trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 328513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 15, 2016, 05:28:36 pm »
Skoro kolekcja najprawdopodobniej powstaje we współpracy z Egmontem, to troszkę szkoda, że tych dubli nie dało się uniknąć. Z pewnością byłaby wtedy bardziej atrakcyjna. No, ale taka już pewnie umowa DC z Eaglemoss.

Nie no, myślmy trochę. Współpraca Eaglemoss z Egmontem opiera się na tym, że Egmont będzie dostarczał tłumaczenia (i doświadczenie w wydawaniu) komiksów, których licencje kupiło wcześniej Eaglemoss. I jak w przypadku WKKM, licencje owe są na wiele krajów. To, co u nas jest dublem, w innym kraju być może nie jest. Wiem, że trudno się z tym pogodzić, ale nie jesteśmy pępkiem świata. Z tego co czytam po forach, jesteśmy narodem o tyle wyjątkowym, że mamy alergię na duble. W zachodnich krajach duble nikomu nie przeszkadzają: ludzie albo upgrade'ują komiksy na lepsze wydania, albo właśnie chcą ujednolicić graficznie posiadane komiksy, stąd powodzenie monolitycznych kolekcji. A duble zazwyczaj sprzedają na rynku wtórnym.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 15, 2016, 05:41:32 pm »
Ja bym powiedział inaczej. Jesteśmy narodem, który ceni kolekcje bo najważniejszym kryterium zakupowym jest cena. Stąd popularność kolekcji w naszym kraju. A 8azyl jest prawdziwym mesjaszem tego narodu. Zapytaj czy by kupili gdyby 1 tom kolekcji kosztował 60 zł. Stawiam piwo, że niewielu by to zrobiło. Szkoda, że kryteria doboru nie są na bardziej cywilizowanym poziomie takim jak choćby nie wiem... treść?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 15, 2016, 05:43:08 pm »
Bo po prostu u nas dalej jest za mało wydanych komiksów po polsku, w stosunku do tego co ukazało się w USA od Srebrnej Ery. Przez Żelazną Kurtynę ciągle mamy zapóźnienia i nadrabiamy je dopiero od 1990 roku. A i tak robimy to zrywami przerywanymi czasem posuchy. Na dodatek nasze wydawnictwa nie wypluwały z siebie komiksów taśmowo (do czasów WKKM) i lawinowo. Maja określone sloty i moce przerobowe dla komiksów. I dlatego każdy dubel boli. Bo zabiera miejsce i środki na komiks, którego jeszcze w Polsce nie było, a mógłby być wydany.

A 8azyl jest prawdziwym mesjaszem tego narodu.
Dlatego zaprawdę powiadam ci - idź kupuj WKKM i WKKDC i nie wybrzydzaj więcej. :)
I to pisze człowiek dla którego pierwszą cechą na ktorą zwraca uwagę, jest czy komiks ma powiększony format. Cena się oczywiście liczy najbardziej. Ale gdyby za 40 zł sprzedawali Andreasa albo i nawet SW, to bym nie kupował, bo nie lubię tego czytać. A DC lubię i będę kupował. Komiksy po 60 zł w Polsce skończyły się w 2012 roku.

Ktoś pytał co tam jest na panoramie po 60  numerze. Cheetah jest. A dalej na razie nie wiadomo.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 05:46:57 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 15, 2016, 05:54:49 pm »
Dorabiasz teorię tam gdzie jej nie ma. Dla mnie liczy się treść, później najlepsze dostępne wydanie, później cena. Cena to najmniej istotny czynnik. Bezsensu to ciągnąć, bo widzę nie rozumiesz o co chodzi.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 15, 2016, 05:55:11 pm »
Kolekcja to całkiem fajny produkt i dla ekspertów i dla początkujących. Kto wie - może fragsel złapałby bakcyla DC? :smile:

Miałem się nie udzielać w tym wątku (z powodów, które wyjaśnię niżej), ale skoro wywołałeś mnie do tablicy...

Ale najpierw małe wyjaśnienie:
Nie muszę łapać bakcyla DC. W czasach Semica moim lubionym bohaterem był Batman, a komiksem Ostatni Czarnian...
W czasie studiów miałem okazję przeczytać WSZYSTKIE (!!!!) historie o Supermanie i Superman Family od Action Comics #1 do 1993 roku...
W 2010 na moich pólkach raźno ramię w ramię stały dziesiątki tomów zarówno Marvel Essentail jak i DC Showcase Presents (a na honorowym miejscu mój ukochany Metamorpho)

I tylko przypadek w postaci wykonanego z nudów w tymże wspomnianym 2010 wyszukiwania google  spowodował, że {najpierw} czytam całego Marvela. Ale i na DC przyjdzie pora - w zakamarkach innego forum już tworzą się podwaliny tego, co mi to kiedyś umożliwi...

