trawa

Autor Wątek: Wood Elfy  (Przeczytany 30067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wood Elf

Wood Elfy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 20, 2003, 06:30:23 pm »
Cytat: "Solitaire"
Ja taką gram....
Wszystkie speciale to mieszanka driad i tancerzy, do tego drzewiec i trochę łuczników na wsparcia. W bohaterach obowiązkowo Bladeweaver do straszenia wrażych siekaczy 5 atakami z Killing Blowem... :twisted:
A wróg i tak cię nie lubi, bo ty nadajesz grze tempo. Mając sam cholernie mobilny skirmish możesz wybierać, gdzie będziesz walczył a gdzie wyminiesz wroga. Możesz szybko skoncentrować bardzo dużo ataków w jednym punkcie. Łuki są mi potrzebne tylko na lekkie wojsko wroga. Jacyś Dark Riderzy czy wilki...
Problem jest tylko z defensem. Twoje małe oddziały super rzeźników są niestety dość delikatne.
Rozproszenie punktów też jest bardzo wygodne.

To nie jest armia Ofensywna...samymi skirmishami bitwy nie wygrasz...skirmishami rank nie skasujesz...przegrasz CR i papa do domu :D Potrzebujesz Glade Guardów... koło 2 klocków Glade Ridersów, a to wszystko masa punktów... najlepiej wziąść 2 tree manów do armii ofensywnej...ale to całe 500 pkt :D a do Glade Guardów przydał by się jakiś heros ... Glade Guardian naprzykład !! WE są stworzone jako armia Defensywna... czekają na dojście przeciwnika... dosyć trudno jest zrobić rozpiske ( nie mówie że się nie da ) gdzie skutecznie można Wood Elfami Iść NA przeciwnika :) ... chociaż można poeksperymentować  :roll:
ve Loren ! Ave Elves

Offline Vallarr

Wood Elfy
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 20, 2003, 06:38:31 pm »
a ja wlasnie sadze , ze nie mozna zrobic skutecznego defensu.... po prostu nie masz maszyn , nic co strzela no armour save i duza sila.... wiec defens lesnych elfow jest :shock:
dlatego trzeba robic armie manewrowa - nie czysty ofens nie czysty defens a tak pomiedzy - ja tam mam zbalansowana - driady tancerze orly lucznicy ridersi waywatchersi i treeman - oprocz 2 lucznikow zaden oddzial sie nie powtarza :D 8)
glade guard ?? po co /? :shock:  ?? najgorsza jednostka welfow - slaba , droga , wolna i do tego nie pasuje do zadnej taktyki lesniakow :shock: i do tego nieklimatyczna :D
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Elverth

Wood Elfy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 20, 2003, 06:49:37 pm »
Co sądzicie ca temat Great eagles? Warto ich brać czy nie?
Peace, not War"

Offline Vallarr

Wood Elfy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 20, 2003, 06:55:56 pm »
zdecydowanie warto - masz wtedy tani oddzial do sciagania maszyn , spowalniania wroga - nie moze maszerowac ;) wsparcie w walce - te te ataki z ws5 i s4  pomagaja :D
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline _Wychwethyl_

Wood Elfy
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 20, 2003, 07:10:50 pm »
Ale tylko 3A i bez SV, choc caly czas twierdze ze moga byc bardzo przydatne, nie tylko do zdejmowania maszyn, ale takze do zdejmowania wszekich innych strzlecow i atakow z boku ew z tylu (a i tak ich nigdy nie wystawiam bo mi szkoda slotow  :(  )
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Finfarin

Wood Elfy
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 20, 2003, 07:19:37 pm »
Cytuj
Potrzebujesz Glade Guardów

Do czego? Nie musisz mieć ranków, wystarczy że skasujesz te przeciwnika, a takie kloce GG są mało przydatne. Zdecydowanie lepiej brać GR.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Boodzik

Wood Elfy
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 20, 2003, 07:24:12 pm »
Glade Guards to jedna znajgorszych jednostek WE. Za mało mobilni, nie strzelaja...

