Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raf82

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3465 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:10:39 pm »
Witam w końcu i ja dostałem na pytania jednak brak odpowiedzi co jest minusem. Żółwie, Reachel tom 2 chętnie bym kupił może powinni wydawać tak jak Lain dogadać się z gildią i tam sprzedawać. Zapowiedzieć konkretne nakłady np. żółwie 500 sztuk za tyle, Rechel 900-1000sztuk za tyle (nie wiadomo ile nakładu zrobili 1 choć dużo osób czeka na 2 zanim kupi 1!!). Książki numerowane wzmacniają dodatkowo słowa sprzedawcy. Napisać dodruków nie będzie gdyż taka ilość schodzi i robi się nowe szybka sprzedaż i obrót. Ograniczone ilości mobilizują do kupa szybciej w innym wypadku odwleka się. Tylko muszą być konkrety i nie ma płaczu że coś się wyprzedało a to najlepsze dla wydawnictwa.

Offline BAMF

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3466 dnia: Grudzień 29, 2017, 09:34:28 pm »
(...) Reachel tom 2 chętnie bym kupił (...)
Ja nie czekałem na kontynuację Rachel. Nie wytrzymałem i kupiłem Omnibus w Multiversum. To był jeden z najlepszych zakupów komiksowych jakie zrobiłem. Przeczytałem go w 3 dni i jestem pod ogromnym wrażeniem umiejętności Moora - jako scenarzysty i rysownika.
Jeśli chodzi o wydawnictwo Fantasmagorie, to nie będę u nich zaczynał już żadnych serii. Chyba nie mam tyle cierpliwości. Życzę im dobrze, ale kupować będę już tylko zamknięte historie. W gratisie do Żółwi dostałem Wstrząs i uważam go za bardzo słaby zbiór (okładka doskonała). Dziwię się, że zdecydowali się go wydać.
Tego typu decyzje wydawnicze to strzał w stopę.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3467 dnia: Grudzień 30, 2017, 12:17:13 pm »
Ciekawe kiedy zapowiedzi Fanty na rok 2018  :razz:

Offline Garf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3468 dnia: Grudzień 30, 2017, 12:26:52 pm »
Ciekawe kiedy zapowiedzi Fanty na rok 2018  :razz:

Pięć postów wyżej było takie same pytanie i nawet ktoś zdążył w międzyczasie odpowiedzieć...
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3469 dnia: Grudzień 30, 2017, 12:30:11 pm »
Mylisz się - pięć postów wyżej padło pytanie, czy wiadomo coś o planach na rok 2018. Moja myśl dotyczyła terminu w jakim te plany zostaną ujawnione. :smile:

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3470 dnia: Grudzień 30, 2017, 09:21:10 pm »
Zapowiedzieć konkretne nakłady np. żółwie 500 sztuk za tyle, Rechel 900-1000sztuk za tyle (nie wiadomo ile nakładu zrobili 1 choć dużo osób czeka na 2 zanim kupi 1!!). Książki numerowane wzmacniają dodatkowo słowa sprzedawcy. Napisać dodruków nie będzie gdyż taka ilość schodzi i robi się nowe szybka sprzedaż i obrót. Ograniczone ilości mobilizują do kupa szybciej w innym wypadku odwleka się. Tylko muszą być konkrety i nie ma płaczu że coś się wyprzedało a to najlepsze dla wydawnictwa.

Ciekawa propozycja w kontekście wydawnictwa, które od początku istnienia oszukuje niemal w każdej kwestii...

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3471 dnia: Grudzień 30, 2017, 09:27:06 pm »
Już raz zapowiedzieli ilość nakładu edycji numerowanej kota krejzola. Miało być 30 o ile się nie mylę, a było co najmniej 170.

Offline juras9

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3472 dnia: Grudzień 30, 2017, 11:44:45 pm »
Już raz zapowiedzieli ilość nakładu edycji numerowanej kota krejzola. Miało być 30 o ile się nie mylę, a było co najmniej 170.


Odręcznie numerowanych ;].

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3473 dnia: Grudzień 31, 2017, 12:27:35 am »
Właśnie o tej edycji mówię - odręcznie numerowanej. ;]

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3474 dnia: Grudzień 31, 2017, 12:28:30 am »
Już raz zapowiedzieli ilość nakładu edycji numerowanej kota krejzola. Miało być 30 o ile się nie mylę, a było co najmniej 170.

