trawa

Autor Wątek: Zasady?  (Przeczytany 115518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Herudaio

Zasady?
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 03, 2004, 08:22:15 am »
ad1. Zasięg minimalny wynosi 42 cm a maksymalny jest dwa razy większy od normalnego czyli dla np łuku orków wynosi 88 cm. Wybierasz jeden cel w zasięgu (nie musisz go widzieć nie musi być czystej lini, nic nie jest in the way, wystarczy że choć jeden model go widzi) wszyscy trafiają na 6, jeśli było więcej niż 1 trafienie, to teraz tak:
1 trafienie idzie w cel
2 trafienie idzie w coś w promieniu 14 cm (wybiera przeciwnik)
3 trafienie idzie też w coś w promieniu 14 cm ale wybierasz ty
i tak na zmiane aż do skończenia trafień
Koń może być trafiony osobno od jeźdźca
Modele na podstawkach większych od normalnej mogą być trafione ilość razy równą ilości woundów. Jeśli w promieniu 14 cm jest choć jedna twoja figurka a ty grasz dobrem to nie możesz wykonywać salwy
Ad2 łucznik może strzelać zza jakiejkolwiek  przeszkody i tak traktowany jest pierwszy szereg w tym wypadku (jeśli się stykają podstawkami), łucznki może wspierać towarzysza o ile ma broń która mu na to pozwala czyli włócznię albo pikę, łukiem i sztyletem nie da się wspierać
Ad3 Razem z RotK zmienili zasady i broń miotana ma krótszy zasięg ale jest wielokrotnego użytku
Ad4 Zawsze testują na męstwo, nie mogą wybrać czy są eteryczni czy nie
Ad5 światło jest w promieniu 14 tak ale na 6tce trafia się tylko gandalfa i to co za nim się znajduje bezpośrednio. Z pocisku magicznego nadal rzuca się normalnie bo tam rzucasz za wole a światło silne jakoś woli za bardzo nie przeszkadza.
ad6 nie ma sprawy
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline MiszkA

Zasady?
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 03, 2004, 06:08:44 pm »
Cytuj
światło jest w promieniu 14 tak ale na 6tce trafia się tylko gandalfa i to co za nim się znajduje bezpośrednio.

Wydaje mi sie, ze jednak na 6 w promieniu 14 cm.
btw jak rozumiesz 'bezposrednio za nim'? takie okreslenie jest zbyt metne, aby moglo znalezc sie w zasadach.
G: 3248856

Offline LordThom

Zasady?
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 03, 2004, 07:23:07 pm »
Cast Blinging Light na 2+ sprawia że Gandalf i wszystkie inne figurki dookoła niego w promieniu 14cm są trafiane na 6-tce (chodzi o bron miotaną, strzały, bełty, throwing spear). Czar działa, dopóki Will Gandalfa nie spadnie do 0-a, 0+1 się nie liczy, czar przestaje działać... i wszystko jasne  ;)
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Draugdin

Zasady?
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 04, 2004, 04:21:57 am »
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Za pomoc szybką i fachową.
Nadal mam wątpliwości wypływające z czysto logicznego myślenia na temat rzucania czaru. Tak tylko na zdrowy rozum skoro Gandalf się chroni czarem światło które oślepia łuczników i zmniejsza poważnie ich umiejętności strzeleckie to dlaczego nie oślepia innego czarodzieja? Myślę że dobre zagadnienie do przemyślenia.
Jeszcze raz dzięki i jak mi się jescze coś nasunie to się znowu do Was zwrócę. :lol:
here is no better Magic than Steel...

Offline Draugdin

Zasady?
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 05, 2004, 04:51:18 am »
Ok mam nowe zagadnienia do waszej oceny.
1. Czy to prawda że według najświeższych zasad wspieranie walczącej jednostki obecnie wygląda tak że jeden walczący może być wspierany przez dodatkową jednostkę nie uczestniczącą w walce w następującej liczbie: jeśli z włocznią to jeden wspierający jeśli z pikami to wspierających może być dwóch?
2. drugie pytanie już bardzie praktyczne niż techniczne. powiedzcie mi jak to wychodzi w praktyce walki. przykład mam 4 łuczników elfów roztawiony mniej więcej w równych odstępach. na nich idzie 10 uruk hai  falangą. rzucam 4 kośćmi - 4 łucznicy trafiają z czego na przykład 3 zadajae obrażenia. czy każdy z nich zabija jednego uruk hai czy też przed strzelaniem musiałem zadeklarować czy wszyscy strzelają do jednego czy każdy do innego. I czy wogóle jest jakaś różnica w tych dwóch przypadkach. I w nawiązaniu do tematu jak to wygląda z Legolasem. czy po udanym teście trafienia musi oddać trzy strzały do tej postaći do której strzelał czy też może do trzech rożnych.
Wbrew pozorom ma to spore znaczenie bo albo mógł zabić trzy różne figurki albo w ograniczeniu strzelania tylko do zadeklarowanej figurki pierwsz strzała zabiła a dwie pozostałe utkwiły już w martwym ciele.
here is no better Magic than Steel...

