Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 326504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #345 dnia: Lipiec 17, 2016, 07:25:46 am »
Eaglemoss wydaje te Kryzysy jako specjalsy do Kolekcji. One będą miały taki format i podobną grubość, jak Wieczny Batman od Egmontu za podwójną cenę standardowego tomu. De Luxy od Egmontu mogły by być tańsze - jak Kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Ale na dzisiaj nic się o nich nie słyszy. Mamy Ziemię Jeden 2, Year 100 i Gothic, a potem kontynuację Catwoman i Ziemi Jeden. Na resztę zapowiedzi poczekamy do października.

Osobiście ja się nie upieram przy formie kolekcji kioskowej. Bardzo sobie cenię serię Marvel Now od Egmontu. Tylko do tej pory było widać różnicę między tańszymi Marvelami a droższymi komiksami DC, Powiecie, że 5,10,15 zł to niewiele. Biorąc pod uwagę narastającą ilość dobrych tytułów nie zgodzę się z tym. Bo 2 WKKM, 2 WKKDC i 3 MN miesięcznie, to już się robi ponad 200 zł miesięcznie. Ja zaczynam być nałogowcem gorszym niż palacz czy koneser kubusiów. :wink: Mi się podoba to, że teraz minimum 2 oddzielne podmioty będą wydawać i Marvela i DC.

Podobają mi się wszystkie wydania specjalne i grubasy od Eaglemoss. Też bym chciał by w naszej edycji był i Green Lantern i Flash i No Mans Land. Ale raczej nie jest to możliwe.

Offline PRAS1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #346 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:03:59 am »
Zapewniam cię, że są w Polsce czytelnie komiksowe i biblioteki też.


Skąd jesteś?

Urodziłem się i wychowałem we Wrocławiu mieszkałem tam 26 lat potem 3 lata w Krakowie a teraz od 7 lat mieszkam na stałe w Nowym Sączu pojechałem tam za żoną.Przepraszam z góry za ignorancję bo wiem ,że Kraków się stara żeby komiksy były w czytealniach wiem ,że w Poznaniu też coś się w tym temacie dzieje.Chodziło mi o to,że wychodzi coś nowego to biblioteki mają jeden egzemplarz jak w przypadku książek bo jeśli tak jest to ok(od 7 lat nie jestem w temacie)

Offline adrian23

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #347 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:07:12 am »
A ja mam pytanko. Czy komiksy które wychodzą z Egmontu od 2013, chodzi mi o Trybunał sów, Mroczny Rycerz itp też będą się powielały w WKKDC? Jestem początkujący,a bardziej podobają mi się wydania Egmontu niż kolekcja. Wydania z Egmontu to raczej nowe historie a WKKDC będą chyba stare tak? Dobrze rozumiem?

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #348 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:08:56 am »
Urodziłem się i wychowałem we Wrocławiu mieszkałem tam 26 lat potem 3 lata w Krakowie a teraz od 7 lat mieszkam na stałe w Nowym Sączu pojechałem tam za żoną.Przepraszam z góry za ignorancję bo wiem ,że Kraków się stara żeby komiksy były w czytealniach wiem ,że w Poznaniu też coś się w tym temacie dzieje.Chodziło mi o to,że wychodzi coś nowego to biblioteki mają jeden egzemplarz jak w przypadku książek bo jeśli tak jest to ok(od 7 lat nie jestem w temacie)

Biblioteka Uniwersytecka ma prawie 9 tysięcy komiksów, Arteteka w Krakowie ma ponad 3 tysiące.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #349 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:13:54 am »
A ja mam pytanko. Czy komiksy które wychodzą z Egmontu od 2013, chodzi mi o Trybunał sów, Mroczny Rycerz itp też będą się powielały w WKKDC? Jestem początkujący,a bardziej podobają mi się wydania Egmontu niż kolekcja. Wydania z Egmontu to raczej nowe historie a WKKDC będą chyba stare tak? Dobrze rozumiem?

