Autor Wątek: VATem w komiksy???  (Przeczytany 6701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charly

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2004, 03:49:17 pm »
Okazało się w końcu, że VAT do końca kwietnia nie ulegnie zmianie. Ale po wejściu do UE w maju ma się to zmienić. Głosowałem intuicyjnie przeciwko UE i wygląda na to, że moja intuicja mnie nie zawiodła. A generalnie to nie prawda, co mówią niektórzy politycy, że musimy mieć wyższe podatki na książki i gazety, bo tak jest w UE. Każdy kraj sam ustala podatki, ale nasi politycy chcą, byśmy mieli takie podatki, jakie są najwyższe w poszczególnych krajach UE. Jeśli wszędzie są na lodówki podatki 10%, a w Szwecji 25% (oczywiście to nie prawdziwe dane, lecz przykład) to w Polsce będzie 25%. Jak w Hiszpanii podatek od pieprzyków wyniesie 5%, a we Francji 17%, to u nas będzie 17%, etc. Teraz ta polityka chyba jest jasna i przejrzysta, nie?

Offline pryq

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2004, 04:26:21 pm »
jesli o mnie chodzi, to pewnie nei bede kupował mniej, bo i tak kupuje sporadycznie :( [ino produkt regularnie]... za to będę więcej rysował... może jakoś sie rynek zinowy ożywi... eeee, no chyba przesadziłem  ;)

Offline Kurczaczek

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2004, 07:04:44 pm »
Kilka uwag postaci ogolnej odnosnie VATU na druk.

1) To nie jest wyssana z palca podwyzka. Jest to jedynie koniec sezonu ochronnego. W ustawie o VAT z 1991 bylo jasno powiedziane, ze w 2004 zakonczy sie okres ochronny spowodowany transformacja i juz wtedy wskazano wartosci VATu jakie beda obowiazywac od konca kwietnia 2004.

Tak wiec jezeli macie jakies pretensje, to do ustawodawcy piszacego ten podpunkt 13 lat temu, a nie do obecnego rzadu.

2) Jako kraj wchodzacy do UE musimy sie podporzadkowac zasadom tam ustalonym i nie mozemy miec VATu=0%. Zasady UE mowia, ze VAT na druk mozemy miec na poziomie dowolnym, ale nie nizszym niz 16%. Nasza stawka wypada na tle UE jako nalezaca raczej do wyzszych, ale nie najwyzsza.
...

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2004, 08:18:16 pm »
starych, zaczętych serii trudno nie kontynuować - będzie po prostu trzeba zastanawiać się, nim rozpocznie się jakieś nowe
mnie jednak najbardziej martwi to, że Egmont podniósł swoje ceny już w grudniu, a kolejne 22% to już przegięcie by było(chyba że to taka polityka żeby najpierw o 10% a potem znowu, w co jednak szczerze wątpię  :( )

SAD

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2004, 09:46:21 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
1) To nie jest wyssana z palca podwyzka. Jest to jedynie koniec sezonu ochronnego. W ustawie o VAT z 1991 bylo jasno powiedziane, ze w 2004 zakonczy sie okres ochronny spowodowany transformacja i juz wtedy wskazano wartosci VATu jakie beda obowiazywac od konca kwietnia 2004.

Tak wiec jezeli macie jakies pretensje, to do ustawodawcy piszacego ten podpunkt 13 lat temu, a nie do obecnego rzadu.
To obecnemu rządowi nie wolno uchwalać własnych ustaw?
Cytat: "Kurczaczek"
2) Jako kraj wchodzacy do UE musimy sie podporzadkowac zasadom tam ustalonym i nie mozemy miec VATu=0%. Zasady UE mowia, ze VAT na druk mozemy miec na poziomie dowolnym, ale nie nizszym niz 16%. Nasza stawka wypada na tle UE jako nalezaca raczej do wyzszych, ale nie najwyzsza.
Wyższą (25%) mają tylko 1 lub 2 kraje (na 100% nie więcej).

Anonymous

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2004, 12:25:36 am »
Na temat VATy: http://www.ijf.hr/eng/newsletter/news4.pdf
patrzeć strona 24.

Na razie nie wiadomo jaka będzie stawka VATy w Polsce w dniu 1.5.2004 (nie musi być 22%), bo jest parę opcji.

Pytanie do Egmontu (proszę odnotować w odpowiednim topicu): czy to prawda, że w dniu 1.5.2004 będziecie mieli wydrukowane komiksy do połowy 2005 roku? I czy to z tego powodu wynika poszukiwanie nowego magazynu?