PS. Zastanawiam się nad drugą armią. Co radzice, WE czy HE?
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Wood Elf

Wood Elfy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 20, 2003, 07:43:55 pm »
Zaraz Zaraz Ja nie powiedziałem że Glade Guards'i są dobzi...powiedziałem tylko że do armii ofensywnej pasowało by ich wystawić...sam wystawiłem ich tylko jeden raz :D ale nawet całkiem sobie poradzili...
Cytat: "_Wychwethyl_"
Ale tylko 3A i bez SV   )

Great Eagle ma 2 Ataki a nie 3 :) i to że nie ma save'a bardzo go osłabia...kosztuje zaledwie 50 pkt....zgodze się że jest dobrą jednostką do rozwalania maszyn...ale jeszcze lepiej jak wsadzi się na niego Forest Lorda...z Hunting Spearem...Shield of Ptolen ( sv na 1+ przeciwko shootingowi ) i ward sava'em na 5+ ( vembraces of lighting ) Punktów na styk 100 ( za same przedmioty oczywiście ) wychodzi...a przeciwko kawalerii ciężkiej HS jest extra bronią !!
ve Loren ! Ave Elves

Offline Elverth

Wood Elfy
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 20, 2003, 07:45:09 pm »
Bierz WE ale sam zdecyduj, 2 great eagle zajmują jednego slota czy dwa??
Peace, not War"

Offline Wood Elf

Wood Elfy
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 20, 2003, 07:48:48 pm »
Mogą być 2 Great Eagle na 1 slocie :) to jest dobre !
Cytat: "Boodzik"
PS. Zastanawiam się nad drugą armią. Co radzice, WE czy HE?

HE są fajną armią...ale figurki mają przepaskudne  :? Ale wybierzesz co chcesz !
ve Loren ! Ave Elves

Offline Vallarr

Wood Elfy
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 20, 2003, 07:53:19 pm »
kcesz latwiej gry , bierz HE - tam ani defens ani kawaleryjska nie wymaga wiele trudu - lesniaki sa trudne do poprowadzenia jesli masz zamiar wyjsc z lasu :D ale na Twoim miejscu bralbym lesniaków - jak skonczysz zbierac BD to wyjdzie kodeks .... o ile nasza kochana GWniana firma czegos nie wymysli...... :evil:
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Wood Elf

Wood Elfy
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 20, 2003, 07:59:04 pm »
Racja....High Elfy są armią która gra się prosto...są przegięci pod każdym względem...a te ich bannery to doprowadzają innych do szału ( np. +D6 do CR w każdej walce  :? ) Ale Wood Elfami też nie jest tak trudno grać...trzeba się wczuć w klimat :) potem już idzie coraz lepiej :D
ve Loren ! Ave Elves

Offline Vallarr

Wood Elfy
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 20, 2003, 08:02:02 pm »
nie wiem jak wy , ale ja poczatkowo strasznie po D*** dostawalem .... teraz jush jest sporo lepiej , ale nadal mam marne szanse przeciwko takiej bretonii - jak jest dobry gracz to sie nie uda atakowac pojedyczych lanc bez kontrataku... wiec wtedy tylko do lasu i staramy sie zniszczyc najdrozsza lance - moze na solida starczy :D
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Elverth

Wood Elfy
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 20, 2003, 08:06:03 pm »
Moja piesza walka (taka poważna) była przeciw bretonni była może tylko na 650 pkt to wygrałem wystarczy schować się do lasu i czarować
Peace, not War"

Offline Vallarr

Wood Elfy
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 20, 2003, 08:07:39 pm »
przeciwko 2x damsels 4x scroll ciezko ... a jak podjedzie do lasu to ma sv 4+ tylko  :twisted: mi jest ciezko ....
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

 

anything