trawa

Autor Wątek: POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!  (Przeczytany 19003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline login

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 04, 2004, 04:19:45 pm »
Bez obrazy Varnyhet, ale właśnie z myślą o takich ludziach jak ty robiony jest ten cały film. z myślą o ludziach, nie znających się specjalnie na kinie, ani nie mających zbyt wygurowanych potrzeb estetycznych. To co dla innych jest utartym schematem i kiczem, dla ciebie jest nowością i posunięciem genialnym. więc nie ma sensu się sprzeczać o to, czy to dobry film , ponieważ to zależy od gustu konkretnej osoby.
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline Baldwin

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 04, 2004, 04:49:11 pm »
Cytat: "login"
Bez obrazy Varnyhet, ale właśnie z myślą o takich ludziach jak ty robiony jest ten cały film..


Och, my prości i ciemni.Oglądamy takie "coś" i jeszcze nam to się podoba.A Ty login jakim jesteś "ludziem"?

Cytat: "login"

 z myślą o ludziach, nie znających się specjalnie na kinie.


Wybacz, ale poznaj się wpierw na zasadach Forum i cytuj wypowiedzi do których się ustosunkowujesz.Gdy już zgłębisz gildiowego Rulebooka, powiedz,czy jesteś moze krytykiem filmowym?Skończyłeś filmoznawstwo?Czy może ,jednak, znasz się na kinie tak jak 80% wypowiadających się na tym forum osób, którym ten film śmiał się podobać?

Cytat: "login"

, ani nie mających zbyt wygurowanych potrzeb estetycznych..


No.Uch, Pane, my lud prosty, my nie panimaju sztuki wysokiej.My cieszymy się takimi swiecidełkamY....
Daj spokój,Jestem ciekaw Twoich "potrzeb estetycznych"

Cytat: "login"

 To co dla innych jest utartym schematem i kiczem, dla ciebie jest nowością i posunięciem genialnym..


Dla "innych" to znaczy dla kogo?Bo, póki co, prawie wszystkim ten film sie bardzo podobał.Chyba,ze po prostu nie nastaje nam intelektu na to, by mógł się on nam nie podobać.
Jestem wielce ciekaw co też Ty uważłbys za posunięcie "genialne"?Normalnie ciekawość dosłownie mnie zżera

 
Cytat: "login"

więc nie ma sensu się sprzeczać o to, czy to dobry film , ponieważ to zależy od gustu konkretnej osoby.


Skoro nie ma sesnu, to po co wogóle ta mowa?(sorry, ale troche mnie poniosło....)

Offline Silencer

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 04, 2004, 04:58:25 pm »
Powiem krótko - mogło być gorzej. Ale nie było. O potknięciach sie nie będę rozpisywał, bo już tu o tym było. Najbardziej ukrzywdzone postacie: Gimli (patrz cz. 1 i 2) oraz Denethor (lepszych Namiestników to ja w reportarzach z Markotu widziałem). Film jak zwykle jedna wielka bitwa przetykana tkliwymi dialogami hobbitów, ale ogólnie strawny. I widowiskowy , gdzie trzeba. A swoja droga to jak byście chcieli to widzieć - dać hobbitom M-16, barwniczki maskujace i kazać im przekradać sie miedzy patrolami Uruk Congu?  :giggle: Miało tak być, u Tolkiena też. Wątki Faramira i Eowiny, Strażników z Północy oraz Czarnego Numenorejczyka upadły. Trudno. Moze będą w director's cut, może nie, ja sie tam nie przejmuję, bo WIEM , że coś takiego było (ergo jestem od tych co nie wiedzą np. Jacksona madrzejszy :giggle: )
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Varnyhet

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2004, 06:14:26 pm »
Cytat: "login"
Bez obrazy Varnyhet, ale właśnie z myślą o takich ludziach jak ty robiony jest ten cały film.

No to się bardzo cieszę, że ktoś dla mnie właśnie, dla "takiego" ludzia jak ja, nieznającego się na kinematografii i mającego spaczony, jak myślę, zmysł estetyki, lubującego się w kiczu dla szerokich rzesz zwykłego, aż do szpiku kości przesiąknietego szarzyzną tego świata, społeczeństwa, zrobił ten film. Możesz być pewien, że czuję się zaszczycona i daleko mi do obrażania się na kogoś, dla kogo ten film nie był przeznaczony, a kto mimo to marnuje czas na uzewnętrznianie, wśród nie znających się na sztuce osób, swoich ekspertyz. Czy teraz powinnam paść ci do stóp, wszechmocny Krytyku i Znawco? Nie śmiem nawet wzroku podnieść... :lol:
Cytat: "login"
z myślą o ludziach, nie znających się specjalnie na kinie, ani nie mających zbyt wygurowanych potrzeb estetycznych.

