trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 326564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrian23

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #360 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:34:27 am »
aj poniosło mnie  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #361 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:35:04 am »
@marian
Bo w Wlk Brytanii i Francji kolekcja wyszła dopiero niecały rok temu. Czyli w cyklu 2 tygodniowym zdążono wydać właśnie 25 numerów

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #362 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:42:54 am »
Bazyll ja to wszystko brałem przy premierach bez dylematu czy mi kasy starcza. Z rabatami co niektóre pozycje duble wyszły lepiej niz z kolekcji ;] Dzis juz muszę przekładać co niektóre pozycje z Egmontu na rzecz Studia Lain, Kurc czy Scream Comics, rezygnując ze słabszych pozycji Nowych DC bez załamki, ale nie wypadając z obiegu deluxów krore w większości trzymają poziom. Kolekcje dc wciągnę przekładając słabsze pozycje Egmontu i będę się o nie martwił za 2/3lata.
PS Takie Długie Halloween było przez polskiego czytelnika wyczekiwane latami, tego nie szło olac ,to trzeba było miec!!!

Offline waszaklasa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #363 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:45:21 am »
Kolejna kolekcja na rynku,w sumie fajna sprawa zawsze to jakaś reklama komiksów w Polsce.Pamiętam,że ja moją przygodę z komiksami zacząłem od przypadkiem zobaczonego w kiosku tomu WKKM pt. ,,Poległy Syn Śmierć Kapitana Ameryki'',który zakupiłem z ciekawości,a następnego dnia przeprowadziłem research komiksów w Polsce i tak zacząłem kupować Nowe dc comics później też Dc delux i Marvel NOW.
Samej kolekcji raczej kupować nie będę,może jakieś pojedyncze tomy.Na plus na pewno jest fakt,że projekt okładek WKKDC jest o niebo lepszy niż te paskudny z WKKM.
Żałuję,że w tej kolekcji jest Batman Hush i Superman For tomorrow,bo miałem nadzieję na ukazanie się tych komiksów w Dc Delux. :cry:
Mam nadzieję,że Egmont wyda mimo wszystko Infinite Crisis i Final Crisis w Dc Delux. :biggrin:

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #364 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:46:56 am »
Pytanie odnośnie listy
Skąd pewność że dokładnie taka będzie, opieracie na liście angielskiej, może częściowo na niemieckiej, może ona się zmienić, raczej mało prawdopodobne by serie rozpoczęte przez E. były wydane (IMO i z własnego źródła plotek).
Poza tym część dubli to nie do końca duble, wiele pozycji można traktować jako wznowienie.
Kwestia zaniku strony, jest mocno zastanawiająca, bo nawet jak była WKKM to od razu jak się ukazała strona to okładki były po polsku, tu jedynie przez chwilę i okładki bez tłumaczeń.
Co do Hush`a to wcale bym się nie pogniewał jakbym miał i z kolekcji i DC Deluxe, pierwsze wydanie było spoko, jednak mimo wszystko wolę mieć to w HC.
Bazyl o co chodziło z tym potrójnym pakietem z Nawiedzonym?
Co do niemieckiej listy taki mały dodatek

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #365 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:53:12 am »


absolutnie - napisałem "wydał też Egmont" a nie "wydał Egmont". Czyli w domyśle były też inne wydawnictwa.




W domyśle było: Oho, 8azyliszek znowu się czepia Egmontu. :smile:

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #366 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:59:29 am »
Poza tym część dubli to nie do końca duble, wiele pozycji można traktować jako wznowienie.
W tematach superhero dubel to dubel. Nawet jak jakiś komiks pierwotnie został opublikowany przed bitwą pod Cedzyną to i tak każde kolejne pojawienie się tego komiksu na rynku jest traktowane jako dubel.

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #367 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:59:57 am »
Sporo tych różnych wydań dla prenumeratorów (kryzysy itd). Specjalnych, grubszych tomów (Flash, GL), tymczasem zrzut strony polskiej kolekcji mówi o następujących dodatkach dla prenumeratorów:





Czyli podpórki, zakładki, plakietki i pierwszy komiks z supermanem, który jest już w którymś tomie zawarty. Oczywiście to z mojej strony gdybanie, nawet czarnowidztwo, ale poparte przykładem hachette, które wolało nam sprzedać szninkla, zamiast dawać w prezencie prenumeratorom (chyba nawet więcej takich sytuacji było).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #368 dnia: Lipiec 17, 2016, 11:14:41 am »
W tematach superhero dubel to dubel. Nawet jak jakiś komiks pierwotnie został opublikowany przed bitwą pod Cedzyną to i tak każde kolejne pojawienie się tego komiksu na rynku jest traktowane jako dubel.
No tak tyle ostatnimi czasy dubli wyszło, V, Y, Incal :wink:
Poważnie, to nawet ponowne wydanie takich pozycji jak Człowiek który się śmiał czy Zgłada Gothmam, to dobra wiadomość, bo ciekawe pozycje które fajnie znać, może nie arcydzieła.
Co do samej kolekcji mimo że nawet patrząc na poszczególne listy to skoro mienię się słowem kolekcjonera to i tak kupię,
Nawet z żoną rozmawiając to jak co regał na książki uwzględni się obie kolekcje Marvela i DC.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 11:20:33 am wysłana przez Mikel »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 17, 2016, 11:22:23 am »
Mikel - Nie miałeś racji, nie chcesz się przyznać do błędu i teraz jeszcze wymyślasz jakieś wady. Na razie wszystko wskazuje że w Polsce będzie lista niemiecko-brytyjska a nie francuska. Inaczej już w 3 tomie byłby inny Superman a potem LS Początek i Powrót Mrocznego Rycerza.
https://www.eaglemoss.com/fr-fr/heros-de-comics/dc-comics-le-meilleur-des-super-heros/

Pytałem o te 3 Batmany z 2012 roku, bo te tytuły wyszły tuż przed trialem WKKM. Ja o nich nie słyszałem wtedy, bo nie nurkowałem w necie.

Co do dodatków dla prenumeratorów - średnie są. Mnie by interesowały najwyżej te podpórki, ale nie będę się męczył z prenumeratą do 18 numeru. Jestem natomiast ciekawy jak rozwiążą u nas tą kwestię Wydań Specjalnych i grubasków.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #370 dnia: Lipiec 17, 2016, 11:35:33 am »
Te dodatki są dużo ciekawsze niż te z WKKM , z tamtej kolekcji przetrwał mi kubek a tu mamy dobrze przemyślane  i bardziej praktyczne fanty dla zbieracza ;] Ozdobne plakietki zawsze będziesz mógł powiesić obok plakatu Lady Gaga ;p

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #371 dnia: Lipiec 17, 2016, 11:40:11 am »
Sorki jakiego błędu ?
Pisałem że jeszcze nie miesiąc temu była to wirtualna kolekcja, w obecnej chwili jest światło w tunelu, choć nie znamy szczegółów oprócz tego że pierwsze 2 nr to Hush,
Sorki ale do czasu oficjalnej listy jest gdybanie co będzie wydane.

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #372 dnia: Lipiec 17, 2016, 11:42:17 am »
Mam podobne odczucia. Osobiście nie przeszkadza mi wydanie kolekcji DC w Polsce, jeżeli nie zmieni to planów wydawniczych Egmontu na kolejne lata (np. Hush w przyszłym roku w Deluxe).


W którym momencie Egmont potwierdził, że Hush trafi do DC Deluxe? Wyciągasz wnioski nie wiem skąd.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #373 dnia: Lipiec 17, 2016, 11:52:05 am »

W którym momencie Egmont potwierdził, że Hush trafi do DC Deluxe? Wyciągasz wnioski nie wiem skąd.

Nie potwierdzał, ale mógłby wydać w deluxe. Ja nie mam zamiaru kupować tej budżetówki z kolekcji rozbitej na dwa tomy, ale już wydanie deluxe bym brał. W sumie tych rozbitych tomów żadnego bym nie brał - jedyny tom który mnie interesuje to Cry for Blood, ale kupie go w oryginale raczej, chyba, że wcześniej będzie po polsku.

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #374 dnia: Lipiec 17, 2016, 11:55:08 am »
Nie potwierdzał
Dlatego pytam skąd ta pewność. Nie stoję po stronie 8azyla, ani nic w tym rodzaju, ale to, że Kołodziejczak powiedział kiedyś, aby nie kupować używanego "Husha" na allegro, nie oznacza, iż znajdzie się on w Deluxe. Podobnie jak fakt, iż Swamp Thing jest częścią WKKDC nie oznacza, że Egmont go nie wyda. Nie potrzebne sianie paniki.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."