jeśli chodzi o Ligę sprawiedliwości to skąd ci się wzięły 4 tomy????? do wydania są jeszcze 2 (Darkseid War). Wątpie, aby Flasha wydali całość, ograniczą się raczej tylko do Manapula i Beccellato. Coś czuję, ze podobnie bedzie w Detective Comics. No i całkowity znak zapytania przy Suicide Squad (dokończą vol 1 czy zaczną "New Suicede squad??).

Czyli w 2017 r. do wydania:Batman (8-10) 3 tomy (7 wychodzi w grudniu 2016)Detective Comics (6-7) 2 tomy ew. 8-9Flash (4) 1 tom, ew. 5Liga sprawiedliwości (7-8) 2 tomyHarley Quinn (3-6) 4 tomySuicide Squad (1-4 jeśli New Suicide Squad tylko) 4 tomy


to na moje wychodzi ok. 16 tomów, czyli tyle ile średnio wydają w rok.
Szkoda Green Arrowa Lemire, Supermana Johnsa oraz Batman & Robin Eternal


« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2016, 02:38:39 pm wysłana przez brzon »

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2815 dnia: Październik 02, 2016, 02:35:42 pm »
Smuci brak Vertigo i Swamp Thinga :sad:
Nie martw się. Na pewno kiedyś wyjdzie.

Mogliby wejść w Coseya i jego Jonathana.
Umarłbym ze szczęścia. W poszukiwaniu Piotrusia Pana to arcydzieło.

Jeszcze 2 Amerykańskie Wampiry.
Hoho, czyli do pół roku 3 miejsca Vertigo, a 4 do roku. :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2816 dnia: Październik 02, 2016, 02:35:45 pm »
Suicide Squad - w ogóle nie wiadomo czy będą dalej wydać.
Batman Detective Comics - Bardzo prawdopodobne że skończą na siódmym tomie.
Flash - Bardzo prawdopodobne że skończą na piątym tomie.

Brzon myśli podobnie :biggrin:

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2817 dnia: Październik 02, 2016, 02:36:39 pm »
Czy na targach ktoś pytał TK o dokończenie TinTina w zeszytach? Zostały tomy 1, 2, 24, a w zapowiedziach ani słychu, ani widu. Martwi mnie to tym bardziej, że już mamy na horyzoncie 6 zeszytów z Luckiem.
Rozmawiałem o tym z TK na stoisku na Komiksowej Warszawie. Ostatnie 3 (spytałem dla potwierdzenia, "Alph-Art" też) na początku przyszłego roku.
A listopad będzie ciężki, 6 Lucky Luke'ów, Uncanny X-Men, opcjonalnie GoTG i FK (tu zależy co dadzą). Oraz za później Blueberry (pewnie styczeń-luty).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2818 dnia: Październik 02, 2016, 02:39:24 pm »
FK (tu zależy co dadzą).
Dziwne te 108 stron. Jeden jakiś większy album?

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2819 dnia: Październik 02, 2016, 02:59:03 pm »
Dziwne te 108 stron. Jeden jakiś większy album?
Kolejne tomy wydawanych serii.
Rozbitkowie z Ythaq - 46 stron
Samuraj - 46 stron
Sloka - 47 stron
Szafranowa noc - 53 strony
Zmierzch bogów - 54 strony
Jeżeli 108 stron jest podane tak jak zwykle [czyli 108 stron + okładka] to nawet jest szansa, że wydadzą i "Zmierzch bogów" i "Szafranową noc". Ogólnie według mnie to jest trochę żałosne, że Egmont od 5 lat nie potrafi skończyć DWUTOMOWEJ serii "Szafranowa noc".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja