Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 329113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 03, 2016, 03:18:47 pm »
bo do Kingpina Sony nie miało wtedy praw.
Co to znaczy? Jeszcze przed porozumieniem z Marvelem Sony powiedziało, że, gdyby tylko chciało, mogło przedstawić swojego własnego Kingpina.

Offline Fanatyk_2004

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 03, 2016, 03:24:15 pm »
Nigdy więcej Spider-mana przeczytane :) Świetnie się bawiłem i miło spędziłem czas :) Chętnie poznałbym dalszy ciąg historii...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 03, 2016, 06:03:06 pm »
Co to znaczy? Jeszcze przed porozumieniem z Marvelem Sony powiedziało, że, gdyby tylko chciało, mogło przedstawić swojego własnego Kingpina.

Wtedy jeszcze Kingpin należał do FOXa. I dlatego Sony zrobiło wojnę gangów między Silvermanem (z Hammerheadem), Octopusem i Toombstonem. Jeju - to był naprawdę świetny serial z chwytliwą muzyczką.

Offline kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 04, 2016, 09:06:04 am »
Nowy Pajączek przeczytany. Myślałem, że to "porzucenie" będzie wcześniej i dłużej potrwa, no ale cały komiks prezentuje się zacnie :D
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 05, 2016, 07:05:19 pm »
listonosz dziś dostarczył tomy 86-87; pod tym względem trochę się Hachette ostatnio poprawiło  :cool:
The darkness will swallow everything

Offline rand34

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #335 dnia: Kwiecień 05, 2016, 10:06:35 pm »
Warto ten Fear Itself kupować jutro? Bo widzę że generalnie tom nie cieszy się dobrą opinią, z drugiej strony X-men Schizm również był mocno krytykowany a mi się bardzo podobał. Podobnie zresztą jak użytkownikom lubimyczytac.pl bo tam noty też ma całkiem dobre.
Troszkę rozdarty jestem bo ostatnio odpuściłem WKKM na rzecz New Dc i Marvel Now i raczej kupuje co nowsze tytuły bo mnie mocno starocie zmęczyły. O ile fajnie poznać starszą historię Marvela to jednak przyjemność czytania nie ta, ale rozumiem że może się podobać. Pewnie z nieograniczonym budżetem brałbym wszystko ale coś wybrać trzeba.
W każdym razie są jakieś pozytywne opinie o Fear Itself?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #336 dnia: Kwiecień 06, 2016, 06:06:44 am »
Tyle, że Marvel Now bezpośrednio kontynuuje wątki z  tomów WKKM wydanych w latach 2010-2012. A Fear Itself do nich się zalicza. Sam jeszcze tego nie czytałem ale jakieś tam konsekwencje ten tom ma. W każdym razie - nawet gdy zrezygnujesz z tego tomu, radziłbym ci kupić jednak i tomy ze Spider Island i Avengers vs X-Men. Mi też mimo wszystko Schizm się nieźle czytało. Poza tym, że z Cyclopsa zrobiono drugiego Magneto.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #337 dnia: Kwiecień 06, 2016, 08:19:58 am »
Sam jeszcze tego nie czytałem ale jakieś tam konsekwencje ten tom ma.


Dla jeden z postaci nawet dość poważne:
Spoiler: pokaż
Bucky
.
perły przed wieprze

Offline kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #338 dnia: Kwiecień 06, 2016, 08:50:11 am »
Jak oceniacie dzisiejszy tom? Warto?
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 06, 2016, 09:24:56 am »
Kiedyś, gdy czytałem w oryginale, bardziej podobały mi się niektóre tie-ins niż główna historia. Oczywiście ktoś ginie ale (tym razem dość szybko) wraca do życia, norma w Marvelu.
The darkness will swallow everything

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #340 dnia: Kwiecień 06, 2016, 11:23:40 am »
Też już przeczytałem Sama Stacha. Jest to klasyczna historia komiksowa. Choć oczywiście we wstępie napisane jest, że to wielki przełom i wiekopomne wydarzenie, po którym nic już nie będzie takie samo. Co oczywiście jest bzdurą, bo po wszystkim Avengers spokojnie sobie śniadanko w rezydencji będą zajadać. :smile:

Czyli tak - pojawia się wielkie zagrożenie i wydaje się niepowstrzymane, bo nic na nie nie działa a Avengers już na początku ponoszą wielkie straty. Ktoś ginie i tom się kończy. Podejrzewam, że pewnie jak zwykle się przegrupują a potem wroga pokonają. Ale tego dowiemy się dopiero w 96 tomie. Na końcu zapowiedziano, że wtedy dostaniemy 2 tom. Dodatków prawie nie ma, bo mamy tylko 4 strony alternatywnych okładek. Nic o rysowniku.

Chronologicznie to idzie tak - Siege, Avengers Prime, Misja na Marsa i teraz SS (w którym to SS też jest :smile: ).
Ale przy okazji dostajemy też sporo spoilerów, o których np. ja nie wiedziałem.
Spoiler: pokaż
Odyn żyje,a Ludzka Pochodnia nie. I kiedy powstała Future Foundation Richardsa? Wiedziałem tylko, że Betty Ross została zamieniona w Red She Hulk. Ale myślałem, że o tym najpierw przeczytam w Hulk: Scorched Earth, ale to dopiero będzie w WKKM #94 (jeśli to w ogóle jest to, bo nie wiem).


Ale w sumie mi się podobało, mimo banalności zagrożenia (wszyscy dostają młoty :smile: ). Zwłaszcza tekst - "I nie mów, że nic od ojca nie dostałeś". :smile:

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #341 dnia: Kwiecień 06, 2016, 03:25:17 pm »
Sam tom jest bardzo słaby, można go przeczytać tylko jeśli czyta się go razem ze świetnym Journey into Mystery Kirona Gillena który sprytnie łączy event z losami Lokiego nadając mu ciekawy sens.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #342 dnia: Kwiecień 06, 2016, 05:52:25 pm »
@UP
Widziałem ten tom przelotnie, bo mi go znajoma pokazała w lutym. Miała wersję angielską ale nie zdołałem go wtedy przeczytać.


Tak jak w Strażnikach Galaktyki 1, dla mnie stratą miejsca jest poświęcanie tylu stron na krótkie charakterystyki postaci dzierżących te młoty. I to właśnie ich się trzeba bać i Hydra-botów (dobrze, że zostawili swastyki i niczym ich nie zastąpili) a nie samego strachu. Choć nie powiem - ich strony tytułowe są pięknie narysowane i można by je na ścianach wieszać.


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2016, 06:29:41 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #343 dnia: Kwiecień 06, 2016, 06:08:15 pm »
mnie "Fear Itself" i potem "Defenders" mocno zniechęciło do Matta Fractiona  :badgrin:
The darkness will swallow everything

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #344 dnia: Kwiecień 06, 2016, 06:23:02 pm »
I to właśnie ich się trzeba bać i Hydra-botów (dobrze, że zostawili sfastyki i niczym ich nie zastąpili)
Sfój chłop z tego Bazyliszka.

 

anything