Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 236402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 16, 2016, 07:22:49 pm »
Rodryk jest awanturniczą opowieścią osadzoną w takich a nie innych czasach, ale równie dobrze mógłby się dziać i 500 lat wcześniej i 500 lat później. Vasco natomiast jest już mocno powiązany z konkretną epoką i raczej nie mógłby zaistniec w innym okresie historycznym. Tak odbieram tego Vasco, którego dane nam było poznać po polsku.


Z tych Waszych tytułów brałbym niemal wszystko,niezależnie od formatu. Może za wyjątkiem Kaledine, chociaż pewnie kupiłbym, żeby zobaczyć jak to potoczyło sie dalej i zaraz odstąpić innemu człowiekowi. No ale faktycznie jeśli nie ma to zakończenia, to chyba nie warto tracić czasu. Mam ogromny sentyment do pierwszej części i ogólnie, to chyba nie jest zły komiks (ta jedynka).


Z Paula Gillon też brałbym wszystko. Ten artysta jest mocno jeszcze u nas pomijany, a jego styl bardzo trafia w mój gust.


"Kwestia Czasu", szanowny Kurcu, "Kwestia Czasu" (chociaż to może prędzej do Screama).

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 16, 2016, 07:24:03 pm »
Będzie dobrze. :smile:
Już w pierwszych 5 albumach grafiki robią spore wrażenie. Nie trzeba czekać aż się rozkręci.





Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 16, 2016, 07:48:31 pm »
Będzie dobrze. :smile:
Już w pierwszych 5 albumach grafiki robią spore wrażenie. Nie trzeba czekać aż się rozkręci.


To jest ta siła europejskich ramotek :-)

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 16, 2016, 07:50:40 pm »
Jakby była słaba, to by się nie ukazywała dłużej, niż ja żyję. :smile:

[/offtop] "thorgal". dla mnie osobiście nieczytalny mniej więcej od "korony ogotaia", a mimo to seria raźnie maszeruje w przyszłość. [offtop]


vasco kupię, chociaż ramoty zwykle mnie rozczarowują scenariuszowo (częściej ze względu na naiwność rozwiązań narracyjnych niż samej historii). w takim brucie hawkerze na przykład, najwięcej radości sprawiła mi lektura....dodatków.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 16, 2016, 08:06:04 pm »
[/offtop] "thorgal". dla mnie osobiście nieczytalny mniej więcej od "korony ogotaia", a mimo to seria raźnie maszeruje w przyszłość. [offtop]
No ale najpierw ukazało się około 20 świetnych albumów. Jakby to był paździerz na maksa, to seria by pewnie upadła. Jak seria ma już kilkanaście świetnych albumów, to z pewnością już ma tylu fanów, że mimo ewentualnego spadku formy nadal znaczna ich część kolejne albumy kupuje. Taki wariant w przypadku Vasco nie jest zły. To by oznaczało co najmniej kilka świetnych integrali po 3 tomy. A zresztą zobaczymy jak będzie. Bądźmy dobrej myśli.

Offline graves

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 16, 2016, 09:16:48 pm »
Zapytałem via fb i dowiedziałem się, że mają w planach. :smile: Najwcześniej w połowie 2017. :sad:
Przyjdzie mi brać kolejne tomy w nadziei, że w przyszłym roku wjedzie ten dodruk....
Akurat jeśli chodzi o pierwszy cykl Storma to było w nim tyle restartów ile scenarzystów. 1 integral (1-2) z drugim jest luźno związany. 2 (3-4) z 3(5-6) - jest nieco, chociaż na początku 3(5) jest takie wprowadzenie, że można czytać bez znajomości poprzednich. Od 4(7-8) zaczyna się całkiem nowa historia. Ciekawe, że 9 tom kończy pierwszy cykl i 10 tom zaczyna "Pandarw" - a będą pewnie w 5 integralu.

Według tego opisu będzie przynajmniej 12 integralów:
The Collection - Part 1 (contains The Deep World, The Last Fighter and The search for Storm - part 1) (2000)
The Collection - Part 2 (contains The People of the Desert, Green Hell and The search for Storm - part 2) (2000)
The Collection - Part 3 (contains The Battle for Earth, The Secret of the Nitron Rays and The search for Storm - part 3) (2001)
The Collection - Part 4 (contains The Legend of Yggdrasil, City of the Damned and The search for Storm - part 4) (2001)
The Collection - Part 5 (contains The Creeping Death, The Pirates of Pandarve and The search for Storm - part 5) (2001)
The Collection - Part 6 (contains The Labyrinth of Death, The Seven of Aromater and The search for Storm - part 6) (2002)
The Collection - Part 7 (contains The Slayer of Eriban, The Hounds of Marduk and The search for Storm - part 7) (2002)
The Collection - Part 8 (contains The Living Planet, Vandaahl the Destroyer and The search for Storm - part :cool: (2002)
The Collection - Part 9 (contains The Twisted World, The Robots of Farseid and The search for Storm - part 9) (2003)
The Collection - Part 10 (contains Return of the Red Prince, The Von Neumann Machine and The search for Storm - part 10) (2003)
The Collection - Part 11 (contains The Genesis Equation, The Armageddon Traveler and The search for Storm - part 11) (2003)
The Collection - Part 12 (contains Commander Grek, Storm - The Big Picture and The search for Storm - part 12) (2003)


Seria jest kontynuowana tyle, że z innym rysownikiem i "The Armageddon Traveler" nie jest już od dawna ostatnim tomem Kronik Pandarwu. Molenaar jako rysownik zastąpił starego mistrza bardzo dobrze.