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2004, 11:14:12 am »
bez względu na podwyżki Vatu i cen komiksy kupować będę. mam mniej więcej stałą kwotę do wydawania na nie, więc najwyżej kupię ich  mniej. i tyle. It's A Hard Knock Life ;)
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2004, 12:19:56 pm »
Cytat: "Kurczaczek"

Jako kraj wchodzacy do UE musimy sie podporzadkowac zasadom tam ustalonym i nie mozemy miec VATu=0%. Zasady UE mowia, ze VAT na druk mozemy miec na poziomie dowolnym, ale nie nizszym niz 16%. Nasza stawka wypada na tle UE jako nalezaca raczej do wyzszych, ale nie najwyzsza.


Kurczak, skad wytrzasnales ten przepis?

Z tego co slyszalem, UE nie ingeruje w stawke VATu w krajach czlonkowskich, tylko pilnuje, aby stawka byla jednolita...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Macias

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2004, 01:06:20 pm »
Cytat: "SAD"
Cytat: "Kurczaczek"
1) To nie jest wyssana z palca podwyzka. Jest to jedynie koniec sezonu ochronnego. W ustawie o VAT z 1991 bylo jasno powiedziane, ze w 2004 zakonczy sie okres ochronny spowodowany transformacja i juz wtedy wskazano wartosci VATu jakie beda obowiazywac od konca kwietnia 2004.

Tak wiec jezeli macie jakies pretensje, to do ustawodawcy piszacego ten podpunkt 13 lat temu, a nie do obecnego rzadu.
To obecnemu rządowi nie wolno uchwalać własnych ustaw?
Cytat: "Kurczaczek"
2) Jako kraj wchodzacy do UE musimy sie podporzadkowac zasadom tam ustalonym i nie mozemy miec VATu=0%. Zasady UE mowia, ze VAT na druk mozemy miec na poziomie dowolnym, ale nie nizszym niz 16%. Nasza stawka wypada na tle UE jako nalezaca raczej do wyzszych, ale nie najwyzsza.
Wyższą (25%) mają tylko 1 lub 2 kraje (na 100% nie więcej).
SAD-z ust mi to wyjales.
Skoro do kwietnia nie ma zadnych zmian,to na razie nie mamy sie co martwic, bo i tak cholera wie, co postanowi rzad. Charly-czemu glosowales na nie?wolisz zostac w zacianku eurpojeskim?

Offline Inszy

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2004, 01:14:35 pm »
Już mało kupuję, będzie jeszcze mniej :cry:
Zwłaszcza, że do takiej nory jak Szczecin nawet Batman nie dochodzi :wall:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 09, 2004, 03:04:44 pm »
Cytat: "Inszy"
Już mało kupuję, będzie jeszcze mniej :cry:
Zwłaszcza, że do takiej nory jak Szczecin nawet Batman nie dochodzi :wall:


ale do mniejszej nory jak koszalin dohodzi
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

SAD

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2004, 04:21:36 pm »
Cytat: "Inszy"
Zwłaszcza, że do takiej nory jak Szczecin nawet Batman nie dochodzi  :wall:
Dochodzi, dochodzi. Ja jestem ze Szczecina i mam wszystkie Egmontowe Batmany (prócz DKR, ale to z innych powodów, w sprzedaży go widziałem).

Offline Inszy

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2004, 04:47:20 pm »
To wspomógłbyś może kolegę namiarem na taką księgarnię? :D
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

SAD

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2004, 05:00:05 pm »
Wklejam z WRAKa, podobnie jak to kiedyś wkleił dla mnie Sid, za co wciąż jestem mu wdzięczny.

Księgarnia Atut
ul. Bogusława 13 (róg Małkowskiego)
70-440 Szczecin
tel. 434 14 23

Offline Kurczaczek

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2004, 06:12:56 pm »
Cytat: "xionc"

Kurczak, skad wytrzasnales ten przepis?

Z tego co slyszalem, UE nie ingeruje w stawke VATu w krajach czlonkowskich, tylko pilnuje, aby stawka byla jednolita...


Z wykładu o finansach publicznych, który miałem w poniedziałek :D

Inna sprawa. Wiele osób wie o co chodzi, ale część strasznie dramatyzuje, więc musze to napisać. Nawet jeśli VAT wyniesie 22% na druk, to nie oznacza, że cena gotowego produktu bedzie o 22% wyższa. Praktycznie ceny komiksów nie powinny wzrosąć wtedy o więcej niż około 1zł. Pamiętajcie, że koszty druku mają wpływa tylko na pewną część końcowej ceny. Moje wyliczenia są szacunkowe, ale generalnie tak to powinno w przybliżeniu wyglądać.
...

 

anything