Autor Wątek: Marvel Legacy  (Przeczytany 56691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 06, 2017, 05:22:06 pm »
gościowi bardziej przeszkadza CZARNOSKÓRY Kapitan, KOBIETA Thor i HOMOSEKSUALNY Iceman
Bo te postacie nie sprzedają komiksów. To tak jakby nagle Coca Cola przestała nazywać swoje napoje gazowane Coca-Colą albo Mecedes swoje samochody mercedesami. Zobacz co się stało z New 52 Supermanem, a zmienili mu tylko lekko wiek, osobowość i charakter.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2017, 05:28:42 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline Ulotu

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 06, 2017, 05:49:49 pm »
Ale ja rozumiem zarzut zbyt dużej ilości zmian naraz - też uważam to za błąd. Natomiast sam fakt, że miano jakiegoś bohatera nosi osoba innej płci/koloru skóry/bohater ma coming out nie jest ani niczym złym, ani niczym nowym. Captain Marvel np. była czarnoskórą kobietą w latach 80tych (wtedy też Rhodes był Iron Manem). Juggernout w latach 90tych był mocno pisany na osobę homoseksualną (ale realia nie pozwalały na pisanie otwartego "coming out"). Więc kolejny raz - jeśli gościowi chodzi tylko o ilość zmian to popieram, jeśli o "jakość" to chyba jest od niedawna w branży.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 06, 2017, 06:10:25 pm »
Iceman od 50 lat pisany był jako lekkoduch i pies na baby i nagle przed 30-stką uświadomił sobie, że jest homo?! Co to kurna za coming out?! Przecież to jest tak głupie, że aż dziwne że ktoś to puścił do druku. Nawet komiksy o bohaterach strzelajacych laserami z dupy mają pewien limit zawieszenia niewiary.


Ale ja rozumiem zarzut zbyt dużej ilości zmian naraz - też uważam to za błąd. Natomiast sam fakt, że miano jakiegoś bohatera nosi osoba innej płci/koloru skóry/bohater ma coming out Captain Marvel np. była czarnoskórą kobietą w latach 80tych
I według mnie mogłaby być nim do tej pory.
(wtedy też Rhodes był Iron Manem)
Jakieś dwie strony temu o tym pisałem. Nie chce mi się powtarzać.

Offline vault_boy

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 06, 2017, 06:31:33 pm »
Czy ty naprawdę nie umiesz napisać niczego w kulturalny sposób? Ten człowiek jak mniemam ma swoje imię i nazwisko, lub chociaż pseudonim pod którym podpisuje film. Zobaczmy. Tak, ma. Tak ciężko go użyć? Przeglądam Twoje posty od kilku dni i brak szacunku oraz krypto rasizm wylewa się z nich litrami. Obrażasz ludzi, katalogujesz ich według koloru skóry lub narodowości wyrażając się w pogardliwy sposób. Dziwię się że jakiś moderator nie złapał Cię jeszcze ze gębę i nie udzielił ostrzeżenia, bo sprowadzasz dyskusje w tym temacie na totalne merytoryczne dno. Przeczytałem już wiele krytyki pod adresem domniemanej 'poprawności politycznej'. Czy się z nią zgadzam? Nie, ale potrafię zrozumieć dlaczego komuś takowe zmiany przeszkadzają. Ludzie jednak potrafią wypowiadać się o nich z klasą. Ty jej nie posiadasz za grosz. 

Offline vault_boy

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 06, 2017, 06:40:55 pm »
Ja wiem o co mu chodziło. Facet jest czarnoskóry, a krytykuje SJW. Jasne, ale można to było napisać w normalny sposób. A kolega Kamil w swoich postach pisze takie kwiatki jak "homo nie wiadomo co" (na szczęście już skasowane przez Moderatora). Już pomijając te śmieszną ignorancję, która najwyraźniej każdy mu sądzić że każda osoba nie-biała i nie-hetero koniecznie pragnie by jej reprezentanci rasowi byli pchani na piedestał. Przesłanie tego bełkotu brzmi mniej więcej "Patrzcie, On jest MURZYNEM i nawet on krytykuje SJW, widzicie co się dzieje".

Offline Ulotu

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 06, 2017, 06:46:36 pm »
Iceman od 50 lat pisany był jako lekkoduch i pies na baby i nagle przed 30-stką uświadomił sobie, że jest homo?! Co to kurna za coming out?! Przecież to jest tak głupie, że aż dziwne że ktoś to puścił do druku. Nawet komiksy o bohaterach strzelajacych laserami z dupy mają pewien limit zawieszenia niewiary.