I mimo to....

NIE JESTEM ZAINTERESOWANY kolekcją DC. Podobnie jak nie kupowałem, nie kupuję i kupować nie będę WKKM.
{to ten powód dla którego nie chciałem się wypowiadać}
A dlaczego?

Bo na razie mi ich nie potrzeba... Bo nie lubię się rozdrabniać i na razie mam co robić...

A jak mi ich będzie potrzeba to elektroniczne wersje wyjdą pewnie taniej... Aj nawet jak nie to czytanie DC i Marvela po polsku mnie nie interesuje. Bo o ile mogę czytać po polsku zamknięte serie, w których tłumacz jest w stanie ogarnąć wszystkie nawiązania,  to przy tak rozbudowanych Universach nie ma bata, żeby jakiegoś smaczka nie pominął przez przypadek (szczególnie jak każdy odcinek tłumaczy kto inny) lub specjalnie, by nie konfudować zbyt czytelników potrzebą wyjasnienia jakiegoś nieistotnego dla historii ale ważnego dla mnie malutkiego nawiązania...

Więc proszę Cię: skończ wycieczki osobiste do mnie i innych użytkowników.
Mnie to nie śmieszy (nawet pomimo emotikona)
Skup się na komiksach i o nich pisz.To Ci nawet wychodzi. Więc po co przeginać?


I nie mierz ludzi swoją miarą. Dla mnie też cena nigdy nie była podstawowym czynnikiem. I za komiks na którym mi zależy jestem w stanie naprawdę bez żalu przepłacić...


I w drugą stronę: jak coś jest słabe, albo mi tego nie potrzeba i mnie do tego nie ciągnie, to nie kupię tego nawet jak będzie za grosze, w przecenie 70%, w promocji 5 za 1 ani jak mi zabraknie 10 złotych do darmowej przesyłki...


To się chyba nazywa "świadome kupowanie"...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 06:13:00 pm wysłana przez fragsel »

Offline Inuki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 15, 2016, 06:15:56 pm »
Nie no, myślmy trochę. Współpraca Eaglemoss z Egmontem opiera się na tym, że Egmont będzie dostarczał tłumaczenia (i doświadczenie w wydawaniu) komiksów, których licencje kupiło wcześniej Eaglemoss. I jak w przypadku WKKM, licencje owe są na wiele krajów. To, co u nas jest dublem, w innym kraju być może nie jest. Wiem, że trudno się z tym pogodzić, ale nie jesteśmy pępkiem świata. Z tego co czytam po forach, jesteśmy narodem o tyle wyjątkowym, że mamy alergię na duble. W zachodnich krajach duble nikomu nie przeszkadzają: ludzie albo upgrade'ują komiksy na lepsze wydania, albo właśnie chcą ujednolicić graficznie posiadane komiksy, stąd powodzenie monolitycznych kolekcji. A duble zazwyczaj sprzedają na rynku wtórnym.

Nie zauważyłem, że usunęło mi zdanie o edycji francuskiej, przez co trochę zdanie się zamotało. Jeszcze raz. Mnie akurat te duble nie bolą, bo mam zamiar posiadać w kolekcji zarówno wydania Egmontu, jak i Eaglemoss. I tak jak pisałem (a o czym też wspomniałeś), duble wynikają zapewne z umowy pomiędzy DC, a Eaglemoss. Egmont pomimo, że jest "DC Polska" pewnie nie miał na to wpływu, bo jak też wspomniałeś, umowy są międzynarodowe. Patrząc też na start kolekcji w Niemczech możliwe, że Eaglemoss pozyskało licencje zanim u nas powstało "DC Polska". Z drugiej jednak strony wydanie francuskie niemalże kompletnie różni się od tego co dostają w Niemczech i UK, bo w skład ich kolekcji wchodzi "New 52". Tak więc możliwe, że Eaglemoss ma dostęp do większej ilości tytułów niż te, które wydają i jakieś tam zmiany mogłyby być możliwe. Jeżeli tak jest, to dubli można by uniknąć i podmienić tytuły wydane przez Egmont. Wtedy kolekcja byłaby atrakcyjniejsza dla tych osób, które nie chcą dubli. No, ale tutaj znowu pojawia się kwestia umów pomiędzy wydawnictwami. Możliwe, że Francja ma osobną umowę, bo tak też może być i wydawanie zupełnie innych tytułów jest u nich opłacalne. Tego nie wiemy i się nie dowiemy. Ja jednak cieszę się z tego co jest/będzie, bo jak też już pisałem, połowy tych tytułów byśmy w Polsce na oczy nie ujrzeli.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 15, 2016, 06:40:11 pm »
Ehh fragsel - sporo dyskusji na forum kończy się na wycieczkach osobistych i to zwykle nie ja je tak prowadzę. Zawsze staram skupiać się na poglądach i postach a nie na osobie która je pisze. Jeśli cię to uraziło, że wspomniałem o tobie żartobliwie i po przyjacielsku - to bardzo cię przepraszam. To nie była złośliwa szpila.