Komiksy w WKKDC to komiksy sprzed ery N52 więc bez obawy Trybunału tam nie będzie :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #350 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:14:10 am »
@BAZYL
Odpuścić tyle gorących i świetnych pozycji to sprzeczne z moim ja ;] Długie Halloween było w 2013r i miałbym czekać w nadziei ze  kiedyś wyda to ktoś inny, mianowicie za 4lata. A Justice zostało tak pięknie wydane ze nie dało się przejść obojętnienie, żałuje głównie B&S to można było olać ale już po ptakach. Prenumerata wjeżdża ale z bólem.WKKM tez prenumerowałem a skończyło się anulacją i wyprzedaniem na allegro zostało mi z 10numerów, zobaczymy czym się skończy Kolekcja DC zwłaszcza ze 50 tytułów z 60 mnie interesuje ;]

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #351 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:15:01 am »
A ja mam pytanko. Czy komiksy które wychodzą z Egmontu od 2013, chodzi mi o Trybunał sów, Mroczny Rycerz itp też będą się powielały w WKKDC? Jestem początkujący,a bardziej podobają mi się wydania Egmontu niż kolekcja. Wydania z Egmontu to raczej nowe historie a WKKDC będą chyba stare tak? Dobrze rozumiem?


Trybunał sów, Superman i Liga Sprawiedliwości z N52 są we francuskiej wersji kolekcji. W niemieckiej nie widziałem. Cholera wie co będzie u nas.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline PRAS1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #352 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:16:15 am »
Dzięki

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #353 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:18:15 am »
A ja mam pytanko. Czy komiksy które wychodzą z Egmontu od 2013, chodzi mi o Trybunał sów, Mroczny Rycerz itp też będą się powielały w WKKDC? Jestem początkujący,a bardziej podobają mi się wydania Egmontu niż kolekcja. Wydania z Egmontu to raczej nowe historie a WKKDC będą chyba stare tak? Dobrze rozumiem?

Tak - dobrze rozumujesz. Na 1 stronie tego tematu masz spis tytułów jakie prawdopodobnie wyjdą w polskiej edycji WKKDC. Na dzień dzisiejszy nie ma w pierwszej 60-tce żadnego tytułu z N52. One są obecne ale tylko w edycji francuskiej. Poniżej masz listę innych dubli które wydał też Egmont np w DC Deluxe lub innych seriach.

Strasznie się cieszę z nowej kolekcji. Mam nadzieję, że dzięki niej boom komiksowy będzie trwał znacznie dłużej :smile:
Wylistowałem coś takiego,na czerwono zaznaczyłem rzeczy dostępne tylko w drugim obiegu:



#1. Batman: Hush (cz. 1) [Batman #608-613, Detective Comics #27]
#2. Batman: Hush (cz. 2) [Batman #614-619, Detective Comics #33]
#5. Superman/Batman: Public Enemies [Superman/Batman #1-6, Superman #76]
#8. Batman: Batman and Son [Batman #655-658 & 664-665, Detective Comics #411]
#15. Lex Luthor: Man of Steel [Lex Luthor – Man of Steel #1-5, Action Comics (1938) #23]
#17. JLA: Earth 2 [JLA: Earth 2 (2000), The Flash (1959) #123]
#18. Superman: The Death of Superman [Superman: The Man of Steel (1991) #18-19, Superman (1987) #74-75, Adventures of Superman (1987) #497, Action Comics (1938) #684, Justice League America (1989) #69, Superman (1940) #21]
#19. Batman: The Long Halloween (cz. 1) [Batman: The Long Halloween #1-6, Detective Comics #140, Batman #181]
#20. Batman: The Long Halloween (cz. 2) [Batman: The Long Halloween 7-13, Detective Comics #66]
#23. Superman/Batman: Supergirl  [Superman/Batman #8-13, Action Comics #252]
#24. Batman/Superman/Wonder Woman: Trinity [Batman/Superman/Wonder Woman: Trinity #1-3, World's Finest #71]
#25. Lobo: Unbound [Lobo Unbound 1-6, Omega Men (1983) #3]
#29. Catwoman: Selina’s Big Score [Catwoman: Selina’s Big Score (graphic novel), Batman #1]
#30. JLA: Justice (cz. 1) [Justice #1-6, More Fun Comics #73]
#31. JLA: Justice (cz. 2) [Justice #7-12, Whiz Comics #2]
#36. Catwoman: Trail of the Catwoman [Catwoman (2002) #1-4, 6-9, Batman #62]
#37. Green Arrow: Quiver (cz. 1)[Green Arrow (2001) #1-5, The Brave and the Bold #85]
#38. Green Arrow: Quiver (cz. 2) [Green Arrow (2001) #6-10, Flash Comics #86, 92]
#42. Batman: Birth of the Demon (cz. 1) [Son of the Demon, Bride of the Demon, Batman #232]
#43. Batman: Birth of the Demon (cz. 2) [Birth of the Demon, Batman #235]
#47. DC: The New Frontier (cz. 1) [The New Frontier #1-3, Adventure Comics #466 (1979)]
#48. DC: The New Frontier (cz. 2) [The New Frontier #4-6, Showcase #17 (1958)]
#52. Batman: The Man Who Laughs / Arkham Asylum [Batman: The Man Who Laughs, Batman: Arkham Asylum, Batman #327]
#53. JLA: New World Order [JLA #1-4, JLA Secret Files and Origins, JLA (vol.1) #42]
#61. Flashpoint [Flashpoint #1-5, The Flash #139]