Raczej się mylisz.

(planujemy numerować egzemplarze od 1 do 100, pozostałe trafią do powszechnej dystrybucji, o numerze decyduje kolejność wpłat)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3475 dnia: Grudzień 31, 2017, 12:38:28 am »
Może w późniejszej zapowiedzi była ilość sztuk do 30, bo tutaj jest jedynie, że planują, a chyba na stronie czy gdzieś indziej widniała informacja o 30 sztukach, mam zakodowaną jakoś tą liczbę w głowie odnośnie tego tytułu. Niemniej nawet przy założeniu, że byłoby te 100 sztuk numerowane, czyli teoretycznie 1/5 nakładu, to ktoś na forum pokazywał swój numer powyżej 100, właśnie jakoś w okolicach 170 chyba. Czytam ten temat na bieżąco od początku istnienia więc te skojarzenia jakoś powinny mieć związek z rzeczywistością, choć pamięć zawodna, więc ręki uciąć sobie nie dam. Dyskusja o tym, że wydawnictwo nie wywiązało się z danego słowa odnośnie numerowanych egzemplarzy toczyła się w tym temacie wielokrotnie i była to rzecz udowodniona i nie podważana przez rozmówców. Niemniej, nie będę się upierał i może ktoś kto ma egzemplarz 100+ lub jest pewien jak to było się wypowie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2017, 01:07:18 am wysłana przez Szekak »

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3476 dnia: Grudzień 31, 2017, 12:46:52 pm »
W dyskusjach padała liczba 100, niewiele wskazuje na 30:

Ale ten KK z wydawnictwa bedzie numerowany, pierwsze 100 egz. Pisali na FB.

2. Pozostało do rozdysponowania 50 sztuk egzemplarzy numerowanych, zamówienia na nie będziemy przyjmować do dnia premiery komiksu, czyli do 01.05.2017.

mnie tam najbardziej podoba licznik numerowanych krejzolów ustawiony w sklepie fantasmagorie "na sztywno" na 26 egzemplarzy - ile by sie limitowanych krejzolow w sklepie nie kupilo i tak pozostanie w nim 26 sztuk. cos pięknego!

Wiesz B-M tak będzie dostępny "tylko" w sklepie fanty, tak samo jak Krazy Kat miał być nr tylko do 100 :wink:

no, ja się swoim numerem 100 cieszyłem przez jakieś 10min... chciałem wrzucić do "zdjęcia naszych komiksów", ale jak zobaczyłem, że ktoś ma 100 któryś to odpuściłem  :roll:

edit: jeszcze lepsza akcja będzie jak mi ktoś tu zaraz napisze, że też ma nr 100 :biggrin:

Na FB też 100:
Cytuj
(planujemy numerować egzemplarze od 1 do 100,


Acz zgadza się, że wcale nie było tyle, ile miało być:

Nie ma 100
mam tak :biggrin:

http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline roble

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3477 dnia: Grudzień 31, 2017, 02:36:19 pm »
Kijanek lubi zadymy więc pewnie dopisał sobie 1 przed 57.. :)

Offline mibartek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3478 dnia: Grudzień 31, 2017, 09:17:28 pm »
Ja grzecznie rozmawiałem z wydawnictwem na ten temat i dostałem wyjaśnienie, że Krazy Katów jest 200 bo przy zamówieniu w drukarni okazało się, że tak jest korzystniej. Pewnie jakieś koszty stałe powodują, że zamówienia dopiero od 200 mogą przełożyć się na sensowną cenę dla wydawnictwa przeliczając na sztuki.
Na początku miałem lekki niesmak bo specjalnie zamówiłem egzemplarz z numerem 100, żeby mieć "ostatnią" sztukę, ale potem stwierdziłem, że świat się nie zawalił, komiks wydany super - nie ma co płakać. Dostałem nawet propozycję bezkosztowej wymiany na nr 200, ale nie skorzystałem. Ode mnie plus dla wydawnictwa, że sami wyszli z taką inicjatywą.
Zastanawiam się czy mam jakieś specjalne fory czy coś, ale ja na każdego maila zawsze miłą odpowiedź dostaję :P

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3479 dnia: Styczeń 01, 2018, 01:34:42 am »
@up-
Wybraniec...wybraniec!!!
 ;-)