Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 329456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1245 dnia: Wrzesień 21, 2016, 12:04:16 pm »
ja w poniedziałek dostałem
To następnym razem dawaj znać szybciej, bo Anion aktualizuje takie informacje na FB

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1246 dnia: Wrzesień 22, 2016, 09:55:04 am »
Ludzie dajcie jakiś znać a propos Battle Scars. Wiem jedynie, że w tym tomie
Spoiler: pokaż
następuje jakaś tajemnicza zamiana Nicka Fury'ego
ale z pewnością to nie wszystko. Czego mniej więcej dotyczy ten tom i jak jest on umiejscowiony w kontinuum Marvela? Czy wydarzenia w nim zawarte miały jakiś istotny wpływ na dalsze historie (np. AvX)? No i przede wszystkim czy warto?

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1247 dnia: Wrzesień 22, 2016, 10:04:00 am »

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1248 dnia: Wrzesień 22, 2016, 10:15:52 am »
Po setnym tomie postanowiłem poluzowac z WKKM i kupować tylko w wypadku tomów szczególnych. Ma to swoje uzasadnienie w pojawieniu się WKKDC oraz potrzebie zrobienia miejsca dla komiksów niekolekcyjnych, których też jest odm groma, a mieszkania przecież nie rozbuduję (kasy w sumie też żal, ile by się jej nie miało). Inna sprawa, że naprawdę trzeba robić selekcję. Pytam Was przeto, co z najbliższych, potwierdzonych WKKMów warto, a co niekoniecznie. 

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1249 dnia: Wrzesień 22, 2016, 10:21:06 am »
@amsterdream, dzięki. Treściwie, zabawnie i na temat. 40 zł zaoszczędzone.

Ja z ostatnich trzech zapowiedzianych WKKM biorę tylko X-Men. Pierwsza część od momentu kiedy zaczął pisać Neal Adams była naprawdę dobra i długo przyszło nam czekać na kontynuację.
Z Battle Scars wyleczył mnie @amsterdream, a Silver Surfera obawiam się, że nie zdzierżę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2016, 10:26:06 am wysłana przez laf »

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1250 dnia: Wrzesień 22, 2016, 10:25:06 am »
co z najbliższych, potwierdzonych WKKMów warto, a co niekoniecznie.

Ja na pewno kupię wszystkie tomy Avengers Vs. X-Men. Jestem fanem X-Menów z Marvel NOW i cały czas mi brakuje tej historii z Phoenix Force i zabiciem Xaviera. Dobre oceny zbiera też Spider-Island, a czarny Spider-Man Miles Morales mnie ciekawi. Jako ciekawostkę może wezmę Silver Surfer: Origins i Marvel Origins: The 70, ale na pewno będę się trzymał z daleka od pozostałych historii, bo muszę przyznać, że ciężko jest mi znieść te wszystkie "klasyczne" historie z lat 60. i 70.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1251 dnia: Wrzesień 22, 2016, 10:38:22 am »
A ja w ramach nadrabiania zaległości sięgnąłem po wydane w ramach WKKM tomy Fantastic Four. I teraz moment spowiedzi: zawsze uważałem pierwszą rodzinę Marvela za nudną, nieciekawą i trochę przypałową. Nawet nie wiem skąd mi się to wzięło, może dlatego, że nie jestem wielkim fanem mówienia o niestworzonych technologiach mogących wszystko, a kosmiczne podróże mnie nie kręcą. Jakże się myliłem!

Nadejście Galaktusa było bardzo OK. Niepojęte i Uzasadniona interwencja były świetne. Kreska mnie odstraszała od samego początku, kojarząc się z jakimiś przeznaczonymi dla dzieci, przeładowanymi jaskrawymi barwami opowieści Disneya. Ale fabuła? Dojrzała, chwytająca za serce, poruszająca takie tematy jak wojna, odpowiedzialność, miłość do dzieci. Do tego podana z humorem i klasą. Naprawdę duże zaskoczenie.

FF Koniec niespecjalnie mi się podobał. Przeładowana postaciami, mało czytelna i mało dramatyczna historia, moim zdaniem najsłabsza w kolekcji jeśli chodzi o tych bohaterów.

Teraz zabrałem się za 1602 i po dwóch zeszytach jestem zachwycony. Potem mam w kolejce jeszcze Czwórkę z Fantastika od Muchy. Aż szkoda, że więcej komiksów spod tego znaku nie zostało wydanych w Polsce.