Tak jak wcześniej WKKM, uważam, ze dodając WKKDC na polski rynek, wreszcie zostaną zniwelowane dotychczasowe braki i błędy. Skończy się lekceważenie klienta a zabieganie o jego uwagę i pieniądze stanie się priorytetem wydawców. Nie będzie można już stosować bezkarnie filozofii - Nie podoba ci się? To nie kupuj. I tak nie masz wyboru, bo nikt inny ci tego nie sprzeda. Czterech wydawców z komiksami Marvela i DC w Polsce, konkurujących ze sobą - o takie komiksowo właśnie walczyłem. :D



9 luty 2016
Inuki
"UWAGA, UWAGA!!! Nowe informacje o WKKDC, prosto z Fejsa Eaglemoss; siądźcie wygodnie i czytajcie :biggrin:

"Przykro nam, ale w dalszym ciągu nie posiadamy informacji na temat tej kolekcji. Jak tylko to się zmieni odezwiemy się do Państwa"

Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać  :lol:  Ktoś jeszcze wierzy w start tej kolekcji (oprócz Bazyla)? Jak dla mnie ostatnią szansę, żeby to wypaliło mają przy okazji premiery BvS; potem będzie po ptakach."

A jednak nie było. :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 06:43:37 pm wysłana przez 8azyliszek »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 15, 2016, 06:51:56 pm »
Tu nie chodzi złośliwa, nie złośliwa...
To chodzi o to, że na żadnej stronie tego wątku mnie nie ma (z rozmysłem) to po co mnie wspominasz?

Pisz o komiksach. Komentuj posty.

Tyko gdzie znajdziesz mój post o tym, że nie cenię, nie lubię lub nie czytam DC?
No to znaczy, że nie komentujesz mojej opinii, ale swoje fałszywe mniemanie o mnie...


Dlatego postanowiłem wyjaśnić nieścisłość...

I to by było na tyle jeśli chodzi o moją obecność w tym wątku.
Pozdrawiam.

I bardzo się cieszę z tymi wszystkimi, którym ta kolekcja przyniesie radość.



EDIT: rzeczywiście, jest post, który przez skrót myślowy można tak odczytać.
należą się więc przeprosiny.
Przepraszam!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 07:27:29 pm wysłana przez fragsel »

Offline Inuki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:01:07 pm »
Oj @8azyl, @8azyl, masz używanie co? :-D Poszukaj lepiej postów w których pisałem, ze czekam na kolekcję i że będę ją kupował, jeżeli się pojawi. Bo jak nie, to ja odszukam posty w których Ty zaczynałeś tracić wiarę w Eaglemoss :-D Cieszę się tak samo jak Ty (no, może nie aż tak bardzo :-P ), ale ciągle twierdzę, że Eaglemoss za bardzo ociągało się z kolekcją i że trochę za późno z nią ruszają. No, ale grunt, że będzie.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:09:09 pm »
No były Inuki, były. ;) Ale u mnie raczej było - no czemu nie wydają, ile można czekać, dlaczego to się tak opóźnia? Jednak mimo to moja linia była raczej niezachwiana - WKKDC w Polsce powinna wyjść i wyjdzie, bo taka jest logika historii. ;) Niektórzy też tak się miotali, że chcą lub nie chcą. Ciekawe co zrobią jak naprawdę perełki zaczną się ukazywać. No jak tu nie kupić Wieży Babel jak leży pod nosem? Albo Secret Origin? I wielu, wielu innych.