Offline drachenfeles

Zasady?
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 05, 2004, 10:08:11 am »
Cytuj

1. Czy to prawda że według najświeższych zasad wspieranie walczącej jednostki obecnie wygląda tak że jeden walczący może być wspierany przez dodatkową jednostkę nie uczestniczącą w walce w następującej liczbie: jeśli z włocznią to jeden wspierający jeśli z pikami to wspierających może być dwóch?


mniej więcej

Cytuj

2. drugie pytanie już bardzie praktyczne niż techniczne. powiedzcie mi jak to wychodzi w praktyce walki. przykład mam 4 łuczników elfów roztawiony mniej więcej w równych odstępach. na nich idzie 10 uruk hai falangą. rzucam 4 kośćmi - 4 łucznicy trafiają z czego na przykład 3 zadajae obrażenia. czy każdy z nich zabija jednego uruk hai czy też przed strzelaniem musiałem zadeklarować czy wszyscy strzelają do jednego czy każdy do innego. I czy wogóle jest jakaś różnica w tych dwóch przypadkach. I w nawiązaniu do tematu jak to wygląda z Legolasem. czy po udanym teście trafienia musi oddać trzy strzały do tej postaći do której strzelał czy też może do trzech rożnych.
Wbrew pozorom ma to spore znaczenie bo albo mógł zabić trzy różne figurki albo w ograniczeniu strzelania tylko do zadeklarowanej figurki pierwsz strzała zabiła a dwie pozostałe utkwiły już w martwym ciele.


Najpierw deklarujesz kto do kogo, potem rzucasz i sprawdzasz co z tego wynika. Legolas tak samo, z tym że strzela 3 razy na rundę.

Offline Isembold

Zasady?
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 05, 2004, 01:38:12 pm »
Szukalem w Empiku u siebie, ale oczywiscie nikt sie nie pofatygowal zeby zamowic WD... Pisza moze kiedy czy ten dodatek kiedys wyjdzie? Ostatnio czytalem plotki ze na koniec roku powinno sie cos juz ukazac :D
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline MiszkA

Zasady?
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 05, 2004, 06:57:11 pm »
Jajjj... nie mialem czasu isc do barda, ale mysle, ze jutro pojde i wrzuce.... w kazdym razie pamietam ze maja takich szpanerskich zwiadowcow ktorzy maja 2 strzaly na ture, za 20 pkt.
G: 3248856

Offline Draugdin

Zasady?
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 06, 2004, 04:17:10 am »
1. Czy na przykład model z włócznią lub piką może wspierać na przykład trola jaskiniowego?
2. Wracając do magicznego pocisku. Czyli nawet jeśli Gandalf się chroni czarem światło to magiczny pociskiem może dostać bez żadnych ograniczeń. tak czy nie?
3. Czy Lurt mo zadeklarować że odrzuca łuk i czy wtedy jego obrona wzrośnie o jeden?
here is no better Magic than Steel...

Offline Isembold

Zasady?
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 06, 2004, 06:02:50 am »
1. Wspierac mozna tylko jednostki o takich samych lub mniejszych podstawkach - wiec Trola moze tylko inny trol wpspiera :D

2. Cast Blinding Light chroni przed lukami, kusza i inna bronia tego typu - nic nie jest napisane o magii, wiec raczej mozna ja bez ograniczen na bialaska stosowac
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Skaven

Zasady?
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 06, 2004, 07:19:21 am »
3. W FAQ na stronie GW jest napisane, że Lurtz jest specjalnie wytrenowaną jednostką, nauczył się posługiwania tarczą mimo posiadania łuku i jest to odzwierciedlone w jego charakterystyce (ma już podniesioną obronę) tak więc odrzucenie przez niego łuku nie da mu żadnych bonusów

Offline Draugdin

Zasady?
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 06, 2004, 11:13:32 pm »
Dzięki.
A czy na przykład elfy stojące naprzeciw karłowatych goblinów za którymi w drugiej lini stoi pieć razy wyższy troll mogą strzelać do trola pomijając goliny?
here is no better Magic than Steel...

Offline drachenfeles

Zasady?
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 06, 2004, 11:22:29 pm »
mogą, ale gobiny liczą się jako przeszkoda

Offline Herudaio

Zasady?
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 06, 2004, 11:32:31 pm »
Obojętnie jak duże jest coś w pierwszym i 2 rzędzie zawsze możesz strzelać do 2 rzędu traktując 1 rząd jako przeszkodę
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Draugdin

Zasady?
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 07, 2004, 12:10:07 am »
czy w takim razie wogole można ukryć trola przed ostrzałem zanim dojdzie do walki wręcz?
w przypadku dużych podstawek ile trzeba modeli aby model na dużej podstawce osaczyć. w przypadku małych podstawek wystarczą trzy???
here is no better Magic than Steel...