A jakie są Wasze opinie na ten temat?

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1252 dnia: Wrzesień 22, 2016, 11:10:15 am »
Ja mam problem z FF Lee i Kirby'ego wydaną przez Hachette taki, że w zależności od zeszytu, jest zupełnie różna jakość materiałów. Np. zeszyt 52. (pierwszy w"Sądnym dniu") jest w słabej jakości, a już kolejny jest tak dobrej, że widać każdą kreskę z której są złożone rzęsy Susan.
Odnośnie fabuły - mi się podobało. Nie jest to może poziom "Spider-Mana" Lee (choć to zupełnie inna specyfika serii), ale biorąc pod uwagę jakie inne rzeczy Lee pisał, np. z kolekcji np. "Doctor Strange", początek "Nicka Fury'ego", początek "Hulka", gdzie po prostu było czuć ogromną przepaść pomiędzy zeszytami pisanymi przez Lee, a tymi co on nie pisał, to w przypadku FF i "Spider-Mana" jest naprawdę dobrze. Czasem dialogi bardzo się zestarzały, ale za to fabuła to wynagradza w pełnej okazałości. Świetnie, że przez większość czasu jednocześnie rozgrywają się dwa wątki (a może nawet trzy licząc zamkniętych Inhumans), ponieważ dzięki temu kolejne zeszyty czyta się z jeszcze większą przyjemnością.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1253 dnia: Wrzesień 22, 2016, 11:14:56 am »
1602 ma jedne z najładniejszych rysunków, jakie kiedykolwiek widziałem w komiksie. Wypas na maksa

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1254 dnia: Wrzesień 22, 2016, 11:18:03 am »

A jakie są Wasze opinie na ten temat?

1602 to mój top 5 kolekcji. Ocenę zaniża trochę końcówka, której początkowo nie do końca zrozumiałem, ale ogólnie komiks jest naprawdę genialny, tym bardziej, że nie przepadam za elseworldami. Temu tomowi daję 9,5/10.

Do FF również podchodzę sceptycznie, a Niepojęte i Uzasadniona interwencja nie do końca mi podeszły (i zdążyłem się już ich pozbyć), choć zgodzę się z Tobą, że są to nad wyraz dojrzałe tomy. Ciekawe rozwiązanie fabularne na końcu Uzasadnionej interwencji z jednej strony pozytywnie wprawiło mnie w osłupienie, ale z drugiej
Spoiler: pokaż
wkurzyło kolejne przywrócenie do życia jednego z bohaterów (no ileż można).

Nadejście Galaktusa okazało się tym czego się po nim spodziewałem - klasyka najwyższej próby na równi ze świetnymi Nigdy więcej Spider-Mana, X-Men (Adamsa), Nickem Furym (Steranki) czy Kapitanem Marvelem. Z kolei Dzień Sądu mam w planach na przyszły miesiąc i już się cieszę na tą lekturę.
Koniec natomiast stanowiło dla mnie dziwne, acz przyjemne doświadczenie. Przede wszystkim z każdej karty komiksu przebija się wspaniały hołd złożony przez Davisa wszystkim wcześniejszym opowieściom o FF. Dzięki temu zaangażowaniu autora nabrałem większego szacunku do pierwszej rodziny Marvela. Sama historia jest faktycznie nieco (a nawet mocno) chaotyczna i zawartych jest w niej mnóstwo odniesień, których z pewnością nie udało mi się wychwycić. Niemniej jednak czasami lubię się pogubić w tym co czytam.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1255 dnia: Wrzesień 22, 2016, 11:25:08 am »
Pytam Was przeto, co z najbliższych, potwierdzonych WKKMów warto, a co niekoniecznie.
Po "Zmierzchu mutantów" "X-men" Neila Adamsa to dla mnie "musiszmieć". Z zapowiedzianych wezmę też "Surfera" jako fan tej postaci oraz rysunków Buscemy. Ale podejrzewam, że nie wszystkim to podejdzie. Też postanowiłem sobie większą selektywność. Po 70 tomie zrezygnowałem z prenumeraty, ale odpuściłem bodaj tylko 4 albo 5 tomów. Teraz mam zamiar więcej, co pewnie skończy się na wykoszeniu wszystkich nowych eventów...