Pozwól, że sama będę oceniać mój zmysł estetyki. Jest na tyle wysoki, że strasznie mnie razi ignorancja tak wielkiego Znawcy, który pisze "wygurowany"... Bez obrazy, ale podkopujesz u mnie swój autorytet. Ale co mi tam... ja maluczka jestem , taka malusia, że dla mnie to tylko wielkie produkcje filmowe robią... Taka maluczka :cry:
Cytat: "login"
To co dla innych jest utartym schematem i kiczem, dla ciebie jest nowością i posunięciem genialnym.

Nowością powiadasz? A gdzie ja się tak wyraziłam? To, że według mnie coś jest świetnie zrobione i daje zamierzony efekt (nieistotne czy kiczowaty, czy nie - to sprawa gustu i pojmowania znaczenia słowa "kicz"), to nie znaczy od razu, że jest jakąś nowinką. Bez obrazy, ale wydaje mi się, że cierpisz na "nadinterpretację"...
Cytat: "login"
więc nie ma sensu się sprzeczać o to, czy to dobry film , ponieważ to zależy od gustu konkretnej osoby.

Hmm... ja wyrażałam tylko swoje (podkreślam to słowo) zdanie, okazując być może, przy okazji, swój gust. To ty zawadziłeś o sprzeczkę porównując mnie do "tych" ludzi... Ale wracamy do początku...

Offline Dinki

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 04, 2004, 06:21:58 pm »
Cytat: "Baldwin"
Czy może ,jednak, znasz się na kinie tak jak 80% wypowiadających się na tym forum osób, którym ten film śmiał się podobać?

Dlaczego 80%? To znaczy że 20% forumowiczów jest znanymi osobistościami kina , które swój fach znają jak mało kto?

Offline Dinki

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 04, 2004, 06:30:53 pm »
Dla mnie film był niezłym widowiskiem. Jedyne co mi się nie podobało to:
1) Zrobienie z Gimlego totalnego głupka wiejskiego
2) Sztuczny ogień podczas rozpalania Ogni Sygnałowych ale i tak scena była bardzo dobra
3) Elfy i cyrkowe wygłupy Legolasa , nie będe rozwijał tematu
4) Szara Przystań , łódż wyglądała jak łódka dla wędkarzy.
5) Sceny walki , w których nic nie widać i przekonanie , że jak zrobi się większy chaos w scenie to będzie lepszy efekt.
6) Troche zbyt dużo patosu , aż się wylewał z ekranu

Offline Baldwin

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 04, 2004, 06:33:27 pm »
Cytat: "Dinki"

Dlaczego 80%? To znaczy że 20% forumowiczów jest znanymi osobistościami kina , które swój fach znają jak mało kto?


To podanie przykładowej ilosci miało sprowokować logina do sprostowania i podania rzeczywistego stosunku wiedzących wszysko do niewiedzących nic(On to na pewno wie)
No i nie traktuj dosłownie takich wypowiedzi.....

Offline Neratin

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 04, 2004, 09:48:54 pm »
Cytat: "wste"

 - Denetor. . .to była postać. . .śliniący się i brudny prostak

Brudny?

Cytuj

 bez jakichkolwiek manier jedzący jak Ork na tronie Gondoru ?! Z w miare ciekawej tragicznej postaci mamy jakiegos brudasa, który je jak świnia tak, że wszystko mu wypada z ust. Doprawdy spieprzone koncertowo.

Lol. Naprawdę nie dostrzegłeś w tej roli nic poza sceną obiadu? Współczuję.

Cytuj
- Jak juz jesteśmy przy Denetorze to warto wspomnieć pieśń jaką uradzil go jeden z hobbitów: najpierw bredził, że wszystkie piesni hobbitów sa wesołe i rozkoszne a potem wystrzelił jakiegoś takiego smęta, że polskie piosenkarki mają mniej łzawe piosenki.

