Autor Wątek: Koniec Gildii Komiksu?  (Przeczytany 138384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 27, 2018, 07:41:16 pm »
Tu dziękuję CD Jackowi za pracę w Gildii, kawał roboty i czasu poświęconych polskiemu środowisku komiksowemu.
Dziękuję za miłe słowa! Mam nadzieję, że jeszcze coś fajnego zrobię dla komiksowa ;-)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline laf

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 28, 2018, 07:06:13 am »
Chociaż przedstawicielka w wątku wyprzedaże się przecież udziela.
@maagdalenka jest tylko przedstawicielką sklepu, a nie wydawnictwa. Abstra****ąc od tego trzeba stwierdzić, że wydawnictwa na pewno przeglądają to forum, czego dowodem jest wydawanie przez Egmont pozycji z awatara @JanaT.

Dziękuję za miłe słowa! Mam nadzieję, że jeszcze coś fajnego zrobię dla komiksowa :wink:
Powodzenia i dzięki za wszystko.

Offline blackwaterpark

Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 28, 2018, 09:33:54 am »
[...] Wyspecjalizowane portale są niepotrzebne. Dziś życie toczy się na FB, youtube i innych nowoczesnych kanałach komunikacji typu discord. [...]

Facebook? Z tą lewacką, wszechogarniającą cenzurą?
Właśnie dostałem tam piątego (!), 30-dniowego bana za nieprawomyślne wpisy. Podziękowałem im pięknie i skasowałem konto. Nigdy więcej. Pozostał mi Twitter...

Offline isteklistek

Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 28, 2018, 09:39:21 am »
Zaraz będą opłaty za FB i tyle tego będzie, są testy przeprowadzone na zamkniętych grupach. Druga rzecz, że może będzie naładowany tak reklamami, że nie da się tam funkcjonować, a wątpię, aby ludzie zrezygnowali z ad blocka.

Offline misiokles

Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 28, 2018, 10:10:59 am »
Fejsbook, srejsbook. Chodziło mi bardziej że tradycyjne fora czasy świetności mają dawno za sobą i jak nie FB to kego klon z wygodną tablicą, podsumowaniem aktualności pod nos o szybką reaktywnością. Popularność portali społecznościowych nie wzięła się z niczego.

Offline isteklistek

Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 28, 2018, 10:20:52 am »
Możliwe, że to kwestia preferencji. Mi bardziej pasuje forum, podobnie jak fizyczna książka zamiast czytnik ebook - nie jestem w stanie się przestawić. Druga rzecz, czy na tych forach społecznościowych czytają swoje posty, bo jak czasem patrze jak ktoś wstawia krótki wpis, albo zdjęcie i do tego kilka linijek ####, to ja odpadam - dla mnie to jest nieczytelne.

Amer

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 28, 2018, 10:25:07 am »
Nie ma mnie na FB, ale rok temu założyłem fikcyjne konto, aby sprawdzić, jak wyglądają ludzie, których nie widziałem 10 lat. Po godzinie beztroskiego przeglądania profili wyświetlił mi się komunikat, że zostałem zablokowany za podejrzaną aktywność. Zostałem poproszony o podanie numeru telefonu i przesłanie zdjęcia. Zignorowałem. Zbanował mnie pewnie automat: za dużo przejrzanych profili w zbyt krótkim czasie po rejestracji plus brak informacji o sobie.

Żeby nie było OT: pamiętam, jak z Filmwebu wyemigrowała na nowe forum grupka ludzi (ok. 10 osób). Istnieją już jakieś 2 lata, teraz sprawdzam i widzę, że w każdym dziale są posty z tego miesiąca. Forum jest zamknięte (rejestrację musi zaakceptować właściciel) i ma mało chwytliwą nazwę, nie przybywa też nowych użytkowników.  Z jednej strony więc projekt wciąż działa i nie widzę powodu, żeby awaryjnie już czegoś podobnego nie opracować (nie oznacza to ucieczki stąd, tylko zaraz będzie lipiec, minie lato, przyjdzie przełom roku, a w lutym nie będzie się dało zalogować, i wtedy będzie musztarda po obiedzie), z drugiej strony tamto forum traci, bo ma zamkniętą rejestrację i niepopularną nazwę. Jeśli te dwa elementy się poprawi, strona po pewnym czasie wypozycjonowana zostanie wysoko w wyszukiwarkach, to i nowi ludzie się zjawią. Jak niby trafiłem tutaj? Na pewno nie przez stronę Gildii, tylko bezpośrednio z wyszukiwarki. Szukałem forum i znalazłem.

Pomyśleć trzeba nad nazwą, kosztami, moderatorami, a nawet wyglądem forum (rozdzielić frankofońskie od europejskiego!). W najgorszym razie zmarnujemy trochę czasu na coś, co finalnie okaże się zbędne, bo może jeszcze zostaniemy tutaj albo przeniesiemy się na istniejące już forum (wcześniej padł propozycje, nie wiem, na ile poważne).