A ja w ramach nadrabiania zaległości sięgnąłem po wydane w ramach WKKM tomy Fantastic Four. I teraz moment spowiedzi: zawsze uważałem pierwszą rodzinę Marvela za nudną, nieciekawą i trochę przypałową.
(...)
A jakie są Wasze opinie na ten temat?
Cóż, ja ich nigdy jakoś nie odrzucałem z założenia, ale przez długi czas nie miałem styczności ze szczególnie ciekawymi historiami z ich udziałem.
Bodaj o każdym z tomów FF w WKKM, które już przeczytałem się wypowiadałem. Tutaj więc tylko krótko:
"Nadejście Galactusa" - to obok "Zmierzchu mutantów" oraz 2 t. "Fury'ego" zdecydowanie najlepszy wg mnie tom WKKM spośród klasyków z lat 60. A może w ogóle najlepszy z klasyków?
"Doomsday" już nie tak dobry (mniej interesujące zagrożenia, nieciekawie kontynuowany wątek Inhumans), ale ogólnie trzyma poziom.
"Niepojęte" i "Uzasadniona interwencja" też zostawiają pozytywne wrażenie i świetnie, że tak znaczący fragment runu Waida zmieścił się w Kolekcji. Rysunki Wieringo faktycznie dyskusyjne. Niby pasowały, a jednak mi uwierały. Zwłaszcza nie pasowała mi Sue rysowana jak kreskówkowa wersja ratowniczki ze "Słonecznego patrolu"... Mam wrażenie, że Waid pisał ją jednak bardziej dojrzale i (za przeproszeniem) wolałbym widzieć ją jako tzw. MILF. Ale to już tylko takie moje fetysze.
"1602" - nie przypominałem sobie w ramach WKKM, więc za dawno czytałem, by się wypowiadać.
Dodam jeszcze, że Reed wypadł rewelacyjnie pod piórem Hickmana w "New Avengers: Wszystko umiera" - ale to oczywiste (i poza tematem).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1256 dnia: Wrzesień 22, 2016, 11:34:12 am »
To co napisał Szczoch - mi się wszystkie tomy FF w Kolekcji całkiem podobały, ale Doomsday był chyba najsłabszy. Bo w Końcu podobał mi się całkiem optymistyczny wydźwięk.

@SirBlackHeart
Jeśli masz wszystkie 100 numerów, to w Cieniu Saurona to twój musiszmieć. Dzięki temu będziesz miał 3 tomy nieprzerwanych przygód mutantów, bo następna jest już Druga Geneza. No i Defenders 16 listopada szykują się naprawdę zacnie.


JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1257 dnia: Wrzesień 22, 2016, 11:54:03 am »
To co napisał Szczoch - mi się wszystkie tomy FF w Kolekcji całkiem podobały, ale Doomsday był chyba najsłabszy. Bo w Końcu podobał mi się całkiem optymistyczny wydźwięk.

@SirBlackHeart
Dzięki temu będziesz miał 3 tomy nieprzerwanych przygód mutantów, bo następna jest już Druga Geneza.
Nieprawda  :smile:

X-Men: Twilight of the Mutants
X-Men #50-59
X-Men: In the Shadow of Sauron X-Men #60-66 and Amazing Adventures #11
Uncanny X-Men: Second Genesis Giant-Size X-Men #1 & X-Men #94-103

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1258 dnia: Wrzesień 22, 2016, 12:00:44 pm »
Nieprawda  :smile:

X-Men: Twilight of the Mutants
X-Men #50-59
X-Men: In the Shadow of Sauron X-Men #60-66 and Amazing Adventures #11
Uncanny X-Men: Second Genesis Giant-Size X-Men #1 & X-Men #94-103
Wydaje mi się, że 8azyliszek ma rację, bo z tego co kojarzę to ta dziura pomiędzy X-Men i Uncanny X-Men to były tylko przedruki poprzednich historii, a nie zupełnie nowe przygody X-Men.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1259 dnia: Wrzesień 22, 2016, 12:16:28 pm »
@UP
Daaaaaaaaaa. O to chodziło. Jak Janek nie czytał artów Aniona o mutantach, to nie moja wina, że nie wie, że potem były już tylko powtórki.

@laf
Nie "wydaje mi się" a  "z pewnością 8azyliszek ma rację". :) :D