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:29:36 pm »
Przepraszam, że przerywam ciekawą dyskusję, ale chętnie bym przeczytał (bo sam takiej wiedzy nie posiadam), o czym są poszczególne tomy komiksów (z jakich lat), i co polecacie/odradzacie. Ehh brakuje mi tutaj Aniorodnika made in DC, który 4 lata temu wszystkie 60 tomów ładnie w kilku zdaniach opisał, i wiedziałem wszystko  :biggrin:


Edit. Przeglądam sobie właśnie francuską stronę kolekcji http://www.eaglemoss.com/fr-fr/heros-de-comics/dc-comics-le-meilleur-des-super-heros-belgique/
Kurczę, nie wiedziałem, że różni się ona tak diametralnie od wersji niemieckiej i angielskiej!!!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 07:38:58 pm wysłana przez brzon »

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:32:16 pm »
Co do dubli takich jak Długie Halloween, Bat & eS czy Justice to można je zastąpić czymś innym z listy przedłużonej. Na dzień dzisiejszy wyjdzie do 70tomów i kilka ciekawych wydań specjalnych GL mile widziany w miejsce tego co sie dubluje, zwłaszcza tego co ostatnimi czasy wydała MC i Egmont. Poza starszymi Egmontowymi Green Arrow, czy niekompletny Batman i Syn, Tm-Semiców tez bym nie wymieniał, miło będzie mieć eSa Bryne,a w zbiorczym itp ;] 

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:37:31 pm »
Anion jest teraz zawalony robotą brzon. Zrobił fanpage WKKDC ale raczej nie będzie miał czasu na wrzucanie takich biosów i opracowań. Też tego żałuję. Powiem ci w skrócie, że pierwsze 2 tomy czyli Hush są o tym jak Batman musi zmagać się z tajemniczym wrogiem, który niepokojąco wiele wie o samym Batmanie. Scenariusz pisze J.Loeb czyli jest nadmiar retrospekcji z czasów jak batman nie był Batmanem. Ale ten facet lubi pisać takie rzeczy. Oraz mamy tu rysunki Jima Lee, które są fantastyczne.

Tom 4 opowiada o tym jak ktoś wykrada tajne akta Batmana, w których ten ma informacje o tym jak załatwiłby swoich kolegów z Ligi Sprawiedliwości, gdyby stali się źli (jak wtedy gdy Darkseid wyprał mózg Supermanowi) i mu podskakiwali. Dużo dramatycznych scen, rysunki jak w JLA od Egmontu.

Ostatniego Syna Kryptonu nie znam i nie zamierzam poznawać, żeby nie psuć sobie przyjemności. Kupię, przeczytam i wtedy się podzielę swoimi przemyśleniami na forum.

23 maj 2016
ja
buczanovo - ale WKKM też startowała w sierpniu. I się sprzedało. Pojedziesz sobie do Mielna na plażę, a tam na stoisku będzie leżał taki Hush za 15 zł. To sobie weźmiesz by poczytać przy kebabie i kubusiu. :) Idealny sielski obrazek. :)

Offline Inuki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:43:25 pm »
Niektórzy też tak się miotali, że chcą lub nie chcą.

Nie wiem czy to do mnie, ale ja się nie miotałem, a przynajmniej tego nie pamiętam. Cały czas pisałem, że jeżeli kolekcja się pojawi, to będę bardzo szczęśliwy i będę ją kupował. Inną kwestią była wiara w pojawienie się tej kolekcji. Dotychczasowe poczynania Eaglemoss na naszym rynku, wydania Egmontu ostudzały moje oczekiwania, nie przeczę. Nie przeczę też, że sporą część tytułów z kolekcji wolałbym jednak kupić w wydaniach Egmontu. I proszę, nie pisz, że byłoby drożej. Wiem o tym :wink: No, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Kolekcja zawiera sporo tytułów, po które Egmont pewnie nigdy by nie sięgnął, a które chciałbym przeczytać/mieć w kolekcji. Cieszę się, że będę miał do nich dostęp chociażby w formie tej właśnie kolekcji.


Tom 4 opowiada o tym jak ktoś wykrada tajne akta Batmana, w których ten ma informacje o tym jak załatwiłby swoich kolegów z Ligi Sprawiedliwości, gdyby stali się źli (jak wtedy gdy Darkseid wyprał mózg Supermanowi) i mu podskakiwali. Dużo dramatycznych scen, rysunki jak w JLA od Egmontu.


Czyli animacja "Justice League: Doom" jest oparta na "Wieży Babel"? Nie wiedziałem. To będzie grubo  :biggrin:

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:50:45 pm »
Czyli animacja "Justice League: Doom" jest oparta na "Wieży Babel"? Nie wiedziałem. To będzie grubo  :biggrin:
No to bazyl kupi, by porównać i napisać, że wszystko już widział w animacji i że mu się sam komiks nie podobał i że to wyrzucone pieniądze w błoto było, bo za te 4 dyszki to by 4 WKKM kupił na Olimpii (jeśli by mu kuzynka je zakupiła).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---