Jeśli coś wyżej było śmieszne, naiwne i żałosne, to wiedzcie, że chciałem dobrze 😁

Offline Gazza

Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 28, 2018, 10:52:42 am »
Fejsbook, srejsbook. Chodziło mi bardziej że tradycyjne fora czasy świetności mają dawno za sobą i jak nie FB to kego klon z wygodną tablicą, podsumowaniem aktualności pod nos o szybką reaktywnością. Popularność portali społecznościowych nie wzięła się z niczego.
Popularność portali społecznościowych wynika z ich powierzchowności, szybkości i atrakcyjnego wyglądu czyli tego czego większość populacji oczekuje. Ludzie czytają nagłówki, oglądają obrazki, dają "łapki" i tyle im potrzeba.
Myślę, że formuła forum jest w pewnych obszarach nie do zastąpienia i komiksowo potrzebuje takiego miejsca jak FG niezależnie od pędu i szybszych form wymiany informacji.

Offline robbirob

Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 28, 2018, 10:58:02 am »
Myślę, że formuła forum jest w pewnych obszarach nie do zastąpienia i komiksowo potrzebuje takiego miejsca jak FG niezależnie od pędu i szybszych form wymiany informacji.
Ależ oczywiście, wszyscy to rozumiemy. Tylko teraz pytanie czego oczekują ludzie. Bo jak sam zauważyłeś popularność FB wynika z takich a nie innych oczekiwań użytkowników.

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 28, 2018, 11:06:54 am »
dają "łapki"
Mi tego trochę brakuje na forum gildii. Nieraz bym pochwalił kogoś za kolekcje albo wypowiedź, ale pisanie posta jedno zdaniowego np. super, trochę mija się z celem (albo mi ktoś jeszcze zarzuci że nabijam sobie licznik postów). Na forum avalonu jest to bardzo dobrze rozwiązane.

Offline misiokles

Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 28, 2018, 11:18:37 am »
Zgoda, a mimo wszystko fora i serwisy umierają przenosząc się wyłącznie na obszar FB.

Offline Antari

Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 28, 2018, 11:37:40 am »
Zgoda, a mimo wszystko fora i serwisy umierają przenosząc się wyłącznie na obszar FB.

Facebook to niestety bardzo prymitywne narzędzie, które fatalnie archiwizuje dane odnalezienie czegokolwiek starszego niż 2-3 dni to już niezłe wyzwanie. Działa tylko jako przeglądarka newsów sprzed 5 minut. Formułowanie dłuższych wypowiedzi i prowadzenie dłuższych dyskusji także nie ma miejsca. Idioci kropkujący posty to chyba największa plaga na jaką można się tam natknąć.

Offline blackwaterpark

Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 28, 2018, 12:03:22 pm »
Fejsbook, srejsbook. Chodziło mi bardziej że tradycyjne fora czasy świetności mają dawno za sobą i jak nie FB to kego klon z wygodną tablicą, podsumowaniem aktualności pod nos o szybką reaktywnością. Popularność portali społecznościowych nie wzięła się z niczego.

Zgadzam się z tym, że FB jest niezwykle uniwersalny i powszechnie dostępny (nawet na komórkach). Ale problemem staje się to, kiedy np. wpisujesz krótki tekst ''zakaz pedałowania'' i zostajesz na miesiąc (albo nawet na stałe!) wykluczony z możliwości korzystania z tego medium. Znajomi Cię widzą, a Ty nie możesz odpisać.
Dziwne. Chore. Głupie.

Offline gobender

Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 28, 2018, 12:13:03 pm »
Zgadzam się z tym, że FB jest niezwykle uniwersalny i powszechnie dostępny (nawet na komórkach). Ale problemem staje się to, kiedy np. wpisujesz krótki tekst ''zakaz pedałowania'' i zostajesz na miesiąc (albo nawet na stałe!) wykluczony z możliwości korzystania z tego medium. Znajomi Cię widzą, a Ty nie możesz odpisać.
Dziwne. Chore. Głupie.


Dziwne, chore i głupie to jest pisanie takich testów, więc cierp ciało coś chciało.


Tak czy inaczej, fejs jest do tego, a forum do czegoś innego. To nie są alternatywy. Z jakiegoś powodu nasze forum, oraz specjalistyczne fora na świecie nadal istnieją. Może to właśnie słowo klucz. "Specjalistyczne" nie do końca pasuje do fejsa i nie sprawdza się się tam przez natłok śmieci.

Offline LucasCorso

Odp: Odp: Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 28, 2018, 12:42:04 pm »
i zostajesz na miesiąc (albo nawet na stałe!) wykluczony z możliwości korzystania z tego medium.


Dziwne... Nigdy mi się nie przytrafiło...
Ciekawe co robię nie tak...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...