Okładki nowych Storm-ów. 23-29 to nowa para autorów: Romano Molenaar i Jorg de Vos
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 09:33:59 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bluebeery

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 16, 2016, 10:21:22 pm »
Będzie dobrze. :smile:
Już w pierwszych 5 albumach grafiki robią spore wrażenie. Nie trzeba czekać aż się rozkręci.
Popieram i z optymizmem patrzę w przyszłość myśląc o przeszłości ;)

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 17, 2016, 07:51:25 am »
Jestem za, ale bardzo proszę - w normalnym formacie.
Fajnie, że Kurc kontynuuje przerwane serie. Szkoda, że powiela błąd poprzedników. Pomniejszony format Largo Wincha, Kronik Armady, Wiecznej Wojny czy Rozbitków Czasu JEST BŁĘDEM i nie należy go powtarzać!
Co do Largo i Kronik to się w pełni zgadzam. Plansze posiadają dużo szczegółów i przy tym formacie są dość nieczytelne. Wieczna wojna i Rozbitkowie  mają jednak słabsze tło i AŻ tak im format nie szkodzi. Idąc w drugą stronę sam np. nie lubię wydań one-shot Hermanna z WK są takie "puste", dopiero Krwawe Gody zapełniają je w pełni.
Jak widać po zapotrzebowaniu jest coraz więcej komiksów wydawanych w A4+ co pewnie bardzo cieszy tych, którzy zwracają jednak główną uwagę na rysunek niż na tekst.

Offline Holsten

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 17, 2016, 05:33:09 pm »
Jedziecie Panowie po Rodriku, a mnie się komiks podobał i to bardzo. Jasne, że to głównie zasługa rysunków, ale całość czytało się bardzo dobrze.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 17, 2016, 10:16:38 pm »
"RODRYK " skończył się , zanim się na dobre  zaczął.
Mogła powstać całkiem udana seria na kilka/nascie albumów .*
"Rodryka " oczywiście kupiłem i przeczytałem i ... chciałoby się więcej.
 
* pod warunkiem, że za scenariusz nie zabrałby się  niejaki Yves S. :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2016, 10:27:07 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 18, 2016, 09:01:57 am »
"Vasco" okładka i plansze księgi I - http://paradoks.net.pl/read/30973-vasco-ksiega-i-zapowiedz

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 18, 2016, 10:30:46 am »
Coraz mocniej jaram się tym Vasco. Jestem średniowiecznie wyposzczony. W ubiegłym roku na miejscach 2-4 na liście top roku umieściłem komiksy o średniowieczu. A na pierwszym historyczne arcydzieło Bourgeona. W ogóle historycznie jestem wyposzczony, nie tylko średniowiecznie. Potrzebuję tego Vasco, tych zamków, kupców, rycerzy i ładnej kreski jak kroplówki. I dobrego scenariusza też (daj, Panie Boże). Bourgeon w tym roku zarządził, ale "niestety" w gatunku sci-fi. :)
Ale kupie bez względu na efekty odświeżenia - stara europejska szkoła, bez cycków na każdej stronie, z bogatymi tłami, co jest dla mnie szczególnie ważne. Plus to, że w jednym tomie naprawdę dużo się dzieje (jest efekt bogactwa świata przedstawionego), z czym mają problem niektórzy współcześni twórcy nawet jak dostaną więcej niż 46 plansz.
<---Na to liczę.

pod warunkiem, że za scenariusz nie zabrałby się  niejaki Yves S. :biggrin:
Chyba żeby pisał jak w genialnej Dulle Griet. :smile:  Może to nie był on, tylko zamknął jakiegoś dobrego scenarzystę w piwnicy i kazał mu napisać coś znakomitego, żeby mógł się pod tym podpisać. Bo ciężko mi znaleźć jakieś inne wytłumaczenie tej różnicy między Dulle Griet i resztą jego scenariuszy.

Grudniowy pakiet Kurca jest bardzo smakowity. Jakby tak jeszcze wydali Władców chmielu (a na zachodzie są ładne integrale, nic tylko przetłumaczyć - tak będę męczył tę bułę, póki jakiś wydawca jej nie upiecze), to bym już w ogóle propsował.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 18, 2016, 10:53:13 am »
Chyba żeby pisał jak w genialnej Dulle Griet. :smile:  Może to nie był on, tylko zamknął jakiegoś dobrego scenarzystę w piwnicy i kazał mu napisać coś znakomitego, żeby mógł się pod tym podpisać. Bo ciężko mi znaleźć jakieś inne wytłumaczenie tej różnicy między Dulle Griet i resztą jego scenariuszy.
Scenariusz był mega słaby ale Hermann jak rysował to pozmieniał  :biggrin:

Offline szuwarek

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 18, 2016, 10:54:52 am »
Chyba żeby pisał jak w genialnej Dulle Griet. :smile:  Może to nie był on, tylko zamknął jakiegoś dobrego scenarzystę w piwnicy i kazał mu napisać coś znakomitego, żeby mógł się pod tym podpisać. Bo ciężko mi znaleźć jakieś inne wytłumaczenie tej różnicy między Dulle Griet i resztą jego scenariuszy.
Ale Dulle Griet to syn Hermanna pisał, a nie Sente. Tyle, że imię (Yves) mają to samo.
I masz wytłumaczenie.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 18, 2016, 12:37:51 pm »
Aha  :biggrin:  Tutaj Yves i tam Yves. Nie ogarnąłem sytuacji.  :razz:
Ja pisałem o młodym Hermannie tylko.