Autor Wątek: VATem w komiksy???  (Przeczytany 6702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 09, 2004, 06:14:12 pm »
Polecam strony gospodarcze w dzisiejszej Wybiórczej też mają tabelkę z VATą w UE. UE nie narzuca watu, hymm, a z czego bierze się m.in. budżet tejże organizacji? Czyż nie z VATy i ceł? Oczywiście do końca nie narzuca tzn. określa dolną granicę - 15%. Natomiast wszelkie niższe miały zniknąć w styczniu tego roku, lecz jak zwykle kochana Rada Europejska przełożyła to jeszcze o rok. A jako, że wszystkie ulgi miały zniknąć na początku tego roku, to też z nowymi nie negocjowano już stawek ulgowych jako generalnych, lecz niegocjowano na wybrane produkty (Polacy dostali aż 5-6 zniżek. Dużo gdyż inni dostawali co najwyżej 3).  W związku z tym, że jednak RUE nie przyjęła jednolitego systemu podatku VAT możemy jednak próbować grać na zwłokę, jak narazie nie widac takich ruchów, ale spytam co nie co pewnych osób.

Offline Mroczny Gościu

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 09, 2004, 06:50:10 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Kilka uwag postaci ogolnej odnosnie VATU na druk.

2) Jako kraj wchodzacy do UE musimy sie podporzadkowac zasadom tam ustalonym i nie mozemy miec VATu=0%. Zasady UE mowia, ze VAT na druk mozemy miec na poziomie dowolnym, ale nie nizszym niz 16%. Nasza stawka wypada na tle UE jako nalezaca raczej do wyzszych, ale nie najwyzsza.


W rzeczywistości niema na to zandej reguły (wszystko zależy od twardego stanowiska), np. Hiszpania ma 0-wą stawke na materiały budowlane! Nasi "kochani" negocjatorzy wywalczyli 22%..
rde Bele! eee... to chyba nie ten komiks...

Offline Inszy

VATem w komiksy???
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 09, 2004, 07:32:26 pm »
Cytat: "SAD"
Wklejam z WRAKa, podobnie jak to kiedyś wkleił dla mnie Sid, za co wciąż jestem mu wdzięczny.

Księgarnia Atut
ul. Bogusława 13 (róg Małkowskiego)
70-440 Szczecin
tel. 434 14 23

A teraz ja jestem wdzięczny :)
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Anonymous

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 09, 2004, 08:40:41 pm »
Cytat: "Mroczny Gościu"
Cytat: "Kurczaczek"
Kilka uwag postaci ogolnej odnosnie VATU na druk.

2) Jako kraj wchodzacy do UE musimy sie podporzadkowac zasadom tam ustalonym i nie mozemy miec VATu=0%. Zasady UE mowia, ze VAT na druk mozemy miec na poziomie dowolnym, ale nie nizszym niz 16%. Nasza stawka wypada na tle UE jako nalezaca raczej do wyzszych, ale nie najwyzsza.


W rzeczywistości niema na to zandej reguły (wszystko zależy od twardego stanowiska), np. Hiszpania ma 0-wą stawke na materiały budowlane! Nasi "kochani" negocjatorzy wywalczyli 22%..

 :x  :wall:
Nie wywalczyli jeżeli już tak szczekasz, bo w tym kraju na który psioczysz (możesz zawsze zrzec się obywatelstwa) stawką podstawową obecnie jest 22% (a może zostać zawsze zmieniona). Zostań negocjatorem, może wtedy będziemy lizać d... Francuzom i Niemcom, a ty będziesz radować się, że inni warczą na ciebie. Jakbyś wiedział coś o negocjacjach to inaczej byś szczekał. Nikt w p... mediach w tym j... kraju nie mówił o tym, że byliśmy cichym poplecznikiem Brytyjczyków w wetowaniu Traktatu Konstytucyjnego, z powodu propozycji konwentu stworzenia wspólnej polityki podatkowej, ba, nikt nie mówił i nie pisał (poza negocjatorami) o tym, że traktat zostałby odrzucony również z powodu weta Wielkiej Brytanii i Irlandii własnie w sprawie podatków.
O tym co wynegocjowaliśmy mówi załącznik XII zawierający wykaz tego co wynegocjowała dodatkowo Polska i tam dokładniej dział 9 mówi o podatkach.
Obecnie jest mowa w UE o tym, żeby obowiązywały stawki VAT obniżona - nie mniejsza niż 5% i zwykła - nie mniejsza niż 15% oraz jest też pomysł byrtyjski, że jak ktoś produkuje rzeczy uznane przez kraj za niezbędne dla jego mieszkańców i robi to tylko na rynek wewnętrzny, to żeby państwa mogły mieć prawo wprowadzać na te produkty zerową stawkę.

Zarazem przepraszam za ton, ale wk... mnie. Jak jesteś tak mądry to załóż partię i wygraj wybory, zamiast siedząc na stołku i klepiąc w klawiaturę jechać po wszystki i wszystkich. Polska to taki kraj znawców, a jak przychodzi co do czego to sami dyletanci. Vide na moje pytanie o Punishera nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Wygląda na to, że opcja polityczna Polaków nazywa się: każdy rząd jest twoim wrogiem.

Przepraszam wszystkich których uraziły domyślane przez nich słowa z kropkami.