Gdy patrzyłeś na usta Denethora przestałeś słuchać dialogów.

Cytuj

 - Jezeli juz wspomnialem śpiewanie to czy ktoś pamięta scene jak Aragorn w ramach bycia koronowanych urządza im jakiś recital swoich przebojów ?

Lol. To była przysięga Elendila. Tradycyjna fraza przy koronacji każdego króla Gondoru.

Och, zauważyłem właśnie że caly post wste to po prostu flame. Szkoda mojego czasu.

Offline Neratin

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 04, 2004, 10:02:55 pm »
Cytat: "Varnyhet"

No to się bardzo cieszę, że ktoś dla mnie właśnie, dla "takiego" ludzia jak ja, nieznającego się na kinematografii i mającego spaczony, jak myślę, zmysł estetyki, lubującego się w kiczu dla szerokich rzesz zwykłego, aż do szpiku kości przesiąknietego szarzyzną tego świata, społeczeństwa, zrobił ten film.


Jesteś w dobrym towarzystwie, Varnyhet.
BTW, RotK od samego początku zbiera w ogromnej większości również entuzjastyczne oceny tzw. 'krytyków'. Ale może oni też nie mają wygórowanych potrzeb estetycznych.

Offline Kormak

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 04, 2004, 10:51:53 pm »
Cytat: "wste"
Jak juz jesteśmy przy Denetorze to warto wspomnieć pieśń jaką uradzil go jeden z hobbitów: najpierw bredził, że wszystkie piesni hobbitów sa wesołe i rozkoszne a potem wystrzelił jakiegoś takiego smęta, że polskie piosenkarki mają mniej łzawe piosenki.

Oj chciałbym żeby polskie piosenkarki śpiewały takie "celtyckie" pieśni a capella.

Offline Gollum

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 04, 2004, 11:57:41 pm »
Cytat: "Abignale"
zjednoczenie wszystkich ziem pod panowaniem Aragorna - jest to klarowna zapowiedź tyrańskiego totalitaryzmu z użyciem środków inwigilacji (palantir).

Poczekajcie trochę, aż sie uciszy wrzawa wokół filmu, a ja będę miał wiecej czasu, to się pochwalę czwartą księgą. Na razie ma ok. stu tysiecy znaków, a raczej miała, bo gdzieś mi wcięło dysk, na której toto zapisałem.

Offline Baldwin

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 05, 2004, 12:02:25 am »
Cytat: "Gollum"

Poczekajcie trochę, aż sie uciszy wrzawa wokół filmu, a ja będę miał wiecej czasu, to się pochwalę czwartą księgą. Na razie ma ok. stu tysiecy znaków, a raczej miała, bo gdzieś mi wcięło dysk, na której toto zapisałem.


Dajesz nam nadzieje na IV część? :D
A film jak Ci sie podobał?

Offline hobbitek

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 05, 2004, 05:18:23 pm »
Na mnie film zrobil wrazenie, ale koncowka troche mnie rozczarowala, chcialem zobaczyc jak hobbity robia poradki u siebie w wiosce po powrocie a tu nic z tego nie wyszlo :( a poza tym ze ominieto rodzial ktory chcialem zobaczyc na ekranie uwazam film za niesamowity i jak napisalem robi wrazenie.

Offline Watcher

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 05, 2004, 07:39:45 pm »
Cytat: "Neratin"
Och, zauważyłem właśnie że caly post wste to po prostu flame. Szkoda mojego czasu.
I tak nieźle, że chociaż podjąłeś walkę :) BTW wste, fanatyku dobrego wychowania..... Przeszkadzałeś innym w odbiorze filmu?  :lol:
Król Powrócił. A scena z szarżą Faramira jest jednym z najpiękniejszych filmowych obrazów, jakie widziałem.
Co do logina..... Jejku, jaki ja jestem ubogi emocjonalnie  :cry:
Marcet sine adversario virtus

Offline Abignale

POWRÓT KRÓLA - !!!SPOILER!!!
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 05, 2004, 09:26:48 pm »
Cytuj
5 godzin w kinie chyba nikt by nie wytrzymał


Oj, wytrzymał, wytrzymał. Moi znajomi byli na sylwestra w kinie na maratonie LOTRa - obejrzeli wszystkie 3 filmy od 17.00 do 4.00 , z przerwą i żarciem oczywiście.
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"