Lista być może jest niepełna, bo nie wziąłem pod uwagę TM-Semiców.
Wypada też zauważyć, że w wydaniu Eaglemoss jest zawsze jeden zeszyt extra (pewnie origin, lub być może jakaś luźno powiązana historia)

@SawiK
Cierpliwość jest cnotą. Hush nie nakopał by Batmanowi, gdyby nie był cierpliwy. Ja spokojnie wytrzymałem i Trójcę i Luthora i Nową Granicę. Długie Halloween było jak zwykle jeszcze droższe - mogłeś wziąć zamiast niego Rzymskie Wakacje i Legendy Mrocznego Rycerza. :smile: Sprawiedliwość w maju 2015 sam z pospiechem kupiłem, ale niestety nie zaglądałem wtedy na forum i nie wiedziałem, że też będzie w WKKDC. Moja wina.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 10:33:17 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #354 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:24:26 am »
Poniżej masz listę innych dubli które wydał też Egmont np w DC Deluxe lub innych seriach.


Twoja lista nie uwzględnia wszystkich dubli, a twoje informacja jest nieprawdziwa, bo komiksy z DC obecne w kolekcji nie tylko Egmont u nas wydawał.
Oj popraw się *azyliszku, popraw :smile:
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adrian23

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #355 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:25:00 am »
dzięki bardzo za odpowiedzi. Szkoda bardzo bo Długie Halloween z Egmontu jest dużo fajniejsze. Najwyżej się zdublują :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #356 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:27:01 am »
A Egmontowy Batman & Son miał tylko 4 zeszyty. Półdubel - kolor zielony  :smile:

Długie Halloween z Egmontu
Z Mucha Comics. Tłumaczenie zostanie pewnie to samo Tomasza S. więc jak ktoś wyłapał jakieś błędy to pisać może zmienią (w Nowej Granicy to jest mus).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 10:30:36 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #357 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:30:15 am »
adrian23 - Długie Haloween akurat Mucha wydała. Jeśli chcesz to wydanie to je sobie kup. Nie ma nakazu nabycia kompletnej kolekcji. Ja tam sobie spokojnie poczekam i wezmę tańsze wydanie Eaglemoss.

absolutnie - napisałem "wydał też Egmont" a nie "wydał Egmont". Czyli w domyśle były też inne wydawnictwa.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #358 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:30:42 am »
Ktoś wie może na jakiej podstawie jest ułożona lista tomów z UK na wiki? Z tego co widzę na oficjalnej stronie kolekcji jest tylko 25 tomów.

dzięki bardzo za odpowiedzi. Szkoda bardzo bo Długie Halloween z Egmontu jest dużo fajniejsze. Najwyżej się zdublują :smile:

Długie Halloween wydała u nas Mucha.  :wink:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #359 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:33:11 am »
Długie Halloween było jak zwykle jeszcze droższe - mogłeś wziąć zamiast niego Rzymskie Wakacje i Legendy Mrocznego Rycerza. :)
Dobrze zrobił kupując Długie Halloween, bo ten komiks bije dwa pozostałe na głowę. Niektórzy jak widać kierują się jakością komiksu - to się raczej chwali, nie? Sprawdź sobie gdzie ten komiks był w głosowaniu na komiks roku, a dopiero potem truj ludziom tyłki swoimi radami na temat komiksów których nie przeczytałeś.