Anonymous

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2004, 10:19:15 pm »
I jeszcze jedno: Z przykrością muszę stwierdzić, że z wypowiedzi większości wyłania się syndrom mr. Hyde i dr. Jekkyla. TZN. Jesteśmy zwolennikami liberalizmu, ideałem jest gospodarka USA, UK i Irlandii choćby, ale bronimy przywilejów i pseudosocjalistycznych gospodarek typu Francji, Niemiec, czy Szwecji. Jakieś rozdwojenie jaźni? Procedury trzeba upraszczać, podatki też. A nie ja nie chcę płacić podatków, niech płacą za mnie inni. Jak nikt nie zechce płacić, to nie ma sprawy, tylko wtedy nie dzwońcie na policję gdy was okradną, nie wzywajcie pomocy, gdy was mordują, nie idźcie do pomocy społecznej, gdy nie macie na chleb (tak wiem w waszym przypadku to niemożliwe, bo przecież stać was na internet, a co z tego wynika i na chleb), bo nic takiego istnieć nie będzie, bo miby za co? Za kokosy z palmy?
Dla niektórych książka jest produktem na który nie powinno być VATu, dla innych są to materiały budowlane, dla jeszcze innych pieluchy, żywność, różne usługi. I tu widzę problem, bo z dyskusji wynika że powinni istnieć równi i równiejsi, a więc liberalizm ma być tylko naszywką typu pacyfka noszoną na koszulce, bo to modne. A tak naprawde poza szafowaniem tą nazwą wszystko należy robić w całkowitej niezgodności z liberalizmem.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 10, 2004, 12:11:08 am »
Jak zyje, nie slyszalem, zeby ktos bronil gospodarek Niemiec, Francji czy Szwecji.

Kiedys tylko Kim Dzong Il wyrazil zaunteresowanie modelem Szwedzkim...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Anonymous

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 10, 2004, 09:14:38 am »
Cytat: "xionc"
Jak zyje, nie slyszalem, zeby ktos bronil gospodarek Niemiec, Francji czy Szwecji.

Kiedys tylko Kim Dzong Il wyrazil zaunteresowanie modelem Szwedzkim...


Z wypowiedzi broniących przwywilejów właśnie wynika taka kryptoobrona.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 10, 2004, 10:58:54 am »
No tak, ale tutaj ludzie bronia przywilejow niedostepnych w gospodarkach socjalistycznych, czyli niskich podatkow. Ja sie akurat zgadzam, ze system podatkowy powinien byc jak najprostszy, ale problem w tym, ze zaden rzad nie wyrobi obciazajac obywateli rownomiernie. Cala sztuka w tym, zeby doic tych co maja (a oni z kolei robia wszystko, zeby sie nie dac). I stad z jednej strony stawka progresywna (pod publik) a z drugiej porabany system ulg (dla krewnych i znajomych lobbystow).

Moja osobista sugestia, to spadac z podatkami na Cypr - mamy z nimi umowe o unikaniu podwojnego opodatkowania, to sie juz zaczyna oplacac przy dochodach rzedu 10 tys/miesiac.

Ale to tylko dygresja Off Topic...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Anonymous

  • Gość
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 10, 2004, 11:23:53 am »
Cytat: "xionc"
No tak, ale tutaj ludzie bronia przywilejow niedostepnych w gospodarkach socjalistycznych, czyli niskich podatkow. Ja sie akurat zgadzam, ze system podatkowy powinien byc jak najprostszy, ale problem w tym, ze zaden rzad nie wyrobi obciazajac obywateli rownomiernie. Cala sztuka w tym, zeby doic tych co maja (a oni z kolei robia wszystko, zeby sie nie dac). I stad z jednej strony stawka progresywna (pod publik) a z drugiej porabany system ulg (dla krewnych i znajomych lobbystow).

Moja osobista sugestia, to spadac z podatkami na Cypr - mamy z nimi umowe o unikaniu podwojnego opodatkowania, to sie juz zaczyna oplacac przy dochodach rzedu 10 tys/miesiac.

Ale to tylko dygresja Off Topic...


Tak ale to jest obrona nie niskich podatków, tylko ulg podatkowych dla wybranych. Jestem za niskimi podatkami, ale takimi samymi dla wszystkich i bez żadnych ulg.
A po co na Cypr, nie lepiej do Luksemburga?

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
VATem w komiksy???
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 10, 2004, 11:40:22 am »
Cytat: "timof"
Cytat: "Mroczny Gościu"
Cytat: "Kurczaczek"
Kilka uwag postaci ogolnej odnosnie VATU na druk.

2) Jako kraj wchodzacy do UE musimy sie podporzadkowac zasadom tam ustalonym i nie mozemy miec VATu=0%. Zasady UE mowia, ze VAT na druk mozemy miec na poziomie dowolnym, ale nie nizszym niz 16%. Nasza stawka wypada na tle UE jako nalezaca raczej do wyzszych, ale nie najwyzsza.


W rzeczywistości niema na to zandej reguły (wszystko zależy od twardego stanowiska), np. Hiszpania ma 0-wą stawke na materiały budowlane! Nasi "kochani" negocjatorzy wywalczyli 22%..

 :x  :wall:


Vide na moje pytanie o Punishera nikt nie jest w stanie odpowiedzieć.


no qrde widocznie brak w naszym kraju speców od Punishera. ja poszukam, ale nie trzeba się aż tak denerwowac... take it easy  :)
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

 

anything