Czyli łatwiej uwierzyć Ci w gości strzelających z oczu, niż w historie, które zdarzają się w prawdziwym życiu? Bo zdarzyło się nieraz, że człowiek na dużo późniejszym etapie swego życia odkrył swoją seksualność (głównie dlatego, że wcześniejsze "normy" społeczne nie pozwalały mu nawet o tym pomyśleć). Czy zdarza się to często? Raczej nie. W sam raz na jedną na 131046436343 postaci.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 06, 2017, 06:47:52 pm »
Mój post ma tylko zwrócić uwagę że nie tylko biali mają problem z SJW i z tym co wyprawiają. Podejrzewam że nawet nie obejrzałeś filmów które zalinkowałem.


Czyli łatwiej uwierzyć Ci w gości strzelających z oczu, niż w historie, które zdarzają się w prawdziwym życiu? Bo zdarzyło się nieraz, że człowiek na dużo późniejszym etapie swego życia odkrył swoją seksualność (głównie dlatego, że wcześniejsze "normy" społeczne nie pozwalały mu nawet o tym pomyśleć). Czy zdarza się to często? Raczej nie. W sam raz na jedną na 131046436343 postaci.


Tak, bo ja chcę czytać komiksy o bohaterach strzelajacych laserami w zlych superłotrow, a nie jakieś miłosne gay fantasy. Poza tym mamy 2017 a nie 1997, niektórzy na swoich coming outach robią niezły kapitał zarobkowy albo polityczny. To już nie jest temat taboo, a napewno nie na zachodzie.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2017, 07:07:32 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Feldkurat

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 06, 2017, 07:15:45 pm »
Ja wiem o co mu chodziło. Facet jest czarnoskóry, a krytykuje SJW. Jasne, ale można to było napisać w normalny sposób. A kolega Kamil w swoich postach pisze takie kwiatki jak "homo nie wiadomo co" (na szczęście już skasowane przez Moderatora). Już pomijając te śmieszną ignorancję, która najwyraźniej każdy mu sądzić że każda osoba nie-biała i nie-hetero koniecznie pragnie by jej reprezentanci rasowi byli pchani na piedestał. Przesłanie tego bełkotu brzmi mniej więcej "Patrzcie, On jest MURZYNEM i nawet on krytykuje SJW, widzicie co się dzieje".


Zwróciły moją uwagę wyboldowane słowa w twojej wypowiedzi. Czy mógłbyś wytłumaczyć dlaczego piszesz o jednej osobie "czarnoskóra", a o drugiej "nie-biała"? Można założyć, że w pierwszym przypadku nie chciałeś nikogo obrazić określeniem "czarny", bo uważasz je za obraźliwe? Dlaczego w takim razie w drugim przypadku nie napisałeś "nie-białoskóra"?

Offline przemo1

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 06, 2017, 07:31:03 pm »
Podsumowując ostatnie strony przeciw Legacy to ostatecznym miernikiem będą wyniki sprzedaży i tylko to firmy takie jak DC i  Marvel interesuje. Niczym innym nie jest Metal w DC.

Offline sum41

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 06, 2017, 07:37:38 pm »
Z Icemanem się  zgadzam że  to poraniony pomysł  bo robiony na siłę.
Jak już  im potrzeba homo to niech stworzą  nową  postać  i tam kombinują, jednak nie bo prawda taka że  to się  nie sprzedaje  :wink:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline vault_boy

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 06, 2017, 07:51:32 pm »
Cytuj
Zwróciły moją uwagę wyboldowane słowa w twojej wypowiedzi. Czy mógłbyś wytłumaczyć dlaczego piszesz o jednej osobie "czarnoskóra", a o drugiej "nie-biała"? Można założyć, że w pierwszym przypadku nie chciałeś nikogo obrazić określeniem "czarny", bo uważasz je za obraźliwe? Dlaczego w takim razie w drugim przypadku nie napisałeś "nie-białoskóra"?

Ty tak na poważnie, czy żartujesz? Bo właśnie wyciągnąłeś z mojej wiadomości znaczenie, którego w niej nie było. Albo trollujesz albo żartujesz.

Cytuj
Podejrzewam że nawet nie obejrzałeś filmów które zalinkowałem.

Na jakiej podstawie? Przecież nie odniosłem się do treści filmów, tylko do tego co Ty piszesz.

Cytuj
Tak, bo ja chcę czytać komiksy o bohaterach strzelajacych laserami w zlych superłotrow, a nie jakieś miłosne gay fantasy.

Zatem nie czytaj komiksów które zawierają "gay fantasy". Razi Cie to w oczy - Twoje święte prawo, nikt Ci nie ma prawa dyktować co ma dla Ciebie być przyjemne, a co nie. Lecz nadal obrażać innych i wyrażać się o nich w pogardliwy sposób nie masz prawa, a jeśli dalej chcesz to robić to zwyczajnie nie będziesz traktowany poważnie w rozmowie przez ludzi którzy nie mają takich uprzedzeń jak Ty. A jeśli nie chcesz czytać takich historii, ale nie chcesz rezygnować z komiksów Marvela (wątek to Marvel Legacy, więc jak rozumiem stricte o Dom Pomysłów Ci chodzi) to sięgaj po te które ich nie zawierają. Ale tylko dlatego że coś nie trafia w Twoją wrażliwość, nie znaczy że komiksy mają być nagle tworzone inaczej, bo Tobie się nie podoba. Jak Ci się nie podoba, nie czytasz, nie kupujesz, głosujesz portfelem.

Wątek homoseksualizmu Icemana nie jest niczym kontrowersyjnym. Ludzie odkrywają swoją seksualność w różnych etapach. Jakby się przypatrzeć związkom Bobby'ego to wszystkie kończyły się fiaskiem. Ba, nawet w pierwszym zeszycie w którym pojawiła się Jean Grey (lata sześćdziesiąte) Drake był jedynym który nie podszedł do okna zafascynowany nową koleżanką. Czyżby coś było na rzeczy? ;) X-Men to zawsze była marka skupiająca się na mniejszości nękanej przez nietolerancyjne społeczeństwo. Czy zrobienie zatem z jednego z X-Manów dodatkowo homoseksualisty, nie jest bardzo na miejscu? Moim zdaniem jest, bo dodaje to wiarygodności zróżnicowaniu, jakim obfituje się ta grupa społeczna w uniwersum Marvela. Ciężko tu w ogóle mówić o zmianie. To po prostu ujawnienie się. Jak już pisałem ja, oraz ktoś przede mną - heteroseksualne związki nie wykluczają się z byciem homoseksualistą, i na odwrót.



Cytuj
To już nie jest temat taboo, a napewno nie na zachodzie.

No właśnie. Skoro nie jest to temat tabu, dlaczego ma być pomijany w takim medium jakim jest komiks, od zawsze odzwierciedlający aktualne nastroje i problemy naszego świata? Jak rozumiem dlatego, że krypto homofobom to nie odpowiada? Prawda jest taka że nie będzie żadnego krachu w sprzedaży przez to "diversity na siłę", bo orientacja Icemana nagle nie sprawiła że All-New X-Men przestało się sprzedawać. Ba, solowa seria ze starszym Icemanem także cieszy się pozytywnym odbiorem wśród czytelników.

Bełkotanie że Marvel upada przez "gejów, murzynów, i SJW" nadaje się na nieśmieszną pastę, a nie dyskusję na forum.

Offline death_bird

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 06, 2017, 07:59:33 pm »
Lecz nadal obrażać innych i wyrażać się o nich w pogardliwy sposób nie masz prawa, a jeśli dalej chcesz to robić to zwyczajnie nie będziesz traktowany poważnie w rozmowie


krypto homofobom to nie odpowiada?

Zdecyduj się na coś.
Czy chodzi może o to, że obrażać nie wolno Twojego punktu widzenia, ale przeciwny to już proszę bardzo?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline vault_boy

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 06, 2017, 08:11:56 pm »
Przepraszam, ale gdzie ja kogoś obraziłem? Kamil obraża mniejszości, zatem podchodzi to pod homofobię. Jest to zwyczajne stwierdzenie faktu. Nomen omen i tak ugryzłem się w język by nie zapędzić się w ocenie jego osoby, bo dopiero go "poznałem", i nie nazwałem go ani razu homofobem. Stwierdzam tylko, że rant który urządza, śmierdzi krypto homofobią. Jeden "dowód" na to już nawet został skasowany, ponieważ sam zgłosiłem jego post jako obraźliwy Moderatorowi.

Offline sum41

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 06, 2017, 08:17:00 pm »
Szkoda że  Jak mniejszości  obrażają  białych czy hetero to tylko wyrażanie  opini ahh :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline vault_boy

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 06, 2017, 08:19:06 pm »
Ja tak nie twierdzę.
Obrażanie kogokolwiek to tylko pokazywanie swojego braku klasy, niezależnie od tego z której strony jest to robione.